USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / U.S.S. Nova II - rozmowy o sesji
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  ...  47  48  49  »» 
Autor Wiadomość
Elaan
Użytkownik
#121 - Wysłana: 27 Wrz 2011 20:12:36 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Eviva:
Wymyśl sobie postać i chodź. Albo możesz przejąć na przykład Hallie Storm, moja pielęgniarkę

Nie mogę przejąć Hallie, bo musiałabym przeczytać całą Waszą poprzednią sesję, aby poznać tę postać - a co najważniejsze, także wszystkie Wasze przeżycia .
Postać z sekcji naukowej też odpada, bo moja znajomość przedmiotów ścisłych na skali od 0 do 10 wynosi -1 .
Dlatego pomyślałam o sterniku, ale, rzecz jasna, nie chcę wchodzić kordianowi w drogę .
No i zazwyczaj pisałabym posty nie wcześniej niż późnym popołudniem .
Eviva
Użytkownik
#122 - Wysłana: 27 Wrz 2011 21:21:48
Odpowiedz 
Elaan

Możesz, Hallie za wiele nie przeżywała, mozna ją prowadzić wiedząc jedynie, ze jest pielęgniarką.
Elaan
Użytkownik
#123 - Wysłana: 27 Wrz 2011 21:31:07
Odpowiedz 
Eviva

Zrozum, musiałabym znać wszystkie zdarzenia z poprzedniej sesji i dobrze orientować się w innych postaciach - bo Hallie nie była przecież odizolowana w brygu przez cały rejs, prawda ?
Gdybym zdecydowała się grać, musiałaby to być postać nowa na pokładzie, najlepiej kadetka tuż po Akademii , z czystą kartą służby i prostym życiorysem .
Madame Picard
Moderator
#124 - Wysłana: 27 Wrz 2011 21:35:09
Odpowiedz 
Elaan:
kadetka tuż po Akademii , z czystą kartą służby i prostym życiorysem .

Brzmi jak plagiat z mojej Rosalindy .
A na serio, możesz poprowadzić przecież nową postać, która nie uczestniczyła we wcześniejszych wydarzeniach, takich szaraczków o niskiej randze jest tam od metra, coś sobie znajdziesz .
Eviva
Użytkownik
#125 - Wysłana: 27 Wrz 2011 21:41:28
Odpowiedz 
Elaan

Ale ja chcę, żebyś pracowała z Araną! (tup tup)
Elaan
Użytkownik
#126 - Wysłana: 27 Wrz 2011 21:44:08
Odpowiedz 
Madame Picard:
możesz poprowadzić przecież nową postać, która nie uczestniczyła we wcześniejszych wydarzeniach,

O to właśnie chodzi, aby był to ktoś świeżo przydzielony do załogi , bez doświadczenia w służbie, obcy w załodze .
Madame Picard
Moderator
#127 - Wysłana: 27 Wrz 2011 21:49:01
Odpowiedz 
Elaan

To uzgodnij sprawę z Jurgenem i po wszystkim .
kanna
Użytkownik
#128 - Wysłana: 27 Wrz 2011 22:09:43
Odpowiedz 
Elaan
I od razu jakieś zaburzenia możesz dorzucić, żeby się moja postać miała czym zajmować
Paradoks
Użytkownik
#129 - Wysłana: 27 Wrz 2011 22:14:48
Odpowiedz 
Jurgen:
No przecież stronę czy dwie temu ich wkleiłem. "Ich", tzn. tych, którzy przeżyli.

OK, już rozumiem. Powymyślam jakieś egzotyczne nazwiska i wrzucę. Dzięki że o mnie (i o mojej niespełnionej inwencji twórczej) pomyślałeś.

kanna:
Atrybucja

Metaatrybucja.

Jurgen:
choćby scena przechwycenia promu Daty z FC

INS.

Elaan:
tak zgraną

Elaan

A może weź któregoś z nowych lekarzy, którzy dojdą na Novę razem z posiłkami?

kanna:
I od razu jakieś zaburzenia możesz dorzucić, żeby się moja postać miała czym zajmować

A jak ja chciałem specjalnie w prezencie dla Ta'nar stworzyć postać zaburzoną*, to nie chciałaś. A to miały być takie ambitne zaburzenia: wykorzystanie seksualne w dzieciństwie (Twój zawodowy konik) + uzależnienie od holodecku.

