USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Trekowy sport
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#1 - Wysłana: 9 Cze 2006 20:34:36
Odpowiedz 
Z okazji rozpoczętych mistrzostw chciał bym pogłębić moja wiedze na temat dyscyplin sportowych jakie preferowane są we wszechświecie ,,Star Trek" przez różne rasy, w różnych epokach. Mile widziane tytuły odcinków i imiona postaci jakie dane sporty uprawiały. Mój ulubienice preferował jazde konno, tak jak jego poprzednik James T., Sisko lubił baseball, zaś Kasia J. przepadała za sportami wodnymi. A w piłke nożna ktoś grywał? Może na łamy serwisu powinna powrócić ankieta na temat tego, mecz drużyn jakich ras z uniwersum ST był by najciekawszy?
Grzybek
Użytkownik
#2 - Wysłana: 9 Cze 2006 21:55:57 - Edytowany przez: Grzybek
Odpowiedz 
Julian Bashir i Miles O'Brien oprócz odgrywania "bohaterskich bitew" grali także często w lotki, oraz rakietki. Występowanie cały DS9. Pokusić się także można tutaj o wzminake o Tongo, grze Ferengich. Skoro my uwarzamy za sport szachy, to czemu oni nie mieliby Tongo? Jak i innych gier hazardowych tej rasy.
Klingonie także polują IMHO na swoje Targi także dla sportu.
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 9 Cze 2006 22:07:26 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Nie wiem czy do sportu (chociaciaż jachting to forma sportu amatorskiego) można zaliczyć rejs obu panów Sisko jachtem słonecznym zrobionym wg. bajorańskich wzorców wokół tamtejszego układu słonecznego... W każdym razie ten odcinek DS9 był miodzio...
Jo_anka
Użytkownik
#4 - Wysłana: 9 Cze 2006 22:45:44
Odpowiedz 
Sport dosc czesto sie pojawia w Entku.
'Obsesja' na punkcie waterball (chyba tak to sie pisze ?) Archera oraz wspomniany football amerykanski (jezeli nie baseball - nie pamietam o ktory sport dokladnie chodzilo?) przez Tripa - chyba w to grywal [Vox Sola, Fusion, The Catwalk].

Wspomniana jest chyba tez PILKA NOZNA przez Archera kiedy usiluje nawiazac lzejsza rozmowe z Europejczykiem Reedem [Minefield].

Wspinaczka lub alpinistyka Travisa [Two Days and Two Nights i The Breach].
Wreszcie wszyscy poza T'pol biora udzial w meczu 'towarzyskim' koszykowki [The Forge]. Zaloganci Entka grywaja tez w pokera [The Catwalk] oraz szachy [Observer Effect].

"Sporty kosmitow" - pojawiaja sie w Desert Crossing (Archer i Trip biora udzial w meczu na pustyni) i w Stigma (Travis wraca poturbowany po czyms w rodzaju 'rodeo' z 'melonami').
Jurgen
Moderator
#5 - Wysłana: 9 Cze 2006 22:54:19
Odpowiedz 
A mi się trekowy sport nie podoba, nawet Wolkani (Wolkanie?) grają w baseball. W ogóle to jest chyba wyraz tylko i wyłącznie zainteresowań scenarzystów.
Grzybek
Użytkownik
#6 - Wysłana: 9 Cze 2006 23:04:53
Odpowiedz 
A mi się trekowy sport nie podoba, nawet Wolkani (Wolkanie?) grają w baseball

Właśnie! Czy oni nie powinni byli uznać tego "biegania za piłką" za nielogiczne?
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 9 Cze 2006 23:13:53
Odpowiedz 
Grzybek

Właśnie! Czy oni nie powinni byli uznać tego "biegania za piłką" za nielogiczne?

Powinni...
Jo_anka
Użytkownik
#8 - Wysłana: 9 Cze 2006 23:31:40
Odpowiedz 
Jurgen,
Wolkanie grali w baseball 'na zlosc' Sisko.

Co do sportu jako swiadectwa zainteresowan scenarzystow, to wydaje mi sie, ze spogladasz na zagadnienie z perpektywy Europejczyka. Bowiem rozni sie amerykanskie i europejskie podejscie do kwestii sportu.

Mam wrazenie, ze sport jest wazniejszy dla Amerykanow, anizeli dla Europejczykow.
Rola sportu w amerykanskim zyciu szkolnym lub uniwersyteckim, stypendia sportowe!... Po prostu sport stanowi jeden z pdst. elementow ich zycia spolecznego. Element znajomy i bliski przecietnemu Amerykaninowi. Oni nie wyobrazaja sobie istnienia cywilizacji pozbawionej skladnika tak oczywistego jak sport.

Dla Europejczyka sport nalezy bardziej do sfery prywatnej rozrywki, nie odgrywa duzej roli w zyciu szkolnym i uniwersyteckim. Jest po prostu hobby - sposobem na zdrowe, czynne spedzenie czasu lub bierne spedzanie czasu jako kibic-widz zainteresowany sportem zawodowym.

