USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Star Trek: Explorer (v2) - Rozmowy o sesji
 Strona:  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
patryk089x
Użytkownik
#1 - Wysłana: 15 Lip 2012 17:26:40
Odpowiedz 
Sesja już nie jest tylko propozycją, są już uczestnicy, fabuła etc., więc z tematu "Propozycja sesji" przeniesiemy się do właściwego już wątku "rozmowy o sesji" =).

Tutaj wszyscy uczestnicy sesji, a także osoby postronne mogą zadawać pytania do MG, dyskutować na temat fabuły, proponować różne kwestie etc.
Elaan
Użytkownik
#2 - Wysłana: 15 Lip 2012 22:23:11 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
W takim razie ja mam pytania.
1. Jaki zakres swobody zostawiasz graczom jako MG?
2. Ile i jakich sekcji zadaniowych [ np. dowodzenia, naukowa, itd. ] jest na okręcie?
3. Czy prowadzenie łączności należy do zadań operacyjnego?
4. Czy Helian jako pół-Klingonka ma prawo do noszenia na służbie broni, np. D`Ktagh lub mizerykordii?
5. I jak kapitan dostaje się do swego gabinetu, bo ze schematu nie mogę tego wywnioskować?
patryk089x
Użytkownik
#3 - Wysłana: 15 Lip 2012 22:46:45
Odpowiedz 
Elaan

1. Jaki? Na pewno pełny w zakresie wykonywanych decyzji. Także co do skutków działań jestem dość luźno nastawiony. Wiem, że u niektórych MG zdarzają się nawet sytuacje, że ktoś idzie na mostek i pyta MG czy tam doszedł. Ja to uważam za przesadę i pozwalam graczom na podejmowanie takich decyzji

2. Sekcje są:
- Podstawowe - dowodzenia, naukowa, inżynieryjna, medyczna, ochrona - jednym słowem to, bez czego duży statek nie mógł by się obejść

- Dodatkowe, związane z międzyrasowym charakterem statku - dodatkowa sekcja zajmująca się badaniem (i ewentualnym alarmowaniem) reakcji trzech ras (Klingoni, Romulanie, Ludzie) na zmieniające się warunki fizyczne w miarę zbliżania się do Rdzenia Galaktyki. Sekcja psychologii mająca na celu rozwiązywanie konfliktów i niechęci między załogantami różnych ras na statku

- Dodatkowe, związane z celem wyprawy - sekcja badania promieniotwórczości, sekcja biologii niehumanoidalnej, sekcja fizyki czarnych dziur i nietypowych obiektów grawitacyjnych (technobełkot :P), a dodatkowo sekcja wywiadowcza.

Na statkach Sojuszu trochę zmieniło się rozumienie sekcji. Teraz sekcją nazywa się także to, co kiedyś nazywano po prostu "laboratorium".

3. Tak, to jedno z mniej znaczących zadań operacyjnego. Tym może zająć się także jakiś NPC jeśli ciebie akurat nie będzie na mostku.

4. Według przepisów floty nie, ale kapitan jest miłośnikiem broni białej i na pewno będzie przymykał na to oko

5. A tu jest taki magiczny trick. Kiedy kapitan podejdzie na odległość 30 cm od ekranu, ten rozsuwa się na boki umożliwiając wejście do gabinetu. System reaguje tylko na kapitana. O sposobie wejścia do gabinetu ma teoretycznie wiedzieć tylko podstawowa obsada mostka
Elaan
Użytkownik
#4 - Wysłana: 16 Lip 2012 16:39:34
Odpowiedz 
patryk089x:
Wiem, że u niektórych MG zdarzają się nawet sytuacje, że ktoś idzie na mostek i pyta MG czy tam doszedł.

