USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Pomoc koncepcyjna
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#31 - Wysłana: 15 Cze 2006 20:25:13
theczarek

Cały czas zapominasz, że Q to nie tylko ten Q z TNG, to całe Continuum wszechpotężnych istot... To nie musi być ten ironiczny Q, może być inny np. niedostępny i poważny (nb. według wielu domysłów "Bóg" z ST V to właśnie jeden z Q, różny od tego z TNG; nie zapomnij też o wizycie w Continuum, tam tych Q było na peczki, wybierz sobie któregoś)

Delegata Bajoran postanowiłem umieścić jako uczestnika konferencji

Delegata, jako przedstawiciela jednej ze stron - słusznie (może nawet całą delegację), ale nie "bezstronnego" negocjatora
theczarek
Użytkownik
#32 - Wysłana: 15 Cze 2006 20:50:02
Ze względu na to, że będzie ograniczona liczba chętnych na tego larpa postanowiłem ograniczyć wszystkie delegacje do 1 osoby.
I tak nie jestem pewien czy będzie dość ludzi żeby wogóle go zrobić.

Zdaję sobie spawę, że Q to nie tylko ten Q, poprostu lubię jego ironię i sądzę że wielu ludzi kojaży Q właśnie z tym ironicznym stylem(szczególnie nie bedąc zapaleńcami jak my ). Zresztą ten Q tez przeszedł przemianę wewnętrzną (gdzieś w Voyagerze jak dobrze pamiętam).

Bóg z piątki potrzebował statku kosmicznego by opuuścić planetę co sugeruje że nie był raczej Q.
Q__
Moderator
#33 - Wysłana: 15 Cze 2006 20:55:17
Bóg z piątki potrzebował statku kosmicznego

Sugestie były, że był to Q za karę częściowo pozbawiony mocy... (acz kwestia jest dyskutowana)
Alek Roj
Użytkownik
#34 - Wysłana: 15 Cze 2006 22:32:45 - Edytowany przez: Alek Roj
Może by w ogóle z tej stacji taką "Syberię" zrobić, miejsce zesłana dla zdolnych ale, niepokornych, niedostosowanych społecznie i nieprzewidywalnych oficerów Floty

Baza (kosmiczna) Ludzi Umarłych?
Q__
Moderator
#35 - Wysłana: 15 Cze 2006 22:34:51
Baza (kosmiczna) Ludzi Umarłych?

A czemu nie
theczarek
Użytkownik
#36 - Wysłana: 16 Cze 2006 07:59:02
Nie wiem do końca do jakiego filmu/książki nawiązaliście tym razem.
Ja określenie Syberia wiąłem z opowiadania Johna Ringo "Okręt zwany Francis" na tytułową jednostkę zsyłno wszystkich którzy nie pasowali. Co prawda tam byli to nieudacznicy a nie ekipa zdolnych ale niepokornych, ale określenie i tak pasuje
Q__
Moderator
#37 - Wysłana: 16 Cze 2006 08:11:03
theczarek

Nawiązaliśmy do filmu, według powieści niejakiego Hłaski (utworu zdecydowanie nie SF i nawet nie w moim guście):

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nast%C4%99pny_do_raju
theczarek
Użytkownik
#38 - Wysłana: 16 Cze 2006 16:35:02
A ma ktoś może lub wie gdzie znaleźć obrazek następującej treści:

Tricoder z uśmiechniętą buźką zamiast wyświetlacza (lub na wyświetlaczu.)

