USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Assassin's Creed
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Joe Chip
Użytkownik
#1 - Wysłana: 29 Sty 2014 14:21:14
Odpowiedz 
Jedna z lepszych serii dostępnych obecnie na rynku gier. Już od pierwszej części czaruje grafiką i pietyzmem z jakim oddano historyczne miasta z uwzględnieniem charakterystycznych dla nich zabytków. Fabuła: Asasyni walczą z Templariuszami, którzy przejawiają ambicje by kontrolować społeczeństwa na całym globie. Oraz wątek science-fiction - nadchodząca katastrofa i obca cywilizacja, która była na Ziemi przed ludźmi. Przeszłość przeplata się z teraźniejszością dzięki wynalazkowi Animusa - urządzeniu pozwalającym genetycznie łączyć się z przodkami z dawnych lat.

Ograne: Część pierwsza - wprowadzenie do sagi, krytykowana za monotonię - w każdym z trzech miast - Damaszku, Jerozolimie i Akce - prócz celów głównych resztę w kółko się powtarza: należy prowadzić śledztwo, które przy każdym celu jest takie same - podsłuchiwanie, pomaganie mieszkańcom, kradzieże i tak do końca gry. Mnie to nie przeszkadza - robi się to szybko a gra jest najkrótsza ze wszystkich. A średniowieczny klimat bardziej do mnie trafił niż renesans w sequelu.

Dwójka - wszystko poprawione względem poprzednika, jest też obszerniejsza, główny bohater z przeszłości ulubieniec pań grających w gry. Klimat wolałem w jedynce lecz kontynuacja jest po prostu lepsza we wszystkim innym.

Brotherhood - bezpośrednio kontynuujący historię z zakończenia partu drugiego dodatek przenoszący akcję z Florencji, Wenecji i okolic do jednego miasta, Rzymu. Okazjonalnie podczas robienia fabuły trafiają się inne. Odczuwalnie jeszcze ładniejsza grafa i dopracowany jeszcze bardziej mechanizm rozgrywki. Po raz pierwszy w serii multiplayer.

Revelations - jeszcze jeden dodatek, niewiele wnoszący od siebie powracający z arabskim klimatem bo teraz Ezio - główna postać - działa w Konstantynopolu. Nieco dłuższa od jedynki, nieco krótszy od Brotherhooda. Ta sama miodność co poprzednio, którego głównym atutem jest prócz zmiany miasta dalsza kontynuacja historii.

Trójka - właśnie przechodzę. Być może postawię wyżej od części drugiej. Mam za sobą 1/3 gry mniej więcej. Mam wrażenie, że będzie najdłuższa.

Black Flag - czyli przeniesiona w pirackie czasy ( Karaiby i te sprawy ) czwórka. Zacząłem ogrywać jako pierwszą w serii. Jak dotąd to tą wybrałbym jako numer jeden z całej sagi. Bitwy morskie sprawiają tu najwięcej frajdy. Oraz malownicze miejscówki.

Jeśli są jeszcze inne "historyczne" gry akcji możecie mi napisać jakie.
mozg_kl2
Użytkownik
#2 - Wysłana: 29 Sty 2014 16:51:21
Odpowiedz 
Grałem tylko w AC3 ale wciągnęło mnie. Lubie takie gry osadzone/doklejone do wydarzeń historycznych. Szkoda że ma za słaby sprzęty żeby pograć na swoim kompie. Najsłabszy wątek to genetyczna pamięć. Nie potrzebnie doklejony.
Seybr
Użytkownik
#3 - Wysłana: 29 Sty 2014 22:09:11
Odpowiedz 
Mnie nie rusza ta gra podobnie jak Mass Effeckt ;].
reyden
Użytkownik
#4 - Wysłana: 29 Sty 2014 22:21:38
Odpowiedz 
AC nie grałem w ogóle .

ME 1 zmęczyłem pierwsze kilka misji/epizodów ( startowy epizod , ten z piratami na jakieś planetoidzie czy księżycu , krótka misja na jakieś kolonii z robotami ) .

