USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Zapraszamy do Romulan Star Empire!!!
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#91 - Wysłana: 30 Wrz 2005 15:21:17 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Waszym Uni21 skończą się wolne planety?

O ile wiem jeszcze są wolne miejsca. Serdecznie zapraszam do R.S.E gdzie udzielamy finansowego wsparcia nowym członką oraz rad jak te środki inwestować !
landauer
Anonimowy
#92 - Wysłana: 30 Wrz 2005 16:05:42
Odpowiedz 
kurcze, moj blad z rangami, no wybaczcie. Nie dopracowalem rang ale to nie powod zeby wychodzic z sojuszu. Poza tym jest jeszcze gg. Trzeba tylko powiedziec ze cos nie gra.
Picard
Użytkownik
#93 - Wysłana: 30 Wrz 2005 16:11:36
Odpowiedz 
Nie chce Ci robić kreciej roboty panie prezydencie , ale członek pańskiego sojuszu był atakowany a Wy na owy atak nie reagowaliście , to się Domko do nas przepisał ! My już zadbaliśmy o jego żywotne interesy...
Qura
Użytkownik
#94 - Wysłana: 30 Wrz 2005 16:17:13
Odpowiedz 
Kajam się przed Domko w sprawie niemożności wysyłania przez niektórych członków widadomości do ogółu. Nie miałem nawet pojecia, że taką opcję się włącza lub nie, a że część ludzi pisała to nic nie wzbudziło we mnie podejrzeń. No cóż, wystarczyło wcześniej zgłosić ten problem. Pozostają wszak jeszcze inne możliwości kontaktu i na ogame i przez gg. Szkoda, że tak wyszło.

Co do informacji o zakładaniu nowego sojuszu to próby takie były i w wiekszości wypadków zakończyły się sukcesem.

Co do nazwy sojuszu to sprawa nie jest ostatecznie zamknieta i można zgłaszać propozycje, także dotyczące całego wyglądu i organizacji sojuszu.
Domko
Użytkownik
#95 - Wysłana: 30 Wrz 2005 20:16:38
Odpowiedz 
kurcze, moj blad z rangami, no wybaczcie. Nie dopracowalem rang ale to nie powod zeby wychodzic z sojuszu. Poza tym jest jeszcze gg. Trzeba tylko powiedziec ze cos nie gra.

Nie o to chodziło. Tak jak pisałem wyżej, chciałem zostać w RSE, lecz myślałem, że wszyscy się przepisali i dlatego tymczasowo zapisałem się do TREK. A wróciłem do RSE, gdy dowiedziałem się, że ktoś tam został.

Nie mówiłem, że coś nie gra, gdyż: 1) miałem ostatnio mało czasu i wykonywałem najpotrzebniejsze rzeczy na swoim koncie; 2) wczoraj podjąłem decyzję o wypisaniu się, więc informowanie o tym problemie nie było już istotne.

Wybaczcie, że tak wyszło. Podkreślam jeszcze raz, powodem nie była niemożność wysyłania wiadomości, brak przydzielenia rangi czy atak na moją kolonię, tylko właściwie mój kaprys. Gdyby opcja "wyślij" działała powiadomiłbym Was na pewno o swojej decyzji i pożegnał się (a na początku przywitał, czego też nie mogłem zrobić - nawiasem mówiąc ktoś z sojuszu TREK mnie lekko opieprzył za nie przywitanie się - skądinąd słusznie, gdyby "wyślij" działało - ale nie odpowiedziałem na to właśnie z braku czasu). Nie wpłynął na to nawet ten atak - po prostu miałem wczoraj więcej czasu, więc poświęciłem go na zajęcie się sprawą agresora i przepisanie się. Gdybym nie zamierzał wcześniej wrócić do RSE powiadomiłbym Was o problemie na GG (gdy się zapisałem chciałem się przywitać i już byłem bliski powiadomienia o problemie, ale potem miałem inne zajęcie, no i tego nie zrobiłem, tylko wyszedłem z ogame).
Owszem, mogłem powiadomić o tym np. Pah Wraith, którego mam już dawno na liście kontaktów GG. Jednak napisałem o tym na niniejszym forum, aby każdy zainteresowany mógł przeczytać (szczególnie Qura, Landauer czy Pah Wraith, bo jesteście z sojuszu TREK i zaglądacie tu).

Mam nadzieję, że ten incydent nie wpłynie negatywnie na nasze stosunki osobowe na tym forum (i poza nim ) oraz stosunki między sojuszami RSE i TREK na ogame.

Zabrzmiało trochę oficjalnie, ale chciałem wyjaśnić wątpliwości. Nie lubię zostawiać niejasności...