Robię wyciąg/tłumaczenie z zasad dotyczący podstawowego sprzętu (broń, sprzęt medyczny, tricorder właśnie) i częsć dot. tricordera chciałem zatytuować "twój przyjaciel tricorder" z takim właśnie obrazkiem i sygnaturką akademii floty na okładce. Żeby wyglądało jak skrypt z akademii. (Resztę sprzętu tez opatrzę sygnaturką tylko "twój przyjaciel fazer" średnio pasuje do ducha floty)
gaius
Użytkownik
#39 - Wysłana: 16 Cze 2006 16:38:55
no nie wiem, ja bym próbował zmontować coś takiego na jakimś photo shopie albo paincie, jeśli dobrze zrozumiałem o co Ci chodzi.
theczarek
Użytkownik
#40 - Wysłana: 16 Cze 2006 16:52:52
Pewnie będę musiał siąść do GIMPa. Ale że z natury jestem leniwy więc napierw zapytałem
gaius
Użytkownik
#41 - Wysłana: 16 Cze 2006 16:59:43
no, lepiej się zapytać. A nuż ktoś ma rysunek tricodera z uśmiechniętą buźką
theczarek
Użytkownik
#42 - Wysłana: 17 Cze 2006 12:42:42
Zna ktoś datę / datę gwiezdną bitwy w Mgławicy Omarion. (DS9)
Q__
Moderator
#43 - Wysłana: 17 Cze 2006 14:21:27
theczarek

Proszę uprzejmie, i data i opis...

http://memory-alpha.org/en/wiki/Battle_of_the_Omar ion_Nebula
theczarek
Użytkownik
#44 - Wysłana: 17 Cze 2006 14:24:49
E w który roku to ja wiem. Dokładniej (np data gwieznda).

Robię właśnie kalendarium wojny z dominum i odbiłem się od braku dat w przy niektorych odcinakach na Memory Alpha
Q__
Moderator
#45 - Wysłana: 17 Cze 2006 14:53:38 - Edytowany przez: Q__
Cóż nie jestem wszechwiedzącym Q__ ... W każdym żródle jakie przeszukałem było: Stardate: Unknown, ale mam pomysł na sprytny wybieg (do zastosowania, o ile daty nie uda się znaleźć): bitwę zaczął atak Kardasjańsko-Romulański, więc Federacja nie zna dokładnie jego daty ... Naciągane to, ale cóż robić...
theczarek
Użytkownik
#46 - Wysłana: 17 Cze 2006 15:30:58
Ale, że nie ma daty Operacji Powrót (Op. Return)to już mnie coś bierze.

...

Ok. Pisze że następny odcinek dzieje się tydzien później. Na bezrybiu i rak ryba.
Picard
Użytkownik
#47 - Wysłana: 19 Cze 2006 10:22:16
W Gwiezdej Flocie,ktra zajmuje sie glownie ekspolracja dalekiej przestzreni i chyba kazdy kadet wstepujacy w jej szeregi marzy o dalekich podrozach przydzial na stacje zawsze traktowany jest jako forma zeslania. Watpie by ktos snil o przeladowaniu towarow w doku. Ale ja troche z innej baczki: otoz sam potzrebuje pomockoncepcyjnej! Jak wiecie na ogame, na uniwersum 21 posiadam skromny sojuszu o wdziecznej nazwie Romulan Star Emperie. Jako, iz przybywa nam czlonkow i rosniemy w sile postanowislismy usprawnic dzialnie naszego Imperium i wprowadzic scisly podzial na ministerstwa. Wskazane bylo by wiec abyscie zapodali mi informacje oposzczegolnych komurkach romulanskiego Imperium bymmogl z tych informacji zrobic wlasciwy urzytek- wtedy moje RSE bedzie jak prawdziwe! Dzis wieczorem zamierzam tez umiesic na forum wzmiankowanego sojuszu historie Romulusa. Byc moze Kai uzna, iz godna jest ona zamieszczenia na tym forum? Tekst bedzie dostepny wiec prosze Was o opinie na jego temat.
Q__
Moderator
#48 - Wysłana: 19 Cze 2006 13:03:38
O Romulanach to wiem tylko tyle, ale i tu jest troszkę danych:

http://www.memory-alpha.org/en/wiki/Romulan_Star_E mpire
Picard
Użytkownik
#49 - Wysłana: 19 Cze 2006 14:18:54
Dobre i to Q__, dzięki! A ja wciaz jestem Ci dluzny wypowiedz w twoim temacie o obcych?
Q__
Moderator
#50 - Wysłana: 19 Cze 2006 15:06:14 - Edytowany przez: Q__
Jesteś Picard, jesteś, tym bardziej, że ja się dziś o nich wypowiedziałem (acz w innym kontekście)...