Potem sobie odpuściłem grę .

Może już za stary jestem - obecnie mało która gra mnie ciągnie - ani seria ME ani AC , F3/FNV to samo ( mimo że kiedyś dużo grałem w F3 ) , inne topowe gry to samo np. taki Wiesiek 1 , gra odinstalowana po kilku minutach , głównie z powodu debilnego ( jak dla mnie ) systemu walki .
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 30 Sty 2014 07:54:00
Odpowiedz 
Joe Chip

Joe Chip:
Jedna z lepszych serii dostępnych obecnie na rynku gier.

Słyszałem/czytałem o tej grze perzy różnych okazjach, w samych superlatywach. Przyznam jednak, że i ja w nią nie grałem.

Joe Chip:
Przeszłość przeplata się z teraźniejszością dzięki wynalazkowi Animusa - urządzeniu pozwalającym genetycznie łączyć się z przodkami z dawnych lat.

To akurat brzmi intrygująco, jak jeden z moich ulubionych - acz b. słabo wykorzystanych przez Herberta -wątków z "Diuny" (choć tam obywało się bez urządzeń).
Joe Chip
Użytkownik
#6 - Wysłana: 30 Sty 2014 13:42:06 - Edytowany przez: Joe Chip
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 30 Sty 2014 14:14:35 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Joe Chip

Joe Chip:
To o Animusie

Czyli w istocie tak, jak myślałem - patent u podstaw ten sam, wykonanie zmienia się zgodnie z duchem czasu (kiedyś fascynacja - rzekomymi - ukrytymi mocami umysłu, dziś VR). Oczywiście, przez uprzejmość wobec konwencji, nie zapytam czemu wszyscy przodkowie tak biegli w siłowej konfrontacji.

Nawiasem mówiąc: zważywszy, że ilość przodków podwaja się co pokolenie, gdyby pamięć genetyczna okazała się faktem, sięgając odpowiednio w przeszłość miałoby się do dyspozycji naprawdę imponującą ilość wspomnień do dyspozycji, w tym - gdy odpowiednio poszukać - różnych wybitnych jednostek. A jeszcze jak mechanicznie czytać z genów cudzych (co potrafi Animus)...

Ciekawostka a'propos:
http://odkrywcy.pl/kat,111404,title,Ponad-polowa-E uropejczykow-ma-geny-faraonow,wid,13658217,wiadomo sc.html
mozg_kl2
Użytkownik
#8 - Wysłana: 30 Sty 2014 19:54:32
Odpowiedz 
Q__

tyle, że w moim odczuciu pamieć genetyczna to największa kula u nogi tej serii. Wycinając to dostajemy historyczna grę przygodową z elementami spisku. A tak to mamy pamięć genetyczna, potrzebną psu na budę.
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 30 Sty 2014 20:00:56
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
A tak to mamy pamięć genetyczna, potrzebną psu na budę.

Może nie mieli innej ramy mającej wyjaśnić skakanie po epokach?

Skądinąd: nie wiem jak gra, pomysł technologii Animus sam w sobie wydaje mi się dość ciekawy, acz pewnie straszliwie uproszczony.
mozg_kl2
Użytkownik
#10 - Wysłana: 30 Sty 2014 20:19:45
Odpowiedz 
Q__:
Może nie mieli innej ramy mającej wyjaśnić skakanie po epokach?

Kiedy to gra akcji nie trzeba tworzyć jakiś super zawijasów fabularnych. Wystarczy ot choćby to że rodzina bohaterów przez wieki była zaangażowana w walkę z templariuszami.
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 30 Sty 2014 20:21:48
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Wystarczy ot choćby to że rodzina bohaterów przez wieki była zaangażowana w walkę z templariuszami.

Może chodziło o namiastkę ciągłości? Prosty gracz mógł się w końcu pogubić mając grać raz wnukiem, raz dziadkiem...
mozg_kl2
Użytkownik
#12 - Wysłana: 30 Sty 2014 20:24:55
Odpowiedz 
Q__:
Może chodziło o namiastkę ciągłości? Prosty gracz mógł się w końcu pogubić mając grać raz wnukiem, raz dziadkiem...

