USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Najbardziej przerażająca gra?
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Slovaak
Użytkownik
#1 - Wysłana: 3 Gru 2005 00:51:21
Odpowiedz 
Jaka jest waszym zdaniem najbardziej przerazajaca gra? Bo u mnie na pierwszym i jedynym z reszta miejscu jest Aliens vs. Predator. Przeszedłem tylko do 2 misji. A grałem do pierwszej utraty zycia i musiałem sobie zrobic kilka godzin przerwy.

....za duzo tego filmu.
Dreamweb
Użytkownik
#2 - Wysłana: 3 Gru 2005 09:29:06
Odpowiedz 
Mnie jak byłem młodszy strasznie przerażała gra pt. Flashback (w niektórych wersjach mająca podtytuł "The Quest For Identity"). Jeśli ją znacie, wiecie że nie ma tam rozlewu krwi ani nic takiego, mnie jako młodego gracza przerażał jej klimat -idziesz sobie, atmosfera wyczekiwania i tajemniczości, nagle pojawia się wroga postać, włącza się nastrojowa, ponura muzyczka... Albo idziesz sobie idziesz i nagle ni stąd ni zowąd włazisz na jakąś pułapkę i w niecałą sekundę się spalasz. Po prostu chciało się uciekać, najlepiej od komputera. Teraz jak sobie czasem zagram to już mnie to nie przeraża, a gra swoją drogą jest świetna, ale wtedy mnie odstraszała. A na screen tytułowy to nawet patrzeć nie mogłem... Eh ta młodość...
Domko
Użytkownik
#3 - Wysłana: 3 Gru 2005 18:16:32
Odpowiedz 
Była jedna gra - jeszcze na 8-bitowe Atari - Tarzan. Nie wiem czemu, ale miała taki klimat, że nie mogłem zbyt długo w nią grać.
W grze chodziło o to, aby uwalniać małpy z klatek. Przeszkodami były aligatory, myśliwi, węże i różnego rodzaju zapadnie.
Pamiętam, że odgłosy, które towarzyszyło, potęgowały nastrój grozy (np. okrzyki małp, czy strzały myśliwych - na Atari brzmiały one komicznie, ale wtedy wywarły na mnie wielkie wrażenie).

Ostatnio ściągnąłem tą grę na emulatorze Atari na PC i nie widzę ani jej klimatu ani powodu, aby dłużej w nią grać. Tak samo przeszło wrażenie grozy przy graniu w nią. No, ale jak napisał powyżej Dreamweb, ech, ta młodość.
FAN
Użytkownik
#4 - Wysłana: 3 Gru 2005 19:06:45
Odpowiedz 
Aliens vs. Predator
to byla strasznie straszna gra
elbereth
Moderator
#5 - Wysłana: 3 Gru 2005 20:13:06
Odpowiedz 
generalnie im jestem starszy tym gierki mnie mniej straszą :]
ze strachem wspominam Another World :] strach sie było bać
Pah Wraith
Użytkownik
#6 - Wysłana: 3 Gru 2005 20:20:18
Odpowiedz 
Mnie straszy zawsze każdy następny sequel Tomb Raidera, Quake'a i innych onegdaj legendarnych gier :/
WarLock II
Użytkownik
#7 - Wysłana: 3 Gru 2005 20:45:15
Odpowiedz 
Mnie straszy zawsze każdy następny sequel Tomb Raidera, Quake'a i innych onegdaj legendarnych gier :/

Eeee to jeszcze nie jest takie straszne! Najstraszniejsze są produkcje typu "maluch racer" itp. nie mogę uwierzyć, że w Polsce są ludzie, którzy coś takiego kupią...

