USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / USS Sarajevo? Enterprise 4x10

Autor Wiadomość
Slovaak
Użytkownik
#1 - Wysłana: 19 Lip 2006 14:37:33
Co sądzicie o USS Sarajevo? Chodzi mi o to USS.

Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 19 Lip 2006 14:52:53
Jak widać, o samej jednostce, jak i o jej klasie wiadomo bardzo mało:
http://www.memory-alpha.org/en/wiki/USS_Sarajevo - okręt
http://www.memory-alpha.org/en/wiki/Istanbul_class - klasa Istanbul

Z tego co pamiętyam to służyły do przewoźenia dużych ilości ludzi...
Picard
Użytkownik
#3 - Wysłana: 19 Lip 2006 15:01:18
Q__

Z tego co pamiętyam to służyły do przewoźenia dużych ilości ludzi...

Czyli były czymś w rodzaju liniowców pasażerskich i kolonizatorów, o ktorych temat założyłem przed blisko rokiem? Wreszcie jakiś dowód na istnienie tego rodzaju jednostek w ST!
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 19 Lip 2006 15:25:13 - Edytowany przez: Q__
Picard

Czyli były czymś w rodzaju liniowców pasażerskich i kolonizatorów, o ktorych temat założyłem przed blisko rokiem?

Dokładnie. Zresztą to Slovaakowi dziękuj. To on załoźył ten topic i przypomniał nam o USS Sarajevo....

(Nb. los osadników z Sarejeva kojarzy się cokolwiek z losem osadników z SAAB - wojna z Dominium...)
Slovaak
Użytkownik
#5 - Wysłana: 19 Lip 2006 21:51:06
Tylko co oznacza tu USS ?
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 19 Lip 2006 22:02:12
Slovaak

co oznacza tu USS

Masz tu:
http://stexpanded.wikia.com/wiki/USS
Slovaak
Użytkownik
#7 - Wysłana: 19 Lip 2006 22:39:51
Tak tylko że jak by to był statek gdy istniała U.F.P to trzymało by sie to kupy (okręt zjednoczonych gwiazd) ale to jest tylko ziemski statek wiec nasuwa mi sie USA.
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 19 Lip 2006 22:54:27
Slovaak

"Ziemskie" USS oznaczało "United States Ship", Federacyjne tłumaczone jest jako "United Star Ship" lub 'United Space Ship", w kórym "United" pochodzi właśnie od U.F.P...
pitrock
Użytkownik
#9 - Wysłana: 19 Lip 2006 23:01:21
Okręt pojawia się także w drugiej części Cold Front jako część floty ziemskiej i Vulcańskiej, która wychodzi na spotkanie Enterprise. Czy jest to tylko powitanie czy wchodzi w skład grupy jako wsparcie ogniowe?
szwagier
Użytkownik
#10 - Wysłana: 19 Lip 2006 23:14:05
To dlaczego jest napisane że to klasa z XXIV wieku? Coś tu nie rozumiem czy mi upał dopiekł?
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 20 Lip 2006 03:19:51 - Edytowany przez: Q__
pitrock

Okręt pojawia się także w drugiej części Cold Front jako część floty ziemskiej i Vulcańskiej, która wychodzi na spotkanie Enterprise.

Albo coś Ci się pomyliło, albo jest to po prostu inny okręt o identycznej nazwie (jak kolejne Enterprise'y). Zresztą by wiedzieć czy w "Cold Front" był w ogóle okręt Sarajevo trzeba by zapytać kogoś, kto namiętnie ogladał ENTka...

szwagier

To dlaczego jest napisane że to klasa z XXIV wieku?

