USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Alkoholizm w Star Trek ;)
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#61 - Wysłana: 13 Wrz 2007 19:01:49
Bashir

Doradca mógł zginąć jak Voya porywał Caretaker...

Już proponowałem to wyjście, ale kanon mówi co innego...

Domko

Szukam jednak wyjaśnienia w świecie Star Treka - bo na pewno o dekorację wnętrza im nie chodziło.

Czy j wiem? Może faktycznie dekorator mostków skoro dowiedział się, że Voyager nie zabiera doradcy, kazał przed rejsem wymontować zbędny fotel? A może Intrepidy zwykle odbywają krótkie, rutynowe, rejsy, więc doradca niepotrzebny?

Bashir

Chcesz powiedzieć że w XXIV wieku nie ma dekoratorów wnętrz ?

Nie sądzę, by Domko to twierdził, bo przecież ktoś te piękne wnętrza Galaxy i refitowanego Constitution zaprojektował...

mr homn

jak wynika z małego, krótkiego spisu chorób psychicznych występujących w ST:
(m.in. schizofrenia, ksenofobia, hipochondria, klaustrofobia) trzeba pamiętać, że nie wszystko się udało wyeliminować. Wśród chorób występuje jedno uzależnienie holo-addiction, na które z nawrotami cierpiał Barcklay, można więc wydedukować, że i inne uzależnienia także występują, a ich leczenie nie jest proste jak pstryknięcie palcem (skoro są nawroty).

Zdaja isę jednak być znacznie mniej uciążliwe w skali ogólnospołecznej i znacznie bardziej uleczalne... Może akurat alkoholizm dało isę wyeliminować łatwiej niż inne zaburzenia?

do tej pory nie wiadomo tak naprawdę co go powoduje "Mechanizm powstawania uzależnienia nie jest do końca wyjaśniony, ale ma bezpośredni związek z nadużywaniem alkoholu"

Mówimy o medycynie XXIV wieku... Nie tak dawno (w XIX w) na zapalenie płuc ludzie masowo umierali...

nie oznacza to jednak, że wraz ze zniesienem państw znika problem wojen i głodu

Problem wojen - na Ziemi zdecydowanie znikł, problem głodu - od czego mają replikatory?

załoganci byli bardziej zdeterminowani niż zrównoważeni...

Ta determinacja też świadczy o silnym zdrowiu psychicznym...
Dj peyo
Użytkownik
#62 - Wysłana: 13 Wrz 2007 20:13:18
zapytany o miejsce urodzenia, mówi: "LaBarre, France"... więc można wnioskować, że podział na państwa istnieje!?
Można z tego wnioskować że ziemia jest dalej podzielona na pewne części zaś każdy przedstawiając się wspomina o swojej narodowości. Chociaż państwo jest jedno to narodów jest dużo czyż nie?? Ale offtopic sie nam robi
Q__
Moderator
#63 - Wysłana: 13 Wrz 2007 20:33:52
Dj peyo

Chociaż państwo jest jedno to narodów jest dużo czyż nie??

Choć zapewne traktuja przynależność narodową raczej tak jak teraz swą odrębność taktuja np. górale...
mr homn
Użytkownik
#64 - Wysłana: 13 Wrz 2007 22:11:08
Skoro juz ciągniemy ten OT...

Dj peyo
"LaBarre, France"...
sam to wywlokłem... i swoją drogą, to wolałbym to raczej traktować to jako burak... no bo gdyby rzeczywiście mówił o narodowości, a nie o kraju pochodzenia to nie powiedziałby France, a Frenchmen

Q__
Choć zapewne traktuja przynależność narodową raczej tak jak teraz swą odrębność taktuja np. górale...
To tak jak można teraz o polakach powiedzieć "słowianie"... choć akurat w tym przypadku po co Picard przesłuchującemu go Kardachowi mówi "LaBarre, France" biorąc "wszechświatowość" i "obieżyświatowość" tego człowieka, powinien powiedzieć po prostu "Ziemia"!

