USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Ogame (2)
 Strona:  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
waterhouse
Moderator
#1 - Wysłana: 26 Lut 2006 21:15:27 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
Chętnych do rozmowy o tej grze zapraszam do tego wątku.
Helgrind
Anonimowy
#2 - Wysłana: 26 Lut 2006 22:07:34
Odpowiedz 
Jest ktos z uni 17 ???
Anonim
Anonimowy
#3 - Wysłana: 27 Lut 2006 01:29:31
Odpowiedz 
A moze z UNI 26 ??? i ma flote ktora jest mu niepotrzeban ?
Wróbel
Anonimowy
#4 - Wysłana: 27 Lut 2006 01:56:31
Odpowiedz 
Jest ktos z uni 11 ??? I sa mu mineraly niepotrzebne?
Picard
Użytkownik
#5 - Wysłana: 28 Lut 2006 14:00:23
Odpowiedz 
Wpisujcje tu prosze swoje propozychje dotyczące zmian jakie powinno siędokonać na ogame by gra był ciekawsza i bardziej wciągająca. Owszem, jest tego typu dział poświęcony zmianą na forum wspomnianej gry ale ja chciał bym byśmy wpierwspólnie ustalili jakich zmian oczekujemy, a później - równierż wspólnie- zamieścili je wszytkie na wspomnianym forum w stosownym wątku. Mnie np. najbardziej denwrwuje brak możliwości skanowania planet przed ich zasiedleniem. W wyniku braku możliwości dokonania takiego skanu zwykły mi siętrafaić palanety z mała ilościapól, które można zagospodarować pod budynki. W każdym szanującm się serialu, filmie SF istnieje opcja skanowania planety, nieżależnie czy jest ona zasiedlona czy też nie, wieć czemu na ogame ma być inaczej- w końcu gra ta aspiruje do miana symulacji rozwoju kosmicznej cywilizacji, wieć...Oczywiście można było by wprowadzić pewne ograniczenia możliwości skanu takiej nie skolonizowanej planet: np. czynić by to mogli jedynie ci gracze, którzy dysponują określonym poziomem technologii szpiegowskiej bądź laboratorium rozbudowanym na określony poziom bądź falangą czuiników czy też wszystkimi tymi rzeczami na raz. Co o tym myślicie?
Anonim
Anonimowy
#6 - Wysłana: 28 Lut 2006 15:00:58
Odpowiedz 
W sumie z planetami to jest loteri , czasem trzeba pare razy poprobowac zeby trafic na wieksza , mi osobiscie to nie przeszkadza . a jesli wprowadzic takie rozwiazanie jak proponujesz to zaraz by zabraklo dobrych planet do zasiedlenia bo wszyscy kasowali by male planety i zasiedlali te najwieksze i slabsi i nowi gracze byli by w gorszej pozycji startowe a tak w sumie wszyscy maja rowne szanse oczywiscie jesli chodzi o zasiedlanie planet, bo nawet jak silny gracz pozuci planete bo jest dla niego za mala to ktos inny kolonizuje to samo miejsce i okazuje sie ze to jzu duza planeta , straszne luki by bylu w ukladach slonecznych.
Mnie osobiscie irytuje Falanga Czujnikow oczywiscie jak sie ja ma to jest fajnie ale juz broniac sie przed nia juz jest gorzej , mogli by wprowadzic jakas technologie zagluszajaca zeby zagluszac falange (oczywiscie po osiagniecu odpowiednigo rozwoju)
Fek'ihr
Anonimowy
#7 - Wysłana: 28 Lut 2006 19:37:10
Odpowiedz 
A ja trochę z innej beczki: chciałem sie "zainstalować" w uni21, wybrałem login i mialem dostac hasło na pocztę wp,a tu nic nie dostałem. Jak wchodzę na stronę Ogame i daję przypomnienie hasła to jest komunikat że hasło zostało wysłane na maila ale nic nie dostaję. Moze wiecie o co w tym chodzi? Żeby nie było wątpliwości to adres podaje dobry i nawet nazwa własna w ogame się zgadza. Czyżby ktoś mnie nabijał w butelkę ? Jak możecie to proszę o jakąą pomoc
Anonim
Anonimowy
#8 - Wysłana: 28 Lut 2006 19:42:16
Odpowiedz 
Poczta na WP czasem jest strasznie wolna moze trzeba czasu zeby mail doszedl , a jak nie dojdzie to zien poczte na inna tylko nie na onet bo tam to napewno nie dojdzie, umnie a mam poczte tez na wp wiadomosci z ogame dochodza co prawda czasem pare godzin ale wkoncu dojdzie bo juz pare razy przypominalem sobie haslo.