U Jurgena na pewno.
patryk089x
Użytkownik
#5 - Wysłana: 16 Lip 2012 17:43:55
Odpowiedz 
Elaan

Jak dla mnie to tylko całkowicie niweluje spontaniczność akcji i niepotrzebnie spowalnia jej tempo
Paradoks
Użytkownik
#6 - Wysłana: 19 Lip 2012 21:23:11
Odpowiedz 
patryk089x

Czy można jeszcze dołączyć? Moje marzenia o meduzie-telepatce ożyły.
patryk089x
Użytkownik
#7 - Wysłana: 19 Lip 2012 22:07:49
Odpowiedz 
Paradoks

Jedyne co zostało to doradca kapitana .
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 19 Lip 2012 22:19:27
Odpowiedz 
patryk089x

patryk089x:
Jedyne co zostało to doradca kapitana

Niehumanoidalny telepata pasuje do tej roli.
patryk089x
Użytkownik
#9 - Wysłana: 19 Lip 2012 22:21:00
Odpowiedz 
Q__

Zgadzam się

Paradoks

Możesz się wziąć za kartę postaci...
Elaan
Użytkownik
#10 - Wysłana: 19 Lip 2012 22:46:20
Odpowiedz 
Paradoks:
Moje marzenia o meduzie-telepatce ożyły.

Będzie różnorodnie i ciekawie. Czy będzie barwna, piękna dla oka i śmiercionośna?
Paradoks
Użytkownik
#11 - Wysłana: 19 Lip 2012 23:32:28 - Edytowany przez: Paradoks
Odpowiedz 
patryk089x

A nie można wziąć za postać kogoś spoza senior staffu? Np. drugiego oficera naukowego czy coś?

Do kiedy mam deadline na kartę postaci?

Q__

Swoją drogą, bardzo mi się podoba Twoja postać i to ona w dużym stopniu zachęciła mnie do sesji. Już w samym imieniu Victor czuję taki fajny spaceoperowy klimacik.
patryk089x
Użytkownik
#12 - Wysłana: 19 Lip 2012 23:35:11
Odpowiedz 
Paradoks

Drugi oficer naukowy może być, o ile tylko MarcinK nie ma nic przeciwko, bo naukowy to była jego postać i nie chcę mu w żaden sposób tej roli odbierać .

Deadline'u nie masz. Włączysz się po prostu jak będziesz gotów. Jak oddasz kartę to napiszę do ciebie na gg i ustalimy jak włączymy twoją postać w fabułę
Paradoks
Użytkownik
#13 - Wysłana: 19 Lip 2012 23:47:49
Odpowiedz 
patryk089x:
Drugi oficer naukowy może być, o ile tylko MarcinK nie ma nic przeciwko, bo naukowy to była jego postać i nie chcę mu w żaden sposób tej roli odbierać .

Albo trzeci, czwarty, cywilny konsultant, cokolwiek. Chociaż nie wiem, doradca też brzmi ciekawie.
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 20 Lip 2012 00:00:01 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Paradoks

Paradoks:
Swoją drogą, bardzo mi się podoba Twoja postać i to ona w dużym stopniu zachęciła mnie do sesji.

A dziękuję.

(Nawiasem mówiąc odgrywanie niehumanoida to ciężki kawałek chleba, pamiętam jak czytając Benforada czy Clementa - że już Nivena, Brina, Vinge'a i White'a nie wspomnę - miałem im za złe zbytnie uczłowieczanie psychiczne Obcych, tymczasem teraz widzę, że ich pomysłowość w wiadomym zakresie i tak znacznie przewyższa moją.)

patryk089x
Paradoks

Że meduza będzie naukowcem, nawet lepiej, będzie wakat, gdyba kanna też się skusiła

ps. Wszystkim nie wiedzącym jak dobrze odgrywać humanoida polecam, poza wiadomym cyklem Le Guin, wieloksiąg "Przybysz" C.J. Cherryh...
MarcinK
Użytkownik
#15 - Wysłana: 20 Lip 2012 11:16:14
Odpowiedz 
Paradoks
patryk089x
Drugi oficer naukowy, nie wiem mogły by pojawiać się problemy, ale doradca, konsultant (w końcu telepata więc mógłby analizować tok myślenia nowych ras) owszem.
patryk089x
Użytkownik
#16 - Wysłana: 20 Lip 2012 13:29:05
Odpowiedz 
MarcinK
Paradoks

MarcinK:
Drugi oficer naukowy, nie wiem mogły by pojawiać się problemy, ale doradca, konsultant (w końcu telepata więc mógłby analizować tok myślenia nowych ras) owszem.

