USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Star Trek: Explorer (v2) - Rozmowy o sesji
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
kanna
Użytkownik
#31 - Wysłana: 21 Lip 2012 18:37:30
patryk089x

ja też bym chciała dołączyć są miejsca?
patryk089x
Użytkownik
#32 - Wysłana: 21 Lip 2012 19:17:38
kanna

Miejsce nigdy nie brak, ale nie wiem jakie stanowisko ci zaproponować bo Paradoks nie wybrał ostatecznie kim miałaby być jego postać
kanna
Użytkownik
#33 - Wysłana: 21 Lip 2012 19:28:49
patryk089x

oki, poczekam co zostanie
Q__
Moderator
#34 - Wysłana: 21 Lip 2012 23:56:23
patryk089x

MG: przydałyby sie jakieś limity wypowiedzi, czy coś. Fajnie, że gra się toczy w dobrym tempie, ale wyszło "kto pierwszy, ten lepszy".

(Równie dobrze mógłbym w tych warunkach napisać że Victor zdenerwował się i wydzielił kwas. Nawet gdybyś wymyślił jakiś MGowski cud dla uratowania reszty załogi, Sesja by była skopana powiewem naciąganej fabuły*.)

Znaczy: dopominam się o trochę ordnungu a'la Jurgen, by się nie zrobił chaos.

* od razu podpowiem: w normalnych warunkach gracz musi zgłosić MG zamar zionięcia przez postać kwasem, a MG może mu np. odpisać: "Twoja postać jest zbyt zrównoważona, by być w stanie teraz wydzielić ten kwas" i temat z głowy
mozg_kl2
Użytkownik
#35 - Wysłana: 22 Lip 2012 08:48:37
Q__:
MG: przydałyby sie jakieś limity wypowiedzi, czy coś. Fajnie, że gra się toczy w dobrym tempie, ale wyszło "kto pierwszy, ten lepszy".

Popieram. Szczególnie, że z doswiadczenia wiem iż tempo z czasem siada, i nie ma co gonić na łep na szyje po 2-4 posty dziennie.

Q__:
Victor zdenerwował się i wydzielił kwas.

Spróbuj tylko. Imperium upomni się o swoich i przerobimy Cie na koci żwirek.
Elaan
Użytkownik
#36 - Wysłana: 23 Lip 2012 14:15:38
patryk089x

Mam pytanie. Jakie PADD-y są w użytku na Peacemakerze?
W jednym z filmów S-F [chyba "Czerwona Planeta"] astronauci używają wyświetlacza, składającego się z elastycznej błony i dwóch bocznych, sztywnych ramek, który zwija się i rozwija niczym starożytne zwoje - tylko do wewnątrz ramek.
Czy postać mogłaby posługiwać się takim urządzeniem?
patryk089x
Użytkownik
#37 - Wysłana: 23 Lip 2012 14:20:17
Elaan

Jakie PADDy? Mogą być takie, jak zaproponowałaś
MarcinK
Użytkownik
#38 - Wysłana: 23 Lip 2012 14:22:49
patryk089x:
Jakie PADDy

Coś takiego chyba było w TOS.
patryk089x
Użytkownik
#39 - Wysłana: 23 Lip 2012 14:38:24
MarcinK

Wiem, co to jest PADD To pytanie było jakby retoryczne
Elaan
Użytkownik
#40 - Wysłana: 23 Lip 2012 14:39:44 - Edytowany przez: Elaan
patryk089x:
Jakie PADDy? Mogą być takie, jak zaproponowałaś

No i, oczywiście, standardowe tablety też?
Swoją drogą, nad czymś takim pracuje już chyba Hitachi.
patryk089x
Użytkownik
#41 - Wysłana: 23 Lip 2012 14:47:27
Elaan

Niech będzie, że tablety mogą być używane równolegle
Elaan
Użytkownik
#42 - Wysłana: 24 Lip 2012 14:15:47
patryk089x

W związku z postacią meduzy-telepatki Paradoksa - jeśli, oczywiście, zdecyduje się do nas dołączyć - coś mi przyszło do głowy.

