USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Sex Wolkan
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  »» 
Autor Wiadomość
Biter1
Użytkownik
#241 - Wysłana: 28 Sier 2008 19:59:12
Odpowiedz 
Eviva

No Coment Honey
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#242 - Wysłana: 28 Sier 2008 20:12:52 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Bo ENT powinien dalej trwać

nadal księga jest otwarta

biedna admirał t pol czeka...
zasze można przerobic ostatni odcinek (stwierdzić że riker był pijany i coś mu sie przyśniło, albo że holokabina sie zepsuła..) i wkrześić umarlaka
Madame Picard
Moderator
#243 - Wysłana: 1 Lis 2008 17:52:06
Odpowiedz 
Był sobie dzisiaj na SciFi Channel odcinek ENT "Fusion", w którym poruszona została po raz kolejny kwestia pon'far. Trip rozmawia z jednym z vosh'ka'tur, który mówi, że wprawdzie Wolkanie odczuwają popęd raz na 7 lat, ale - widząc pełne współczucia spojrzenie Tripa - stwierdza, że oni pracują nad skróceniem tego czasu. Co mnie zdziwiło, bo sądziłam, że Wolkanie są zdolni do współżycia cały czas, ale powstrzymują popęd hurtowo wraz z innymi emocjami. A tu okazuje się, że nawet ci, którzy nie powstrzymują emocji, "mogą" tylko raz na 7 lat. Innymi słowy, jak wyglądałaby kwestia wolkańskiego seksu, gdyby nie nauki Suraka: mogliby współżyć w każdej chwili (tak jak ludzie), mogliby w każdej chwili, ale raz na 7 lat musieli - czy też nawet i bez nauk Suraka "mogliby" tylko raz na 7 lat?
Czy tak, jak pokazano to w ENT, jest w kanonie (a jeśli tak, to jakim cudem Spockowi udało się bzyknąć Zarabeth w "All Our Yesterday") czy to po raz kolejny tylko bujna wyobraźnia panów B&B?

Dodam, <reklama>, że kwestia ta ma bardzo istotne znaczenie dla naszego fanfika, , który aż kipi od wolkańskiego seksu .
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#244 - Wysłana: 1 Lis 2008 17:57:52 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
. Co mnie zdziwiło, bo sądziłam, że Wolkanie są zdolni do współżycia cały czas,

Towarzyszko,są teoretycznie zdolni -> topola wzieła się za Tripa ( przypomnę ze ona nie miała jeszcze pon farr) ale to chyba wyjątek.

Rozmowa Tripa z Kovem z ENT 1x17 "Fushion"

}Wolkańskie kobiety mogą|począć raz na siedem lat.
- Co siedem lat?|- Przerażające.
- Ostatnio opracowaliśmy|metody przyspieszenia tego cyklu.

ENT odcinek Fallen Hero

Trip -czemu nagle cię to tak interesuje?
T`Pol - Rozumiem, że wasze rytuały godowe|działają odprężająco.

Reasumując, zbliżenie jest im potrzebne tylko w celach prokreacyjnych, więc jak nie będzie żadnych ustępstw od ich filozofii. To znaczy że ich życie seksualne nie jest takie barwne ja u ludzi....Raz na siedem lat spotykają się i po jakimś czasie mamy na na świecie uszaty efekt kooperacji...

Mnie nurtuje inne pytanie czy volkanka jest zdolna zajść w ciążet ylko raz na siedem lat, czy zawsze jest zdolna, czy gdyby jakiś narwany ziemianin wziął Volkanke w obroty, to wnagrode otrzymał by mały uszaty prezent??

kwestia ta ma bardzo istotne znaczenie dla naszego fanfika, , który aż kipi od wolkańskiego seksu .

oj i to jak, szczególnie w moim Ministerstwie gdzie roi się od uszatych piękoności
Eviva
Użytkownik
#245 - Wysłana: 1 Lis 2008 18:35:54 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Madame Picard

ENT interpretuje kanon po swojemu. Oryginalne skrypty scenariuszy wyjaśniają, że Wolkanie "mogą" jeśli chcą, choćby i codziennie, a pon farr to tylko ich okres płodności. Inna rzecz, że pewnie w innych porach te sprawy są poniżej ich godności n- postawa rodem z Mrożka, można, tylko po co?
Tak na marginesie, to nawet gdyby było inaczej, to ostatecznie byłby to w zasadzie jedynie męski problem, bo kobieta, nawet wolkańska, jako strona bierna, nie musi się wcale tym kierować - u kobiet decyduje częściej chęć poczucia bliskości niż faktyczny popęd.
A jeśli idzie o Spocka, to on sam stwierdza w rozmowie z Droxine:
"Piękno zawsze może zaburzyć ten cykl."
Co mówi chyba wszystko
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#246 - Wysłana: 1 Lis 2008 18:38:03
Odpowiedz 
Eviva

I tym stwierdzeniem widać , że jednak Spock ma ludzkie geny , Co innego gdyby to powiedział "czysty" Volkanin
Delta
Użytkownik
#247 - Wysłana: 1 Lis 2008 18:39:38
Odpowiedz 
Madame Picard
czy to po raz kolejny tylko bujna wyobraźnia panów B&B?

