USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / ST:Nova II - sesja
 Strona:  ««  1  2  3  ...  44  45  46  47  48  49  50  »» 
Autor Wiadomość
kanna
Użytkownik
#1351 - Wysłana: 29 Sier 2012 14:19:53
Elaan
<Ta'nar nie czyta w myślach :p ale jak piszesz kursywą dialogową, to skąd mam wiedzieć, że to myśli postaci?>
Jurgen
Moderator
#1352 - Wysłana: 29 Sier 2012 20:56:30
Paradoks
Elaan

Po chwili Thorik znów sie z nimi połączył.
=/\=Sir, mamy namiar. Źródło sygnału się porusza. Przesyłam wyniki.
- Sir, to na pewno nie z planety - zameldował Schrass, gdy tylko uzyskał wyniki swoich pomiarów.

Na ekranie pojawił się wynik Thorika. Źródło sygnału jest poza układem Hagafy i porusza się z prędkością podświetlną.

kanna
Elaan
Q

Z głębi obozu wyszła do nich młoda Bajoranka
- Witam, jestem dr Saremo - powiedziala i od razu wyjaśniła - Przepraszam, że nie byliśmy gotowi na wasze przybycie, ale nie spodziewaliśmy się was tak szybko. Nie mamy tu transportera, więc musieliśmy przywyczaić się do promów.
Paradoks
Użytkownik
#1353 - Wysłana: 29 Sier 2012 22:43:56
Jurgen
Elaan

=/\= Poruczniku, proszę przeanalizować też inne pasma emisji z tego obiektu i spróbować zidentyfikować sygnaturę energii - odpowiedział Ungerzo i odwrócił się do Steiera:
- Sygnał dochodzi spoza granicy układu Hagafa, nie dolecimy tam niewychodząc z zasięgu transportera. Sugeruję wprowadzić jedną z sond na kurs przechwytujący.
Q__
Moderator
#1354 - Wysłana: 30 Sier 2012 01:57:19
Jurgen
kanna
Elaan

Korris slyszac dialog Hallie - Ta'nar tylko usmiechnal sie ironicznie. Usmiech ten nie opuscil jego twarzy, a nawet sie poszerrzyl na widok zaaferowanej Bajoranki.

<Wybaczcie brak polskiej czcionki, pisze z tel.>
Jurgen
Moderator
#1355 - Wysłana: 30 Sier 2012 20:58:30
Paradoks
Elaan

Jurgen skinął głową.
- To pańskie sondy, poruczniku - powiedział.

=/\=Aye, Sir - odpowiedział Thorik.
Paradoks
Użytkownik
#1356 - Wysłana: 31 Sier 2012 01:32:07
Jurgen
Elaan

Ungerzo zwrócił kiwnięcie.
=/\= Słyszał pan, poruczniku Thorik? Proszę obliczyć optymalny kurs przechwytujący dla najbliższej sondy i przesłać porucznikowi Winterspoonowi, żeby ją zaprogramował. Autotranslator nadal przetwarza dane?
Jurgen
Moderator
#1357 - Wysłana: 31 Sier 2012 19:59:45
Paradoks

=/\=Zaraz obliczymy i przeslemy kurs - odpowiedział Thorik, po czym jakby sie zawahał i dodał - Translator pracuje nad przekazem, ale ma problemy. Wiadomość jest długa czasowo, ale wydaje się zawierać niewiele danych, może sie okazac, że za mało, żeby translator coś z tego wyciągnął.
Jurgen popatrzył na ekran konsoli naukowej.
- Nic dziwnego, przy takiej długości fali na pewno nie zmieści się tam zbyt dużo informacji... - powiedział powoli Jurgen i popatrzył znów na Ungerzo - Translator szuka określonych, lingwista pewnie by to lepiej wyraził, form zdaniowych, zwrotów i na ich podstawie próuje odtworzyć język. A jeżeli to nie jest mowa, zdania, tylko czyste informacje, to nie da sobie rady. Może lepiej żeby zobaczył to ktoś, kto ma pojęcie o kryptologii?
Paradoks
Użytkownik
#1358 - Wysłana: 31 Sier 2012 20:44:43
Jurgen
Elaan