Wookie
Użytkownik
#9 - Wysłana: 1 Mar 2006 00:52:25
Odpowiedz 
Jesli chodzi o falange to pomysl z jej zagluszaniem jest taki jakis nie bardzo, bo po co komu wowczas ksiezyc przecierz nawet jesli ta technologia kosztowala z 15M surowca to dla gracza z top 750 zaden problem i wowczas zero polowania na cudze floty i zero zabawy a o to chodzi w tej grze aby polowac na siebie. W koncu pakowanie surowki w badania i Eko w koncu sie znudzi a takie wojny i robienie ogonkow jest calkiem fajne. A co do zagluszania falangi to sa na to inne sposoby wystarczy ksiezyc i flota ustaewiona na stacjonuj!! bo jak niektorzy wiedza a niektorzy nie wiedza ksiezyca nie mozna traktowac falanga pozdrawiam.

Jesli chodzi o moje propozycje to jak dla mnie bombowce maja zdecydowanie zbyt maly zasieg. Wedlug mnie jednostka ta zawsze kojarzyla sie z dzym zasiegiem ( I, II wojna swiatowa, czy obecnie B-52, B-2) a w ogame niemozliwe jest pusczenie tych jednostek z jednej gali do drugiej bez dodatkowego DT z deuterem to mi najbaardziej przeszkadza, no iczekam na laczenie flot w uni 19
Anonim
Anonimowy
#10 - Wysłana: 1 Mar 2006 01:53:19
Odpowiedz 
No tak łaczenie flot to bedzie duzy +bedzie mozna wkoncu nawet tych silniejszych graczy postraszyc bo jak sie sojusz pozbiera caly to nie ma mocnych oczywiscie jak to jest zgrany sojusz. A co do Falangi bo to ja pisalem o niej to wychodzi na to samo co z rakietami miedzy planetarnymi bo po co one komu ja i tak sa przeciwrakiety. Z falanga powinno cos byc bo ksiezyc wkoncu dobry gracz sie dorobi a na falange zawsze moze cie zlapac jak wracasz z jakiegos farmienia i w tedy lipa. Co do bombowcow to masz racje chociaz ja z kolei nie zabardzo latam na tak duze odleglosci ale chyba bede musil bo w mojej okolicy zaczeli sie pilnowac jak ich kilka razy zezlomowalem przy czym sam zostalem zezlomowany ze 2 razy no ale taka gra.
SK
Anonimowy
#11 - Wysłana: 1 Mar 2006 10:34:15
Odpowiedz 
witam , pomysł z zakłócaniem falangi mija się z celem wtedy falanga stała by się tylko niepotrzebnym gadżetem , bardziej przydał by się jakiś sposób poinformowania gracza o użyciu falangi , np. przez 1 minutę po skanie informacja w oknie wydarzenia , a bombowce powinny latać szybciej i dalej bo ich zasięg działania pokrywa się z rakietami , i jeszcze jedno zmniejszyć reklamę w kontach nie posiadających komandora
Wookie
Użytkownik
#12 - Wysłana: 1 Mar 2006 14:13:46
Odpowiedz 
ehhh rakiety miedzyplanetarne sa jka najbardziej przydatne tylko trzeba umiec z nich korzystac a co do falangi to powinna zostac tak jak jest w koncu to jakas nagroda za to ze masz ksisezyc a 'ogonek' to podstawa tej gry. inaczej bedziecie na to patrzec jak sami bedziecie robic ogonki. Co do bombowcow to nie musi byc wieksza ladownosc tylko mniejsze zuzycie deuteru a predkosc powinna zostac taka jaka jest w koncu w naszej rzeczywistosci bombowce tez sa wolniejsze od samolotow wielozadaniowych.