Ja bym obstawiał tą właśnie możliwość. Podobnie jak występowanie pon'farr u Wolkanek jest IMHO czymś takim. Między innymi za takie błędy Entkowi nazbierało się krytyki.

FederacyjneMSZ
Towarzyszko,są zdolni -> topola wzieła się za Tripa ( przypomnę ze ona nie miała jeszcze pon farr)

Nie wdając się w szczegóły, co w przypadku Topoli byłoby na przeszkodzie (no chyba, że to nie tylko Trip miał hm... stanąć na wysokości zadania )?
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#248 - Wysłana: 1 Lis 2008 18:43:17 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Delta

ie wdając się w szczegóły, co w przypadku Topoli byłoby na przeszkodzie (no chyba, że to nie tylko Trip miał hm... stanąć na wysokości zadania )?

Logika stała na przeszkodzie , to że Volkanki mogą to wiadomo, ale nie zawsze chcą.( raz na 7 lat)
Eviva
Użytkownik
#249 - Wysłana: 1 Lis 2008 18:44:31
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

Trip nie umiał się do niej zabrać. Gdyby na jego miejscu był Kirk, iskry by się posypały.
EnterpriseJ
Użytkownik
#250 - Wysłana: 1 Lis 2008 18:48:16
Odpowiedz 
Eviva

Trip nie umiał się do niej zabrać

A jaki człowiek w tamtych czasach by się tego spodziewał po Wolkance.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#251 - Wysłana: 1 Lis 2008 18:48:35
Odpowiedz 
Eviva

Trip nie umiał się do niej zabrać.

nie było wtedy "instrukcji" obsługi patrz protokół śród gatunkowy

Trip wziął sobie do serca motto "dotrzeć tam dokąd nie dotarł jeszcze żaden człowiek"

Gdyby na jego miejscu był Kirk

oraz inni z tego forum

iskry by się posypały.

oj żeby tylko
biter
Użytkownik
#252 - Wysłana: 1 Lis 2008 18:49:10
Odpowiedz 
wątpie czy by się posypały. kirk raczej nie dobierał się do niebiesko krwistych, za mało ogniste się wydawały i bynajmniej nie pociągające. T'Pol jest jedyna pobudzającą Volkanką jaką znam
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#253 - Wysłana: 1 Lis 2008 18:49:53 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
EnterpriseJ

A jaki człowiek w tamtych czasach by się tego spodziewał po Wolkance

bardzo zdesperowany, oraz jakiś otwarty na nowość naukowiec

biter

niebiesko krwistych,

Volkanki sa zielono krwiste

za mało ogniste się wydawały i bynajmniej nie pociągające

Volkanki sa zimne z wierzchu ale gorące w srodku, taki uspiony Wulkan czekający na erupcje

T'Pol jest jedyna pobudzającą Volkanką jaką znam

to mało Volkanek jeszcze znasz, ale co prawda to prawda, T`Pol to sól Volkańskiej ziemi ( i nie tylko)
EnterpriseJ
Użytkownik
#254 - Wysłana: 1 Lis 2008 19:10:39
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

oraz inni z tego forum

Masz na myśli między innymi siebie?
Eviva
Użytkownik
#255 - Wysłana: 1 Lis 2008 19:14:05
Odpowiedz 
biter
wątpie czy by się posypały. kirk raczej nie dobierał się do niebiesko krwistych, za mało ogniste się wydawały i bynajmniej nie pociągające.

Kirk dobierał się do wszystkiego, co nosiło spódniczkę i na drzewa nie uciekało. Scotty musiał bardzo uważać, gdy nosił kilt .
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#256 - Wysłana: 1 Lis 2008 19:33:42
Odpowiedz 
EnterpriseJ

Masz na myśli między innymi siebie?

pytanie retoryczne....
Eviva
Użytkownik
#257 - Wysłana: 1 Lis 2008 19:43:40
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

Wiadomo. Ciebie też rajcują spiczaste uszy, podobnie jak mnie. Ucałowałabym Spocka w te uszka - Ty pewnie ucałowałbyś tak T'Pol.
Madame Picard
Moderator
#258 - Wysłana: 1 Lis 2008 19:56:33
Odpowiedz 
Czyli - podsumowując - Wolkanie "mogą" zawsze, a pon'far to okres płodności (a także okres, kiedy "muszą", bo inaczej umrą, right?). Jak rozumiem, dotyczy to mężczyzn.
A co z kobietami? O ile wolkańska anatomia nie różni się bardzo od ludzkiej, to można przyjąć, że fizycznie Wolkanki mogą współżyć zawsze; tak, ale czy odczuwają wówczas popęd - czyli rodzaj pon'far - czy leżą i myślą o Anglii... znaczy o Vulcanie? I czy mogą zajść w ciążę w dowolnym momencie? IMO jest raczej mniej więcej tak, jak pisała dawno temu Jo_Anka: skoro mężczyźni mają pon'far okresowo, to kobiety muszą być płodne cały czas (bo gdyby one też były płodne okresowo, to "zgranie grafików" mogłoby się okazać awykonalne).

