USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Zapraszamy do Romulan Star Empire!!!
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#61 - Wysłana: 28 Wrz 2005 22:23:06
Odpowiedz 
Ale przejść do Federacji , właśnie teraz gdy coś się ruszyło : nowi członkowie , nowe pakty o wzajemnej pomocy ?
Pah Wraith
Użytkownik
#62 - Wysłana: 28 Wrz 2005 22:32:22
Odpowiedz 
Nowi członkowie? Mam spis członków z 17.09 i było nas 18 osób, podobnie jak jeszcze kilka dni temu. Nowe pakty? Pierwsze słyszę.
Picard
Użytkownik
#63 - Wysłana: 28 Wrz 2005 22:36:16
Odpowiedz 
Po waszym odejściu pojawiło się parę osób , a nowy dyplomata nieco się postarał... Ale nie zdradzimy wszystkich naszych tajemnic !!!
Pah Wraith
Użytkownik
#64 - Wysłana: 28 Wrz 2005 22:42:02 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
Taaak, czyli jak już odeszliśmy, to nagle zachodzą cudowne zmiany o których nic nie wiemy i dlatego dziwisz się, że odeszliśmy?

Cieszą mnie te nowiny, ze swojej strony życzę powodzenia, wszystkim 9 członkom R.S.E

PS. Fajna strona Imperium
Picard
Użytkownik
#65 - Wysłana: 28 Wrz 2005 22:48:09 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
No , dzięki za pochwałę ! Członków jest na razie 9 , ale mam nadzieje , że uelegnie to zmanie. Szkoda , że odeszliście...
Pah Wraith
Użytkownik
#66 - Wysłana: 28 Wrz 2005 22:51:48
Odpowiedz 
Szkoda, że Ty nie dołączyłeś
Picard
Użytkownik
#67 - Wysłana: 28 Wrz 2005 22:56:42
Odpowiedz 
Zobaczymy jak was jakiś Borg zaatakuje kto będzie żałował i prosił o pomoc !
FAN
Użytkownik
#68 - Wysłana: 29 Wrz 2005 17:45:33
Odpowiedz 
hmm a nie lepiej POLACZYC SIE WSZYCY RAZEM? Po co zwalczac sie nawzajem?Zwalczajmy naszych wrogow razem! Czy to wazne czy sojusz nazywa sie RSE Federacja czy BORG?Chdzi chyba o ludzi ktorzy sojusz tworza no i przedewszystkim o DOBRA ZABAWE! Po co sztuczne podzialy ? :|
Qura
Użytkownik
#69 - Wysłana: 29 Wrz 2005 18:15:39
Odpowiedz 
Krótkie wyjaśnienie.

Ogame charakteryzuje się tym, że lepiej mieć jeden silny sojusz, niż kilka średnich w sojuszach. Dlatego już jakieś dwa tygodnie temu uzgodniliśmy z Landauerem (ówczesny sojusz UFP), że warto nasze sojusze połączyć. Aby nikt nie miał wrażenia, że jest wchłaniany przez inny sojusz ustaliliśmy, że stworzymy nowy sojusz od podstaw - TREK. Sojusz ten w swoim założeniu ma na uni 21 łączyć wszystkich fanów Star Treka. Sojusz taki ma też szanse połączyć się z dość silnym sojuszem klingońskim IKF (zresztą jeden Klingon w sojuszu już jest). O fakcie tym część członków R.S.E, zaproszonych do nowego sojuszu, została powiadomiona. I wtedy się okazało, że Picard zrobił nam dywersję i chce zostać w sojuszu romulańskim. Nie chcąc zaostrzać konfliktu, zgodziliśmy się na to pozostawiając R.S.E w jego rękach. No i teraz mamy to co mamy. Niestety. Mam jednak nadzieję, że kiedyś wszyscy fani Treka się połączą i będą rządzić uni21.
Pah Wraith
Użytkownik
#70 - Wysłana: 29 Wrz 2005 18:55:57
Odpowiedz 
(zresztą jeden Klingon w sojuszu już jest).