Q__
O sprawach psychiki członków GF nie wiemy wiele (a o zwykłym XXIV wiecznym zjadaczu zreplikowanego chleba jeszcze mniej), a nasze dywagacje nie przypominają niczego więcej niż gdybanie... ty uważasz tak, ja uważam inaczej i pewnie do konsensusu trudno nam będzie dojść...
Z doświadczenia wiem, że umysł ludzki jest bardzo podatny na wszelkie chemiczne substancje i łatwo się uzależnia zarówno psychicznie jak i somatycznie... a do walki z tym wszystkim potrzbne jest opanowanie psychiczne godne Vulcan..., obby w XXIV wieku było inaczej...

do poczytania:
http://www.alkoholizm.akcjasos.pl/12.php
http://www.alkoholizm.akcjasos.pl/8.php
http://www.alkoholizm.akcjasos.pl/9.php
Q__
Moderator
#65 - Wysłana: 14 Wrz 2007 00:00:18
mr homn

no bo gdyby rzeczywiście mówił o narodowości, a nie o kraju pochodzenia to nie powiedziałby France, a Frenchmen

Powtarzam: France może oznaczać po prostu regoin, "miejsce na Ziemi"...

biorąc "wszechświatowość" i "obieżyświatowość" tego człowieka, powinien powiedzieć po prostu "Ziemia"!

Sentyment do swojego Heimatu

a do walki z tym wszystkim potrzbne jest opanowanie psychiczne godne Vulcan...

Hmm.. mówisz tak jakbyś sam miał z tym kłopoty...

obby w XXIV wieku było inaczej...

Oby...
Dragon
Użytkownik
#66 - Wysłana: 6 Mar 2008 23:24:21
Pomyślałem że reaktywuje ten temat, ponieważ zabrakło jednego ważnego alkocholicznego wątku. Mianowice w w odcinku ENT Shuttlepod One. Była taka scenka kiedy Malcolm i Reed znaleźli w wahadłowcu flaszke(chyba burbon, dawno oglądałem) i dowiadujemy się że był to prezent dla kogoś od kapitana. Jednak kiedy jest zimno i śmierć zagląda im w oczy systematycznie flaszeczkę opróżniają, co sprawia że obaj panowie coraz bardziej się wstawiają( co owocuje rozmową o tyłku T'pol) a wszystko kończy się zawiązaniem przyjaźni.
krisbaum
Użytkownik
#67 - Wysłana: 7 Mar 2008 07:11:44
Po co mi alkoholizm w ST jak mam to w realu To po tatusiu, takie geny znaczy się. Beczkę do zacieru i aparatura też po tatce. Ja nie wiem co ludzie widzą w tych replikatorach i synotoholu
Q__
Moderator
#68 - Wysłana: 7 Mar 2008 08:50:33
Dragon

w odcinku ENT Shuttlepod One

Ten odcinek co to czym popadło dziury w wahadłowcu zatykali? Nawet tyłek T'Pol mi tego nie osłodzi.

krisbaum

Beczkę do zacieru i aparatura też po tatce.

Odważnie o tym mówisz.
Dragon
Użytkownik
#69 - Wysłana: 7 Mar 2008 08:59:06
Nawet tyłek T'Pol mi tego nie osłodzi

Jesteś bardzo wymagający
Q__
Moderator
#70 - Wysłana: 7 Mar 2008 09:00:37
Dragon

Jesteś bardzo wymagający

Po prostu nie lubię "buraków"... SF ma mieć sens i tyle.
Dragon
Użytkownik
#71 - Wysłana: 7 Mar 2008 09:06:54 - Edytowany przez: Dragon
Ale sam odcinek był fajny. Mam nadzieje że nie skończy się to kłótnią
Q__
Moderator
#72 - Wysłana: 7 Mar 2008 09:31:23
Dragon