* noo, dobrze: DRUGĄ zaburzoną postać.
Alucard87
Użytkownik
#130 - Wysłana: 27 Wrz 2011 23:20:07 - Edytowany przez: Alucard87
Odpowiedz 
Elaan
A może jakąś ładną Wolkankę-inżyniera? Thiz miałby na co popatrz... z kim pogadać, się znaczy Wiedzy jako takiej tam nie trzeba, ja 3/4 tekstów Thiza (tych techno-bełkotowych) z MA czerpałem
Paradoks
Użytkownik
#131 - Wysłana: 27 Wrz 2011 23:52:56
Odpowiedz 
Alucard87:
Wiedzy jako takiej tam nie trzeba, ja 3/4 tekstów Thiza (tych techno-bełkotowych) z MA czerpałem

Jurgen

Więc Rosalinda wraca ostatecznie do naukowej, tak?
Jurgen
Moderator
#132 - Wysłana: 28 Wrz 2011 07:51:46 - Edytowany przez: Jurgen
Odpowiedz 
Paradoks:
INS.

Słusznie.

Paradoks:
Więc Rosalinda wraca ostatecznie do naukowej, tak?

Tak

Elaan

Kordian nie zadeklarował się na razie, więc spokojnie możesz brać sternika, zwłaszcza, że i tak chciał bohatera z sekcji taktycznej. Inna sprawa, że nawet jakbyśmy dwóch sterników mieli, to nic się nie stanie. Roboty będzie dla każdego.
kordian
Użytkownik
#133 - Wysłana: 28 Wrz 2011 08:30:56
Odpowiedz 
Ja mogę być specjalistą od promów ;) Więcej zabawy
Jurgen
Moderator
#134 - Wysłana: 28 Wrz 2011 10:21:36
Odpowiedz 
kordian

Jak wolisz: czy to będzie taktyczny czy sternik, wszystko jedno. Czekam tylko na kartę, a załogę jakoś dopasuję (jedyne ograniczenie to stopień: ppor.)

Elaan

Przy tej koncepcji ja nie widzę problemu, też czekam na kartę postaci (i znowu kwestia stopnia, zaraz po Akademii to byłby chor.)

Q

Cały czas czekam na kartę ppor. Vellas.
Q__
Moderator
#135 - Wysłana: 28 Wrz 2011 13:36:07 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Jurgen

Ok.

Podporucznik Vellas (tak jak w wypadku Spocka całość byłaby niewymawialna dla Ziemianina .

Wolkanka pochodząca z wyjątkowo tradycyjnej i nudnej - nawet jak na wolkańskie standardy - (acz zaliczanej do tamtejszych elit) wolkańskiej rodziny. Biolog dość dobry by trafić do GF, lecz nie wyróżniajacy się niczym szczególnym (brak inicjatywy i badawczej pasji nadrabiany sumiennością; biologia jest dla niej wykonywaną - bo tak trzeba - pracą i niczym więcej). Do Akademii GF skierowała ją wola rodziny wpisująca się w nową wolkańską modę iż logiczne jest mieć swoich przedstawiceli we Flocie, Vellas jest to obojętne, równie dobrze moglaby pracować za biurkiem, nie uchyliła się jednak od tej odpowiedzialności.
Prywatnie jest równie nijaka co w pracy, jej życie osobiste sprowadza się do powierzchownych kontaktów towarzyskich, które jest logiczne utrzymywać, sprawy erotyczne załatwia wyłacznie w okresie pon'farr traktując je jako wstydliwą konieczność (jest zresztą oziębła nawet jak na wolkańskie standardy). Choć relatywnie młoda: +/- odpowiednik ziemskiej '30, ze względu na zasadniczość i bezbarwność kojarzy się z ziemskim stereotypem tzw. starej panny.
Nie znaczy to jednak, że nie ma zalet: sumiennie przygotowawszy się do służby we Flocie opanowała niezbędny zakres wiedzy, odbyła też - na wszelki wypadek - szkolenie w zakresie wolkańskich sztuk walki (logiczne jest być przygotowanym do konfrontcji z mniej logicznymi gatunkami). Caeli docenił jej kompetencję i systematyczność, czyniąc z niej swoją najbliższą współpracownicę w dziale nauk biologicznych, coś w rodzaju zaufanej asystentki. Okazało się też, że - na ile da się do Wolkan przykładać takie kategorie - cechuje ją osobista odwaga, trudno powiedzieć czy będąca jedynym jaśniejszym blaskiem w jej ogólnej nijakości, czy wynikająca z przedkładania interesu zbiorowości nad potrzeby jednostki.
Paradoks
Użytkownik
#136 - Wysłana: 28 Wrz 2011 15:35:33 - Edytowany przez: Paradoks
Odpowiedz 
Uzupełnienia sekcji naukowej.
1. Mat Shia Toque’rim , Benzytka, geolog
2. Chief Esrim Taal, Efrosjanin, geofizyk, geolog
3. Załogant Neresia Toro, Koridianka, biochemik
4. Mat Ferzo Mundi Rasakhnama, Ksyrylianin, chemik
5. Mat Scilla, Denobulanka, mikrobiolog
6. Mat Tannishtha Padmasola, Człowiek, biolog