Delta

Ja bym obstawiał tą właśnie możliwość. Podobnie jak występowanie pon'farr u Wolkanek
Też mi się tak wydaje. Zwłaszcza, że jeśli by przyjąć, że mężczyźni mają pon'far co 7 lat i kobiety mają pon'far co 7 lat, to pojawia się właśnie problem "zgrania grafików".

co w przypadku Topoli byłoby na przeszkodzie
Brak ochoty?

to że Volkanki mogą to wiadomo, ale nie zawsze chcą.( raz na 7 lat)
Jeśli chcą raz na 7 lat, to jeśli im przychodzi ochota, a mężowi pon'far wypada za akurat np. za rok... to mają problem .

Eviva

Trip nie umiał się do niej zabrać.
Z czego wnioskujesz? :-O

Gdyby na jego miejscu był Kirk, iskry by się posypały.
A to inna sprawa .
Eviva
Użytkownik
#259 - Wysłana: 1 Lis 2008 20:05:15
Odpowiedz 
Madame Picard
Też mi się tak wydaje. Zwłaszcza, że jeśli by przyjąć, że mężczyźni mają pon'far co 7 lat i kobiety mają pon'far co 7 lat, to pojawia się właśnie problem "zgrania grafików".

Temu właśnie ma służyć nawiązywanie więzi w dzieciństwie - potem, dorastając, mają to wspólnie. Spotkałam się z takim właśnie tłumaczeniem, ale wydaje mi się jednak cokolwiek pokrętne.
Delta
Użytkownik
#260 - Wysłana: 1 Lis 2008 20:15:49
Odpowiedz 
Madame Picard
Zwłaszcza, że jeśli by przyjąć, że mężczyźni mają pon'far co 7 lat i kobiety mają pon'far co 7 lat, to pojawia się właśnie problem "zgrania grafików".

Z tym zgraniem to też nie wiadomo jak jest -może zlanie jaźni może wpłynąć na stopień ich zgrania? (Eviva mnie wyprzedziła z teorią )

Brak ochoty?

Tyle, że akurat to Topola, bez pon farr, zabrała się za Tripa.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#261 - Wysłana: 1 Lis 2008 22:00:34
Odpowiedz 
Delta

Tyle, że akurat to Topola, bez pon farr, zabrała się za Tripa.

Tylko że zadziałały zewnętrzne uwarunkowania. Jestem ciekaw czy Topola bez Trellu zachowywała by się tak samo.

Madame Picard

A co z kobietami

Topola jak miała wywołane przez wirusa pon farr mówiła phloxowi żeby się za nia wziął bo inaczej umrze ( również Redd dostał propozycje nie do odrzucenia)

czy mogą zajść w ciążę w dowolnym momencie

powiem tak, teoretycznie tak ,a teraz dlaczego, otóż kiedy była akcja z dzieckiem topoli , topani komandor mogła podac argument tripowi ze nie mogła być w ciązy bo nie była w pon farr ale tego nie powiedział, więc nie zaprzeczyła że mogła mieć z tripem dziecko.

Na marginesie:Nie wiadomo jak hybrydy volkansko - ziemskie były począte, czy sztucznie, czu naturalnie. ( drugi aspekt tego tematu)

Mamy mało informacji czy Volkanka może zajść w ciąze z Volkaninem kiedy ona nie jest w pon farr ,a jeszcze mniej czy z ziemianinem ( b&B mieli pole do popisu ale zagmatwali sprawe)
biter
Użytkownik
#262 - Wysłana: 3 Lis 2008 17:12:22
Odpowiedz 
Tylko że zadziałały zewnętrzne uwarunkowania. Jestem ciekaw czy Topola bez Trellu zachowywała by się tak samo.

ciekawe pytanie ale sądzę że TAK. Dziewczyna tak się naoglądała ludzi że ją poniosło by tak czy siak.

Topola jak miała wywołane przez wirusa pon farr mówiła phloxowi żeby się za nia wziął bo inaczej umrze

czemu ja nie dostaje takich propozycji... chociaż po dłuższym zastanowieniu to może i dostaje

Nie wiadomo jak hybrydy volkansko - ziemskie były począte, czy sztucznie, czu naturalnie.