No to Paradoksie zdecyduj. Mi tam bardziej pasuje taka telepatyczna meduza jako doradca, ale co ja tam wiem .
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 20 Lip 2012 13:43:46
Odpowiedz 
MarcinK
patryk089x
Paradoks

Nawiasem mówiąc: można rozdzielić funkcje "doradcy - psychologa" i "osobistego doradcy kapitana", był precedens: Troi i Guinan.
patryk089x
Użytkownik
#18 - Wysłana: 20 Lip 2012 13:45:48
Odpowiedz 
Q__

Osobisty doradca kapitana jest lepszy
Alucard87
Użytkownik
#19 - Wysłana: 20 Lip 2012 14:47:26
Odpowiedz 
Q__
Przy czym Guinan doradzała zdecydowanie nieformalnie. Mogłoby to znacznie utrudnić interakcje innych niż kapitan postaci, zwłaszcza w przypadku narad oficerów.
MarcinK
Użytkownik
#20 - Wysłana: 20 Lip 2012 15:08:18
Odpowiedz 
patryk089x
Wolę się upewnić. Otóż czy moja postać może w swojej kajucie uprawiać jakieś rośliny?
patryk089x
Użytkownik
#21 - Wysłana: 20 Lip 2012 15:09:26
Odpowiedz 
MarcinK:
jakieś rośliny?

Wszystko zależy JAKIE
MarcinK
Użytkownik
#22 - Wysłana: 20 Lip 2012 15:10:43
Odpowiedz 
patryk089x:
Wszystko zależy JAKIE

Doniczkowe, pszenicy siać nie będę
patryk089x
Użytkownik
#23 - Wysłana: 20 Lip 2012 15:12:09
Odpowiedz 
MarcinK

Możesz sobie uprawiać, ale masz ich NIE PALIĆ!
mozg_kl2
Użytkownik
#24 - Wysłana: 20 Lip 2012 16:56:10
Odpowiedz 
Ja bym prosił MG o nie narzucanie morderczego tempa gry, bo do 16 pracuje i nie moge na żywo odpowiadać.
patryk089x
Użytkownik
#25 - Wysłana: 20 Lip 2012 17:16:22
Odpowiedz 
mozg_kl2

Dobra, wezmę to pod uwagę.
mozg_kl2
Użytkownik
#26 - Wysłana: 21 Lip 2012 10:54:32
Odpowiedz 
patryk089x:
[To nie jest statek Sojusz... To jest SS Peacemaker. Sojusz to potoczna nazwa organizacji, która jest jego właścicielem. Wróć do tła sesji w wątku z propozycją.]

Sam sobie przeczysz. Skoro statek jest własnością Sojuszu u podlega jego dowództwu to można o nim powiedzieć, ze jest to statek sojuszu prawda?

Alucard87:
[mozg_kl2, mam prośbę - używaj narracji w trzeciej osobie, jeśli możęsz ]

To problem?
MarcinK
Użytkownik
#27 - Wysłana: 21 Lip 2012 11:04:16
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Sam sobie przeczysz. Skoro statek jest własnością Sojuszu u podlega jego dowództwu to można o nim powiedzieć, ze jest to statek sojuszu prawda?

Tylko ty napisałeś Statek Sojusz a nie statek Sojuszu
mozg_kl2
Użytkownik
#28 - Wysłana: 21 Lip 2012 11:10:26
Odpowiedz 
MarcinK

literówka, glodny byłem.
biter
Użytkownik
#29 - Wysłana: 21 Lip 2012 11:37:23
Odpowiedz 
mozg_kl2

Dołączam się do Alucarda. Narracja 3 osobowa jest IMO łatwiejsza w odbiorze dla czytelnika.
Zdaję sobie sprawę, że mówisz co zrobił twój bohater ale wygodniejsze jest dla współgraczy pisanie w 3 osobie.
patryk089x
Użytkownik
#30 - Wysłana: 21 Lip 2012 11:54:59
Odpowiedz 
mozg_kl2

Przez tę literówkę to zabrzmiało, jakbyś sądził, że nazwa statku to Sojusz. .
Wyjaśnione, nevermind.

I faktycznie, dobrze będzie jak się przerzucisz na trzecioosobową narrację jednak, bo wszyscy takiej używają
 Strona:  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Gry / Star Trek: Explorer (v2) - Rozmowy o sesji

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!