Bo USS Sarajevo to faktycznie okret z XXIV w. Tyle, że nie ma takiej klasy - jest on klasy Istanbul... Upał Ci więc dopiekł, ale nie aż tak...
pitrock
Użytkownik
#12 - Wysłana: 20 Lip 2006 08:00:29
Q__

Sorasy, nie Cold Front, tylko Storm Front (4x02). Mój błąd. Okręt pojawia się na samym końcu.

http://www.ex-astris-scientia.org/schematics/earth -ship3-screen.jpg
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 20 Lip 2006 08:20:41
pitrock

Tak czy owak, są to odcinki ENTka, wiec moja odpowiedź pozostaje aktualna...
Jo_anka
Użytkownik
#14 - Wysłana: 20 Lip 2006 10:36:42
Jezeli chodzi o Storm Front (4x02), to byl czescia orszaku honorowego Enterprise. Choc prawdopodobnie wobec zagrozenia Xindi wszystko czym dysponowala Ziemia bylo postawione w stan gotowosci. Zniszczenie 'kuli' w Zero Hour odbylo sie prawdopodobnie przy 'alternatywnej' Ziemi - chodzi mi o sciezke czasowa.
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 20 Lip 2006 13:08:07
Jo_anka

Pytanie brzmi czy Sarajevo z ENTka i Sarajevo z XXIV wieku to ten sam okręt?? Ja twierdzę (podpierając się logiką), że nie... Choć teoretycznie mógłby to być np. najdłuźej eksplowatowany (kilka stuleci) okręt Floty, ale w to nie uwierzę...
Jo_anka
Użytkownik
#16 - Wysłana: 20 Lip 2006 20:12:46
Przypuszczam, ze statek z XXIV wieku byl spadkobierca nazwy...
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 20 Lip 2006 20:13:44
Jo_anka

Ja też, ale czekałem, na Twoją (jako specjalistki od ENTka) wypowiedź...
Jo_anka
Użytkownik
#18 - Wysłana: 24 Lip 2006 12:24:18
Wczoraj obejrzalam ponownie koniec Storm Front II i faktycznie ten okret 'wita' NX-01. Tylko jest jeden problem; to nie okret, a stateczek! Ta jednostka jest duzo mniejsza od Enterprise... Proporcje sa odwrocone na tej grafice zamieszczonej przez Slovaaka, a zaczerpnietej z 'katalogu' Bernda Schneider'a:
http://www.ex-astris-scientia.org/schematics/prefe d_ships.htm

Ta jednostka nie moglaby pomiescic duzej ilosci osob na pokladzie!
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 24 Lip 2006 16:47:03
Jo_anka

Tylko jest jeden problem; to nie okret, a stateczek!

Czyli, jak pisałem: inny okręt, ta sama nazwa.
Jo_anka
Użytkownik
#20 - Wysłana: 24 Lip 2006 17:39:08 - Edytowany przez: Jo_anka
Ale tej nazwy nie widac, chyba ze Bernd Schneider ogladal kadry Entka przez lupe... Nie mam pojecia skad wzial te nazwe w Storm Front II.

W Entku jest wspomniany (ale nie pokazany) okret o tej nazwie w odcinku Dedalus (4 sezon) - Dziennik kapitanski, uzupelnienie: Spotkalismy sie z USS Sarajevo, na którym Emory i Danica wróca z powrotem na Ziemie...

Wracajac do statku z Storm Front II, moglabym sobie wyobrazic, ze moglby pelnic role XXII wiecznego Jumbo-Jeta latajcego na trasie Ziemia-Mars.... Rzedy foteli, luki bagazowe - przy takim rozplanowaniu przestrzeni moglby zabierac pareset pasazerow (moze i powyzej tysiaca) w parogodzinna podroz.
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 24 Lip 2006 17:55:07
Jo_anka

W Entku jest wspomniany (ale nie pokazany) okret o tej nazwie w odcinku Dedalus (4 sezon) - Dziennik kapitanski, uzupelnienie: Spotkalismy sie z USS Sarajevo, na którym Emory i Danica wróca z powrotem na Ziemie...

Nadal twierdzę: inny okręt, ta sama nazwa.. A Ty?
Jo_anka
Użytkownik
#22 - Wysłana: 24 Lip 2006 21:30:10
To nie ulega watpliwosci.
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 24 Lip 2006 21:39:32
Jo_anka

Dziękuję za poparcie...

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / USS Sarajevo? Enterprise 4x10

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!