Hu hu i to jaki !
landauer
Anonimowy
#71 - Wysłana: 29 Wrz 2005 19:13:41
Odpowiedz 
ale jest, nawet borga (jednego drona) mamy a co do słów qury, podpisuję się nimi telepalapatycznie obiema rękami. Obiecuję wam, będzie nas coraz więcej. A poza tym mam wrażenie ze wszystko jakos nagle ruszyło z miejsca, nowe ustalenia i zasady pomocne dla wszystkich ( rozmowy z qurą, slovaakiem i justusem) nowi członkowie (nie z RSE) a w koncu bardzo upiększona strona sojuszu (podziękowania justusowi) aha i w przygotowaniu nowa porządna strona sojuszu (znowu thx - justus)
Domko
Użytkownik
#72 - Wysłana: 29 Wrz 2005 19:26:27 - Edytowany przez: Domko
Odpowiedz 
To co za problem? Jeśli tak bardzo chcecie tego obaj, to wystąp z naszego sojuszu, a Ty go przyjmiesz ponownie. Tylko że potem na Was napadniemy.

Na kolegę z MPIRu???? Jak możesz!!!!
BTW, nie powiedziałem, że tego chcę. Nie powiedziałem w ogóle czego chcę. Po prostu rozważam alternatywy.

Ogame charakteryzuje się tym, że lepiej mieć jeden silny sojusz, niż kilka średnich w sojuszach. Dlatego już jakieś dwa tygodnie temu uzgodniliśmy z Landauerem (ówczesny sojusz UFP), że warto nasze sojusze połączyć. Aby nikt nie miał wrażenia, że jest wchłaniany przez inny sojusz ustaliliśmy, że stworzymy nowy sojusz od podstaw - TREK. Sojusz ten w swoim założeniu ma na uni 21 łączyć wszystkich fanów Star Treka. Sojusz taki ma też szanse połączyć się z dość silnym sojuszem klingońskim IKF (zresztą jeden Klingon w sojuszu już jest). O fakcie tym część członków R.S.E, zaproszonych do nowego sojuszu, została powiadomiona. I wtedy się okazało, że Picard zrobił nam dywersję i chce zostać w sojuszu romulańskim. Nie chcąc zaostrzać konfliktu, zgodziliśmy się na to pozostawiając R.S.E w jego rękach. No i teraz mamy to co mamy. Niestety. Mam jednak nadzieję, że kiedyś wszyscy fani Treka się połączą i będą rządzić uni21.

Niestety, nie wszyscy zostali powiadomieni o jakichkolwiek zmianach. Ja nie wiedziałem nic o negocjacjach z TREK ani o samym fakcie przejścia (mimo, że byłem senatorem). Trochę to było za plecami robione, niestety, więc myślę, że m.in. stąd wynika zdenerwowanie Picarda. I tu go rozumiem...
Domko
Użytkownik
#73 - Wysłana: 29 Wrz 2005 20:39:53
Odpowiedz 
Nie wiem czemu nie można wysłać wiadomości do wszystkich w sojuszu TREK. Jestem już drugi raz atakowany przez 3:420:5 SINEPS z sojuszu C2H5OH i nie mogę o tym powiadomić ogółu.
Picard
Użytkownik
#74 - Wysłana: 29 Wrz 2005 21:07:54
Odpowiedz 
stąd wynika zdenerwowanie Picarda

Nie było mnie zaledwie dwa i pół dnia a po powrocie dowiaduje sie, że sojusz R.S.E - którego byłem współtwórcą - ma przestać istnieć. Ni z tego ni z owego powiadomiony jestem przez byłego pretora Qure o zaistniałej sytuacji i zaproszony do nowego sojuszu , o którym nic nie wiem poza tym , że skupia on ,,przedstawicieli róznych ras" wokół byłych członków UFP. O ile wiem jakiegokolwiek głosowania w tej sprawie nie było i z tych - oraz innych jeszcze powodów - postanowiłem się zostać w R.S.E do czego i Ciebie serdecznie namawiam Domko.

atakowany przez 3:420:5 SINEPS z sojuszu C2H5OH i nie
mogę o tym powiadomić ogółu

Gdybyś powrócił na łono naszego sojuszu otrzymał byśfuncje dyrektora Tal'Shiar bądź ministra wojny i z miejsca zabralibyśmy siedo tego obdratusa co Cię gnębi. Otrzymał byś materialną pomoc i w miarę możliwości również militarną. Potrzebowalibyśmy tylko danych o stanie sil twego napastnika...
Domko
Użytkownik
#75 - Wysłana: 29 Wrz 2005 21:26:43 - Edytowany przez: Domko
Odpowiedz 
OK - rozwój sytuacji mnie przekonał. Wracam do RSE.

Do TREK zapisałem się dlatego, bo myślałem, że wszyscy to zrobili i było jakieś głosowanie, o którym nie wiedziałem (co też dziwne).
Picard
Użytkownik
#76 - Wysłana: 29 Wrz 2005 21:28:34
Odpowiedz 
Wracam do RSE.