I poniżej pełna lista składu sekcji naukowej (licząc osobno medyczną):

1. Komandor porucznik Kevin Chase, fizyk, kierownik sekcji

Subsekcja nauk fizycznych:
2. Podporucznik Thorik, Tellaryta, fizyk, łącznościowiec , kierownik subsekcji
3. Chorąży T’Shanik, Wolkanka, fizyk
4. Chorąży Aiden Matthews, Człowiek, fizyk
5. Chorąży Ward Stradlater, Człowiek, fizyk
6. Mat Seamus O’Gallaway, Człowiek, fizyk
7. Mat Zao Tang, Człowiek, fizyk
8. Chorąży Shran, Andorianin, fizyk
9. Chorąży T’Rel K’Turlas, Aurelianka, fizyk
10. Mat Aeot Rahk, Rigelianin, fizyk

Subsekcja nauk planetarnych:
11. Chorąży Ann Claystorm, Człowiek, geolog, szef subsekcji
12. Chorąży Olaf Sinkonen, Człowiek, klimatolog
13. Chief Esrim Taal, Efrosjanin, geofizyk, geolog
14. Mat Seles, Andorianka, geofizyk
15. Mat Arseves, Efosianin, geofizyk
16. Mat Shia Toque’rim , Benzytka, geolog

Subsekcja nauk chemicznych:
17. Chorąży Adam Russell, Człowiek, chemik, kierownik subsekcji
18. Chorąży Lorenso Giovinazzo, Człowiek, chemik
19. Mat Ferzo Mundi Rasakhnama, Ksrylianin, chemik
20. Mat Hadir Ghan, Deltanka, chemik
21. Mat Will Hawkes, Człowiek, biochemik
22. Załogant Neresia Toro, Kordianka, biochemik

Subsekcja nauk biologicznych:
23. Porucznik Zipok Caeli, Bolianin, biolog , kierownik subsekcji, zastępca kierownika sekcji
24. Podporucznik Vellas, Wolkanka, biolog
25. Chief Hiroko Ishikawa, Człowiek, biolog, agrotechnik
26. Chorąży Ean Salinas, Betazoid, mikrobiolog
27. Chorąży Nadia Rostova, Człowiek, biolog
28. Chorąży Lindsay Monroe, Człowiek, biolog
29. Mat Mac Sanderson, Człowiek, ekolog
30. Mat Sormel Ram, Trill, niepołączony, biolog
31. Mat Omar Kabila, Człowiek, biolog
32. Mat Scilla, Denobulanka, mikrobiolog
33. Mat Tannishtha Padmasola, Człowiek, biolog
34. Załogant Jack Needleson, Człowiek, biolog

Subsekcja nauk społecznych:
35. Chorąży Sesrik, Wolkanin/Denobulanin, archeolog/paleontolog , kierownik subsekcji
36. Chorąży Rosalinda Schaff, Człowiek, antropolog
37. Mat Carmen Paradise, Człowiek, lingwista
38. Porucznik Ta'nar, Andorianka, psycholog

Subsekcja nauk technicznych:
39. Mat Yumi Moonside, Człowiek, nanotechnolog, kierownik subsekcji
40. Mat Sean Taylor, Człowiek, cybernetyk

Dla porządku wprowadziłem podział na subsekcje i poprawiłem kilka drobiazgów (żadnych istotnych fabularnie zmian).
kanna
Użytkownik
#137 - Wysłana: 28 Wrz 2011 15:44:39
Odpowiedz 
Alucard87:
Thiz miałby na co popatrz... z kim pogadać, się znaczy

ekchm... czy ta'nar powinna czuc się zazdrosna?

