USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Star Trek VR
 Strona:  ««  1  2 
Autor Wiadomość
Rocy7
Użytkownik
#31 - Wysłana: 9 Kwi 2018 09:05:03 - Edytowany przez: Rocy7
Odpowiedz 
Aktualnie (do 12 kwietnia) jest promocja za 79 zł w Playstation Store.

Wbrew wielu krytycznym opiniom da się grać solo. Spokojnie przeszedłem samouczek i pierwszą misje tylko raz musząc przejmować kontrolę na członkiem załogi.
W drugiej misji zginąłem, ale to był błąd kapitana - opuszczenie tarcz przy 2 atakujących warbirdach było jednak złym pomysłem :P

Zalety
1) Gra jest nawet grywalna solo. Czasem trzeba pomagać AI, ale sporo da się zrobić komendami z fotelu kapitana.
2) Można poczuć się jak dowódca okrętu Federacji, misje są utrzymane w klimacie serialu i często są ciężkie decyzje jak wybór między ratowaniem rozbitków a walką z warbirdami Klingonów.
3) Rozkazy załodze można wydawać głosem (o ile masz dobry akcent)
4) Wirtualna rzeczywistość świetnie zwiększa immersje w grze. Nie tylko masz wrażenie jakbyś siedział na mostku a załoga była obok Ciebie, ale też kierowanie okrętem za pomocą kontrolerów Move jest bardzo naturalne i płynne.

Wady:
1) Misji fabularnych jest 5 + samouczek. Każda z nich to zabawa na 30 minut i nie ma opcji zapisu w trakcie. Jest jakiś tryb free play, ale nigdy nie byłem fanem sandboxów.
2) Mam wrażenie, że całkowicie brak postaci z uniwersum.
3) Tytuł jest bardzo wyczulony na odczytywanie kontrolerów move a nawet chwilowe wyjście poza zasięg kamery ją zawiesza.
4) Nie polecam gry padem jest po prostu nienaturalna.
5) Trzeba się czasem na klikać by przełączać cele do skanu / ataku itp
6) Star Trek to m.in. opowieść o załodze i relacjach miedzy nia, tutaj w ogole nie ma tego aspektu.
7) Bohaterowie serialu byli przede wszystkim odkrywcami nie wojownikami. Niestety w Bridge Commander rozmawiamy z przeciwnikiem głównie za pomocą fazerów zaś eksploracja jest ograniczona do ratowania rozbitków z innych okrętów.
Q__
Moderator
#32 - Wysłana: 10 Maj 2018 13:20:54 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#33 - Wysłana: 22 Maj 2018 18:46:24
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#34 - Wysłana: 22 Maj 2018 18:58:12
Odpowiedz 
mozg_kl2

Fajna stylizacja na zwiastuny z czasów kiedy TNG wchodziło na ekrany. Ładnie na sentymentach zagrali, znaczy się.
Q__
Moderator
#35 - Wysłana: 23 Wrz 2018 17:49:47
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 1 Lip 2019 17:28:24
Odpowiedz 
Fanfilmik nakręcony za pomocą Bridge Crew:
https://www.youtube.com/watch?v=IVzr2lt2AQ8
 Strona:  ««  1  2 
USS Phoenix forum / Gry / Star Trek VR

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!