Wreszcie dla zawodnikow bywa sposobem zarobkowania czyli nalezy do sfery zawodowej (oczywiscie kibicowanie i sport zawodowy istnieje w Ameryce, tu mamy zbierznosc miedzy USA i UE).
Jo_anka
Użytkownik
#9 - Wysłana: 9 Cze 2006 23:40:22
Odpowiedz 
Co do braku logiki, to nadety kapitan Solok (Take Me Out to the Holosuite), nie jest idealem Wolkana. On i jego zaloga to taka wolkanska "Narodowa Demokracja" lub LPR.
Picard
Użytkownik
#10 - Wysłana: 9 Cze 2006 23:49:55
Odpowiedz 
Mnie w kontekście Wolkan bardziej niz ich zainteresowania ziemskimi grami interesuje dyscyplina zmagań umysłowych jaką prezentował Tuvok w jednym z odcinków ,,Voygaera". Gra ta polegała na ułożeniu swego rodzaju bryły z holograficznych patyków, które po właściwym połączeniu tworzyły wspomniany wzór. Mógł by mi ktoś przypomnieć nazwe owej gry oraz dokładniej naświetlić jej zasady?
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 9 Cze 2006 23:50:58 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Jo_anka

Pierwszy raz się z Tobą nie zgodzę.

Wydaje mi się, że wolkański LPR, powinien być tamtejszym odpowiednikiem naszych bigotów z ich fiołem na punkcie religii i tradycji a "religią" i tradycją Wolkanów jest logika, stąd też na tle "wolkańskiego LPRowca" Spock powinien być wręcz "luzakiem", nie na odwrót...

Picard

A pamiętasz taką szachpodobną grę jednej rasy kosmitów z DS9 w którą (zdaje się przez Quarka) zagrali sobie załogą stacji w charakterze "pionków"
Pah Wraith
Użytkownik
#12 - Wysłana: 9 Cze 2006 23:59:11
Odpowiedz 
Z okazji zakończenia mistrzostw przez naszą rEPREZENTACJĘ dodoam jeszcze velocity popularną na VOYu, Kwadraty Parissa - niebezpieczną gierkę ruchową, Dom Jot wraz z jej kieszonkową wersją (rodzaj wodnego bilardu), koszykówkę w którą grano na ENTku, szermierkę preferowaną przez Picarda i Guinan, racketball Bashira i O'Briena, szachy wielopoziomowe i poker .
Jo-anka
Anonimowy
#13 - Wysłana: 10 Cze 2006 00:07:44
Odpowiedz 
Q__
Chodzilo mi o ich przekonanie o wulkanskiej "wyzszosci" i sklonnosc do afiszowania sie z tym (przekraczajaca normy wokanskie), do prowokowania innych (jak rzecz sie miala z Sisko)...
Jednym slowem 'wolkanscy Ubermenche' (sorki za pisownie, pewnie pokrecona - u 'z kropkami' nie wydusze z mojego komputera w tym ustawieniu)...
Stad te skojarzenia z 'rasistowskimi' sklonnosciami wykazywami przez skrajna prawice....
Picard
Użytkownik
#14 - Wysłana: 10 Cze 2006 00:12:55
Odpowiedz 
Q__

Ta gra, o której wspomniałeś była również w jednym z odcinków. Nie pamietam tytułu ale treść wyglądała właśnie tak jak ją przedstawiłeś.

Pah Wraith
[
i] okazji zakończenia mistrzostw przez naszą rEPREZENTACJĘ [/i]

Jak zwykle zresztą. Może dali by sobie wreszcie spokój i znaleźli jakiś bardziej pożyteczny cel niż wydawanie publicznych pieniędzy na wycieczki dla naszej kadry? w każdym razie jeśli będziecie w necie organizowali petycje o zakaz wystawiania polskiej drużyny w jakichkolwiek imprezach miedzy narodowych śmiało się podpisze.
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 10 Cze 2006 00:26:59 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Jo-anka

Czyżby zadatki na Wolkańską odmianę NSDAP? (Bo już nawet nie LPR .) A może faktycznie powrót do korzeni, ale jeszcze tych wspólnych z Romulanam.

