USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Star Trek: Explorer (v2) - propozycja sesji
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
Alucard87
Użytkownik
#61 - Wysłana: 14 Lip 2012 04:42:44
Odpowiedz 
patryk089x
A niech stracę, zagram Mam pomysł na nieszablonowego Klingona, który nadawałby się na stanowisko głównego oficera taktycznego
patryk089x
Użytkownik
#62 - Wysłana: 14 Lip 2012 11:30:15
Odpowiedz 
Q__

Horta mówisz? A jak sobie wyobrażasz granie taką rasa? Przecież toto nawet nie mówiło...
Q__
Moderator
#63 - Wysłana: 14 Lip 2012 12:42:48 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
patryk089x

Uniwersalny translator z głośniczkiem na stałe przyczepony do ciała, w jednym z komiksów ST takie cudo było, jeśłi dobrze pamietam...

A'propos (z ukłonami dla MG):
http://memory-beta.wikia.com/wiki/Naraht
http://memory-beta.wikia.com/wiki/Horta
Elaan
Użytkownik
#64 - Wysłana: 14 Lip 2012 14:16:56
Odpowiedz 
patryk089x:
Zostaniesz na tym operacyjnym.

Dobrze, w takim razie kartę wpiszę dzisiaj.

patryk089x:
Ostatnio dobrze ci na tym stanowisku szło.

A niech mnie Tribble zjedzą!
patryk089x
Użytkownik
#65 - Wysłana: 14 Lip 2012 14:35:10 - Edytowany przez: patryk089x
Odpowiedz 
Q__

Ciekawi mnie, jak sobie z tym poradzisz i jak rozwiną się relacje między twoją postacią, a resztą załogi (a zwłaszcza kapitanem) Bo przecież postacie niehumanoidalne są rzadko spotykane na statkach GF. A takie coś niby a'la żółw, niby a'la meduza jak Horta to już w ogóle będzie niesamowicie ciekawe
Q__
Moderator
#66 - Wysłana: 14 Lip 2012 17:12:26
Odpowiedz 
patryk089x

patryk089x:
Ciekawi mnie, jak sobie z tym poradzisz i jak rozwiną się relacje między twoją postacią, a resztą załogi (a zwłaszcza kapitanem)

Będę się starał reprezentować niehumanoidalny punkt widzenia w świecie zdominowanym przez humanoidy. Moja postać będzie też patrzyła z pozycji outsidera (a także z dystansu jaki daje większa od przeciętnej długowieczność; mój bohater z przyczyn kanonicznych musi być jednym z potomków Horty z wiadomego odcinka TOS, a jego estymowany czas życia, jeśli go szlag nie trafi, to 10 tys. lat) na napięcia między - podobnymi do siebie jak krople wody, z jej punktu widzenia - człekopodobnymi rasami i ich tak efemerycznymi przedstawicielami. Będzie też - mając świadomość jaki los o mało go nie spotkal, gdy był jeszcze jajem - nieco desperacko poszukiwać niehumanoidalnego Rozumu, z obawy by dwunogi nie przeoczyły go i nie wykończyly mimo woli.
patryk089x
Użytkownik
#67 - Wysłana: 14 Lip 2012 19:10:12 - Edytowany przez: patryk089x
Odpowiedz 
Uwaga - zmienimy sobie nazwę statku, bo jak mówi Wujo Google USS Explorer był już gdzieś w ST (chociaż, zastrzelcie mnie, nie mam pojęcia gdzie). Zrobimy sobie nazwę SS Peacemaker, która ma jeszcze dobitniej pokazywać, że powstał on dzięki pokojowej współpracy między trzema imperiami (inna, ironiczna zresztą, kwestia to fakt, że tyle uzbrojenia co on nie miał jeszcze żaden inny znany nam okręt). Klasę też mu zmienimy, bo z pierwszym Prometheusem tak naprawdę niewiele ma wspólnego. Wybaczcie zamieszanie