Paradoks:
A to miały być takie ambitne zaburzenia: wykorzystanie seksualne w dzieciństwie (Twój zawodowy konik) + uzależnienie od holodecku.

Jakie szczęście, że zaoponowałam .. przeczucie jakies, czy co

Q__:
Podporucznik Vellas

bedzie sie idealnie zlewać ze ścianą... i jak dobrze komponowac z Zopokiem życze im powodzenia we wspólnej służbie

kordian:
Ja mogę być specjalistą od promów ;)

Czy my wogóle mamy jakies promy?
Paradoks
Użytkownik
#138 - Wysłana: 28 Wrz 2011 15:46:06 - Edytowany przez: Paradoks
Odpowiedz 
Jurgen

A gdzie zaginęła chorąży Salan (dawna postać Maury)? W ochronie też jej nie ma.

Co do ochrony: sporo się ich porobiło. I całej załogi jest teraz 95 osób (wobec nominalnych 80-ciu). Czy na pewno starczy nam kwater/łóżek? Może będzie trzeba wprowadzić dzielenie kwater na kilka osób?

I tak całkiem BTW, to dałoby się jeszcze wcisnąć drugą postać Paradoksa, gdyby Paradoks jednak się na nią zdecydował? Bo jak tak teraz patrzę: przecież Kannie przykro będzie, jak ją zawiodę.

kanna:
Czy my wogóle mamy jakies promy?

Cztery + waverider.
Q__
Moderator
#139 - Wysłana: 28 Wrz 2011 15:52:11
Odpowiedz 
kanna

kanna:
bedzie sie idealnie zlewać ze ścianą... i jak dobrze komponowac z Zopokiem

Wymyślałem w końcu tło na którym Zipok będzie błyszczeć . Zastanawiam się jednak czy nie spowodować by uznała za logiczne być chorobliwie zazdrosną o Ta'nar .
kanna
Użytkownik
#140 - Wysłana: 28 Wrz 2011 16:00:54
Odpowiedz 
Q__:
uznała za logiczne być chorobliwie zazdrosną o Ta'nar

Nie wiem, jak NUMG poradzi sobie z tym, że mu sesje przerobimy w Modę na sukces
kordian
Użytkownik
#141 - Wysłana: 28 Wrz 2011 16:01:48
Odpowiedz 
Jan Kedrok
urodzony w Krakowie (chyba kraków jeszcze istnieje w XXIV wieku?
Za młody zwycięzca mityngów lekkoatletycznych i miłośnik, zakazanych niestety sportów kontaktowych. W Japonii studiując inżynierię napędów WARP zbudował swój mały prom jednoosobowy zdolny do osiągania 0.5 impulsowej. Zdobył również 1 dan w nowoczesnej odmianie Karate ćwicząc w prywatnym dojo Japońskiego mistrza.

Jego marzeniem były podróże kosmiczne i poznawanie nowych światów, a jednym z głównych zainteresowań była xenobiologia.

Ukończył kurs sternika, i miał wysokie noty w testach taktyczno strategicznych.

189 cm wzrostu
włosy ciemne
sylwetka normlana
tatuaż na szyi w kształcie smoka
Łączy funkcje drugiego sternika i taktyka w działaniach operacyjnych na planetach
Q__
Moderator
#142 - Wysłana: 28 Wrz 2011 16:02:25 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
kanna

kanna:

Tak jak i ja musiałem sobie z tym radzić w wypadku Von Brauna - zsyłając klęski i szaleństwo .
kordian
Użytkownik
#143 - Wysłana: 28 Wrz 2011 16:04:05
Odpowiedz 
ej, a statek jest jakiej klasy? i który rok w ogóle mamy? :D
kanna
Użytkownik
#144 - Wysłana: 28 Wrz 2011 16:30:03 - Edytowany przez: kanna
Odpowiedz 
Q__:
zsyłając klęski i szaleństwo

tak,tak.. wiemy, że uwielbiasz szaleństwo chcesz porozmawiac o torturowaniu więźniów?

kordian:
ej, a statek jest jakiej klasy?

