USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Borg- bilans zysków i strat.
 Strona:  ««  1  2  3 
Autor Wiadomość
Jurgen
Moderator
#61 - Wysłana: 27 Maj 2006 22:32:04
biedny ten kolektyw nie rozumieją że asymilacja jest dla ich dobra.

Fascynujące. Zatanawiam się, czy istnieje choć jedna rasa, która to zrozumiała (albo dała sie nabrać na "mowę powitalną" Borga)?
Delta
Użytkownik
#62 - Wysłana: 27 Maj 2006 22:33:01 - Edytowany przez: Delta
no ale pracować tak nie efektywnie
Każdy ma czasem gorszy dzień

Zatanawiam się, czy istnieje choć jedna rasa, która to zrozumiała (albo dała sie nabrać na "mowę powitalną" Borga)?
Chyba można uznać, że rasa z której pochodzi Królowa Borg -gatunek 125. Nie jest on twórcą Kolektywu, a Królowa mówiła, że po odkryciu korzyści z implantów cybernetycznych zrozumieli że to właściwa droga.
Karo
Użytkownik
#63 - Wysłana: 27 Maj 2006 22:37:32
znaczy Borg miał za każdym razem jak spotykał Kaśkę i jej statek to by rzeczywiście wiele tłumaczyło
Delta
Użytkownik
#64 - Wysłana: 27 Maj 2006 22:39:53
znaczy Borg miał za każdym razem jak spotykał Kaśkę i jej statek to by rzeczywiście wiele tłumaczyło

No właśnie, miał do niej pecha. A jak ją w końcu asymilował to rozwaliła cały Kolektyw...
Jurgen
Moderator
#65 - Wysłana: 27 Maj 2006 22:45:18
Chyba można uznać, że rasa z której pochodzi Królowa Borg -gatunek 125. Nie jest on twórcą Kolektywu, a Królowa mówiła, że po odkryciu korzyści z implantów cybernetycznych zrozumieli że to właściwa droga.

Tak, po asymilacji "zrozumieli". "Zgodnie" zresztą.
James T Kirk
Użytkownik
#66 - Wysłana: 27 Maj 2006 22:45:31
No właśnie, miał do niej pecha. A jak ją w końcu asymilował to rozwaliła cały Kolektyw

Niema co ,,baba z jajami,,
Delta
Użytkownik
#67 - Wysłana: 27 Maj 2006 23:41:58
Do identycznego wniosku doszedł Henry Starling w VGR: Future's End
James T Kirk
Użytkownik
#68 - Wysłana: 27 Maj 2006 23:50:43
Gdzieś na necie czytałem, ze podobno na jej makijaz i fryzurę w ,,Caretakerze,, producenci wydali wiecej niz na efekty specjalne do wspomnianego odcinka.
Bimberv_17
Użytkownik
#69 - Wysłana: 28 Maj 2006 11:09:06
Gdzieś na necie czytałem, ze podobno na jej makijaz i fryzurę w ,,Caretakerze,, producenci wydali wiecej niz na efekty specjalne do wspomnianego odcinka.

Kosztowna ta Kaśka, nie ma co. A borg to chyba rzeczywiście miał do niej pecha.
Delta
Użytkownik
#70 - Wysłana: 28 Maj 2006 12:51:39

Kosztowna ta Kaśka, nie ma co. A borg to chyba rzeczywiście miał do niej pecha.

Skoro tyle forsy szło na make-up samej Kaśki to w budżecie zabrakło Borg na wyposażenie by mógł dokopać Intrepidowi
Picard
Użytkownik
#71 - Wysłana: 28 Maj 2006 15:34:14
Witaj panie waterhouse Ustosunkowując się do twej wcześniejszej wypowiedzi: Proszę o odcinek-jak tylko zorientuje się, który to chętnie dostarczę Ci jego tytuł oraz streszczę sytuacje, w której owe słowa zostały wypowiedziane. Pisałem poza tym jakie były zamiary twórców...- ale zamierzenia to nie to samo co czyny. Niezależnie na powody jakimi kierowali się tówrcy St nie umieszczając statku klasy Galaxy we wspomnianych filmach i odcinkach, tego rodzaju jednostki nie były widoczne ani nie wspominano ich na ekranie co oznacza, że nie brały one udziału w tym konkretnym wydarzeniu. Jeśli przymniemy, ze mogło być inaczej to w takim wypadku trzeba uznać, iż każda spekulacja na temat wydarzeń z uniwersum ST jest jak najbardziej wiarygodna.
waterhouse
Moderator
#72 - Wysłana: 28 Maj 2006 15:38:30
y. Niezależnie na powody jakimi kierowali się tówrcy St nie umieszczając statku klasy Galaxy we wspomnianych filmach i odcinkach, tego rodzaju jednostki nie były widoczne ani nie wspominano ich na ekranie co oznacza, że nie brały one udziału w tym konkretnym wydarzeniu.

Przypominam jeszcze raz : kanon nie zabiera nam myśleć i dokonywac racjonalnych spekulacji.

To że nie było na ekranie Galaxy nie oznacza jeszcze że na 100% nie brały one udziały w bitwie. Można spekulować czy tak było czy nie.

Jeśli przymniemy, ze mogło być inaczej to w takim wypadku trzeba uznać, iż każda spekulacja na temat wydarzeń z uniwersum ST jest jak najbardziej wiarygodna.

Wiarygodne są tylko racjonalne spekulacje. Przedstawiłem moje uzasadnienie. Jeśli nie potrafisz udowodnić że jest nieracjonalne, to oznacza że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że mam rację. Oczywiście to nadal tylko spekulacja.
theczarek
Użytkownik
#73 - Wysłana: 3 Cze 2006 12:02:06
Zrobił tak Data -zdaje sie przy uzyciu kody fraktalnego w ST VIII , blokujac Borgowi skutecznie dostęp do głównego komputera Entka.

Data był znacznie bardziej wszechstronny i zaawansowany od Doktorka.

Znasz mniej więcej proces działania napędu warp, prawda? No to go teraz zbuduj.

Hmm. Napęd Warp wymyślony został w ramach pewnwgo świata i w jego ramach działa jak należy. Chwała twórcom, że przy jego wymyślaniu brali pod uwagę prawa fizyki (albo raczej dorobili spójną teorię).
Co innego ja sam a co innego cała moc obliczeniowa i środki całego kolektywu.
Inna sprawa, że wiele techologii leżących w sferze SF jest nieosiągalnych głównie ze względu na dwa czynniki
1)kasę (bark kasy na badania podstawowe i potencjalnie drogie koszty samej technologii)
2)bariery energetyczne (mniej więcej to samo co koszty tylko pewnych energii nie da się uzyskać "w rozsądny sposób")
Będę o tym opowiadał na Avangardzie - zapraszam.
Polecam Kraussa (na pewno czytałeś) - rozdział "Ile czadu za dolara"
A tak w ogóle to nie kuś mnie bo ludzkość jeszcze nie jest gotowa na WARP .

Gdzie diabeł nie może tam babę pośle...
Emil05
Użytkownik
#74 - Wysłana: 4 Cze 2006 16:31:16
gdzie Q nie moze, tam federację posle
Bimberv_17
Użytkownik
#75 - Wysłana: 5 Cze 2006 15:50:26
gdzie Q nie moze, tam federację posle

Raczej może wszędzie, tylko mu się nie chce.
 Strona:  ««  1  2  3 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Borg- bilans zysków i strat.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!