USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / U.S.S. Nova II - rozmowy o sesji
 Strona:  ««  1  2  ...  42  43  44  45  46  47  48  49  »» 
Autor Wiadomość
Elaan
Użytkownik
#1291 - Wysłana: 19 Sier 2012 17:18:35
Odpowiedz 
Jurgen:
wg prawa Wolkana (a skoro Spockowi w ST6 nic nie zrobiono, to pewnie i wg prawa federacynego) użycie mind meld (z typową telepatią będzie pewnie podobnie) w celu wydobycia zeznań jest dopuszczalne

No to jak Steier zechce wydobyć z Ungerza jakieś kontakty, adresy etc., to Lena może pomóc przełożonemu - dla dobra Federacji, rzecz jasna.
kanna
Użytkownik
#1292 - Wysłana: 20 Sier 2012 17:34:07 - Edytowany przez: kanna
Odpowiedz 
Q__:
Twoje postacie mają ciekawą cechę - skłonność do podważania zaufania załogi do kapitanów i wygryzania tych ostatnich

Nieprawda, moje postacie mają skłonność do lojalności względem kapitana. Wygryzanie zdarzyło się raz, ale też u podstaw miało ochronę statku i załogi :p Więc nie generalizuj.

Zachowanie względem laRoche'a tez jest potraktowane troską.

Interesujące jest natomiast jak odczytujesz moje postacie.. i jakie swoje motywacje projektujesz Ta'nar

Paradoks:
opierdzielić Ta'nar, że zapomniała o pozostałej siódemce,

jakoś mi umknęli w natłoku wydarzeń ... ale już wróciłam z urlopu, skupiam się na grze i obiecuję, ze więcej się taka pomyłka nie powtórzy.

Elaan:
jak Steier zechce wydobyć z Ungerza jakieś kontakty, adresy etc., to Lena może pomóc przełożonemu - dla dobra Federacji, rzecz jasna.

Ta'nar tez chętnie pomoże, z lojalności wobec Steiera, ofkors
Elaan
Użytkownik
#1293 - Wysłana: 29 Sier 2012 15:25:25 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
kanna:
<Ta'nar nie czyta w myślach :p ale jak piszesz kursywą dialogową, to skąd mam wiedzieć, że to myśli postaci?>

1.Skoro jest telepatką, to i czytać chyba potrafi?

2.Gdyby była to wypowiedź bezpośrednia, to na początku dałabym kreseczkę, tzn:
- Przecież powinni się nas spodziewać, więc skąd to zamieszanie?
Zaś przez komunikator:
=/\= Przecież powinni się nas spodziewać, więc skąd to zamieszanie?

3.Ale jeżeli budzi to Twoje zastrzeżenia, lub wprowadza zamieszanie, to możemy ustalić, że zawsze po takiej linijce znajdzie się słówko "pomyślała", lub pozostawmy to do rozstrzygnięcia MG.
Jak wolisz.
kanna
Użytkownik
#1294 - Wysłana: 29 Sier 2012 15:38:20
Odpowiedz 
Standardem przy myślach jest nawias. Kursywa wskazuje na wypowiedź.
Elaan
Użytkownik
#1295 - Wysłana: 29 Sier 2012 18:34:38 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
kanna

Jak dotąd zauważyłam, nawias służy raczej do wymiany informacji i ustaleń około sesyjnych między graczami - nie między postaciami, nawet w myślach.

Niech lepiej wypowie się o tym MG bo, jak widzę, mamy tu pewne rozbieżności i wolałabym je wyjaśnić.

Jurgen

Proszę też MG o ewentualne poprawienie, w razie potrzeby, mojego ostatniego postu w sesji, jeśli nie będę mogła tego zrobić z powodu przeterminowania opcji edycji.
kanna
Użytkownik
#1296 - Wysłana: 29 Sier 2012 19:01:07
Odpowiedz 
Elaan
Oczywiście moja pomyłka - nie nawias, a cudzysłów przy myślach
Jurgen
Moderator
#1297 - Wysłana: 29 Sier 2012 20:45:53
Odpowiedz 
Generalnie w sesji myśli - o ile nie sa odczytywane przez telepatę - nie powinny się pojawiać. U nas jest to taki element kreacji i rozwoju postaci. Nie mamy standardu oznaczania myśli, ale wypadaloby jakoś oznaczyć, że to myśli postaci, a nie jej wypowiedź (niby wypowiedzi są kursywą i od pauzy, ale tez nie wszyscy trzymają się tego ściśle). W tej sytuacji (sesja i tak się wlecze bez pobocznych wątków) przyjmijmy, że Hallie powiedziała to na głos.
Paradoks
Użytkownik
#1298 - Wysłana: 8 Wrz 2012 16:46:21
Odpowiedz 
Jurgen:
W międzyczasie na mostku zjawili się Kostenko, Suzuki, Zao Tang i Sean Taylor.