Paradoks:
Albo trzeci, czwarty, cywilny konsultant, cokolwiek. Chociaż nie wiem, doradca też brzmi ciekawie.

W TMP jest funkcja zeno-psychologa - wysokiego stopniem oficera, a zarazem osobistego doradcy i przedstawiciela dowódcy w kontaktach z rasami niehumanoidalnymi.
Oczywiście jest to tylko propozycja.
Alucard87
Użytkownik
#43 - Wysłana: 24 Lip 2012 20:04:57
patryk089x
W sprawie tego szefa ochrony - mnie to tam obojętne, ale najczęściej za takiego w Treku robił Taktyczny - Tuvok, Worf, Reed.
patryk089x
Użytkownik
#44 - Wysłana: 24 Lip 2012 20:24:11
Alucard87

Bierz
Alucard87
Użytkownik
#45 - Wysłana: 24 Lip 2012 20:51:03
To jak to teraz wcielimy w życie? :P Zero odpowie Helian, czy ja mam się po klingońsku oburzyć? xD
patryk089x
Użytkownik
#46 - Wysłana: 24 Lip 2012 21:14:23
Alucard87

Możesz zawarczeć i krzyknąć coś w stylu "Czy jestem tak chudy, że mnie Pani nie zauważa?"
Q__
Moderator
#47 - Wysłana: 24 Lip 2012 22:57:04
Elaan

Elaan:
zeno-psychologa

Xeno-.

patryk089x

Victor - jak rozumiem - nie ma własnej sekcji. Zatem jego obowiązki to nadzorowanie teraz szefów sekcji, tak?
patryk089x
Użytkownik
#48 - Wysłana: 24 Lip 2012 23:06:09
Q__

Z racji funkcji jest ich nadzorcą i jego ogólnym obowiązkiem jest nadzorowanie. Może więc przejść po sekcjach i sprawdzić stan rzeczy, tylko zdalnie połączyć się z nimi, lub po prostu dokładniej przejrzeć akta personalne swoich podwładnych. Zatem odpowiedź na twoje pytanie brzmi: tak.

Elaan
Użytkownik
#49 - Wysłana: 24 Lip 2012 23:11:35 - Edytowany przez: Elaan
Q__:
Xeno-.

W oryginale TMP użyto słowa: zeno-psychologist.

Po polsku powinno to chyba brzmieć: ksenopsycholog. Podobno terminu tego użyto też w "Kawalerii Kosmosu", ale ja tego nie znam.

Q__

Aha, mam pytanie. Napisałam, że Helian przekaże raport przedstartowy Zastępcy. Czy Victor ma przy saniach coś w rodzaju terminala lub czytnika, na którym może ów raport odebrać?
Elaan
Użytkownik
#50 - Wysłana: 6 Sier 2012 20:12:37 - Edytowany przez: Elaan
Eviva:
przydzielił każdemu z podległych medyków część kart personalnych i kazał im sprawdzić je, wynotowując na osobnym arkuszu wszystkie uwagi.

Jeśli to jest dokumentacja medyczna, to w karcie Helian mogą znaleźć się adnotacje o sporej liczbie różnych urazów po treningowych walkach w holodecku.
Eviva
Użytkownik
#51 - Wysłana: 6 Sier 2012 20:15:40
Elaan

Dobra, do wykorzystania
MarcinK
Użytkownik
#52 - Wysłana: 6 Sier 2012 21:44:44
Elaan
Eviva
To jeszcze przy okazji, nie należy zapomnieć o protezach mojej postaci.
MarcinK
Użytkownik
#53 - Wysłana: 7 Sier 2012 19:26:38
[I tutaj pojawia się problem... Tę podróż przydałoby się skrócić, ale nie wiem jak to zrobić. Po prostu przeprowadzić trochę akcji i uznać, że już wystarczy? Czy np. zrobić przelicznik że nasze 3 godziny są jak jeden dzień w sesji, czyli zrobić podróż trwającą 90 godzin, czyli koło 4 nasze dni? Powiedzcie jak to widzicie w temacie Rozmowy o sesji ]

