USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Mass Effect - trylogia
 Strona:  ««  1  2  3  ...  7  8  9  10  11  12  13  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#271 - Wysłana: 17 Mar 2017 11:27:42 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Picard:
z jednej strony klimat eksploracji jest fajny

Taak, taki FPSowy.

Picard:
obca planeta jest piękna

Tak, temu nie zaprzeczam. Aż prosząca się o bycie czymś więcej niż tylko tłem dla strzelanin.

Picard:
system walki pod pewnymi względami został ulepszony - rakietowy plecak

Duke Nukem używał takiego w latach '90. Inna sprawa, że jetpacki wymyślił "Doc" Smith prawie sto lat temu*, a wciąż nie wiadomo co by je miało napędzać (brak dość wydajnego paliwa).

* http://www.technovelgy.com/ct/content.asp?Bnum=186 5
mozg_kl2
Użytkownik
#272 - Wysłana: 17 Mar 2017 12:21:52
Odpowiedz 
Picard
Użytkownik
#273 - Wysłana: 17 Mar 2017 12:34:39
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Kawalek liznalem wczoraj MEA. Panie ale bieda to jest. Bardziej przyciagnela mnie beta wildlands. I jeszcze ta cena 240zl. Zobaczymy co dzisiaj wyjdzie. Acz pierwsze wrazenie takie se.

A czemu bieda?

Q__:
Taak, taki FPSowy

Jeśli już to TPS Third person shooter Ale poza tym to grzybki skanujesz, podziwiasz widoczki, oglądasz nowe zwierzątka, eksplorujesz ruiny.

Q__:
Tak, temu nie zaprzeczam. Aż prosząca się o bycie czymś więcej niż tylko tłem dla strzelanin.

Wolał byś kolejne No Man's Lie?

Q__:
Duke Nukem używał takiego w latach '90. Inna sprawa, że jetpacki wymyślił "Doc" Smith prawie sto lat temu*, a wciąż nie wiadomo co by je miało napędzać (brak dość wydajnego paliwa).

Nie mówię, że winnych grach produkcjach tego nie ma, ale w Mass Effect dotąd tego nie było. Co do napędu będę zgadywał; pole efektu masy? Inna rzecz, że Iron Mana lubisz i nie widziałem byś czepiał się jego odrzutowych butów.
Q__
Moderator
#274 - Wysłana: 17 Mar 2017 13:43:09 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
wiedzmin-3-vs-m ass-effect-andromeda

Najbardziej rzuca się w oczy, że w obu grach modny jest ten sam typ żeńskiej urody.

Picard

Picard:
Wolał byś kolejne No Man's Lie?

Nie, nowe Star Trek 25h Anniversary na miarę naszych - postwiedźmińskich i postoryginalnomasseffectowych - czasów.

Picard:
Co do napędu będę zgadywał; pole efektu masy?

Zgrabne wyjaśnienie. Szkoda, że Codex go nie podał.

Picard:
Inna rzecz, że Iron Mana lubisz i nie widziałem byś czepiał się jego odrzutowych butów.

Bo to zekranizowany komiks. Jakbym tam szukał naukowego sensu to bym osiwiał...
Picard
Użytkownik
#275 - Wysłana: 17 Mar 2017 14:30:14
Odpowiedz 
Q__:
Najbardziej rzuca się w oczy, że w obu grach modny jest ten sam typ żeńskiej urody

Najbardziej to się rzuca fakt, że w tej odsłonie gry mamy do czynienia ze stylizacją na kreskówkę, a nie z bardziej fotorealistyczną grafiką. Nie wiem czy mi się to podoba.

Q__:
Nie, nowe Star Trek 25h Anniversary na miarę naszych - postwiedźmińskich i postoryginalnomasseffectowych - czasów.

Mimo wszystkich podobieństw Mass Effect to nie Star Trek, a Trek to nie Mass Effect - w tym ostatnim zawsze więcej było militaryzmu i akcji więc czemu się dziwić, że ta gra ma wiele wspólnego z TPS? Istnieje też powód dla, którego tak mało było udanych gier spod szyldu Star Trek - to trudny materiał do adaptacji na grę.

Q__:
Zgrabne wyjaśnienie. Szkoda, że Codex go nie podał.

Można zawsze napisać do Bioware aby zmienili wpis.

Q__:
Bo to zekranizowany komiks. Jakbym tam szukał naukowego sensu to bym osiwiał...