Ostatnio w telewizji był wywiad na amerykański rynek, w którym pracownicy CSI udowadniali że serial to tylko serial i nie ma nic wspólnego z ich pracą. Można i tak.
Joe Chip
Użytkownik
#13 - Wysłana: 17 Kwi 2015 16:33:40
Odpowiedz 
Film Assassin Creed: Rodowód. Filmowy prolog do dwójki:

https://www.youtube.com/watch?v=YIqu74O0rzg

Sądzę, że pełnometrażowy film ma dużą szansę być najlepszym obrazem na podstawie gry.
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 17 Kwi 2015 18:18:19
Odpowiedz 
Joe Chip

Joe Chip:
Sądzę, że pełnometrażowy film ma dużą szansę być najlepszym obrazem na podstawie gry.

Jest na to szansa, o ile nie zrobią tego na odwal się, w tradycyjnym hollywoodzkim stylu ("to tylko gra" itd.). (Swoją drogą: ciekawe czy "WoW" w ekranizacji Jonesa coś zmieni w tym podejściu.)
MarcinK
Użytkownik
#15 - Wysłana: 17 Kwi 2015 19:17:35
Odpowiedz 
Joe Chip:

Mortal Kombat raczej nie przebije

Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 17 Kwi 2015 20:10:22
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Mortal Kombat raczej nie przebije

Zależy pod jakim względem... Scenariuszowo MK to była papka (co nie dziwi zważywszy na charakter pierwowzoru), co stwierdzam z pozycji fana MK.
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 1 Maj 2015 22:21:56
Odpowiedz 
Joe Chip

Joe Chip:
Film Assassin Creed

Jeszcze a'propos:
http://www.latino-review.com/news/michael-fassbend er-gives-update-on-assassins-creed
Zdjęcia ruszają we wrześniu.
mozg_kl2
Użytkownik
#18 - Wysłana: 12 Maj 2016 19:57:04
Odpowiedz 
https://www.youtube.com/watch?v=gfJVoF5ko1Y

nikt nie spodziewał się hiszpańskiej inkwizycji
mozg_kl2
Użytkownik
#19 - Wysłana: 21 Gru 2016 05:58:16
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#20 - Wysłana: 29 Gru 2016 17:59:00
Odpowiedz 
Byli twórcy RSD przypominają historię Assassin's Creed:
http://www.youtube.com/watch?v=mWJFQ1jPZPk
mozg_kl2
Użytkownik
#21 - Wysłana: 11 Sty 2017 19:50:18
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#22 - Wysłana: 9 Maj 2017 21:26:38
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 9 Maj 2017 23:02:52
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
assassins-creed-empire

Ooo, piraty bedą!
mozg_kl2
Użytkownik
#24 - Wysłana: 10 Maj 2017 07:35:35
Odpowiedz 
Q__

I piramidy.
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 21 Maj 2017 17:25:23
Odpowiedz 
Esensyjna recenzja ekranizacji Assassin's Creed:
http://esensja.pl/film/recenzje/tekst.html?id=2403 6
mozg_kl2
Użytkownik
#26 - Wysłana: 12 Cze 2017 10:28:37 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#27 - Wysłana: 13 Cze 2017 14:41:41
Odpowiedz 
mozg_kl2

Jest i dłuższy gameplay - prawie pół godziny:
http://www.youtube.com/watch?v=A9OxAkVlZC0
mozg_kl2
Użytkownik
#28 - Wysłana: 5 Lip 2017 15:45:55
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 5 Lip 2017 15:58:25
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
za-sterami-tworca-animowanej-castel vanii

Ja tam bym wolał Timma lub Tartakovsky'ego...
MarcinK
Użytkownik
#30 - Wysłana: 8 Lip 2017 17:39:37
Odpowiedz 
mozg_kl2
Q__
Bagiński mógłby wziąć przykład a jeszcze lepiej gdyby animacje kręcił na silniku Wieśka 3
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Gry / Assassin's Creed

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!