USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Torment: Tides of Numenera

Autor Wiadomość
Guauld
Użytkownik
#1 - Wysłana: 10 Mar 2017 13:28:24
Na początku chciałem tylko się podzielić małym fragmentem dialogu w poście, odwołując się do tej rozmowy o hodowaniu mięsa:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=3480&page=1#msg310586
Ale doszedłem do wniosku, że ta gra chyba zasługuje na swój wątek, chociaż dopiero co zacząłem ją odkrywać, a na rpgcodex z jakiegoś powodu cieszy się bardzo złą reputacją (zdaje się, że chodzi o problemy głównie techniczne, na razie na szczęście sam problemów nie miałem).

Dla niezaznajomionych z tematem, akcja rozgrywa się w bardzo odległej przyszłości (gdzieś wyczytałem, że jakiś miliard lat), ludzie żyją w prymitywnych społeczeństwach, otoczeni zaawansowanymi technologiami z lepszych czasów. Na początku myślałem, że będzie to świat przesadnie umagiczniony i fantastyczny, ale na razie zdaje się całkiem dobrze wprowadzać w życie chyba ulubiony cytat Picarda "Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nieodróżnialna od magii", tj. wiele Numener (tak nazywa się te relikty przeszłości) ma w sobie tę tajemniczość podobną do Monolitu, nawet jak są bardzo dziwne, to gdy się zastanowić nad ich działaniem doraźnym, można jakoś wymyślić do czego mogły służyć lub czego częścią mogły być, ale czuje się, że to postrzeganie poprzez pryzmat własnego niedoświadczenia i nieznajomości historii i możliwości ich twórców. W każdym razie obecnie jestem całkiem zaciekawiony tym światem i jak bardzo SF się później okaże, czego, z całym szacunkiem, nie mogłem niestety powiedzieć przechodząc Planescape Torment, które choć bardzo dobrym RPG niewątpliwie jest, nużyło mnie elementami całkowicie fantastycznymi.

No i właśnie, tak sobie pogrywam i natrafiłem na coś takiego, co od razu przypomniało mi linkowany wyżej wątek:

TTN

Ciekawa forma replikatora czy czegoś podobnego, niestety nie mogę, przynajmniej na razie, dobadać czy tylko na tkankę tak działa, czy może jest dosyć uniwersalny. Ale przyznam, że nie spodziewałem się podejść w tej grze do rzeźnika (zważywszy, ze świat jest dosyć surowy) i dowiedzieć się, że nie zabija zwierząt.
mozg_kl2
Użytkownik
#2 - Wysłana: 10 Mar 2017 15:34:00
Kupilem w preorderze. Paczka przyszla w dniu premiery gram w wolnych chwilach ale nie zaluje. Bardzo dobry rpg. Taki true rpg. Wybry moralne wplyw na swiat rozne drogi dojscia do celu.

USS Phoenix forum / Gry / Torment: Tides of Numenera

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!