USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Starship Troopers - czyli rzeź niewiniątek...
 Strona:  ««  1  2  3  4 
Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#91 - Wysłana: 5 Cze 2017 20:33:37
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#92 - Wysłana: 5 Cze 2017 20:56:06
Odpowiedz 
Akurat niedawno kupiłem Inwazję.
Szkoda tylko że Rico bardziej niż siebie z jedynki przypomina Big Bossa.
Q__
Moderator
#93 - Wysłana: 5 Cze 2017 21:15:01
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
jeszcze ciepły

Ale zostawił mnie dość chłodnym. Rozumiem, że chcieli zachować ciągłość stylistyczną z poprzednimi częściami, ale liczyłem, że korzystając ze swobody jaką daje animacja więcej tego słynnego sprzętu Mobile Infantry pokażą. A tu Rico (bo to chyba on?) wali się gołym pyskiem w marsjański (wygląda na marsjański) piach...
MarcinK
Użytkownik
#94 - Wysłana: 5 Cze 2017 21:27:55 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__
Pojawią pojawią. Rico już w Inwazji kierował nową wersją Marauder'a

Q__
Moderator
#95 - Wysłana: 5 Cze 2017 21:30:28
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Pojawią pojawią.

Oby oby. Trzymam twórców za Twoje słowo.
MarcinK
Użytkownik
#96 - Wysłana: 5 Cze 2017 21:31:39 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__:
Trzymam twórców za Twoje słowo.

Ja nie mam z tą produkcją nic wspólnego
MarcinK
Użytkownik
#97 - Wysłana: 19 Lip 2017 18:00:13 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
https://www.ostatniatawerna.pl/starship-troopers-t raitor-of-mars-z-pelnym-zwiastunem/

GŁÓWNA

Powtórzę. Nowy Wiedźmin powinien być animowany, najlepiej na silniku gry.
Q__
Moderator
#98 - Wysłana: 19 Lip 2017 18:13:55 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
starship-troopers-t raitor-of-mars-z-pelnym-zwiastunem

No, w końcu przyzwoicie to wygląda, skafandry (prawie) jak Heinlein wymyślił. Nie mogli tak od razu?

ps. Link bezpośrednio do trailera:
http://www.youtube.com/watch?v=AjgDozrJ5Ic

MarcinK:
GŁÓWNA

Daję.

MarcinK:
Powtórzę. Nowy Wiedźmin powinien być animowany, najlepiej na silniku gry.

Ty, przeciwnik CGI, to mówisz?
MarcinK
Użytkownik
#99 - Wysłana: 19 Lip 2017 18:21:33 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__:
No, w końcu przyzwoicie to wygląda, skafandry (prawie) jak Heinlein wymyślił. Nie mogli tak od razu?

W pierwszym filmie chyba nie pozwolił budżet.

Q__:
Ty, przeciwnik CGI, to mówisz?

CGI nie razi tak gdy wszytko jest zrobione w tej technice. A u Bagińskiego nie na co oczekiwać animatronik więc wolę mniejsze zło
MarcinK
Użytkownik
#100 - Wysłana: 11 Sier 2017 19:48:55 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
https://www.youtube.com/watch?v=bqGtyzI3tn4
Ojejciu!
Główna
I jeszcze ta muzyczna z oryginału

I nowy trailer
https://www.youtube.com/watch?v=h4JiO6HJ5kI
Rico powoli zmienia się w wiedźmina
Toudi
Użytkownik
#101 - Wysłana: 12 Sier 2017 00:54:09
Odpowiedz 
5? to była jakaś czwórka?

Szczerze, jakoś mnie ta animacja nie porywa. Wygląda jak gra komputerowa. Zgadzam się z końcówką, efekty z 1997 roku wyglądają lepiej niż większość rzeczy robionych obecnie. To wówczas nie ma już nic do dodania.
Q__
Moderator
#102 - Wysłana: 12 Sier 2017 10:14:16 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Główna

Dałem.

Nawiasem: dopiero teraz do mnie dotarło, że robi ten film facet od "Appleseedu" i "Harlocka", choć nazwisko Aramaki - jak sprawdzałem - już w 2011 tu padło:
http://en.wikipedia.org/wiki/Shinji_Aramaki

No to teraz i ja zaczynam się jarać (i w końcu Twoją ekscytację rozumiem).

(Aha: doczytałem przy okazji, że ten świetny "Evangelion: Another Impact" sprzed paru lat - też jego.)

Toudi

Toudi:
5? to była jakaś czwórka?