No i podkreślam jeszcze raz: ja to traktuję tylko i wyłącznie jako grę i liczę na to, że Wy też, przez co nie potraktujemy tego jako jakiegoś konfliktu.
Justus
Anonimowy
#96 - Wysłana: 30 Wrz 2005 21:09:41
Odpowiedz 
Do zainteresowanych : To co zrobił Domko to jego osobista sprawa jak wszyscy widzą nie szuka on konfliktu miedzy nami tylko wyjasnia powod swojego odejscia.Nie podchodzcie do tego tematu z takim rozdraznieniem Domko ma racje ze to tylko gra a nie prawdziwe zycie, prawdziwe sojusze czy wojny.Zgadzam sie jednak z tym że pewne zasady na Ogame powinny być przestrzegane.Ja po trochu tez czuje sie winny ale nie wiedzialem o tym ze niektorzy uczestnicy nie maja mozliwosci pisania ogolnie maila do sojuszu zajmowalem sie tylko strona wizualna TREKA.Szanujmy też to że mamy zawarte umowy z R.S.E. i jesteśmy zobowiązani pomóc im handlowo i militarnie - każdemu z R.S.E. Nie pozwolmy żeby taki mały incydent nas poróżnił.Takie jest moje zdanie.
Poruszę tu jeszcze jedną kwestie czyli wybór rasy przezemnie. Napewno ktos bedzie kiedys pytal dlaczego Borg jest w sojuszu malo tego pelni w nim odpowiedzialna funkcję.Otóż kiedyś wyznawałem trochę inne ideały i wartości i to się zmieniło o 180 stopni stałem sie innym czlowiekiem a w sojuszu wzoruję sie na filmowej seven of nine z Voyagera to wszystko.Pozdrawiam wszystkich z klanu TREK i R.S.E.
Pah Wraith
Użytkownik
#97 - Wysłana: 30 Wrz 2005 23:09:32
Odpowiedz 
(i poza nim )

uchowaj Q
dinotrek
Anonimowy
#98 - Wysłana: 1 Paź 2005 22:52:39
Odpowiedz 
DO 200000 SZESCIANOW BORG GDZIE MOJ POST?
Pah Wraith
Użytkownik
#99 - Wysłana: 1 Paź 2005 22:59:20
Odpowiedz 
Chłopie, który??? Jeśli go nie wysłałeś, to go nie ma, nikt tu nie zjada postów...
dinotrek
Anonimowy
#100 - Wysłana: 2 Paź 2005 16:37:41
Odpowiedz 
Dzisiaj zakladam topik o reklamach na ogame mam nadzieje ze bedziecie pisac.
dinotrek
Anonimowy
#101 - Wysłana: 2 Paź 2005 16:38:55
Odpowiedz 

Chłopie, który??? Jeśli go nie wysłałeś, to go nie ma, nikt tu nie zjada postów...

Sorry juz go znalazlem.
Picard
Użytkownik
#102 - Wysłana: 18 Paź 2005 21:21:07
Odpowiedz 
Ja w kwestii formalnej : do Sparrowa oraz Domko. Proszę pojawiajcie sie na ogame , teraz mamy w naszym sojuszu normę 50 punktów tygodniow , którą kazy musi wyrobić !
Domko
Użytkownik
#103 - Wysłana: 19 Paź 2005 09:34:09
Odpowiedz 
Pojawiam się, pojawiam, tylko w tygodniu poprzedzającym Imladris byłem w dużej mierze nieosiągalny.
Picard
Użytkownik
#104 - Wysłana: 19 Paź 2005 13:51:49
Odpowiedz 
Jeszcze jedno jeśli ktoś - na przykład sojusznicy naszego Imperium z Treka - mogli by udzielić nam informacji jak skontaktować się z Klingonami na Uni21. Pierwszegokantaktu z IKF jak na razie nie udało mi się nawiązać , a chcielibyśmy zawrzeć z nimi układyo nieagresji oraz handlowe. Wdzięczny będę za odpowiedź.
Picard
Użytkownik
#105 - Wysłana: 19 Sty 2006 19:10:53
Odpowiedz 
Ustawy mające na celu pomyślność i rozwój Romulańskiemu Imperium Gwiezdnemu:

1. Ustawa o nowych członkach: każdy nowy członek naszego Imperium uprawniony jest do uzyskania jednorazowej pomocy finansowej od co najmniej dwóch członków sojuszu w postaci co najmniej 1o k każdego surowca. O taką pomoc może też ubiegać się ten kto jest już w sojuszu od dłuższego czasu lecz jego rozwój został zahamowany na skutek przyczyn losowych np. napaści na jego planety itp. Wtedy wystarczy ,ze osoba ubiegająca się o taką zapomogę przedstawi na poniższym forum raport wojenny z napaści na jego świat a zostanie mu zwrócona połowa poniesionych w wyniku napaści kosztów.