Mam nadzieje że nie skończy się to kłótnią

Kłócić mi się nie chce (choć odcinek mam z racji "zaburaczenia" za denny), więc pewnie nie.
Dragon
Użytkownik
#73 - Wysłana: 7 Mar 2008 09:46:36
I dobrze nich trwa pokój na forum i live long and prosper.
Domko
Użytkownik
#74 - Wysłana: 7 Mar 2008 09:48:42
Jesteś bardzo wymagający

E tam - racja. T'Pol nie umywa się do Miss Star Treka (żeby nie było - a Miss Star Treka nie umywa się do niektórych realnych kobiet, ale to na marginesie). Więc rozmowa o jej tyłku mnie jakoś nie rajcuje.
Q__
Moderator
#75 - Wysłana: 7 Mar 2008 09:55:00
Dragon

I dobrze nich trwa pokój na forum i live long and prosper.

Nic dodać, nic ująć...

Domko

E tam - racja. T'Pol nie umywa się do Miss Star Treka

Znaczy do Kiry?
Dragon
Użytkownik
#76 - Wysłana: 7 Mar 2008 10:23:06
Idea tego tematu w jednym filmiku.

URL
Q__
Moderator
#77 - Wysłana: 7 Mar 2008 10:37:44
Dragon

Idea tego tematu w jednym filmiku.

Jest nawet Picard chlejący ze Scottym... Znaczy... Dwaj kapitanowie raczący się szlachetnym trunkiem...
Dragon
Użytkownik
#78 - Wysłana: 7 Mar 2008 11:06:52
A jeden z gwinta
Pah Wraith
Użytkownik
#79 - Wysłana: 7 Mar 2008 11:17:22
Q__
Znaczy do Kiry?

Z pewnością własnie to miał na myśli

Domko
Użytkownik
#80 - Wysłana: 7 Mar 2008 11:22:46
E nie, niezmiennie Troi.
Q__
Moderator
#81 - Wysłana: 7 Mar 2008 11:45:58
Dragon

A jeden z gwinta

Kapitan też człowiek

Pah Wraith

Z pewnością własnie to miał na myśli

Też miałem taka nadzieję... :]]

Domko

E nie, niezmiennie Troi.

Wbrew wynikom wolnych wyborów?
Domko
Użytkownik
#82 - Wysłana: 7 Mar 2008 11:48:01
To były wybory powtórzone - już coś kiedyś o tym pisałem. To tak jakby robić wybory parlamentarne kilka razy, dopóki nie wygra partia, którą popiera komisja wyborcza.
Q__
Moderator
#83 - Wysłana: 7 Mar 2008 11:52:48
Wcześniej nie było wyborów tylko samowolna deklaracja...
Domko
Użytkownik
#84 - Wysłana: 7 Mar 2008 11:55:31
Poparta większością - sprawdź temat.
Q__
Moderator
#85 - Wysłana: 7 Mar 2008 11:57:32
Skoro junior admini orzekli, że wybory były wolne, to były.
Domko
Użytkownik
#86 - Wysłana: 7 Mar 2008 12:02:22
A skoro władca wszechświata orzekł, że Miss Star Treka jest Troi to jest.
Q__
Moderator
#87 - Wysłana: 7 Mar 2008 12:11:30
Niech ten Władca przedstawi listy uwierzytelniajace, to pogadamy.
Domko
Użytkownik
#88 - Wysłana: 7 Mar 2008 12:16:51
OK. Ale najpierw przedstaw listy uwierzytelniające z Continuum to pogadamy.
Q__
Moderator
#89 - Wysłana: 7 Mar 2008 17:28:37
Nie muszę. W Continuum nie ma biurokracji.
Dragon
Użytkownik
#90 - Wysłana: 7 Mar 2008 17:31:13
A ZUS mają?
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Alkoholizm w Star Trek ;)

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!