A doszukujesz się naukowego realizmu w Mass Effect?
Q__
Moderator
#276 - Wysłana: 17 Mar 2017 14:56:37
Odpowiedz 
Picard

Picard:
Mimo wszystkich podobieństw Mass Effect to nie Star Trek, a Trek to nie Mass Effect - w tym ostatnim zawsze więcej było militaryzmu i akcji

Ależ nie mam nic przeciwko innemu rozłożeniu akcentów (trudno jest zresztą robić grę bez akcji, a akcja zwykle pociąga za sobą pewien militaryzm - dowodem tak udane Trekowe gry jak BC i EF; zresztą i w ST25A sporo się strzelało), ale jednak eksploracja polegająca na tym, że włazi się na obcą planetę i zaczyna od prucia z różnych rodzajów broni do wszystkiego co się rusza to bandytyzm (nawet nie podbój militarny), nie eksploracja. Zgoda, mogę grać i kosmicznym bandytą, ale niech to będzie nazwane po imieniu, nie - nieudolnie - przebrane za eksploracyjną kosmonautykę.

Picard:
A doszukujesz się naukowego realizmu w Mass Effect?

Usiłuję. Bo to już półka bliższa Treka (co sam przyznawałeś).
MarcinK
Użytkownik
#277 - Wysłana: 18 Mar 2017 08:13:54
Odpowiedz 
Picard
Q__
W zasadzie złotym środkiem byłby taki SF Skyrim (kurde widziałem tą grę w kolekcji klasyków za 35 zł, jestem stary). Tam niby mieliśmy duży nacisk na walkę i awanturnicze przygody jednak głównym nabijaczem rozgrywki była eksploracja świata. W planie masz przejście z miasta do miasta, po drodze znajdujesz jaskinię i ani się obejrzysz przez cztery godziny zwiedzasz krasnoludzkie ruiny.
mozg_kl2
Użytkownik
#278 - Wysłana: 18 Mar 2017 12:01:24
Odpowiedz 
Q__:
Mam nadzieję, że podzielisz się z nami wrażeniami.

Stalo się i zagrałem. Po ponad 2h rozgrywki mogę powiedzieć że jest słabo. Serio. Grałem w bete GR Wildlands gdzie spędziłem 18h i żałowałem że weekend się kończy bo spędziłbym jeszcze z 10. Tu po 2h jakoś średnio chce mi się wracać. Nie bawiłem się w system tworzenia postaci bo szkoda mi czasu, ale podobno jest ubogi. Sama gra. Ma piękne widoczki i to nawet na niższych ustawieniach. Nie wiem dlaczego nie chce współpracować z moją kartą (pierwszy taki przypadek). Fabuła tutaj zaskoczenia nie ma, wielki zły, żebyś my wiedzieli że jest zły jest brzydki, a jego pojawienie zwiastuje groźna muzyka i pioruny. Badanie pierwszej planety niby mamy wolną rękę, ale mapy raczej korytarzowe. Jak chcemy możemy skanować rośliny urządzenia za co dostajemy punkty jak nie to idziemy się strzelać. Ciekaw jestem jak dalej wypadnie ta eksploracja. Do samej spójności z trylogią się nie odniosę bo jej nie znam. Momentami odczułem że ktos za dużo ściągał z Halo.

https://www.youtube.com/watch?v=6MEKM2amQ2E
https://www.youtube.com/watch?v=fRTzrtOHVfQ
Q__
Moderator
#279 - Wysłana: 18 Mar 2017 12:19:49 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Tam niby mieliśmy duży nacisk na walkę i awanturnicze przygody jednak głównym nabijaczem rozgrywki była eksploracja świata. W planie masz przejście z miasta do miasta, po drodze znajdujesz jaskinię i ani się obejrzysz przez cztery godziny zwiedzasz krasnoludzkie ruiny.

Sugerujesz, że to taki potstępny sposób nawracania miłośników siekania orków na eksplorację?

mozg_kl2

mozg_kl2:
Jak chcemy możemy skanować rośliny urządzenia za co dostajemy punkty jak nie to idziemy się strzelać.

