USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Czy gry komputerowe skłaniają do przemocy?
 Strona:  ««  1  2  3 
Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#61 - Wysłana: 28 Lip 2012 18:03:02
Odpowiedz 
http://hatak.pl/aktualnosci/filmy/23598/Bedzie_szc zyt_w_sprawie_przemocy_w_filmach/

Pewnie się skończy jak z wielkim szczytem klimatycznym w Danii.
Q__
Moderator
#62 - Wysłana: 31 Lip 2012 09:28:24
Odpowiedz 
W temacie:
http://zagrozeniaduchowe.pl/?p=486
Gram w samo Zuo.
Seybr
Użytkownik
#63 - Wysłana: 31 Lip 2012 09:49:01 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Q__

Wiedźmina brak, więc można grać. Za całe zło młodzieży odpowiada gra XYZ. Za resztę win odpowiada gradobicie i koklusz.
Mariusz
Użytkownik
#64 - Wysłana: 31 Lip 2012 10:36:53
Odpowiedz 
Tekst ten przypomniał mi pewną sytuację z głębokich lat 90-tych, kiedy to Doom wciąż był jedną z najpopularniejszych gier i kiedy to często w niego grywałem.

I otóż pewnego dnia zostałem wtedy nawiedzony przez jakichś domokrążców. Okazało się że w tym przypadku słowo "nawiedzony" doskonale pasuje także do nawiedzających. Owi P.T. Nawiedzeni Nawiedzający wręczyli mi jakąś broszurkę z tekstem zupełnie jak ten z linka powyżej, tylko że napisanym w ówczesnych realiach czyli doomocentrycznym. Z całą pewnością pisało tam jednak że Doom to Zło(TM) i że propaguje satanizm, był nawet screenshot z krzyżem z poprzeczką bliżej dołu.

Po wręczeniu broszurki P.T. Nawiedzeni Nawiedzający zapragnęli na ten temat porozmawiać. OK, czemu nie. Zwróciłem uwagę że przecież w tej grze zadaniem gracza jest walka PRZECIWKO tym wszystkim satanistycznym bestiom czyli gra ponad wszelką wątpliwość reprezentuje sobą wysokoprocentowy ekstrakt Wartości Chrześcijańskich(TM).
P.T. Nawiedzeni Nawiedzający zawiesili się wtedy na dłuższą chwilę nie wiedząc co powiedzieć
MarcinK
Użytkownik
#65 - Wysłana: 31 Lip 2012 12:17:03 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__:
Gram w samo Zuo.

Witaj w klubie, dopiero co skończyłem dwugodzinną sesję z satanistycznym Metal Gear Solid, a teraz idę złożyć w ofierze kota
Q__
Moderator
#66 - Wysłana: 31 Lip 2012 12:49:03
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
a teraz idę złożyć w ofierze kota

Złóż psa, koty kocham zbyt mocno, by na to pozwolić (a, i nie ruszaj świnek morskich bo się Dzikowemu narazisz).
Elaan
Użytkownik
#67 - Wysłana: 31 Lip 2012 17:23:20
Odpowiedz 
Q__:
Złóż psa, koty kocham zbyt mocno, by na to pozwolić

Apage, Mefistofelesie, do złego MarcinKa nie podmawiaj.
Ja zbyt mocno kocham psy, by na to pozwolić.

MarcinK

Może złożysz w ofierze klawiaturę od komputera?
Q__
Moderator
#68 - Wysłana: 31 Lip 2012 17:45:37
Odpowiedz 
Elaan

Elaan:
Ja zbyt mocno kocham psy, by na to pozwolić.

No dobra...

Elaan:
Może złożysz w ofierze klawiaturę od komputera?

Lepiej już mysz... W końcu też zwierzę.
mozg_kl2
Użytkownik
#69 - Wysłana: 18 Sty 2013 20:11:46 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Przemoc w rozrywce wpływa na zachowanie ludzi?