Wookie
Użytkownik
#13 - Wysłana: 2 Mar 2006 22:52:43
Odpowiedz 
no dobra widze ze was troche przestraszylem sorry. Tak wlasnie mnie naszlo ze moze kazdy kto ma ochote powie jakie ma osiagniecia w ogame. Ja na przyklad gram na uni 19 i jestem jak narazie w top 650 i jestem dowodca sojuszu z top 80 . Wynik sredni ale gram dopiero od pazdziernika
Anonim
Anonimowy
#14 - Wysłana: 2 Mar 2006 23:46:45
Odpowiedz 
Ja jestem w Uni 26 , jestem na 1200 miejscu no ale gram dopiero od stycznia, niedlugo mam nadzieje bnedzie lepiej
Stilleto
Użytkownik
#15 - Wysłana: 3 Mar 2006 15:01:09 - Edytowany przez: Stilleto
Odpowiedz 
A ja nawet nie mowie bo nie mam zadnych osiagniec Ale czytajac co piszecie moge czegos sie nauczyc. O tym skanowaniu planet nie zasiedlonych co pisal Picard (btw. Patric Stewart i nikt lepiej do tej postaci nie pasuje ) to by bylo calkiem fajne, jednak jak czesto bywa zawsze jest druga strona medalu, a faktycznie ta loteria w miare wyrownoje szanse... Zreszta bujam w obłokach o jakims kolonizowaniu
Picard
Użytkownik
#16 - Wysłana: 5 Mar 2006 10:50:52
Odpowiedz 
Co od zakłucaniu falangi: myśle, że dobrą sprawą było by wprowadzenie do gry wynalazku takiego jak urządzena maskujące. Były by weń wyposażone wszelkie statki jakie gracz posjada a owe gadżety mogły by byśaktywowane jedynie nad powierzchnią planety gracza. Służyć by maiały do ukrywania armady przed wrogą falangą i sądami szpiegowskimi. Oczywiście wynalezienie owej technologii drogo by potencjalnego chętnego kosztowało, a jej używanie pochłaniało by np. dużą ilosć energii, bądź deuteru albo jednego i drugiego. Przeciwniki mógł by oczywiście rozbudowawać swą falange bąź powiekszać swe możliwości w kwestii technologii szpiegowskiej co zapewniało by mu możliwość wykrycia obecej floty mimo posjadanego przez nią kamuflarzu. Posjadacz tego ostatniego miał by zaś mozliwość ulepszania urządzeń maskujących co zapewniało by mu lepsze schronienie przed wrogimi czunikami- co Wy na to, taki mały wyścig technologiczny? No i miły Trekowy akcencjik, bo w końcu skoro jest star warsowa Gwiazda Smierci to czemu nie ma być trekowego urządzenia maskującgo?
Wookie
Użytkownik
#17 - Wysłana: 5 Mar 2006 13:08:42
Odpowiedz 
Jak mowilem wczesniej na temat innego 'oszukiwana' falangi : ksiezyc przestaje mniec jakikolwiek sens, co gorsza kto bedzie mial najwyszy poziom technologii maskujacej?? najlepsi co za tym idzie gorszy gracz nigdy nie zezlomuje lepszego od siebie, powiem wiecej laczenie flot wowczas stracilo by na wartosci bo po co laczyc flote i polowac na jakiegos lepszego gracza jak i tak sie go nie wykryje. Tak wiec sorry picard ale mowie urzadzeniu maskujacemu zdecydowanie NIE!! Z reszta gra stala by sie strqsznie nudna, bo wiadomo zaden szanujacy sie grasz nie trzyma floty na orbicie jak nie jest online czyli w sumie nawet budowanie poteznej floty zacznie mijac sie z celem! Pozostanie nudne baaardzo nudne rozbudowywanie sfery EKO, ale gdzie tu bedzie jakis duch walki ablo jakas ciekawa akcja. Oczywiscie mozna powiedziec ze zawsze mozna pojechac komus po bunkrze albo ukrasc 2M surowcow, ale po co komus jechac po bunkrze jak nic sie z tego nie ma, a co do zskow o wiele wieksze sa jak zbiera sie gruz po zlomowanku ktorego ty jestes autorem.