Sugerujesz, że ta cała - tak pojęta - eksploracja to taki sposób na nabijanie bonusów, jak szukanie ukrytych komnat w starym Wolfie?
Powtórzę: wolę ST25A, gdzie było trochę walk planetarnych i kosmicznych, ale jednak eksploracja (rozmowy, skanowanie, rozwiązywanie fabularnych zagadek - tj. składanie sobie obrazu sytuacji z rozsianych tropów) była kluczowa by przejść dalej.
MarcinK
Użytkownik
#280 - Wysłana: 18 Mar 2017 18:37:50
Odpowiedz 
Q__:
Sugerujesz, że to taki potstępny sposób nawracania miłośników siekania orków na eksplorację?

Pogromcy Mitów wychowali pokolenie naukowców którzy umożliwią loty międzygwiezdne
Skyrim wychowuje pokolenie eksploratorów
mozg_kl2
Użytkownik
#281 - Wysłana: 18 Mar 2017 18:39:45
Odpowiedz 
5h i skończyłem fabularnie bete MEA. Przyznam z czasem zżyłem się z bohaterem i nawet świat mnie zaciekawił, jednak dalej podtrzymuje stanowisko, że nie jest on odkrywczy. Technologia starożytnej rasy która badamy ile razy to już było. Jednak misja wypadowa na planetę no tu mnie kupili. Niby jest plus minus korytarzowo, dostajemy jednak pojazd możemy jechać gdzie chcemy, wielki plus jest zabójcza atmosfera konsekwencją czego musimy wracać do bazy inaczej promieniowanie zniszczy nam auto a nas samych zabije.

Q__:
Sugerujesz, że ta cała - tak pojęta - eksploracja to taki sposób na nabijanie bonusów, jak szukanie ukrytych komnat w starym Wolfie?

Punkty na coś można wymieniać, jednak nie dane mi było doświadczyć na co.
Q__
Moderator
#282 - Wysłana: 20 Mar 2017 07:37:28
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
dostajemy jednak pojazd możemy jechać gdzie chcemy

Fakt, ten pojazd wygląda b. fajnie, zdaje się być niedościgłym wzorem dla nemesisowego Argo.

mozg_kl2:
wielki plus jest zabójcza atmosfera konsekwencją czego musimy wracać do bazy inaczej promieniowanie zniszczy nam auto a nas samych zabije.

Tu też zasadniczo kłania się jeszcze Duke Nukem i tamtejsze podwodne lokacje, w których trzeba uważać na kończenie się tlenu...
mozg_kl2
Użytkownik
#283 - Wysłana: 20 Mar 2017 11:00:13
Odpowiedz 
https://naekranie.pl/aktualnosci/mass-effect-andro meda-przeglad-ocen-hit-czy-raczej-zawod-1741428

Oceny zbiegaja sie z moimi. Wstyd mi za was ze musialem czekac dobe aby napisac posta. na fali MEA zainstalowalem jedynke. Powiem tak dobre to to. Mapy planet troche wtorne ale widze teraz od czego wyszli. Historia z marszu mnie wciagnela. Mialem byc idealista a szala przechyla sie na renegata (z Picarda stalem sie Sisko). Swiat strasznie kojarzy mi sie z babylon 5. Centrum galaktyki to stacja, ambasadorzy polityka intrygi, widma to rangerzy, wojna pierwszego kontaktu wypisz wymaluj wojna ludzi z Minbari, polityka korupcja. Do tego tak lubiane przez JMS "dawne rasy" ktote byly i minely.
Guauld
Użytkownik
#284 - Wysłana: 20 Mar 2017 11:33:19
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Wstyd mi za was ze musialem czekac dobe aby napisac posta

A bo żadnych kontrowersji nie wywołałeś, tylko potwierdziłeś domysły .
Śmieszne, że gra zbiera oceny powyżej przeciętnej, a patrzy się na to tak, jakby dostała 3/10, na które prawdopodobnie zasługuje (chociaż będę musiał sam zagrać mimo wszystko by nie oceniać jak Picard produktu, którego de facto nie znam, bo tylko parę filmików widziałem - chociaż fakt ile problemów nie tylko technicznych, ale też poziomu dialogów ludzie wyłapali w early access przez zaledwie kilka godzin powinien mówić sam za siebie), a nawet dostała kilka 8/10.
mozg_kl2
Użytkownik
#285 - Wysłana: 20 Mar 2017 17:32:07
Odpowiedz 
https://www.youtube.com/watch?v=WHYAK533nVk&featur e=push-u-sub&attr_tag=YoUhKM80JV3wjOUZ-6

Guauld:
A bo żadnych kontrowersji nie wywołałeś, tylko potwierdziłeś domysły .

sugerujesz, że dawno na forum nie było gównoburzy?