Prezydent Barack Obama nakazał Centrum Kontroli Chorób Zakaźnych dokonać badania wpływu przemocy w rozrywce na zachowanie ludzi.
Prezydent również zwrócił się do kongresu o sfinansowanie badań wpływu ukazywania dosadnej przemocy na młode umysły. Chce, aby kongres przeznaczył na to 10 mln dolarów. Jest to część działania rządu, aby zredukować nasilającą się przemoc związaną z użyciem broni, którą bezpośrednio nazywają epidemią.
Przyczyną tych działań są ostatnie tragiczne wydarzenia z NewTown oraz Aurory, gdzie szaleńcy w miejscach publicznych z bronią w ręku zabijali ludzi.
Organizacje związane z branżą filmową - MPAA, NAB, NCTA i Independent Film & Television Allaince opublikowały oświadczenie, w którym wyrażają poparcie dla działań prezydenta.

czarny mesjasz wpadł na kolejny kreatyny pomysł. Do kolekcji brakuje mu nagrody darwina i oskara. Jest szansa na wywalenie milionów podatników w kieszenie zaprzyjaźnionych ośrodków badawczych. Jak to mówił klasyk lody będą kręcone.
Elaan
Użytkownik
#70 - Wysłana: 31 Sty 2013 16:43:14 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Wyniki kolejnych badań na temat wpływu gier na ludzkie zachowania.
Nie samo zło, jak widać, w nich się czai.

Bycie superbohaterem w grze wzmaga chęć niesienia pomocy w realu

Wcielanie się w postać superbohatera w wirtualnym świecie sprawia, że stajemy się lepsi także kiedy skończymy grać. To wnioski płynące z badań przeprowadzonych przez naukowców z Virtual Human Interaction Lab na Uniwersytecie Stanforda.
Badacze podzielili ochotników na dwie grupy i przedstawicieli obu zanurzyli w świecie wirtualnej rzeczywistości. Połowa z badanych mogła w nim latać niczym superman i otrzymała zadanie odszukania zaginionego dziecka z cukrzycą, któremu niezwłocznie trzeba podać insulinę. Druga połowa również mogła podróżować w powietrzu, tyle, że w charakterze pasażera helikoptera. Przedstawiciele tej grupy nie mieli żadnego zadania, tylko z wysoka mieli oglądać wirtualne miasto.

Po zakończeniu tej części eksperymentu, naukowcy zapraszali badanych z obu grup pojedynczo do oddzielnego pokoju. Tam jeden z badaczy, biorąc z biurka segregator, niby to przez przypadek strącał stojący pojemnik z ołówkami, a te rozsypywały się na podłodze.
Badacze zaobserwowali, że ci spośród badanych, którzy wcześniej latali niczym superman byli bardziej skorzy do pomocy w zbieraniu ołówków, niż osoby, które latały tylko w helikopterze.

Naukowcy sądzą, że wcielając się w postać superbohatera ludzie zaczynają myśleć tak, jak myślałaby taka postać. Samodzielne latanie w wirtualnej rzeczywistości daje poczucie autonomii, a tym samym pobudza graczy do aktywnego działania. Z kolei pasażerowie helikoptera, zachowują się biernie, bo ich przygoda z lataniem w wirtualnym świecie, nie wymagała od nich aktywności.

Szczegóły powyższych badań publikuje najnowszy numer pisma PLOS ONE.

za Newsweek.pl
Seybr
Użytkownik
#71 - Wysłana: 1 Lut 2013 09:21:45
Odpowiedz 
Elaan

Widzisz nawet ja w grach lubię być tym dobrym. Choć i czasem kocham wcielić się w złego człowieka.

Nie wiem jak dla graczy z forum, ale gry działają na mnie podświadomie. Ostatnio gram Crysis 3 beta MP. Idę spać i co mi się śni. Biegał w nano kombinezonie i poluje na ludzi a oni na mnie. Co mój beret potrafi wymyślić. Świetne filmy akcji. Może moja poduszka typu jasiek opowiada mi takie bajki.
 Strona:  ««  1  2  3 
USS Phoenix forum / Gry / Czy gry komputerowe skłaniają do przemocy?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!