A tak na poważnie pamiętam, że gdy królowały kompy z procesorami 90mhz przerażał mnie klimat, Fallouta I. Poza tym misja z DS9: The Fallen rozgrywająca się na planecie gdzie rozbił się Ulysses (chyba tak się ta Miranda nazywała...) Również miała ciekawą atmosferę, może niebudząca grozę, ale wprowadzającą poczucie zagubienia.
Christof
Użytkownik
#8 - Wysłana: 3 Gru 2005 22:44:19
Odpowiedz 
Za przerażającą uchodzi podobno gra "The thing". Niestety nie miałem okazji sprawdzić tego osobiście.
elbereth
Moderator
#9 - Wysłana: 3 Gru 2005 22:50:36
Odpowiedz 
ja sprawdzałem
w sumie na nerwy mi działała niesamowicie więc nie zagłębiłem sie zbyt. zanim cokolwiek mogło mnie przestraszyć szlag mnie trafił bo nie mogłem znaleźć jakiego klucza przejscia czy czegokolwiek nie pamietam wiem ze utknąłem i sie wkurzyłem i olałem sprawe.
bardziej mnie wnerwiała niz straszyla :]
sanitariusz
Użytkownik
#10 - Wysłana: 3 Gru 2005 23:28:48
Odpowiedz 
Zagrajcie sobie w Shadowman. To jest dopiero straszne.
Koncowka gry dzieje sie w piekle co daje naprawde niezapomniany klimat. Pamietam gralem w to na PS1 w nocy i tak naprawde nie balem sie jakis potworow ale te dzwieki i gra swiatla..... ach to byly czasy. Tak naprawde jedyna gra przy ktorej sie balem no moze poza pierwszym Alien vs Predator na Atari Jaguar. Wtedy gdy to wyszlo pecetowcy tylko mogli pomazyc o tak klimatycznej grze alien no i w koncu sie doczekali ale to nie bylo juz to...
Dreamweb
Użytkownik
#11 - Wysłana: 3 Gru 2005 23:34:15
Odpowiedz 
ze strachem wspominam Another World :] strach sie było bać

Tak to też była straszna gra... Produkt Delphine Software, tych samych ludzi co zrobili Flashback. Nawet Flashback był niesłusznie nazywany Another World 2 przez jakiś czas, np. tak były podpisane dyskietki z tą grą na Amigę, które kupiłem na giełdzie na Grzybowskiej w Warszawie (jedno z tych fajnych miejsc których już niestety nie ma) przed wprowadzeniem ustawy antypirackiej. Potem ukazał się prawdziwy Another World 2, w którego nie miałem okazji zagrać.
Domko
Użytkownik
#12 - Wysłana: 4 Gru 2005 21:07:09
Odpowiedz 
Tak, Another World też wzbudzał u mnie podobne odczucia.
elbereth
Moderator
#13 - Wysłana: 4 Gru 2005 21:20:49
Odpowiedz 
zwłaszcza że życie bylo jedno i wystarczył jeden strzał by kitnąć :] to były schizy :]
James T Kirk
Użytkownik
#14 - Wysłana: 4 Gru 2005 23:38:14
Odpowiedz 
Dla mnie najbardziej przerazajace są:
1) Resident Evil 1 -rezydencja Spencera
2)Silent Hill 4
Picard
Użytkownik
#15 - Wysłana: 5 Gru 2005 11:06:08 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Ja od pewnego czasu grywam w ,,BloodRayne". Może gierka ta nie jest totalnie przerażająca ale niewątpliwie swój klimat ma, nastrój który tak dzięki tytułowej bohaterce jak i dzięki lokacją bardzo przypadł mi do gustu. Na uwagę, zasługuje sam pomysł przedstawienia zazwyczaj negatywnej bohaterki-nasza rudowłosa piękność jest wampirzycą- jako postacii pozytywnej, no i c naziści tak jak w ,,Poszukiwaczach zaginonej Arki" szukający atefaktów , których moc obraca się przeciw nim samym... Osobiście polecam, codź słyszałerm ,ze druga cześć tej produkcji jest już nieco denna.
mikus1978
Użytkownik
#16 - Wysłana: 5 Lip 2007 01:06:27 - Edytowany przez: mikus1978
Odpowiedz 
Ze starszych - coś pięknego i strasznego, aż grałem w dzień Alone in the dark I i II, Extatica - State of Mind

Uważam że another world, podobnie jak Flash back nie były straszne ale miały wyjątkowy klimat

Alien vs Predator jest super, można się przestraszyć, jestem ciekawy jak się w to gra po sieci cy są fajne plansze i super by było gdyby był tryb cooperative

Ale trzymając się tematu polecam grę "Scary maze" na trzecim poziomie niema bata, grać z dźwiękiem

Efekt przerażenia
http://www.youtube.com/watch?v=mFN-liGURPI
pamiętaj włącz dźwięk.