Witaj z powrotem senatorze !!!
Domko
Użytkownik
#77 - Wysłana: 29 Wrz 2005 21:31:27
Odpowiedz 
Jeszcze proszę o odpowiednie uprawnienia jak dotychczas.
Qura
Użytkownik
#78 - Wysłana: 30 Wrz 2005 01:12:54 - Edytowany przez: Qura
Odpowiedz 
Nie rozumiem zarzutów Picarda i Domko.

Nie było panowie z wami kontaktu. Prowadząc rozmowy pytałem senatorów z którymi miałem kontakt. Niestety "rozmowa" przez wiadomości w Ogame jest powolna, nieefektywna, a wiadomości mogą znikać nie czytane. Dlatego wymieniliśmy się numerami GG. Mimo że kilka razy prosiłem Picarda vel Worfa o taki numer prośby moje zostały bez odzewu, dostałem go dopiero gdy R.S.E miał być rozwiązywany. Z Domko kontaktu też żadnego, ani GG ani wiadomości na ogame, bo bywa tam rzadko i mimo iż próbowałem go namierzyć przez kilka dni, nie udało mi się to.

Teraz czytam, że Domko narzeka iż dwa razy był napadany i nikt mu nie pomógł. A kogo poinformowałeś o tym fakcie? Na ogame siedzę dzisiaj cały dzień i żadnej informacji od ciebie nie widziałem. Ani w wiadomościach ogame (i nie mów że nie działa bo wszystkim inny działa) ani na GG chociaż numery prawie wszystkich członków są na stronie sojuszu. Więc do kogo te pretensje?
Przykro, że odeszłeś Domko nikogo wcześniej nie informując. Większość sojuszy każe za coś takiego bardzo srogo, czego jednak my ze względu na Twoją znajomość z niektórymi członkami sojuszu nie zrobimy. Dziękuję za uwagę.
Domko
Użytkownik
#79 - Wysłana: 30 Wrz 2005 10:49:42
Odpowiedz 
Na TREK nie można wysłać wiadomości do sojuszu, więc ani nie mogłem poinformować o tym, że ktoś mnie atakuje, ani że występuję z sojuszu. Nie miałem ani dostępu do wiadomości wysyłanych do całego sojuszu ani do listy członków. Zarzuty więc, że nie informowałem są bezpodstawne, bo nie miałem jak.

Co do tego, że pojawiam się rzadko to też bzdura. Jestem na ogame przynajmniej raz dziennie. Był jeden, jedyny dzień, że nie wszedłem na ogame, ale to nie usprawiedliwia nie powiadomienia mnie. Nikt nawet nie spróbował wysłać do mnie wiadomości - tłumaczenie, że ten system jest nieefetywny jest śmieszne - wystarczą dobre chęci, aby kogoś powiadomić, ale nawet nie spróbowaliście. Tłumaczenie, że mnie nie było jest co najmniej dziwne, bo, jak pisałem, jestem na ogame przynajmniej RAZ DZIENNIE.

Co do narzekania, że nikt nie wiedział o tym, że jestem atakowany, to nie o to chodziło mi trzy posty wyżej. Po prostu napisałem to na tym forum, właśnie z powodu niemożności powiadomienia kogokolwiek w sojuszu TREK. Wystarczyło tylko dać dostęp do opcji "lista członków" - z niezrozumiałych dla mnie przyczyn jest ona u Was niedostępna.

Na koniec dodam, że dla mnie to tylko gra, więc nie zamierzam więcej poruszać tego tematu. Jednak nie lubię, gdy ktoś zrobi coś nie tak, a potem ma do mnie pretensje. Stąd niniejszy post.

Również dziękuję za uwagę.
Pah Wraith
Użytkownik
#80 - Wysłana: 30 Wrz 2005 11:08:41
Odpowiedz 
OK, tu się zgadza, o dostęp do wiadomości i listy członków musiałem się dopraszać. Swoją drogą jednak, mogłeś choćby mnie na GG poinformować w czym rzecz...
Domko
Użytkownik
#81 - Wysłana: 30 Wrz 2005 11:14:42
Odpowiedz 
Pah Wraith, wczoraj przez większość dnia byłeś niedostępny na GG, więc jak się przepisywałem podałem to info tu na forum, aby każdy zainteresowany mógł przeczytać o mojej decyzji. A wiem z doświadczenia, że wiadomości pisane na GG, gdy kogoś nie ma, lubią nie docierać do adresata (już miałem tak wiele razy).

Przepisałem się do RSE, bo bardziej podoba mi się przebywanie pod szyldem Romulan niż Federacji. Decyzja niepoważna, ktoś powie, ale to tylko gra i ja nie zamierzam jej traktować poważnie.