Specyfikacja klasy Peacemaker (nazywanej także potocznie klasą Pokoju):

Przynależność: Federacyjno-Romulańsko-Klingoński Sojusz Naukowy
Typ okrętu: badawczy, bojowy
Rozpoczęcie projektu: 2426
Oddanie do użytku pierwszego statku: 2432
Maksymalna ilość załogi: 9600
Oficerowie: 350
Reszta załogi: 700
Cywile/Rodziny: W zależności od sytuacji nawet do 2000
Liczba pokładów: 30
Wysokość: 190 m
Szerokość: 500 m
Długość: 800 m
Silniki warp: Alliance NGHSWE (New Generation High Speed Warp Engine)
Silniki impulsowe: standardowe
Maksymalna ciągła prędkość warp: 9,8
Maksymalna chwilowa prędkość warp: 9,9
Uzbrojenie: Jedna bateria fazerów o niewielkiej sile na każdym pokładzie, dzięki zamontowanym suwnicom może przemieszczać się i strzelać w dowolnym kierunku. Główną siłą jest zmasowany atak wszystkich baterii. Zalety takiego rozwiązania to duża elastyczność w walce.; Wyrzutnie torped fotonowych nowej generacji rozmieszczone w kilkunastu strategicznych punktach na okręcie. Dodatkowo emiter antymaterii i deflektor.
System komputerowy: MLCARS (Modified LCARS) - LCARS z kilkoma znaczącymi modyfikacjami, nadającymi mu większą prędkość działania i możliwość sugerowania odpowiednich decyzji.
Przypuszczalny czas wykorzystania: 120 lat
Maksymalny czas bez zaopatrzenia: 15 lat
Czas pomiędzy przeglądami: 20 lat

Schemat mostka statku:
Troll

Opis:

1 - Fotele oficerów dowodzących
2 - Stanowisko sternika
3 - Stanowisko operacyjne
4 - Główny ekran
5 - Konsola inżynieryjna
6 - Konsola taktyczna
7 - Konsole naukowa
8 - Konsole misji
9 - Schemat statku
10 - Turbowindy
11 - Sala konferencyjna
12 - Replikatory i konsole awaryjne
13 - Gabinet kapitana

Przyznaję się - żywcem ściągnięty z naszej bazy danych schemat Sovereigna z kilkoma przeróbkami. Stwierdziłem, że nie ma co specjalnie trudzić się nad tym schematem, gdyż nie ma on i tak wielkiego znaczenia.

Dodatkowe cechy:
System szybkiego rozdzielania się na 3 części - mniej więcej tak jak:
Tia

Ogromna zdolność bojowa. Statek o bardzo nowoczesnych silnikach dających mu możliwość ciągłego lotu z prędkością Warp 9,8. Oczywiście możliwość lotu z taką prędkością jest dostępna tylko przez określony czas, jednak na tyle długi by prędkość tą można było nazwać "ciągłą". Umowny maksymalny czas lotu z taką prędkością to 24 godziny. Po tym okresie mogą występować problemy ze zbiornikami antymaterii i chłodzeniem systemu napędowego.

Okręt, dzięki współpracy z Imperiami Romulańskim i Klingońskim ma wysoce efektywny system maskowania.

Nieco poszerzony zestaw czujników automatycznych. Pełne wyposażenie czujników i sond manualnych.
Q__
Moderator
#68 - Wysłana: 14 Lip 2012 19:47:59
Odpowiedz 
patryk089x

patryk089x:
SS Peacemaker

Nazwa - jako żywo - zasłużona dla pokoju:
http://guns.wikia.com/wiki/Colt_Peacemaker

patryk089x:
Ogromna zdolność bojowa.