- Ma pan rację, komandorze. Zaraz przejrzę akta... odparł Ungerzo, ale po chwili urwał. Ukłucie nagłego pobudzenia mentalnego, jakby kogoś wyrwano z zamyślenia i nagle zalała go fala stresu, niepokoju - intensywne myśli autoreferencjalne: ja, mnie, mój, oni, za chwilę, nie. Odezwać się. Siedzieć cicho, udawać, zapaść się pod podłogę. Tak-nie-tak-nie, jak, jak? Ale, ale zaraz zobaczą, za późno. Chyba że kogoś innego. Ale nie. Szansa. Żeby znów zrobić z siebie kretynkę. Za późno. Koniec.

-...to nie będzie konieczne. Chorąży? - Ungerzo spojrzał na Tarję. Ta zalała się rumieńcem. On słyszał. Wie. Przełknęła ślinę, poczuła się jak skazana.
- Tt... tak, sir? Yhkhm, to znaczy... Ja... studiowałam matematykę, a w Akademii specjalizowałam się w inżynierii oprogramowania, i zajmowałam się też trochę językami formalnymi, algorytmami szyfrowania i... z krytptologii też mam podspecjalizację - wydukała.
- Doskonale - uśmiechnął się Ungerzo. - Komandorze, proszę o zgodę na zwolnienie chorąży... Borg, prawda? z obsady mostka.
kanna
Użytkownik
#1359 - Wysłana: 1 Wrz 2012 15:57:28
Jurgen
Q__
Elaan

- Witam, dr Saremo - Ta'nar skinęła głowa na przywitanie - Pani tutaj dowodzi? jak rozumiem, spodziewaliście się naszego przybycie, tylko nieco później? - zapytała po czym - kierowana zdrową ostrożnością - sięgnęła do emocji Bajoranki.

<MG, co tam?>
Jurgen
Moderator
#1360 - Wysłana: 2 Wrz 2012 21:03:50
Paradoks
Elaan

=/\=Sir, przesłałem kurs - zameldował Thorik.
- Mam. Przeprogramowuje sondę. - potwierdził Winterspoon.

[Tu dokonamy pewnego skrótu: większość sond nie ma napędu warp, a nawet jak ma, nie powinna go używać w układach planetarnych, więc dotarcie przez sondę/prom/okręt do celu w układzie mogłoby czasem trwać dłużej niż lot międzyukładowy. Skoro jednak trek to olewa, my też sobie na to pozwolimy]

- Proszę - odpowiedział Jurgen Ungerzo.

kanna
Elaan
Q

[Saremo jest zdenerwowana, czy może lepiej - zaaferowana, jak ujął to Korris, ale Ta'nar nie wyczuwa od niej fałszu, podstępu, czy czegoś takiego]

- Tak, nie... - odpowiedział zamieszana - To zanczy, naszym szefem jest dr Kalem, ale on jest teraz zajęty, ja jestem dyrektorem administracyjnym, jeżeli można to tak określić. Natomist tak, wiedzieliśmy, że Federacja przyśle swoich naukowców, ale nie spodziewaliśmy się was tak szybko.
kanna
Użytkownik
#1361 - Wysłana: 2 Wrz 2012 23:36:03
Jurgen
Q__
Elaan
- Rozumiem - Ta'nar uśmiechnęła się - Chętnie porozmawiałabym z dr Kalem. Może nas pani do niego zaprowadzić?
Paradoks
Użytkownik
#1362 - Wysłana: 3 Wrz 2012 00:06:18 - Edytowany przez: Paradoks
Jurgen
Elaan

- Proszę się zgłosić do laboratorium astrometrycznego, chorąży. Oddaję panią pod komendę porucznika Thorika.
- Aye, sir - odparła Tarja, wstała i jak cień powlokła się do turbowindy.
- Panie Garrick, przejmie pan stanowisko. Aha, proszę od razu ściągnąć na mostek jakiegoś wolnego oficera, choćby z sekcji naukowej. Zaczyna nam brakować personelu. Za pozwoleniem, sir - Ungerzo spojrzał w stronę Steiera.