Znaczy Spock też
Eviva
Użytkownik
#263 - Wysłana: 3 Lis 2008 18:14:51
Odpowiedz 
biter
Znaczy Spock też

Znaczy Spock Tez. Nie wiadomo, skąd wziął się na tym nie najlepszym ze światów. Miedź i żelazo są niekompatybilne, więc w zasadzie Spock nie miałby prawa sie urodzić.
EnterpriseJ
Użytkownik
#264 - Wysłana: 3 Lis 2008 18:32:07
Odpowiedz 
Eviva

O ile mi wiadomo przy poczęciu dziecka ludzko-wolkańskiego potrzebna jest pomoc genetyków.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#265 - Wysłana: 3 Lis 2008 18:42:20
Odpowiedz 
EnterpriseJ

O ile mi wiadomo przy poczęciu dziecka ludzko-wolkańskiego potrzebna jest pomoc genetyków

to są tylko domysły, ale bardzo prawdopodobne ....

i gdzie tu sfera intymna dwojga istot?? ,

to troche dziwne, ale na przykład z klingonami to ludzie nie mają problemów w tym aspekcie ??
Jurgen
Moderator
#266 - Wysłana: 3 Lis 2008 19:28:11
Odpowiedz 
to troche dziwne, ale na przykład z klingonami to ludzie nie mają problemów w tym aspekcie ??

Krew klingonów oparta jest zdaje się o lantanowce - nie wiem jak tam u nich z kompatybilnością, ale na mój gust tez powinno byc trudno.
biter
Użytkownik
#267 - Wysłana: 3 Lis 2008 19:29:42
Odpowiedz 
Miedź i żelazo są niekompatybilne

nie tylko w sexie.

sfere intymna masz w trakcie "uniesienia" a to że prokreacja następuje w warunkach że tak to powiem hmmm klinicznych w sposób że tak powiem, mechaniczny nie przyjemnosciowy, toż to masz juz i na ziemi takie sytuacje.

jak dla mnie to sfera intymna to jedno a prokreacja drugie.

toż na oko widać że Polak Węgier... znaczy Człowiek Klingon dwa bratanki i do sexu i do szklanki. (patrząc na Worfa [NEM] to albo jest wyjątkowy albo Klingoni mają nieprzyzwoicie słabe głowy.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#268 - Wysłana: 4 Lis 2008 10:27:46 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Towarzyszu biter

EnterpriseJ

O ile mi wiadomo przy [i]poczęciu dziecka ludzko-wolkańskiego potrzebna jest pomoc genetyków [/i]

biter

jak dla mnie to sfera intymna to jedno a prokreacja drugie.

Chyba źle się wyraziłem, nie chodzi mi że wszystkie etapy rozmnażania są strefa intymną, chodziło mi o sam akt poczęcia,( które jak słusznie zauważyłes również może następować w warunkach że tak to powiem hmmm klinicznych w sposób że tak powiem, mechaniczny nie przyjemnosciowy, toż to masz już i na ziemi takie sytuacje.
Spohkh
Użytkownik
#269 - Wysłana: 4 Lis 2008 12:00:30
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

Ciekawi mnie jedno: czy seks jest dla Wolkan przyjemnością, jak dla ludzi, czy tez jedynie czymś, co muszą zrobić, żeby się nie przekręcić?
Ma ktoś pomysły?
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#270 - Wysłana: 4 Lis 2008 12:11:46 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Spohkh

Ciekawi mnie jedno: czy seks jest dla Wolkan przyjemnością, jak dla ludzi, czy tez jedynie czymś, co muszą zrobić, żeby się nie przekręcić?
Ma ktoś pomysły?

Sama topola stwierdziła:

" Rozumiem, że wasze rytuały godowe|działają odprężająco."

niestety bądź stety, zależy to od punku widzenia oni uprawiają seks jedynie w celach prokreacyjnych ( KK byłby dumny z tej idei ), oczywiście jeśli w pon farr takiej akcji nie będzie to biedny/a uszaty/a towarzyszka się przekręci .

Innym aspektem jest czy sam stosunek ( w przypadku Volkan tylko w celach prokreacyjnych) sprawia im przyjemność, ale z mojej ministerialnej wiedzy ( która może być mylna) wiem że wtedy Volkanie są bardzo emocjonalni co może sugerować że sprawia im to dziką przyjemność

Zupełnie inna kwestią jest to czy uprawiają seks między pon farrami, moim zdaniem nie bo w końcu seks to jednak emocje, z którymi volkanie próbują walczyć, bądź je okiełznać. Więc z ich perspektywy te nieprokreacyjne 'wyskoki" są nielogiczne.

(wyjątek topola, ale wiadomo dlaczego oraz Ci volkanie którzy inaczej interpretują ich filozofie)
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Sex Wolkan

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!