Według mnie ten cały przystanek to niepotrzebne wydłużanie, mamy już połowę wakacji i idąc taką drogą zanim właściwa misja się rozpocznie to wakacje się skończą i część osób (w tym ja) nie będzie miała zbyt dużo czasu (ja do komputera będę miał dostęp praktycznie tylko w weekendy i święta)
Elaan
Użytkownik
#54 - Wysłana: 7 Sier 2012 19:50:02 - Edytowany przez: Elaan
1.Najprostszym rozwiązaniem byłby jakiś sztuczny tunel podprzestrzenny, skracający czas przelotu.
I tak jesteśmy jednostką niejako eksperymentalną, więc Dowództwo Sojuszu niespodziewanie może skierować nas do przetestowania nowego tworu naukowców Federacji.
2. Inna możliwość to wpadnięcie statku w burzę połączoną z jakąś anomalią, która bezwiednie przerzuci nas w przyspieszonym tempie w potrzebny rejon.
3. No i możemy napotkać jakiegoś przyjaznego Q, który z czystej ciekawości jak nam pójdzie misja, pstryknie palcami i...

Oczywiście, to tylko propozycje. Mam nadzieję, że będą jeszcze lepsze.
patryk089x
Użytkownik
#55 - Wysłana: 7 Sier 2012 20:15:40
MarcinK

Ja trzymam w kupie chronologię i siłą rzeczy musimy wylecieć z przestrzeni Federacji. Ten przystanek to będzie tylko zameldowanie o tym, że opuszczamy przestrzeń Federacji i rozpoczynamy misję.
MarcinK
Użytkownik
#56 - Wysłana: 8 Sier 2012 08:00:27
Elaan
Mi raczej nie tyle chodziło oto żeby dotrzeć szybko do celu a oto by nie bawić się w latanie po federacji.
patryk089x
Użytkownik
#57 - Wysłana: 8 Sier 2012 09:07:16
MarcinK

Popatrz na mapę w "bazie danych". DS5 to najbardziej wysunięta w kierunku rdzenia baza Federacji, w której mamy zameldować o rozpoczęciu misji. Nie latamy po Federacji - lecimy prosto w kierunku rdzenia.
Alucard87
Użytkownik
#58 - Wysłana: 12 Sier 2012 18:53:21
patryk089x
A moglibyśmy poświęcić trochę czasu podróży na "rozwój wewnętrzny postaci i interakcje społeczne"? Mamy taką plejadę charakterów, różnych ras itd., że aż szkoda byłoby skupiać się na samej akcji
Elaan
Użytkownik
#59 - Wysłana: 12 Sier 2012 19:52:56 - Edytowany przez: Elaan
Alucard87:
A moglibyśmy poświęcić trochę czasu podróży na "rozwój wewnętrzny postaci i interakcje społeczne"? Mamy taką plejadę charakterów, różnych ras itd., że aż szkoda byłoby skupiać się na samej akcji

Myślę, że sugestia Alucarda87 jest całkiem trafna. Warto się trochę poznać. Kapitan nie jest ciekaw swoich oficerów w wersji mniej oficjalnej?
patryk089x
Użytkownik
#60 - Wysłana: 17 Sier 2012 20:57:30
Uwaga, wybaczcie moją nieobecność, ale zapomniałem dać Wam znać, ze wyjechałem. Wracam pod koniec sierpnia. Do tpgo czasu sesję wstrzymuje
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Gry / Star Trek: Explorer (v2) - Rozmowy o sesji

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!