=/\= Thorik, słyszał pan? Dołączy do was chorąży Borg, pomoże przy dekodowaniu sygnału. Proszę meldować, kiedy ustalicie coś na temat sygnatury energetycznej źrodła sygnały. Ungerzo out.
- Świetnie, poruczniku - Deltanin odezwał się na koniec do Winterspoona. - Czas do przechwycenia?

[Tak swoją drogą, czy Jurgen formalnie przejął mostek od Ungerzo?]
Jurgen
Moderator
#1363 - Wysłana: 3 Wrz 2012 21:49:15
kanna
Elaan
Q

- Chodźmy - powiedziała dr Saremo i poprowadziła grupę przez obóz w kierunku szarych konternerów - Rząd daje nam za mało wsparcia, więc mieszkamy w namiotach, a kontenery służą za laboratoria - wyjaśniła.

Paradoks
Elaan

=/\=Tak jest - odpowiedział Thorik i rozłączył się.

- 3 minuty - odpowiedział Winterspoon.

- Jeżeli źródło sygnału okaże sie czymś ciekawym będziemy potrzebowali więcej ludzi, zwłaszcza doświadczonych - odpowiedział Jurgen - Proszę więc sciągnąć kogo pan potrzebuje, a oprócz tego jeszcze poruczników Kostenko i Suzukiego.

[Tak swoją drogą, czy Jurgen formalnie przejął mostek od Ungerzo?]

Nie pamiętam, to byłotak dawno temu.
Paradoks
Użytkownik
#1364 - Wysłana: 5 Wrz 2012 23:19:47
Jurgen
Elaan

Ungerzo, w oczekiwaniu na wezwanych oficerów, przeglądał odczyty z sond na ekranie pomocniczej konsoli naukowej.

[Nie padło żadne "przejmuję mostek, proszę wrócić na stanowisko", więc zakładam że nie]
kanna
Użytkownik
#1365 - Wysłana: 6 Wrz 2012 22:22:46
Jurgen
Q_
Elaan

- Rozumiem - powiedziała Ta'nar rozglądając się po obozie - To musi być trudne mieszkać i pracować w takiej prowizorce... czego wam najbardziej potrzeba?
Q__
Moderator
#1366 - Wysłana: 7 Wrz 2012 23:04:04 - Edytowany przez: Q__
kanna
Elaan
Jurgen

Słysząc słowa dr Saremo, że się ich tak szybko nie spodziewała, Korris bąknął pod nosem, zupełnie nie po klingońsku, coś o hiszpańskiej inkwizycji. Potem udał się w milczeniu z resztą grupy.

[MG: zakładam, że nie zauważył nic ciekawego dla lekarza?]
Jurgen
Moderator
#1367 - Wysłana: 8 Wrz 2012 14:41:42 - Edytowany przez: Jurgen
Paradoks
Elaan

Tarja dotarła do zespołu Thorika

Jurgen podszedł do konsoli sternika.
- Jak nasza pozycja, chorąży? - zapytał

Po chwili odezwał się Schrass:
- Sir, mamy pierwsze odczyty.

W międzyczasie na mostku zjawili się Kostenko, Suzuki, Ann Claystorm i Olaf Sinkonen.

Q
Elaan
Kanna

[Na razie nic]

- Nie, jest trochę jak na biwaku - odpowiedziała dr Saremo uśmiechając się - Namioty sie sa najgorsze. Sprzęt badawczy nam dowieźliście, więc najbardziej brakuje nam większych konternerów, bo na razie się gnieździmy.

Grupa doszła do kontenera, w którym na środku na stole rozłożone były kości humanoida. Kilku Bajoran, w tym dr Kalem, nachylali się nad stołem (rzeczywiście jest ciasno).
Elaan
Użytkownik
#1368 - Wysłana: 8 Wrz 2012 15:42:19 - Edytowany przez: Elaan
Jurgen
Paradoks

Lena oderwała wzrok od pulpitu i spojrzała na stojącego obok oficera.
- Zgodnie z rozkazem, sir, zajmujemy orbitę okołobiegunową. Kurs i prędkość bez zmian.
Wahała się przez chwilę, przygryzając wargi, w końcu zapytała:
- Czy życzy pan sobie, komandorze, abyśmy przeszli na orbitę stacjonarną nad obozem, w którym przebywa nasz zwiad?
Paradoks
Użytkownik
#1369 - Wysłana: 8 Wrz 2012 16:50:22
Jurgen
Elaan

Ungerzo podszedł do Shrassa.
- Proszę pokazać, poruczniku.