Tak wiec konczac ten przydlugoawy monolog: widze ze jeszcze panowie sami nikogo n ogon nie zlapaliscie i chyba nie wiecie jaka to przyjemnosc a jezeli ktos was ze zlomuje?? to co?? przecierz to tylko gra w pare dni flote sie odbuduje i zabawa trwa dalej. Powtarzam po az kolejny duza czesc tej gry stanowi zabawa w kotka i myszke pomiedzy zlomowanym a zlomujacym raz jestes tym pierwszym raz tym drugim!! przemyslcie to

A co do potrzeby zagluszania maskowania to wy po prostu chyba nie umiecie roic porzadnych FS'ow ( sorry jesli was obrazam) bo nawet nie majac ksiezyca mozna oszukac falange, a majac ksiezyc mozna stac sie zupelnie niewidocznym la falangi bez zadnych dodatkowych technologii. Jesli nie wiecie jak to chetnie sluze pomoca
Anonim
Anonimowy
#18 - Wysłana: 5 Mar 2006 20:33:26
Odpowiedz 
Ja tam osobiscie wiem jak sie chowac przed falanga 1. jak masz ksiezyc to sprawa prosta robisz fs z ksiezyca i po sprawie bo nie mozna go zeskanowac. 2 . Robcie FS zawsze z opcja stacjonuj , ustawiacie sobie na predkosc 10 % i juz macie 15 godzin spokoju w srodku dnia siadacie cofacie flote i juz jest nie widoczna dla falangi jak sie nabierze wprawy to mozna tak ustawiac ze zawsze flota wtroci na noc , robimy najazdy i znowu FS. Nauczylem sie tego na wlasnej skuze jak zostalem zezlomowany no ale wtedy bylem poczatkujacym graczem i mialem przerabane z jednym sojuszem , no ale teraz moga mi nadmuchac a za pare tygodni ja sie wybiore do nich oczywiscie jak wszystko pujdzie zgodnie z planem
Anonim
Anonimowy
#19 - Wysłana: 10 Mar 2006 13:44:38
Odpowiedz 
Ja zapraszam wszystkich na universum 38 do wstapienia na pokład ORP Enterprise - sojuszu utrzymanego w klimacie Star Trek ( tag : ORP Ent. )
Vivid
Użytkownik
#20 - Wysłana: 13 Mar 2006 21:56:28
Odpowiedz 
Gram na Universum 7, nick w grze Elize, miejsce 51 z 7435, zapraszam trekowców, Ogame napewno się wam spodoba, darmowe w przeciwieństwie do EVE i mniej czasu schodzi :]
Picard
Użytkownik
#21 - Wysłana: 13 Mar 2006 22:34:25
Odpowiedz 
Co do zabawy w złomowanie: ja za nią nie przepadam bo zawsze jestem jej ofiarą. Natomiast bardzo lubie dyplomacje, długie pogadanki z innymi, początkowo wrogimi graczami i odwodzenie ich od zamiaru zniszczenia mojej floty oraz złupienia moich planet. Robienie z wroga sojusznika jest na prawde godnym wysiłku zabiegiem!
Wookie
Użytkownik
#22 - Wysłana: 15 Mar 2006 00:56:48
Odpowiedz 
no fakt Picard dyplomacja to potega na Ogame ale musze powiedziec ze na moim Uni (19) bardzo malo ludzi jest na takim poziomie zeby dyplomacja poskutkowala ale tez kikla razy uniknalem zlomowanka dzieki pogawedce z niedoszlym oprawca
Anonim
Anonimowy
#23 - Wysłana: 15 Mar 2006 04:43:27
Odpowiedz 
Zawsze mozna sie dogadac ale niestety nie z wszystkimi , ale jak gostek mnie prosi zebym dal mu spokuj to czemu nie przeciez mam kupe innych celow jesli natomist gostek bluzga i straszy sojusze to niestety nie ma ratunku jak sie uwezme to juz koniec juz 3 gosci zrezygnowalo z gry przezemnie ale mieli to na wlasne zyczenie , tak ze pamietajcie kultura to podstawa
mmorpgowiec
Anonimowy
#24 - Wysłana: 15 Mar 2006 23:39:28
Odpowiedz 
Gralem swego czasu w gre, Ogame, ale ona mi sie znudzila. Bo ktos non-stop atakowal moja baze na planecie wiec, dalem sobie spokj z ta gra, bo mnie denerwowala.

Znalazlem inną gre MMORPG STARSONATA "http://www.starsonata.com/" ona niema taka via www, ale polecam,
ona jest calkowicie darmowa. Co prawda niejest Super 3D jak EVE ONLINE czy cos, lecz 2D
grafika podobna do "2D spaceshooterow" lecz takim dokonca niema.

Na pierwszy rzut oka widząc po screenshotach jest beznadziejna, ale po okolo 1 godzinie grania wciaga.

Mozna budowac/rozbudowywac tak jak w ogame:
-- Flote swoją, tzn. kupic tzw. slave ships, i mozna nimikontrolowac.
-- Zbudowac wlasna baze, w przestrzeni kosmicznej badz na planecie/ksiezycu.