Link do gry
http://www.fugly.com/media/view.php?cat=DOWNLOADS& id=709
Slovaak
Użytkownik
#17 - Wysłana: 5 Lip 2007 01:20:01
Odpowiedz 
Efekt przerażenia
pamiętaj włącz dźwięk.

Ale jaki bojowy, zaatakował monitor i potwora
mikus1978
Użytkownik
#18 - Wysłana: 5 Lip 2007 01:23:35
Odpowiedz 
Ale jaki bojowy, zaatakował monitor i potwora

Prawidłowa reakcja zdrowego Klingona - atak, w przypadku braku obrażeń wroga taktyczny odwrót.

P.S. gdyby to był monitor LCD to mógłby się przewrócić.
Slovaak
Użytkownik
#19 - Wysłana: 5 Lip 2007 01:26:46
Odpowiedz 
atak, w przypadku braku obrażeń wroga taktyczny odwrót.

Niezły opis, ja jeszcze dodam że było widac wyraźnie że były dwie próby zabicia potwora
mikus1978
Użytkownik
#20 - Wysłana: 5 Lip 2007 01:50:58 - Edytowany przez: mikus1978
Odpowiedz 
były dwie próby zabicia potwora

Może próbował dostosować siłe i częstotliwość udeżeń aby przebić osłony
Delta
Użytkownik
#21 - Wysłana: 5 Lip 2007 02:02:06
Odpowiedz 
mikus1978
Efekt przerażenia
pamiętaj włącz dźwięk.

Raz mi się coś podobnego zdarzyło. Miałem ze 4 lata i zwyczaj wpadania do domu, doskakiwania do telewizora i włączania go (nie było pilota). Wtedy tak zrobiłem, trafiając akurat na scenę z jakiegoś ruskiego wojennego filmu, gdzie w faceta stojącego plecami do kamery władowano magazynek z jakiejś pepeszy i zalany krwią poleciał w stronę kamery, a ta zrobiła zbliżenie, do tego wszystko w kolorze i bardzo głośno. Efekt był podobny do tego dziecka (tyle, że się głośniej darłem i nie mogli mnie uspokoić) które pokazano pod tym linkiem na Youtube.
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 5 Lip 2007 02:47:00 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mikus1978

Alone in the dark

Owszem znakomita gra. I chyba najlepszy "gierczany" horror...

Alien vs Predator jest super

A i owszem.

Prawidłowa reakcja zdrowego Klingona - atak, w przypadku braku obrażeń wroga taktyczny odwrót.

No nie, Klingon będzie walczył do śmierci... Wroga lub swojej...
Seybr
Użytkownik
#23 - Wysłana: 5 Lip 2007 09:45:58
Odpowiedz 
Ja stawiam na Resident Evil, oraz na Silent Hill jako całość.
Jednak nie raz się przestraszyłem grając w gry. Było parę dobrych tytułów, momentów. Polecam Resident Evil Remake ;]. Świetna grafika, klimat jak za czasów pierwowzoru ;].

Gram sobie w nocy, słuchawki nałożone, adrenalina, stres. W pewnym momencie ktoś dotyka mnie za plecami. Podskakuje i pada tekst. Kochanie idziesz już spać ;]. Weź się nie przestrasz ;].

Mnie też ;]. Teraz zastanawiam się nad kupnem najnowszego Tomb Raidera ;].