Jurgen

Tarja nieśmiało rozejrzała się po przestronnym, jasno oświetlonym wnętrzu laboratorium.
- Chorąży Tarja Borg melduje się na rozkaz, sir - zwróciła się do najstarszego rangą Tellaryty.
Jurgen
Moderator
#1370 - Wysłana: 10 Wrz 2012 23:29:06
Elaan
Paradoks

- Na razie nie - odpowiedział Jurgen - Jeżeli por. Ta'nar nie będzie niczego potrzebowała, pozostajemy na obecnej orbicie.

- Już, Sir - odpoiwiedział Schrass. Z wyników pierwszych pomiarów wynika, iż jest to nieduży obiekt (ma raptem 2 metry długości), porusza się bez napędu prędkością podświetlną i - poza przechwyconym sygnałem - nie wysyla żadnego promieniowania wykrywalnego z tej odległości.

[Jurgen będzie chciał wywołać Ta'nar, ale na razie niech away team załatwi akcję z doktorem Kalemem.]

Paradoks

- Witam, pani... e.. Borg - odpowiedział Thorik - Proszę siadać, może pani uda się coś z tego wyciągnąć. Co wymyślili tam na mostku?
Elaan
Użytkownik
#1371 - Wysłana: 10 Wrz 2012 23:39:19 - Edytowany przez: Elaan
Jurgen
Paradoks

- Tak jest, sir, - Lena skinęła głową i znów utkwiła wzrok w pulpicie.

Od czasu do czasu jedynie zerkała na główny ekran, na którym wciąż widać było barwną mapę powierzchni Hagafy.
Paradoks
Użytkownik
#1372 - Wysłana: 11 Wrz 2012 01:24:16
Jurgen
Elaan

- Proszę spróbować ustalić, z czego jest wykonany i w jaki sposób zasilany. I wrzucić go na główny ekran, kiedy wejdzie w zasięg sensorów wizualnych - odpowiedział Ungerzo.

Jurgen

Tarja, przyzwyczajona do reakcji na swoje nazwisko, nie zdążyła się nawet zażenować. A może była na to zbyt podenerwowana.
- Komandor Steier sugerował, że odbierana emisja nie musi być komunikatem wyrażonym języku naturalnym i że lepiej zastosować podejście kryptoanalityczne. Do tego został oddelegowana - oznajmiła nieśmiało, siadając przy wolnym stanowisku.

[MG, i co? Czy na pierwszy rzut oka widać w tym sygnale powtarzalność (zapętlenie)? Czy powtarzają się jakieś fragmenty mogące sugerować, że to faktycznie intencjonalny kod, a nie tylko biały szum?]
kanna
Użytkownik
#1373 - Wysłana: 14 Wrz 2012 18:40:12
Jurgen
Elaan
Q__

- Doktorze Kalem? - Ta'nar podeszła do stołu - Porucznika Ta'nar z Uss Nova. Miło mi pana poznać.
Jurgen
Moderator
#1374 - Wysłana: 16 Wrz 2012 22:26:21
Paradoks
Elaan

Schrass skinął głową, a odezwał się dopiero po chwili.
- Sir, mam obraz, ale bardzo słaby - Andorianin wstukał coś na konsoli i na ekranie stanowiska naukowego ukazała się mała, rozmyta szara plamka na tle gwiaździstego nieba - Wykrywamy też słabą emisją promieniowania gamma.