Guauld:
Śmieszne, że gra zbiera oceny powyżej przeciętnej, a patrzy się na to tak, jakby dostała 3/10,

Jak na grę za 40 milionów oceny 7/10 to jednak słabo.
Q__
Moderator
#286 - Wysłana: 20 Mar 2017 17:40:26 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Wstyd mi za was ze musialem czekac dobe aby napisac posta.

Wystarczyła doba, a czekałeś prawie dwie

mozg_kl2:
Mialem byc idealista a szala przechyla sie na renegata

Witaj na pierwszym poziomie wtajemniczenia. Następny to przechodzenie ME raz za razem mające na celu eksperymentowanie zarówno z płcią, kolorem skóry i orientacją postaci, jak i z dokonywanymi przez nią wyborami... To można rozgrywać na tuziny sposobów (stąd m.in. status kultowości).

mozg_kl2:
z Picarda stalem sie Sisko

Sam przyznajesz tym sposobem, że z ST rzecz się kojarzy.

mozg_kl2:
Swiat strasznie kojarzy mi sie z babylon 5. Centrum galaktyki to stacja, ambasadorzy polityka intrygi, widma to rangerzy, wojna pierwszego kontaktu wypisz wymaluj wojna ludzi z Minbari, polityka korupcja.

Owszem.

mozg_kl2:
Do tego tak lubiane przez JMS "dawne rasy" ktote byly i minely.

Delikatny spoiler: minęły jak minęły.
Guauld
Użytkownik
#287 - Wysłana: 20 Mar 2017 17:44:46
Odpowiedz 
mozg_kl2:
sugerujesz, że dawno na forum nie było gównoburzy?

Jak się zastnaowię, to w sumie chyba to podświadomie miałem na myśli. Chociaż nawet nie licząc sporób politycznych, to niezgody z Mavem były dosyć niedawno, szkoda, że nie ma cierpliwości do dyskusji na bardziej odmienne poglądy, nawet, jeśli druga osoba celowo przybiera stanowisko przeciwne dla dobra rozmowy, a nie, że w coś naprawdę wierzy.

Może przydałby nam się tu tzw. biodrone, żeby trochę podgrzać atmosferę .

mozg_kl2:
Jak na grę za 40 milionów oceny 7/10 to jednak słabo.

Niby tak, ale te 40 mln może zagwarantować tylko, że gra będzie duża, nie jakość. Zatrudnili zbyt wielu niekompetentnych ludzi i takie skutki. Nawet jak w jakiegoś indyka gra się powiedzmy 15h, ale sprawia dużo przyjemności, to powinien on mieć ocenę wyższą od kilkudziesięciu godzin mordęgi w jakieś AAA. No ale wiem o co chodzi, gry z takim budżetem mają trochę inne relacje z recenzentami.
Psyker
Użytkownik
#288 - Wysłana: 21 Mar 2017 11:13:59
Odpowiedz 
Trzeba podkreślić również to, że aktualne średnie oceny ME:A kształtowane są przez zawiedzionych trolli, którzy po godzinie gry i filmie na YouTube czepiają się animacji twarzy. Realna średnia pojawi się po kilku tygodniach, kiedy kategoria dojrzalszych graczy zacznie przechodzić grę drugi, trzeci raz .

To tak, jakby kogoś przerażało 4.2 na Metacritic
Q__
Moderator
#289 - Wysłana: 21 Mar 2017 11:51:46 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Psyker

Psyker:
Realna średnia pojawi się po kilku tygodniach, kiedy kategoria dojrzalszych graczy zacznie przechodzić grę drugi, trzeci raz

Co do zasady: zgoda. Początkowe oceny zwykle kształtuje - napędzany modą, nastrojami w fandomie, czasami - z tego co się słyszy - i celową polityką oddziałujących na krytyków wytwórni - hype lub hejt. Zrównoważone oceny przychodzą w wypadku gier po miesiącach, czasem i latach, w wypadku filmów - często i po dekadach.
Psyker
Użytkownik
#290 - Wysłana: 21 Mar 2017 11:58:58
Odpowiedz 
Q__

Może z tymi tygodniami przesadziłem, powiedzmy: miesiące.