A Bomby Nova, wynalazku Sorana, ma?
patryk089x
Użytkownik
#69 - Wysłana: 14 Lip 2012 19:58:15
Odpowiedz 
Q__

Co do nazwy - a widzisz, będzie jeszcze bardziej ironicznie, zwłaszcza, że to statek uzbrojony po brzegi

Bomby Nova? Oświeć mnie.
Q__
Moderator
#70 - Wysłana: 14 Lip 2012 20:15:38 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
patryk089x

patryk089x:
będzie jeszcze bardziej ironicznie, zwłaszcza, że to statek uzbrojony po brzegi

A gadające bomby będą?
http://www.youtube.com/watch?v=I9-Niv2Xh7w

patryk089x:
Bomby Nova? Oświeć mnie.

Broń ultymatywna z AND powodująca że gwiazdy nią trafione zmieniają się w supernowe. Co do zasady działania identyczne do napakowanych trilitem (ew. spolszczając mocniej - trójlitem) torped Sorana:
http://andromeda.wikia.com/wiki/Nova_bomb
http://en.memory-alpha.org/wiki/Trilithium_weapon
http://en.memory-alpha.org/wiki/Trilithium
Jedna taka starcza by słońce danego układu zmieniło się w supernową niszczącą wszystkie swoje planety.
patryk089x
Użytkownik
#71 - Wysłana: 14 Lip 2012 21:28:43 - Edytowany przez: patryk089x
Odpowiedz 
Q__

Jaa, Nice. Od teraz więc mają te trylitowe torpedy

A, i taki drobny niuansik do fabuły - kapitan, będący miłośnikiem broni potajemnie wpakował na Peacemakera broń podprzestrzenną zakazaną drugim traktatem skądśtam (Khitomer?). W każdym razie o tej broni była mowa w INS

EDIT:

Mamy już:
Kapitana
Lekarza
Mechanika
Operacyjnego
Wywiadowca
Pierwszego
Taktycznego

O ile Sternika możemy zrobić jako NPC, to zostaje jeszcze nieobsadzony naukowy. Fedek i Marcin mają sobie jeszcze wybrać klasy, więc zaczekamy.
Q__
Moderator
#72 - Wysłana: 14 Lip 2012 21:43:16
Odpowiedz 
patryk089x

patryk089x:
Jaa, Nice. Od teraz więc mają te trylitowe torpedy

A, i taki drobny niuansik do fabuły - kapitan, będący miłośnikiem broni potajemnie wpakował na Peacemakera broń podprzestrzenną zakazaną drugim traktatem skądśtam (Khitomer?). W każdym razie o tej broni była mowa w INS

Ładnie się fanboimy....
patryk089x
Użytkownik
#73 - Wysłana: 14 Lip 2012 22:03:54
Odpowiedz 
Q__

Zapadło mi to zdanie w pamięć:

Riker: Mają broń podprzestrzenną zakazaną drugim traktatem z Khitomer
Troi: Czemu u licha zadajemy się z kimś takim?

A może mówili to odwrotnie...?
Elaan
Użytkownik
#74 - Wysłana: 14 Lip 2012 23:18:37
Odpowiedz 
Q__

W TOS-ie Horta pisze na kamieniu: Nie zabijać ja.
Zamierzać zachować taki szyk wyrazów w wypowiedziach swego bohatera?
Q__
Moderator
#75 - Wysłana: 15 Lip 2012 05:07:37
Odpowiedz 
Elaan

Pomyśleć...
patryk089x
Użytkownik
#76 - Wysłana: 15 Lip 2012 10:13:09
Odpowiedz 
Elaan
Q__

Gwarantować Ci, że nie pozwolić tak mówić kapitan
Q__
Moderator
#77 - Wysłana: 15 Lip 2012 10:22:17 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
patryk089x

Czemu? Lucas Yodzie pozwolić...
patryk089x
Użytkownik
#78 - Wysłana: 15 Lip 2012 10:26:46
Odpowiedz 
Q__

Żywić niechęć do Horta kapitan
Q__
Moderator
#79 - Wysłana: 15 Lip 2012 11:37:37
Odpowiedz 
patryk089x

Rasista? To powinien nie być z puli UFP...
patryk089x
Użytkownik
#80 - Wysłana: 15 Lip 2012 12:24:18 - Edytowany przez: patryk089x
Odpowiedz 
Q__

Poczytaj sobie moją kartę postaci :P

A, i pytanie. Jak twój Horta będzie nosił mundur?
Q__
Moderator
#81 - Wysłana: 15 Lip 2012 12:39:11
Odpowiedz 
patryk089x

Komunikator/wokabulator z logo GF i oznaczeniem stopnia chyba musi starczyć...