"Invasion", tego samego twórcy (i w tej samej technice):
http://en.wikipedia.org/wiki/Starship_Troopers:_In vasion
http://www.imdb.com/title/tt2085930/
(Rzecz jest z 2012, stąd ten 2011 sprzed paru akapitów się wziął.)
MarcinK
Użytkownik
#103 - Wysłana: 12 Sier 2017 11:30:01 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Toudi:
Zgadzam się z końcówką, efekty z 1997 roku wyglądają lepiej niż większość rzeczy robionych obecnie

Niż wszystko robione obecnie

Q__:
Nawiasem: dopiero teraz do mnie dotarło, że robi ten film facet od "Appleseedu" i "Harlocka", choć nazwisko Aramaki - jak sprawdzałem - już w 2011 tu padło:

Dodam że ST Inwazja był jego pierwszą "realistyczną" animacją, w "Appleseed" postacie miały wciąż stylistykę kojarzącą się z typowym anime.

Q__:
"Invasion", tego samego twórcy (i w tej samej technice):

Całkiem udany film.

Fajnie że twórcy starają się zbliżyć do powieściowego oryginału zachowując jednak pewną logikę in universe. Minęło wiele lat, bohaterowie się trochę postarzeli a technika poszła do przodu.
Q__
Moderator
#104 - Wysłana: 12 Sier 2017 16:07:41 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Dodam że ST Inwazja był jego pierwszą "realistyczną" animacją

Cóż, wszedł na inny rynek, to i w ramach innych wymogów musiał się zmieścić. Dobrze świadczy o jego uniwersalności, że dał radę .

MarcinK:
w "Appleseed" postacie miały wciąż stylistykę kojarzącą się z typowym anime.

Owszem, przy czym uważam to za sporą zaletę tej produkcji - dostajemy ocierające się o blockbuster CGI i anime w jednym filmie. Podwójna przyjemność, można rzec.

MarcinK:
Fajnie że twórcy starają się zbliżyć do powieściowego oryginału zachowując jednak pewną logikę in universe. Minęło wiele lat, bohaterowie się trochę postarzeli a technika poszła do przodu.

Zdecydowanie, jest to doskonały przykład soft reBootu przeprowadzonego tak, by Heinlein był syty i Verhoeven cały.
MarcinK
Użytkownik
#105 - Wysłana: 21 Sier 2017 07:30:13
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#106 - Wysłana: 21 Sier 2017 12:09:31
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Musicalowy zwiastun

Niezłe tak zasadniczo. Początek (w którym wspomniany zostaje sky marshall), sam fakt użycia muzyki, finalne słowa - wygląda na celowe nawiązanie do (zdekanonizowanej) i jej otoczki marketingowej. Sama technologia też pokazana całkiem przyzwoicie (acz chyba chciałbym, by te skafandry były cięższe, masywniejsze). Jeśli coś mi zgrzyta, to słowa dziennikarza o totalnej porażce poprzedniej wycieczki na Klendathu. Nie znam przypadku, by totalitaryzm pozwalał się tak gładko śmiać z pomyłek swoich władz, nie zamiatał ich pod dywan, albo propagandowo nie przeinterpretowywał (w stylu: "organizator tamtego ataku był wrednym sabotażystą, ale już dawno został szczęśliwie stracony"). Takie kpiny pasują tylko do demokracji lub pluszowego jedynowładztwa (expl. schyłkowa CK Monarchia, w której zresztą za takie słowa dziennikarz poszedłby do kozy tyle, że na niedługo).
Toudi
Użytkownik
#107 - Wysłana: 24 Sier 2017 14:33:15
Odpowiedz 
Tyle tu pisaliście o: Starship Troopers traitor of mars, film wyszedł a wy cisza? A tak się napalaliście na niego...

Q__:
Invasion

Swoją drogą widziałem. Ledwo go pamietam, chyba był lepszy niż 3, ale to nie jest wyczyn. Ogólnie ja sobie przypominam, to słaba była fabuła filmu. Animacja rodem z gry...

A wracając do Zdrajców Marsa.

Animacja: No nadal słaba. Prawie w ogóle nie ma Arachnitów. IMHO wersji Verhoevena im daleko. A szkoda, bo to najprostsza rzecz i powinni go przebić.
Postacie? w FF była lepsza animacja. Tu postacie w większości mają bardzo sztuczne ruchy. Widać, że nie stosowali motion capture. A powinni, żeby wargi ruszały się pod podkład głosu.

Na plus wiadomości propagandowe. I tu w sumie animacji postaci wydawał się lepsza, niż bohaterów. bardziej naturalna.

Fabuła? A ta wypada nieco lepiej. Na pewno lepiej niż 3. Są małe ale, jak kontakt Carla z Carmen. Czy sam plot zniszczenia Marsa jakąś Q bombą.
Ale jak na przygodę jednej drużyny pod kierownictwem weterana, to jest całkiem spoko. No i broń wygląda realniej to co nam pokazali w trójce. ;)

Podsumowując, idą w dobrą stronę, ale świat nic by nie stracił, gdyby nic nie nakręcili w tym świecie po filmie z 1997 roku...