Moim celem nie jest wywoływanie konfliktu, czy czegoś podobnego. Nie mam nic do sojuszu TREK, jedynie uważam, że popełniono kilka błędów, o których pisałem w swoim ostatnim poście. Ale ja nie mam do nikogo o to pretensji i mam nadzieję, że nikt do mnie nie ma, bo to tylko gra i chyba nie warto rozstrząsać problemów z nią związanych. Wierzcie mi, mam ważniejsze problemy niż zastanawianie się nad słusznością postępowania w grze komputerowej.
Anonim
Anonimowy
#82 - Wysłana: 30 Wrz 2005 11:51:43
Odpowiedz 
Sorry, że przerywam Wam "polityczne negocjacje" ale mam pytanko z trochę innej beczki (ale chyba nie będzie to off topic).
Chodzi mi o to, czy w to ogame da się grać nie siedząc cały czas przy kompie (bo pojawiały się na ten temat różne opinie)?
Zastanawiam się od jakiegoś czasu czy się nie włączyć, ale mam obawy, że zaglądając tam powiedzmy raz dziennie zginę rychłą śmiercią zanim na dobre się wkręcę w tą sprawę, albo będę łupiony pięć razy dziennie, a to mnie nie bawi?
Poza tym, czy gdybym się przyłączył, to od razu szukać sobie jakiegoś miłego sojuszu, czy lepiej trochę "obrosnąć w piórka" i dopiero wtedy się zrzeszać?
Domko
Użytkownik
#83 - Wysłana: 30 Wrz 2005 11:54:14 - Edytowany przez: Domko
Odpowiedz 
Polecam dołączyć się do jakiegoś sojuszu jak najszybciej - zawsze wtedy ma się popracie silniejszych. Raz dziennie powinno wystarczyć (ja np. tak gram). Przygotuj się jednak, że w razie ataku lepiej być przy komputerze i się na niego przygotować.

Osobiście zapraszam do R.S.E
Pah Wraith
Użytkownik
#84 - Wysłana: 30 Wrz 2005 11:55:41 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
1) Można grać nie siedząc cały czas i będziesz mieć wcale niezłe wyniki.
2) Do momentu uzyskania 500 punktów jesteś nietykalny, jako słabszy gracz od innych (w podglądzie galaktyki wszyscy inni zaznaczeni są na różowo) również nikt Ci nic nie zrobi.
3) Do sojuszu zawsze dobrze jest się przyłączyć, tylko trzeba znaleźć taki, który przyjmuje nowicjuszy.
Domko
Użytkownik
#85 - Wysłana: 30 Wrz 2005 12:08:05
Odpowiedz 
Z tymi 500 punktami to chyba nie do końca tak - słabsi gracze mogą i tak zaatakować (tak jak ja to teraz mam).
Anonim
Anonimowy
#86 - Wysłana: 30 Wrz 2005 12:10:29
Odpowiedz 
To znaczy nie do końca rozumiem... jak nie mam 500 punktów, to nie może mnie zaatakować nikt, czy mogą zaatakować tylko ci, co też mają poniżej 500 punktów? (liga cieniasów?? )
Pah Wraith
Użytkownik
#87 - Wysłana: 30 Wrz 2005 12:24:22
Odpowiedz 
Mogą ci z dołu. Zgadza się, ale możesz zbudować pewnie jedno działo, i już jesteś bezpieczny (w miarę). Poza tym, jak się będziesz w miarę dynamicznie rozwijał, to Cię nie zaatakują.
Anonim
Anonimowy
#88 - Wysłana: 30 Wrz 2005 12:28:06
Odpowiedz 
OK, dzięki. Będę musiał się temu przyjrzeć bliżej...
Anonim
Anonimowy
#89 - Wysłana: 30 Wrz 2005 12:35:18
Odpowiedz 
Jeszcze jedno pytanko mi się nasunęło. Czy te w tych wszechświatach jest ograniczona ilość graczy, czy ludzie mogą się dołączać (teoretycznie) w nieskończoność?
Chodzi mi o to, czy muszę się śpieszyć z decyzją, zanim w Waszym Uni21 skończą się wolne planety?
Domko
Użytkownik
#90 - Wysłana: 30 Wrz 2005 13:21:25
Odpowiedz 
Nie jestem pewien, ale zdaje się, że właśnie dlatego powstają nowe uniwersa, bo kończy się miejsce w danym. Lepiej się pospieszyć...
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Gry / Zapraszamy do Romulan Star Empire!!!

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!