2. Ustawa o militaryzacji i wojnach: wojny wypowiada senat na wniosek pretora bądź ministra wojny Imperium. Uznaje się, iż wojne wypowiedziano wtedy gdy połowa obecnych dniu i godzinie głosowania senatorów opowie się za jej wypowiedzeniem a pretor zaakceptuje taką decyzje. Jeśli nie ma zgody pretora senat może odrzucić jego veto głosami wszystkich senatorów. Nie dotyczy to tych konfliktów zbrojnych, które były już w toku nim powołano obecny skład senatu. W trakcie wojny każdy członke RSE zobowiązany jest do przynajmniej jednokrotnego odwiedzenia planet wroga wyznaczonego przez władze Imperium i przedstawienie ich na poniższym forum.

3. Ustawa o podziale terytorialnym Imperium: niniejszym uznaje się podział Imperium na następujące jednostki terytorialne: cztery sektory. Każdy sektor poddany jest władzy Romulanina, który w danym sektorze posiada największą range a co za tym idzie największą liczbę punktów. Ów gubernator sektora zobowiązany jest do roztoczenia pieczy nad swymi podwładnymi- udzielania im wsparcia tak finansowego jak militarnego. ÓW gubernator rozlicza też podległych mu Romulan z powierzonych mu zadań- osiągnięcie pewnego poziomu technologii, limit floty, liczba ataków na wroga- a raport z owych prac zdaje raport z postępów prac swych podopiecznych przed pretorem bądź jego zastępcą.
Picard
Użytkownik
#106 - Wysłana: 20 Sty 2006 19:27:31
Odpowiedz 
Wszyscy członkowie i kandydacji do RSE, piszcie tutaj na temat swych uwag odnośnie działania sojuszu! Zachęcam też do zapoznania sięz resztąforum oraz bazą danych Treka- może przekonacie się tu ,,Star Trek'a"?
Picard
Użytkownik
#107 - Wysłana: 21 Sty 2006 18:40:36 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Czekam na krytyczne uwagi odośnie funkcjonowania sojuszu zgłąszane tak przez jego członków jak i przez naszych sojuszników spoza RSE!
MolD3r
Użytkownik
#108 - Wysłana: 21 Sty 2006 18:44:20
Odpowiedz 
Picard
Spotkamy sie by omowic kwestie wojny.Kiedy ja rozpoczynamy...i na temam przyjmowania osb ponizej 2k pkt.To bardzo mnie zdenerwowalo ale ty tu jestes szefem
Picard
Użytkownik
#109 - Wysłana: 21 Sty 2006 18:47:36 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Osoby, o których wspomniałeś zostały przyjęte na zasadzie wyjątku od regóły. Podobne sytuacje nie b ędą juz raczej miały miejsca w przyszłości chyba ,zę ktoś z naszych stałych członków straci wiele punktów na skutek przedłużającej się nieobecności i zostanie wykluczony z sojuszu. Zeby uniknć podobnych zdarzeń w przyszłości proponuje każdy wniosek o członkowstwo poddawać głosowaniu senatorów.
MolD3r
Użytkownik
#110 - Wysłana: 21 Sty 2006 18:50:24
Odpowiedz 
Ok.Musimy ograniczyc liczbe czlonkow do 25-30 osob.Pamietasz wtedy co mielismy z 42 osoby?Nic nie bylo w ladzie!Nie mozna tak wielu czlonkow miec.Spojz sobie na sojusz nato ma 90 osbo.Bylem tam kidys to nic tam nie mozna bylo zrobic...Wracajac do wojny nie mam rakiet MP ale juz 20okretow...i 5 krazownikow...
MolD3r
Użytkownik
#111 - Wysłana: 21 Sty 2006 18:54:06
Odpowiedz 
Widac ze gadasz bardzo czesto z Pretorami TREK...Justus nauczyl mnie wszystkiego o tworzeniu sojuszu podziekuj mu w moim imienu.Z gory dzieki...Kiedy bedzie wojna??I jak przedstawia sie twoja sytuacja z uzbrojeniem??
Picard
Użytkownik
#112 - Wysłana: 21 Sty 2006 18:54:30 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Gratuluje posjadanych okrętów jednak ich liczba jest- uwież mi wciaż zbyt mała żebyś mógł poprowadzić szturm. Zaatakujesz wiec w drugiej kolejności tak jak w przypadku klasycznych nalotów dywanowych. Ja np. mam 24 OW i tak będe prosił Sparrowa by to on poprowadził natarcie na pierwszą z atakowanych planet naszego wroga. Ja inwestuje obecnie w rakiety - one zapewnią przwage ogniową: 12000 każda! Co do terminu: lutowy termin rozpoczęcia działań wciaż obowiazuje. Date podam najwcześniej w dzień ataku, ewentualnie dzień przed.
Przeczytałeś moje propozycje ustaw? Co o nich sądzisz?
MolD3r
Użytkownik
#113 - Wysłana: 21 Sty 2006 19:02:09
Odpowiedz 
Przeczytalem lecz sadze ze ow 1 ustawa nie wyjdzie...poniewaz napewno nikt nie przesle nikomu sorowcow...nawet jezeli poprosi bo kazdy powie "zjechali mnie tez i nie mam sorowco".Reszta ustaw sa dobre i widac ze dlugo nad tym pracowales.Moim skromnym zdaniem trzeba wprowadzac rozne zeczy jak np. co miesiac podwyzszac barierke co 1tys pkt. zyli w lutym kazdy musi miec 1k pkt i co nastepne miechy co 1k badz co 500pkt.
Picard
Użytkownik
#114 - Wysłana: 21 Sty 2006 19:07:28 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
MolD3r