Ci dwaj ostatni nie są oficerami i zasadniczo nie maja uprawnień do służby na mostku. (Dlatego Ungerzo zaznaczył, żeby wezwać oficerów).
Jurgen
Moderator
#1299 - Wysłana: 10 Wrz 2012 23:21:23 - Edytowany przez: Jurgen
Odpowiedz 
Paradoks

Faktycznie. W takim razie skończyli nam się specjaliści z astrofizyki. ZAraz kogoś poszukam.
Jurgen
Moderator
#1300 - Wysłana: 16 Wrz 2012 22:27:14
Odpowiedz 
kanna

Dr Kalem musi być szlaenie przystojnym Bajoraninem skoro Ta'nar zaniemówiła na tak długo.
kanna
Użytkownik
#1301 - Wysłana: 16 Wrz 2012 22:35:01
Odpowiedz 
Jurgen

Nie mam pojęcia, nie wrzuciłeś fotki
kanna
Użytkownik
#1302 - Wysłana: 19 Wrz 2012 22:28:53
Odpowiedz 
Jurgen:
Na stole leżą esze

Ta'nar zbladła, zachwiała się na nogach i wybiegła z kontenera.
Po chwili do uszu zgromadzonych doszły odgłosy gwałtownych wymiotów.

sorry za post pod postem, bp, nmsp :p
Elaan
Użytkownik
#1303 - Wysłana: 6 Paź 2012 20:59:01
Odpowiedz 
MG, mam pytanie. Czy nie warto nawiązać niejako do niefunkcjonującej już postaci Caeliego? Był Kardazjaninem, o ile pamiętam, więc może na okręcie zachowało się jego DNA?
Nie przyznając skąd je ma, zwiad mógłby je udostępnić do badań porównawczych.
Kto wie, może te szczątki [esze?? ] tylko wyglądają na kardazjańskie?
Jurgen
Moderator
#1304 - Wysłana: 6 Paź 2012 22:31:19 - Edytowany przez: Jurgen
Odpowiedz 
Elaan

Nie wiem, czy jest taka potrzeba. W końcu i Fedki i - zwłaszcza - Bajoranie mają kupę materiału porównawczego. A ze zwiadu o Caelim wie chyba tylko Ta'nar.
Elaan
Użytkownik
#1305 - Wysłana: 7 Paź 2012 13:51:58 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Jurgen

Ty tu [u]rządzisz, MG - jak w IKEI.
Jurgen
Moderator
#1306 - Wysłana: 9 Paź 2012 23:01:36
Odpowiedz 
Z cyklu ogłoszenia parafialne: chciałbym powrócić do zaproponowanego niegdyś pomysłu przenisienia sesji na inne forum. Jeżeli macie jakiś sensowny pomysł (Paradoks zdaje sie linkował jedno takie), to czekam na propozycje.
Elaan
Użytkownik
#1307 - Wysłana: 9 Paź 2012 23:04:06
Odpowiedz 
Jurgen:
chciałbym powrócić do zaproponowanego niegdyś pomysłu przenisienia sesji na inne forum.

A dlaczego? Można poznać powód?
Paradoks
Użytkownik
#1308 - Wysłana: 9 Paź 2012 23:36:24
Odpowiedz 
Jurgen

Linkowałem lastinn.info, forum sprofilowane na sesje PBF i wzbogacone o kilka technicznych udogodnień (karty postaci i awatary podpięte do wątku-sesji; do tego standard: prywatne wiadomości, jakieś punkty reputacji i inne takie). Mielibyśmy też szansę dorekrutować kilku aktywnych (i rzetelnych) graczy z doświadczeniem sesyjnym, lastinn to przede wszystkim społeczność RPG-owców. Najlepiej żeby wypowiedziała się tu kanna, która jest wieloletnią i wielosesyjną tego forum weteranką.
Jurgen
Moderator
#1309 - Wysłana: 10 Paź 2012 22:08:02
Odpowiedz 
Elaan

Można, oczywiście, a jest on prosty. Wyraźnie widać, że aktywnych graczy jest paru. Dzieje się tak dlatego, że ludzie rezygnują z forum, bo jak widzą to szmbo, to nie chce im się w nim nurzać, rezygnują z forum i z sesji. Jedni o tym napiszą wprost, inni znikna po cichu. Szczerze mówiąc, ja juz dawno zaglądam głównie do wątków sesyjnych, a ponadto sprawdzam tylko nowozałożone tematy wynalazkowo-odkryciowe...
Wyniesienie się na inny serwer może umozliwic powrót paru osobom, może będzie im się chciało, możemy zwerbować kogos nowego (jak słusznie zauważył Paradoks - tez z doświadczeniem sesyjnym), do tego nie będzie takiej sytuacji jak z Evivią (parę razy porzucała sesję, bo strzeliła focha na forum).