(Aha, w przeciwieństwie do Ciebie z cyklu "Alien" najbardziej cenię "dwójke", choć bez "jedynki" cyklu by nie było... Tę Twoją "czwórkę" obejrzałem dwa razy... Dało się obejrzeć, znam znacznie gorsze filmy, ale dla mnie to nie to...)

theczarek widziałeś zapewne w MA link poświęcony systemowi miary czasu Federacji. Na podstawie tych danych z pewnością da się wymyślić prawdopodobną datę gwiezdną bitwy w Mgławicy Omarion
http://memory-alpha.org/en/wiki/Stardate
theczarek
Użytkownik
#51 - Wysłana: 20 Cze 2006 11:08:22 - Edytowany przez: theczarek
Q__
Dzięki za link. Jak mżna zobacyć kalendarium jest już na stronie. Przy przeliczaniu dat korzystałem z magicznego kalkulatorka (link do iego był gdzieś na forum)

Picard
Jeśli intersują Cię dokładne dane mogę sprawdzić w The Way of D'era - podreczniku źródłowym do Romulan (3 tomowym).
Niestety w tej chwili jestem na uczelni i nie mam pod ręką.
theczarek
Użytkownik
#52 - Wysłana: 22 Cze 2006 13:55:46 - Edytowany przez: theczarek
Picard

Więc tak
Pretor - Stanowi oficjalnie głowę Imperium. W jego ręku spoczywa władza sądownicza - może skazywać na śmierć. Jest naczelnym dowódcą sił zbrojnych. Poza tym jest symbolem tego czym powinien być każdy Romulanin.
Pretora wybiera Senat. Kandydat na pretora muszi być pełnej krwi Romulaninem.
Pretor dowodzi bezpośrednio Gwardią Pretoriańską w skład której wchodza zarówno siły lądowe jak i flota (D'deridexy + wsparcie). Zwykle tylko Gwardia Pretoriańska ma prawo orbitowac wokó Romulusa.

Senat - skalda się z przedstawicieli poszczególnych prowincjii. Dzierży głównie władzę ustawodawczą. Nie ma prawa wchodzić w kompetencje Pretora, lecz może go odwołać. Prowincje nie są równo reprezentowane nowo utworzona prowincja może skadać się z kilku kolonii reprezentowanych przez jednego senatora. A taki Remus i Romulus są osobnymi prowincjami i każda z nich posiada własnego senatora. Senat dzieli się na stronnictwa/ partie - każda ma swój program i poglądy. Ich istnienie jest usankcjonowane prawnie. Przywódcy poszczególnych głownych ugrupowań mają tytuł konsulów. Senatowi przewodniczy Prokonsul i jego zastępca Vice-Prokonsul.
Senatorowie wbierani są przez Senat. Muszą mieć obywatelstwo Imperium (Jednak nie muszą być Romulanami - mogą być naturalizowanymi przedstawicielami gatunków klieckich)

Pomiędzy Pretorem a Senatem pośredniczy Rada Nieustająca. Składa się ona z Pretora, Dowódcy Tal-Shiar, trzech dowódców wojskowych oraz konsulów.

W Imperium wyróżnić można pewien stan arystokratyczny. Są to przedstawiciele wpływowych rodzin senatorskich. Często zarządzają oni własną flota wojenną.

Mógłbyś poszczególnych członków swojego sojuszu poustawiac jako senatorów. Wybrać konsula, Pretora itp.
Ministerstw jako takich nie ma chyba - wszystkim zajmuje się senat.