Co bym doradził twórcom? żeby to zrobili tylko dla dorosłych. Więcej gore, więcej robaków. Akcję sprowadziłbym nie do drużyny ale przynajmniej plutonu. A straty w ludziach zaprezentował nieco dokładniej, jak już kogoś zabijamy, to niech to jakoś wpłynie na bohaterów - pamiętacie błyskawiczny awans Rico z pierwszego filmu? Możemy się tego śmiać, ale to w bardzo prosty sposób prezentowało jakie straty i jak szybko ponosili ludzie. I fakt, że gdy Rico dostał swoją jednostek, dowodził dziećmi. Co by nie mówić, to w bardzo prosty sposób pokazało, że ludzie nie są dominującą stroną tego konfliktu.

Tego tu zabrakło. A porucznika, to ja bym odstrzelił na starcie. Nie wiem, kto mu dał dowództwo, ale nie nadawał się do tego i nie zdobył odpowiednich umiejętności podczas trwania filmu.

To już ten pilot ze "straży przybrzeżnej Marsa" lepiej się rozwinął w tych kilku ujęciach, co go pokazali.

Czy polecam? Lubisz Żołnierzy Kosmosu? Zobacz. Liczysz tylko na dobre SF i sporą ilość jatki? Odpuść, bo sporo brakuje.
MarcinK
Użytkownik
#108 - Wysłana: 24 Sier 2017 20:30:13
Odpowiedz 
Toudi
Czyli niczym nie ustępuje 90% wytworów współczesnego Hollywood
Joe Chip
Użytkownik
#109 - Wysłana: 28 Wrz 2017 18:06:53
Odpowiedz 
Starship Troopers 4 jako animację sprawdziłem i lepiej od 2 i 3 ale tylko dla fanów serii. Gra Red Faction Armageddon utrzymana w podobnym klimacie podobała mi się bardziej. Seria chyba mimo wszystko lepsza niż np. Szczęki gdzie i tu i tu pierwsze filmy były znakomite a dalej równia pochyła. Czwarte Szczęki były nieoglądalne, tu 4 Starship daje się obejrzeć choć bez rewelacji.

Co by było gdyby to Cameron robił dwójkę Starship zamiast bajkowego Avatara? To seria wyraźnie w jego klimacie a pierwsi Żołnierze obok Aliens i Predatora to ścisła czołówka żołnierskiego s-f akcji.

Najlepszym sequelem Żołnierzy jest... "Na skraju jutra", które i tak oryginałowi ustępują.
Q__
Moderator
#110 - Wysłana: 28 Wrz 2017 18:19:30 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Joe Chip

Joe Chip:
Co by było gdyby to Cameron robił dwójkę Starship zamiast bajkowego Avatara?

Przypuszczam, że po pierwsze rozwinąłby postać kapitan Carmen Ibanez, bo zawsze lubił silne kobiety. (Tylko bym się z tego ucieszył, zresztą. Jej interakcje z Rico były fajne.)* Po drugie zaś fani jedynki by zapewne strasznie psioczyli, że ugrzecznił franczyzę, bo Cameron - owszem - giwery lubi, ale nigdy nie pokazał naturalistycznej jatki w stylu Verhoevena, więc zapewne i tym razem by tego nie zrobił. Za to pewnie komponent hard SF by wprowadził, zbliżając się tym samym do heinleinowskiego oryginału, i to by mu chwalono.

* Tak, zakładam, że raczej by wolał losy oryginalnych bohaterów ciągnąć, niż pozwolić Neumeierowi na zrobienie dwójki spin offem.
MarcinK
Użytkownik
#111 - Wysłana: 28 Wrz 2017 18:48:33
Odpowiedz 
Joe Chip:
Najlepszym sequelem Żołnierzy jest... "Na skraju jutra", które i tak oryginałowi ustępują.

Ja jakoś wolę Inwazję
Joe Chip
Użytkownik
#112 - Wysłana: 28 Wrz 2017 19:32:13
Odpowiedz 
Q__:
Za to pewnie komponent hard SF by wprowadził, zbliżając się tym samym do heinleinowskiego oryginału, i to by mu chwalono.

Może, ale Verhoevena chwali się, że tak zabawnie z książki zakpił.
Q__
Moderator
#113 - Wysłana: 28 Wrz 2017 19:48:42 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Joe Chip

Mam tego świadomość, ale przecież Cameron również radził sobie w kpiarskich klimatach, dowodem "Prawdziwe kłamstwa" - parodia "Bondów", ale i całkiem efektowny sensacyjniak zarazem. W którym nawet trochę przerysowanej przemocy się znalazło, acz wykładniczo mniej niż u P.V.
 Strona:  ««  1  2  3  4 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Starship Troopers - czyli rzeź niewiniątek...

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!