Swoją drogą z Kanną też muszę się rozmówić...
Elaan
Użytkownik
#1310 - Wysłana: 11 Paź 2012 00:35:11
Odpowiedz 
Jurgen

Dziękuję.
Rozumiem poważne przyczyny, choć nie powiem, że mi się ten pomysł podoba.
Ale to nieistotne.
Istotne są potencjalne możliwości rozwoju sesji, na które liczysz.
No cóż, zobaczymy, jak kij popłynie.
Q__
Moderator
#1311 - Wysłana: 11 Paź 2012 00:47:47 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Elaan

Patrzmy na plusy dodatnie - zawsze to popularyzacja Treka w Polsce...
Alucard87
Użytkownik
#1312 - Wysłana: 11 Paź 2012 09:37:10 - Edytowany przez: Alucard87
Odpowiedz 
Jurgen
Paradoks
Q__
Elaan

Mnie tam obojętne GDZIE ta sesja by się odbywała, ważne ŻEBY Więc jeśli gremialnie zadecydujemy o przeprowadzce to ja zajmuję miejsce przy oknie :P
Jurgen
Moderator
#1313 - Wysłana: 11 Paź 2012 17:46:20
Odpowiedz 
Elaan
Q__
Alucard87

Mi też się pomysł średnio podoba, ale dla mnie akurat minusy forum (czyli rezygnacja kilku osób) bardziej "ważą" niż plusy ewentulanej przeprowadzki...
Q__
Moderator
#1314 - Wysłana: 11 Paź 2012 18:06:01
Odpowiedz 
Jurgen

Sądzę, że najlepiej będzie - po prostu - odbyć "konsultacje społeczne" z Graczami (także tymi, którzy z Sesji odeszli w wyniku phoenixowych zawirowań, ale ich powrót w wypadku "przeprowadzki" będzie praktycznie pewny) i sprawdzić, która opcja daje gwarantowaną większą ilość uczestników Sesji (bo może być i tak, że niektórzy nie znajdą w sobie woli, czy możliwości czasowych, by dzialać na dwa fora i postanowią ograniczyć się tylko do Phoenixa).
kanna
Użytkownik
#1315 - Wysłana: 11 Paź 2012 19:45:03
Odpowiedz 
Nieco wypadłam, sorry, jeśli coś blokuję.

Co do przeniesienia sesji - można spróbować, ale na linkowanym LI sesje też padają. Właściwie znacznie częściej padają, niż się kończą.
No, ale są różne bajery i możliwości, jak Paradoks pisał.

Jest też szansa na dopływ świeżej krwi i nowych graczy, oraz - oczywiście - promujemy Treka.

Jurgen, serio, Twoja niezłomna wiara, determinacja w pchaniu tej sesji ciągle mnie zadziwiają. Mam nadzieje, że dane nam będzie ją zakończyć.
Madame Picard
Moderator
#1316 - Wysłana: 11 Paź 2012 19:58:36 - Edytowany przez: Madame Picard
Odpowiedz 
Ja bym chętnie wróciła do gry, jeśli sesja odbywałaby się na innym forum. Nie wiem wprawdzie, czy powrót którejś z moich postaci byłby w tym momencie wykonalny, bo nie czytam wątku z sesją i nie wiem, co się dzieje. Jeśli tak, to nie ma chyba problemu, żeby to nadrobić; napisaliście tylko jakieś 20 stron, odkąd odpadłam (z czego wnoszę, że gra szła jak burza :P). Jeśli nie, to zawczasu zgłaszam akces do kolejnej sesji prowadzonej przez Jurgena na nowym forum .
Elaan
Użytkownik
#1317 - Wysłana: 11 Paź 2012 20:26:54
Odpowiedz 
Q__:
(bo może być i tak, że niektórzy nie znajdą w sobie woli, czy możliwości czasowych, by działać na dwa fora i postanowią ograniczyć się tylko do Phoenixa).