Ogólnie Romulanie zawsze wydawali mi się wzorowani na Republice Rzymskiej (z poprzestawainymi funkcjami) i sądzę że jakbyś zajrzał np. do "Dziejów rzymu " Scullarda i z tamtąd zaczerpnął trochę pomysłów klimatu by to nie zepsuło.
Pah Wraith
Użytkownik
#53 - Wysłana: 22 Cze 2006 14:12:07
Generalnie, to właśnie jak dlamnie śmierdzi ta część o senatorach jako przedstawicielach prowincji. Rozległe zapewne Imperium miałoby mieć mniej niż 30 prowincji (tak niewiele jest miejsca w sali obrad z NEM)??
Jak dla mnie bardziej prawdopodobne, że każdy senator reprezentuje pewną dziedzinę życia - rodzaj ministra.
theczarek
Użytkownik
#54 - Wysłana: 22 Cze 2006 14:19:08
NEM Jest zaburaczony. Ale wydaje mi się że w tej sali i tak trochę więcej było luda.
Delta
Użytkownik
#55 - Wysłana: 22 Cze 2006 14:36:42
Może niekoniecznie jest to burak. W DS9 pokazano Senat Imperium, gdy "sądzono" tam senator Cretak. To nie wyglądało na cały skład Senatu, była to raczej jakaś komisja złożona z niewielkiej grupy senatorów. Podobnie mogło być w Nemesis. Zebrała się komisja która miała debatować nad kilkoma sprawami.
theczarek
Użytkownik
#56 - Wysłana: 22 Cze 2006 14:40:01 - Edytowany przez: theczarek
Było powiedziane, że Shinzon załatwił senat. Więc raczej -wg autorów - powinien to być cały.

Po co załatwiać komisję obradująca na temat zbioru buraków w prowincji "zapyziała".

Ale i tak upieram się przy swojej wersji - podział ze względu na funkcje rząd. Senat to reprezentacja pewnych jednostek terytorialnych itp.
Pah Wraith
Użytkownik
#57 - Wysłana: 22 Cze 2006 14:50:45
Masz rację :] 41 senatorów + pretor. Wciąż jakby to dla mnie za mało jak na izbę reprezentantów.

http://www.sthorizonfan.cba.pl/senat1.jpg
http://www.sthorizonfan.cba.pl/senat2.jpg

Co do odcinka Inter arma... to był to Continuing Comitee of the Romulan People a nie Senat. Zapewne był to rodzaj trybunału konstytucyjnego lub też podobne zgromadzenie, z pretorem na czele:
http://www.sthorizonfan.cba.pl/inter_arma_enim_sil ent_leges.jpg
theczarek
Użytkownik
#58 - Wysłana: 22 Cze 2006 15:19:39
Continuing Comitee of the Romulan People a nie Senat.

To właśnie nazwałem radą nieustającą. Rypłem się bo podręcznik z którego korzystałem mam w domciu a piszę z uczelni. I mi się zapomniało rada czy komitet.

I tak wydaje mi się że to raczej burak NEMa
theczarek
Użytkownik
#59 - Wysłana: 3 Lip 2006 19:10:32
Jak myślicie jaki jest stosunek Breenów do Federacji i sojuszu?

Rozpisuję właśnie postacie do LARPa
Q__
Moderator
#60 - Wysłana: 3 Lip 2006 19:18:59 - Edytowany przez: Q__
W tych linkach trochę znajdziesz, zwłaszcza w drugim. Wychodzi na to że, łagodnie mówiąc, mało przyjazny...

http://www.memory-alpha.org/en/wiki/Breen
http://www.memory-alpha.org/en/wiki/Breen_Confeder acy

Nawiasem mówiąc (pewnie przez te skafandry), gdybym był MG zrobił bym z Breenów coś na kształt Vorlonów z B5, a przy tym pochodzące z początków Wszechświata istoty spokrewnione z Q, choć mniej zaawansowane... Wiem, daleko odbiegam od kanonu, ale mnie to kusi... A przynajmniej odegrałbym ich przedstawicela w stylu a'la Kosh Naranek (w początów B5, gdy był najbardziej enigmatyczny)...
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Pomoc koncepcyjna

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!