Galaxy nie jest. tego jestem pewna Co do roku... chyba coś ze trzy lata przed wejściem tych mundurów, co mają golfy i kamizelki.
Q__
Moderator
#145 - Wysłana: 28 Wrz 2011 17:04:05
Odpowiedz 
kanna

kanna:
chcesz porozmawiac o torturowaniu więźniów?

Tylko o ile Ta'nar zgodzi się wystąpić w roli tego więźnia .
Jurgen
Moderator
#146 - Wysłana: 28 Wrz 2011 17:22:35
Odpowiedz 
kordian:
ej, a statek jest jakiej klasy? i który rok w ogóle mamy?

Klasa Nova, rok 2370, jesień.

kanna:

Spoko, poradzi sobie.

Q__:
Tak jak i ja musiałem sobie z tym radzić w wypadku Von Brauna - zsyłając klęski i szaleństwo

Słusznie prawisz. Do tego dodałbym tylko omamy i Atak Zabójczej Herbnaty II.

Paradoks:
Co do ochrony: sporo się ich porobiło. I całej załogi jest teraz 95 osób (wobec nominalnych 80-ciu). Czy na pewno starczy nam kwater/łóżek? Może będzie trzeba wprowadzić dzielenie kwater na kilka osób?

Starczy. Jak czytałem opisy Novy, to odniosłem wrażenie, że normalną obsadą okrętu (te 80 osób) to jest nie z sekcją naukową, tylko "zwykła" załoga. Inaczej brakłoby ludzi do obsługi statku. W kazdym razie Nova ma na tyle duże mozliwości, że dzielenie kajut dotyczyć będzie tylko niższych stopniem załogantów (nie oficerów).

Paradoks:
I tak całkiem BTW, to dałoby się jeszcze wcisnąć drugą postać Paradoksa, gdyby Paradoks jednak się na nią zdecydował? Bo jak tak teraz patrzę: przecież Kannie przykro będzie, jak ją zawiodę.

Dałoby, tylko start sesji się opóźni, jak będziemy dodawać co raz to nowe postacie. W każdym razie czekam na kartę.

Paradoks:
A gdzie zaginęła chorąży Salan (dawna postać Maury)? W ochronie też jej nie ma

Została przeniesiona.
Alucard87
Użytkownik
#147 - Wysłana: 28 Wrz 2011 17:22:37
Odpowiedz 
kanna
Zazdrosna Ta'nar wprowadziłaby nieco kolorytu do smutnego, maszynowego życia Thiza Poza tym liczyłbym na pewne Wolkańsko-Andoriańskie animozje
Q__
Moderator
#148 - Wysłana: 28 Wrz 2011 17:29:25
Odpowiedz 
Jurgen

Jurgen:
Do tego dodałbym tylko omamy i Atak Zabójczej Herbnaty II

Mogę Ci jeszcze dorzucić zabójczą pleśń patentu Picarda i radioaktywne kolczyki własnej produkcji .
Elaan
Użytkownik
#149 - Wysłana: 28 Wrz 2011 18:01:15
Odpowiedz 
Eviva

Wybacz, ale ciągnie mnie na mostek . Tam się zawsze coś dzieje .

Jurgen

Jeśli nikt nie ma zastrzeżeń, a Ty zaakceptujesz postać to wrzucę ją do działu Załoga .

Tutaj tylko dane wstępne : Lena Asker , 23 lata , matka Ziemianka - ojciec Wolkanin . Urodzona na Ziemi . Stopień : chorąży . Sternik-nawigator z przeszkoleniem medycznym I stopnia - w razie potrzeby chętnie dam się odesłać pod rozkazy Evivy .

Czekam na ewentualne uwagi lub poprawki .
Jurgen
Moderator
#150 - Wysłana: 28 Wrz 2011 18:23:21 - Edytowany przez: Jurgen
Odpowiedz 
Elaan

Może być, z jedną tylko uwagą: gotową kartę wklej tu, a do tematu o załodze ja to wrzucę, żey odpowiedni porządek był zachowany.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  ...  47  48  49  »» 
USS Phoenix forum / Gry / U.S.S. Nova II - rozmowy o sesji

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!