No właśnie, też się nad tym zastanawiałam. Ja mam, mimo wszystko, łatwiej.
W Twoim przypadku, oprócz drugiej sesji, dochodzi jeszcze moderatorka.
Ale trudno z góry ocenić, jak to będzie.
Gdybyż tylko:
Obawa tego obcego nam kraju,
Skąd nikt nie wraca, nie wątliła woli
I nie kazała nam pędzić dni raczej
W złem już wiadomym niż uchodząc przed nim
Popadać w inne, którego nie znamy.
Tak to rozwaga czyni nas tchórzami;
Jurgen
Moderator
#1318 - Wysłana: 11 Paź 2012 22:10:03
Odpowiedz 
kanna

Blokujesz, powinienem już pozwolić Ta'nar poślizgnąć się na jakiejś herbatce, dżemiku, czy co tam ci Bajoranie mogą śliskiego na podłodze/ziemi zostawić. Zalecam częstsze wizyty w tematach sesji.

Madame Picard

To burze na Ziemi mają nogi? A poważnie to sesja się ciagnie i już chyba pół załogi (razem z kapitanem zresztą) nam się wykruszyło
Powrót Twoich postaci byłby wykonalny, a do nadrobienia nie miałabys za dużo.

Elaan

Może i tak być, a nawet może być gorzej, ale o tym niżej.

Wszyscy

Szczerze mówiąc, to nie bardzo wyobrażam sobie sesję bez Phoenixa. Znaczy, to pewnie jest możliwe (tak jak i nie wyobrażałem sobie, że większość z nas ograniczy swoja działalność forumową tylko do sesji), ale mam wrażenie, że sesja jest na tyle silnie powiązana z naszym akmeralnym forum, że próba jej przeszczepeinia na inne forum i oderwania od Phoenixa może zakonczyć się końcem sesji.
Co do LastInn to też mam pewne wątpliwości. Wcześniej tylko przyjżałem się temu portalowi i w sumie zrobił na mnie dobre wrażenie. W sumie nadal robi, tylko wszystko jest tam troche za bardzo... profesjonalne. Obawiam się, że przy naszym modelu sesji nie bardzo wpasujemy się w tamto środowisko.
Rozważałem jeszcze inną wersję, tj. założenie forum specjalnie na potrzeby sesji. Tu mam jednak takie same obawy jak przy przenoszeniu sesji.
Q__
Moderator
#1319 - Wysłana: 11 Paź 2012 22:21:11 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Jurgen

Jurgen:
To burze na Ziemi mają nogi?

Fajno, że pamiętasz kultowy - że tak nieskromnie powiem - tekst Xona. Przywołałeś tym samym ducha lepszych czasów.

Jurgen:
ale mam wrażenie, że sesja jest na tyle silnie powiązana z naszym akmeralnym forum, że próba jej przeszczepeinia na inne forum i oderwania od Phoenixa może zakonczyć się końcem sesji

To może podejmijmy wspólnie* (ostatnią, desperacką, etc.) próbę recywilizacji Phoenixa?

* wspólnie, czyli nie zamierzam grać w niej głównej roli, tym razem wolałbym grę zespołową... (także z Tymi, z którymi rozeszły mi się drogi z tych czy owych przyczyn, sądzę, że Phoenix jest/był/może znów być więcej wart niż nasze animozje i nieporozumienia)
Paradoks
Użytkownik
#1320 - Wysłana: 11 Paź 2012 23:19:01
Odpowiedz 
Jurgen:
Szczerze mówiąc, to nie bardzo wyobrażam sobie sesję bez Phoenixa

Nie chcę brzmieć defetystycznie, ale myślę, że funkcjonowanie sesji w obecnym kształcie (z dwojgiem aktywnych graczy) też trudno sobie wyobrazić. Nie mamy chyba zbyt wiele do stracenia. Dlatego pomysłu przeniesienia sesji będę gorącym orędownikiem - tym większym, jeśli umożliwiłoby to powrót Madame Picard (a kto wie, czy nie kogoś jeszcze).

Kameralność (jeśli jeszcze coś takiego nam zostało) na LI pomogłaby zachować nieograniczona swoboda MG przy ustalaniu zasad i selekcji graczy, izolacja pomiędzy sąsiednimi sesjami jest tam dość duża.
 Strona:  ««  1  2  ...  42  43  44  45  46  47  48  49  »» 
USS Phoenix forum / Gry / U.S.S. Nova II - rozmowy o sesji

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!