Ale ogółem jak zwykle ładnie ująłeś to, co ja łopatologicznie spisałem na szybko .
Q__
Moderator
#291 - Wysłana: 21 Mar 2017 12:08:55 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Psyker

Psyker:
jak zwykle ładnie ująłeś to, co ja łopatologicznie spisałem na szybko

Jednym słowem b. grzecznie mi wypomniałeś, że robię za Captaina Obviousa. Fakt, mam czasem zamiłowanie do łopatologii.
Psyker
Użytkownik
#292 - Wysłana: 21 Mar 2017 12:16:27
Odpowiedz 
Q__:
Jednym słowem b. grzecznie mi wypomniałeś, że robię za Captaina Obviousa

Oj, ale nie miałem złych intencji, bo ja się czasem nie umiem wysłowić publicznie .
Q__
Moderator
#293 - Wysłana: 21 Mar 2017 12:29:25
Odpowiedz 
Psyker

Psyker:
Oj, ale nie miałem złych intencji

Przecież Ci ich - uchowaj Borg - nie zarzucam, śmieję się z siebie.
Guauld
Użytkownik
#294 - Wysłana: 21 Mar 2017 12:32:21
Odpowiedz 
Psyker
Wiesz, nie tylko mimika twarzy, ale też jakość dialogów (włącznie z zaangażowaniem aktorów, ale to może być bardziej wina reżysera) jest taka, że na początku myślałem, że oglądam przeróbki, a nie faktyczne sceny z gry.

https://youtu.be/WgFHIR7lLC0
https://webmshare.com/QYW0Z
https://www.youtube.com/watch?v=yBbakjosjL4

No, ale zrównoważone recenzje już teraz można znaleźć:
https://www.youtube.com/watch?v=o-OPNTuVBS8

I odnosząc się do słów z tego filmiku
Q__:
Zrównoważone oceny przychodzą w wypadku gier po miesiącach, czasem i latach, w wypadku filmów - często i po dekadach.

Pod dużym znakiem zapytania stoi pytanie, czy ktokolwiek będzie jeszcze o tej grze pamiętał za dwa lata (w innych kategoriach niż smutny żart).
Psyker
Użytkownik
#295 - Wysłana: 21 Mar 2017 15:43:18
Odpowiedz 

Nie będę sobie spoilerował, więc nie mogę się wypowiedzieć .

Guauld:
No, ale zrównoważone recenzje już teraz można znaleźć:

Na Grach Online ktoś fajnie to ujął - Ci co nie grali, oceniają, a Ci, co grają, nie mogą oceniać, bo są zajęci graniem .

Poczekajmy, poczekajmy...
mozg_kl2
Użytkownik
#296 - Wysłana: 23 Mar 2017 21:10:35
Odpowiedz 
ocena po premierze spadła do 4,3.
Q__
Moderator
#297 - Wysłana: 23 Mar 2017 21:24:39
Odpowiedz 
mozg_kl2

Na IMDB póki co twardo trzyma 6,8... przy mniejszej ilości oceniających niż ma typowa fanprodukcja ST (z tych bardziej niszowych):
http://www.imdb.com/title/tt4876864/

Z tym, że to nadal jest b. słabo zważywszy na to, że nawet ME3 zarobił tam 9,2:
http://www.imdb.com/title/tt1839558/
Oryginalny ME - 9,3:
http://www.imdb.com/title/tt1073668/
A ME2 nawet 9,6:
http://www.imdb.com/title/tt1540125/
mozg_kl2
Użytkownik
#298 - Wysłana: 25 Mar 2017 12:17:15
Odpowiedz 
Q__

Ja w wolnych chwilach gram dalej w jedynkę. Największa wada serii misje wypadowe na planety.
Q__
Moderator
#299 - Wysłana: 25 Mar 2017 12:20:20 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Ja w wolnych chwilach gram dalej w jedynkę.

Spróbuj też dwójki. Zgadzam się z tymi, co twierdzą, że lepsza.

ps. Na IMDB nawet 6.9, wow .
mozg_kl2
Użytkownik
#300 - Wysłana: 26 Mar 2017 22:10:32
Odpowiedz 
Q__:
Spróbuj też dwójki. Zgadzam się z tymi, co twierdzą, że lepsza.

Mam całą trylogię ale idę po kolei, szczególnie że można przenosić savy. Jednak w jedynce eksploracja planet plus strzelanie daje popalić.
 Strona:  ««  1  2  3  ...  7  8  9  10  11  12  13  »» 
USS Phoenix forum / Gry / Mass Effect - trylogia

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!