Picard

Sprawdziłem opis tego odcinka ("Move Along Home") w Memory Alpha, "moja"gra nazywa się Chula, a rasa Wadi.
Oto link:
http://memory-alpha.org/en/wiki/Chula

Z kolei "Twoja" (a raczej wolkańska) gra to kal-toh
http://www.memory-alpha.org/en/wiki/Kal-toh

(Natomiast odcinek z jachtem słonecznym to "Explorers")
Jo_anka
Użytkownik
#16 - Wysłana: 10 Cze 2006 00:53:57
Odpowiedz 
"Czyzby zadatki na Wolkanską odmiane NSDAP? (Bo juz nawet nie LPR)"

Niemalze!
Jo_anka
Użytkownik
#17 - Wysłana: 10 Cze 2006 15:06:31
Odpowiedz 
Picard,
ta wolkanska gra Tuvoka chyba sie nazywala "Kal'to".
Na czym polegala, nie pamietam - bede musiala wygrzebac ten odcinek Voyagera [o ile zdolam, bo mam koszmarnie zniszczone tasmy VHS z tym serialem] Tuvok tlumaczyl w nim zasady [na moje oko praktyczne cwiczenia z geometrii fraktalnej ].
Paradoks
Użytkownik
#18 - Wysłana: 10 Cze 2006 15:07:18 - Edytowany przez: Paradoks
Odpowiedz 
theczarek
Użytkownik
#19 - Wysłana: 10 Cze 2006 16:53:52
Odpowiedz 
Jak dobrze pamiętam Sulu z TOS uprawiał szermierkę.

A Kaśka z 7 w którymś tam docinku grały w coś co wyglądało jak połączenia sqwasha (chyba tak się pisze), i strzelania do rzutek.
The_D
Użytkownik
#20 - Wysłana: 10 Cze 2006 17:15:02
Odpowiedz 
Trochę odgrzewany temat z TSS. Można dodać jeszcze narty Weasley'a, Poza tym w którymś odcinku O'Brien przychodzi do ambulatorium z ręką nadwyrężoną podczas spływu. Kilka razy pojawia się strzelanie fazerem do kulek (Worf i Guinan, wcześniej chyba Picard i Riker).
Wspomniana gra Tuvoka pojawiała się w Voy'u kilka razy, choć głównie epizodycznie.
pj26
Użytkownik
#21 - Wysłana: 10 Cze 2006 17:38:05
Odpowiedz 
Odcinek ds9 chyba 4x25, ochrona przedstawiciela Izby Handlowej Ferengi gra w "żutki" żucając lotkami w samych siebie ciekawa gra.
Picard
Użytkownik
#22 - Wysłana: 10 Cze 2006 20:14:17
Odpowiedz 
theczarek

Jak dobrze pamiętam Sulu z TOS uprawiał szermierkę

Tak! Proponuje więc rozsądzić wynik pojedynku na broń białą: Jean-Luc przeciw Sulu! Który znich odniósł by zwycięstwo?
theczarek
Użytkownik
#23 - Wysłana: 10 Cze 2006 20:48:09
Odpowiedz 
A Picard też fechtował bo nie kojażę gdzie?
Picard
Użytkownik
#24 - Wysłana: 10 Cze 2006 21:37:24
Odpowiedz 
theczarek

Tak. Była nawet o tym mowa w jednym ze wcześniejszych postów. W odcinku ,,Ja, Borg" zmierzył sie z Guinan i był tak wielce zirytowany obecnością człona Borg na pokładzie, że zaszarżował na El-Aurianketak mocno, iz bez trudu wytrącił jej szpadę z ręki...
The_D
Użytkownik
#25 - Wysłana: 10 Cze 2006 22:19:53
Odpowiedz 
W którymś z wcześniejszych odcinków (2 lub 3-ci sezon) Picard fechtuje z jakimś nieznanym oficerem. W trakcie pojedynku zostaje wezwany na mostek i pojawia się tam w tym śmiesznym wdzianku.
theczarek
Użytkownik
#26 - Wysłana: 11 Cze 2006 13:48:09
Odpowiedz 
No tak. I jeszcze chyba jak do Q zamienił w Robin Hooda
Jurgen
Moderator
#27 - Wysłana: 11 Cze 2006 14:35:07
Odpowiedz 
Przynajmniej tyle, że w Rosji gra się jeszcze w piłkę. Worf mówił o tym w jednym z odcinków DS9. Chociaż może po występie naszych kopaczy lepiej o tym nie wspominać.
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 6 Gru 2013 18:04:46
Odpowiedz 
Jo_anka

Jo_anka:
szachy

A'propos (i trochę OT) - o różnych grach nie tylko w ST:
http://www.denofgeek.com/movies/18694/the-finest-f ictional-card-and-boardgames-in-movies-and-tv
(Wszystkie, poza jedną, z fantastyki.)
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 2 Lis 2018 19:31:15
Odpowiedz 
Scena z B5 ze Sheridanem grającym w baseball:
http://www.youtube.com/watch?v=59Xzw8l15e0
Czyżby i to DS9 zerżnęło?
Seybr
Użytkownik
#30 - Wysłana: 2 Lis 2018 21:40:38
Odpowiedz 
Q__:
Czyżby i to DS9 zerżnęło?

No niby gdzie ? Sisko pod początku serialu gada o starym sporcie z Ziemi. Co ma mecz rozegrany do kolesia trenującego ?
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Trekowy sport

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!