Twoje propozycje odnośnie barier punktowych są jak najbardziej słuszne. Na razie proponuje wprowadzić limit punktów, który każdy Romulanin musiał by wyrobić w ciagu tygodnia by utrzymać sie w naszych szeregach. Jeśli nie był by w stanie tego uczynić z przyczyn obiektywnych np. napaść wyjątkowo silnego gracza, dłuższa nieobecność musiał by o swych problemach powiadomić włądze sojuszu czyli nas, senat. Co ustawy pierwszej: jej wicelenie w życie spoczywa na barkach senatu, każdy z nas musiał by urzyczać swe surowce potrzebujacych- za mała opłata w innym surowcu by uniknąc oskarżenia o pushing.
MolD3r
Użytkownik
#115 - Wysłana: 21 Sty 2006 19:10:41
Odpowiedz 
Proponoje tak:Co tydzien kazdy musi zmocnic sie o ok.100pkt bede robic wyliczenia tak bedzie do konca lutego potem 1tyg kazdy musi o dajmy nato 250k. Zaraz to przedyskutojemy.Mozesz przedstawic swoja przopozycje "tygodniowki" Jak robiles takie ustawy to ta tez zrobisz :]
Picard
Użytkownik
#116 - Wysłana: 21 Sty 2006 19:14:17 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
MolD3r

Twoje postualty odnośnie ,,tygodniówki" są całkiem sensowne! Jestem gotów przystać na twe postulaty w tej kwestii. Mozesz umieścić informacje o wprowadzeniu tego wymogu do swych newsów. Odnośnie ustawy nr. 1. Dobrze było by o niej podyskutować z innymi senatorami w tym równiez z twym kolegą Bellą. Senator Sparrow wyraził juz zgode na jej wdrożenie w życie więc w głosowaniu pakiet ustaw przejdzie raczej w całości. Napisz jakieś własne propozycje ustaw!
MolD3r
Użytkownik
#117 - Wysłana: 21 Sty 2006 19:17:58 - Edytowany przez: MolD3r
Odpowiedz 
Worf ale ja mam prosbe jaka wysokosc ma miec ta "tygodniowka" czy ma to zalezec odemnie?Ja mam ustalac jej wysokosc??moze ty masz propozycje??Co miesiec moze bede zwiekszac o 50pkt...
1.100
2.150
3.200
4.250
ITD.
Albo co miesiac kazdy musi sie zwiekszyc o 500pkt i co 1miesiac bede zwiekszac o 100pkt.
Picard
Użytkownik
#118 - Wysłana: 21 Sty 2006 19:22:43
Odpowiedz 
Dla słabszych na razie powinna obowiązywać ,,tygodniówka"- kurcze brzmi jak jakieś ,,becikowe"! - w wysokości nie większej niz 50 punktów. Dla wszytkich pozostałych, na początek rozsądną wartością jest: 150 punktów tygodniowo.
MolD3r
Użytkownik
#119 - Wysłana: 21 Sty 2006 19:25:34
Odpowiedz 
Dobra nazwa to"Tygodniowka"Ponizej 2,5k pkt wszystki oboiwazuje "miniTygodniowka"czyli 50pkt.A cala reszte 150.To malo ale musi tak byc zeby wszyscy spelniali kryteria! Z tym becikowym to dla dziewczyn (VixGirl) .No ta ustawa wchodzi w zycie PRETORZE??
Picard
Użytkownik
#120 - Wysłana: 21 Sty 2006 19:29:47 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
MolD3r

Proponuje wiec: 150 punktów dla bardziej zaawansowanych i 50 punktów dla słabszych. W takiej formie można by było uchwalić ustawe- chyba nikt nie miał by nic przeciwko takiemu jej kształtowi? Jestem za wprowadzeniem ustawy takim kształcie w w życie!
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Gry / Zapraszamy do Romulan Star Empire!!!

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!