Paradoks

- Rozsądne założenie, szkoda że sami na to wczesniej nie wpadliśmy - odpowiedział Thorik. - Chociaż mi i tak wydaje się, że to wiadomośc głosowa

[Nie, jedyna powtarzalnść, to nadawany w kółko ten sam sygnał. W ramach jednego powtarzalnego sygnału na pierwszy rzut oka nie ma nic, co wskazuje na istnienie kodu.]

Kanna
Elaan
Q

Bajoranin odłożył delikatnie kość, którą trzymał w dłoni i odwrócił się do Ta'nar.
- Tak, to ja - powiedział - Proszę wybaczyć, że osobiście państwa nie powitałem, ale mamy tu dość... kłopotliwe znalezisko.
kanna
Użytkownik
#1375 - Wysłana: 16 Wrz 2012 22:37:47
Jurgen
Elaan
Q__

- Kłopotliwe? - powtórzyła Ta'nar i powędrowała wzrokiem w stronę rozłożonych na stole szczątek - Kłopotliwe, w sensie?
Paradoks
Użytkownik
#1376 - Wysłana: 17 Wrz 2012 23:10:43
Jurgen
Elaan

- To sugerowałoby zasilanie oparte na fuzji lekkich jąder atomowych. Technologia najpewniej pre-warpowa - orzekł Ungerzo.

Jurgen

Tarja uruchomiła program kryptoanalityczny i załadowała mu sygnał z niezidentyfikowanego obiektu. Wybrała polecenie wyszukiwania potencjalnych prawidłowości, które mogłyby zdradzać jakiś system kodowania.
Jurgen
Moderator
#1377 - Wysłana: 17 Wrz 2012 23:41:01
Kanna
Elaan
Q

- Proszę, zobaczcie sami - powiedział dr Kalem odsuwając się do tyłu, tak by nie tylko Ta'nar mogła zobaczyć sz... esze.

Paradoks

Thorik stoi nad Tarją i przez ramię, z zainteresowaniem przygląda się jej pracy. Program przeanalizował sygnał i nie znalazł żadnej prawidłowości.

Paradoks
Elaan

Sonda zdażyła już zbliżyc sie do obietku na tyle, że widać jego kształt. Jest to podłużny cylindryczny, metalowy obiekt. Przynajmniej z tej odległości nie widać żadnych zewnętrznych urządzeń.

- Sir, wykrywam także słabą emisję promieniowania alfa, ale tylko na czujnikach podprzestrzennych. - zameldował Schrass.

Jurgena zainteresowały te informacje, więc znowu podszedł do stanowiska naukowego.

- Czy wykrywamy jakies promieniowanie cieplne od sondy? - zapytał
Paradoks
Użytkownik
#1378 - Wysłana: 18 Wrz 2012 00:25:47
Jurgen
Elaan

Ungerzo z zainteresowaniem przypatrywał się kształtowi na ekranie, czekając na dalsze relacje Schrassa.

Jurgen

Tarja przegryzła wargi.
- Przepraszam, sir, ale ja... - jej głos zadrżał. - To jak biały szum, tyle że zapętlony. Obniżę tolerancję filtrów, może wtedy coś znajdziemy. Wtedy zgodnie z prawami statystyki musimy zanotować jakieś nikłe prawidłowości, nawet w szumie.
Jurgen
Moderator
#1379 - Wysłana: 18 Wrz 2012 22:00:26
Paradoks

Komputer nie wskazał żadnych prawidłowości, choć wykreś wskazywałby, że w kilku punktach taka prawidłowość może występować.

Paradoks
Elaan

- Chwileczkę - odpowiedział Schrass - Sonda jest już na tyle blisko, że będziemy mieli wszystko na zwykłych czujnikach: słabe promieniowanie alfa i gamma, nikłe promieniowanie cieplne. To na pewno nie reaktor fuzyjny, bo wszystkie wskaźniki mielibyśmy teraz w czerwonych polach.

[Mamy już bliski obraz, w zasadzie nic się nie zmieniło]
kanna
Użytkownik
#1380 - Wysłana: 19 Wrz 2012 14:39:23
Jurgen
<no, opisz co widza>
 Strona:  ««  1  2  3  ...  44  45  46  47  48  49  50  »» 
USS Phoenix forum / Gry / ST:Nova II - sesja

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!