Gry odbijały się na moich snach. Nie raz miałem dobre sny, koszmary. Scenariusz na film, jak znalazł ;].
Podam przykład: Chowam się przed wrogiem, który mnie gania. On rozwala wszystko za pomocą shotguna. Jestem ukryty nie daleko skrzyni. On celuje i celny strzał. Czuje jak moja głowa zostaje rozerwana. Budzę się zamroczony, głowa cała obolała, dziwny ból. Czy umysł potrafi wytworzyć sam takie uczucie ?
theczarek
Użytkownik
#24 - Wysłana: 5 Lip 2007 10:21:41
Odpowiedz 
Call Of Chtulhu: Dark Corners of the Earth. Dokąd nie dostaniesz broni w łapki. No i system obłędu. Przy ucieczce z hotelu dostałem leku wysokości. Fajnie się miedzy balkonami skakało... (nie patrzeć w dół... nie patrzeć w dół... ale weź się wybij jak nie wiesz gdzie balkon się kończy a skacze się na "styk")
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 5 Lip 2007 15:44:15 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Gram sobie w nocy, słuchawki nałożone, adrenalina, stres. W pewnym momencie ktoś dotyka mnie za plecami. Podskakuje i pada tekst. Kochanie idziesz już spać

Dobre....

Podam przykład: Chowam się przed wrogiem, który mnie gania. On rozwala wszystko za pomocą shotguna. Jestem ukryty nie daleko skrzyni. On celuje i celny strzał. Czuje jak moja głowa zostaje rozerwana. Budzę się zamroczony, głowa cała obolała, dziwny ból. Czy umysł potrafi wytworzyć sam takie uczucie ?

To ja powiem tylko, że po grze w Dooma potem w snach nadal latałem i rozwalałem demony i budziłem się zmęczony i zlany potem "z wysiłku"... Zaś po Wolfie budziłęm sie, bo zdawało mi się, że słyszę jakieś ni to krzyki ni to komendy po niemiecku podobne do tych z gry... Stare dzieje...

theczarek

No i system obłędu. Przy ucieczce z hotelu dostałem leku wysokości. Fajnie się miedzy balkonami skakało... (nie patrzeć w dół... nie patrzeć w dół... ale weź się wybij jak nie wiesz gdzie balkon się kończy a skacze się na "styk")

System obłędu zapożyczony jest z CoC RPG, gdzie spisuje się świetnie (acz postacie w RPGu przez to giną... - lub spotyka je jeszcze gorszy los - jak u samego Lovecrafta)...
Domko
Użytkownik
#26 - Wysłana: 5 Lip 2007 16:18:54
Odpowiedz 
Q__

Ja po grze w Wolfensteina też miewałem podobne sny. Raz mi się śniło, że w twierdzy Wolfenstein zostałem zastrzelony przez gestapowca, który krzyknął znajome "halt!".
Q__
Moderator
#27 - Wysłana: 5 Lip 2007 16:42:34
Odpowiedz 
Domko

Ja po grze w Wolfensteina też miewałem podobne sny.

Bo też te gry robiły wtedy gigantyczne wrażenie... Wszak stanowiły pierwowzór VR... A jeszcze gdy grało się nocą przy zgaszonym świetle...

(Chyba dziś sobie jeszcze raz w to zagram... )
Seybr
Użytkownik
#28 - Wysłana: 5 Lip 2007 16:53:53
Odpowiedz 
Ostatnio kumpel pyta się czy mam gre Resident Evil 4 na PC, nudził się, był upierdliwy dla mnie. Powiedziałem jemu jedno. Zagraj sobie w Kinder niespodzianka. 9 miesięcy gra się instaluje, po tem zaczyna się jazda, na początku małe wymagania, w raz wiekiem hahah rosną itp. Odpowiedział mi jedno, w horrory nie lubi grać. Jeden już ma, TEŚCIOWA !
Picard
Użytkownik
#29 - Wysłana: 5 Lip 2007 23:54:45
Odpowiedz 
Najbardziej przerazajaca jest nasza sesja na forum- w takim napieciu nie trzymala mnie jeszcze zadna gra- tyle czasu uplynelo a ja wciaz nie wiem co sie dzieje z moim bohaterem...
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 6 Lip 2007 00:02:55
Odpowiedz 
Picard

Najbardziej przerazajaca jest nasza sesja na forum- w takim napieciu nie trzymala mnie jeszcze zadna gra- tyle czasu uplynelo a ja wciaz nie wiem co sie dzieje z moim bohaterem...

Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Gry / Najbardziej przerażająca gra?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!