(I są na to takzę kanoniczne precedensy - gołe nogi M'Ress w TAS, bose stopy wiadomego załoganta w ST VI, Medusanin pełniący ważną funkcję, a wożony w pudełku.)
patryk089x
Użytkownik
#82 - Wysłana: 15 Lip 2012 12:43:28
Odpowiedz 
Q__:
bose stopy wiadomego załoganta w ST VI

Wziąłeś się już za kartę?
MarcinK
Użytkownik
#83 - Wysłana: 15 Lip 2012 19:17:40
Odpowiedz 
patryk089x
A czy mógłbym wybrać rasę nie trekową?
patryk089x
Użytkownik
#84 - Wysłana: 15 Lip 2012 19:33:33
Odpowiedz 
MarcinK

Szczerze? Wolałbym jak już jakieś egzotyczne rasy, ale zamykające się w kanonie Treka.
Elaan
Użytkownik
#85 - Wysłana: 15 Lip 2012 19:51:58 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Q__:
I są na to także kanoniczne precedensy

Niekanoniczne też.

Spock odwrócił się w kierunku, z którego dobiegło wołanie. Snnanagfashtalli podążała za nim korytarzem na wszystkich czterech łapach. Od pokrytych futrem członków załogi nie oczekiwano, by nosili, zaprojektowane dla humanoidów, standardowe mundury; Snarl nosiła uprząż z miękkiej skóry, do której przymocowane były insygnia Enterprise, komunikator i fazer.

TOS "The Entropy Effect"
MarcinK
Użytkownik
#86 - Wysłana: 15 Lip 2012 19:56:24
Odpowiedz 
patryk089x:
Szczerze? Wolałbym jak już jakieś egzotyczne rasy, ale zamykające się w kanonie Treka.

Czyli lepiej żeby były trekowe ale nie koniecznie
patryk089x
Użytkownik
#87 - Wysłana: 15 Lip 2012 21:24:57
Odpowiedz 
MarcinK

Czyli jeśli ma być nietrekowa to musisz sie mocno postarać z jej zyciorysem i kartą postaci żebym ją zaakceptował

Podstawowe pytanie: chcesz oficera naukowego czy sternika?
MarcinK
Użytkownik
#88 - Wysłana: 16 Lip 2012 07:01:07 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
patryk089x:
chcesz oficera naukowego czy sternika?

naukowego

Ogólnie to rozważałem granie maximalem zmieniającym się w Le-matya (wolkańskiego wilka)
Elaan
Użytkownik
#89 - Wysłana: 16 Lip 2012 16:17:20
Odpowiedz 
MarcinK:
Ogólnie to rozważałem granie maximalem zmieniającym się w Le-matya (wolkańskiego wilka)

To już wiem, czemu coś mi podszeptywało, żeby moja postać nie rozstawała się z nożem.
Te bestie są niebezpieczne, a ich pazury zawierają jad, na który nie ma lekarstwa. Poza tym. le-matya bardziej przypomina rozmiarami lwa o szarej skórze, aniżeli wilka.
MarcinK
Użytkownik
#90 - Wysłana: 16 Lip 2012 16:35:04
Odpowiedz 
Elaan
Tylko że ja bym był transformerem udającym le-matya, więc moja postać nie była by aż tak dzika
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Gry / Star Trek: Explorer (v2) - propozycja sesji

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!