-- Wydobywac surowce z roznych cial niebieskich.
-- Atakowac piratow, i inne statki, zbierajac jednoczesnie co z nich wyleci...
-- Przy odpowiedniej ilosci gotowki i doswiadczenia, mozna kupic: tarcze, lepsze lasery, statki kosmiczne, silniki, i inne bzdety. jest tego tam naprawde od groma.
-- Podruzowac po calej galaktyce, schowac swoja baze gdzies tam.... a potem atakowac innych... itp itd.

wiecej przeczytacie na:
http://www.starsonata.com/
elbereth
Moderator
#25 - Wysłana: 15 Mar 2006 23:47:52
Odpowiedz 
rzuciwszy okiem na stronkę zapowiada się ciekawie (czyt. nie odepchnęło mnie), jeśli ktoś byłby skłonny spróbować i ew. podzielić się uwagami to jestem chętny wysłuchać i kto wie może wspólnie stawiac pierwsze kroki w tej grze ;]
Picard
Użytkownik
#26 - Wysłana: 13 Kwi 2006 13:18:21
Odpowiedz 
Wie ktoś moze gdzie mozna zgłaszać wszelkie zastrzeżenai pod adresem błędów występujących na ogame? Otoż ostatnio miałem do czynienia z taką sytuacją; atakował mnie jeden jegomość flotą w liczebności 750 Ow. Pech chciał ,że w czasie zbliżonym do czasu jego inwazji na moja planete powracała czesc mojej floty w licząca sobie 200 jednostej rzeczonego typu. Miałem pół minuty by wysłac flote z powierzchni tak by nie przytrafiła sięjej krzywda. Tak też zrobiłem jednak serwer ogame- czy cokolwiek co jest odpowiedzialne za tego typu rzeczy- uznał,ze moje statki jejdka zostały złapane przez przeciwnika. Zostalem wiec zmuszonty do bitwy, ktorą oczywiście przegrałem...Wie ktoś jak tego typu cudowna manipulacja czasem mogla mieć miejsce?
Wookie
Użytkownik
#27 - Wysłana: 13 Kwi 2006 18:03:24
Odpowiedz 
czasami oGame zle przelicza czas i znika kilka sekund a zdarza sie nawet ze niecala minuta gine, a o bugach mozesz poczytac i je zglaszac na forum oGame'owym w dziale Bugi pozdrawiam i szybkiej odbudowy floty zycze
Picard
Użytkownik
#28 - Wysłana: 13 Kwi 2006 18:45:48
Odpowiedz 
Wookie

dzięki chodź szybka ona na pewno nie bedzie bo bidny jestem jak przysłowiowa mysz kościelna, ale nie łamie się bo takie sa już regóły tej gry. Szkoda mi jedynie tego,ze oberwałem nie z włąsnej winy ani nie ze zwględu na przemyślnośc przeciwnika tylko z powodu błędu gry. Kiedyś Domko skarżył się,ze oszczędzał tydzień surowce na badania później zaś gdy chciał je przeprowadzić ogame zżarłao mu sorowce- pochłoneło zasoby, a badań nie rozpoczeło. Dotad jednak nic takiego mi się nie zdarzyło...Przynajmniej ksiezyc mogli mi zrobić w ramach odkszkodowania. Sądze ,ze zdecydowanie sobie tego zazycze!
Wookie
Użytkownik
#29 - Wysłana: 14 Kwi 2006 00:42:28
Odpowiedz 
Picard heh no gdybys byl w moim uni to moze bym cie dofinansowal a co do moona to niestety ale latwo o niego nie jest moi sojusznicy po 7/8 prob kontrolowanych juz robili i nic, mi na szczescie sie udalo i jednego mam lae mnie powoli czeka tworzenie drugiego
Picard
Użytkownik
#30 - Wysłana: 18 Kwi 2006 20:11:17
Odpowiedz 
czytaliście najnowsze newsy odnośnie zmian jakie mają zaiść na ogame? teraz będzie można łaczyć floty. Ciekaw jestem czy pomysł ten wypali, czy da on słabszym sojuszą narzędzie do pooru przeciw silniejszym czy też jeszcze bardziej zgnębi szaraczków? Ciekaw jestem też jak rozwiążą kwestie ujednolicenia uzbrojenia - w kpońcu poszczególni gracze mogą się poszczycic okrętami o różnych poziomach opancerzenia i uzbrojenia?
 Strona:  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Gry / Ogame (2)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!