USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Minecraft
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
MarcinK
Użytkownik
#1 - Wysłana: 25 Cze 2011 09:04:43
Odpowiedz 
Najpierw był "Super Mario Bros" i "Contra", następnie pojawiły się "Pokemony", potem "The Sims 2" i "Grand The Auto: San Andreas", a teraz sercami młodych, nastoletnich i uwaga dorosłych graczy zawładną Minecraft, gra stworzona przez "Mojang AB", gra nie posiada fabuły. Gracze wydobywają surowce, budują różne konstrukcje, narzędzia, polują na stwory a wszystko w świecie złożonym z sześcianów. Gra posiada już ponad 8 milionów graczy. Na czym polega fenomen tej gry? Sam tego nie wiem.

Gra została wydana na PC, ale prawdopodobnie zostanie wydana również na Xbox 360, w której ma wykorzystywać (podobno) gadżet o nazwie Kinect.

Pierwsza wersja gry wyszła 17 maja 2009, wersja beta pojawiła się 20 grudnia 2010 i właśnie ona zawładnęła sercami graczy, pełna wersja ma pojawić się pod koniec bieżącego roku.

Jeżeli ktoś chce zobaczyć jakie możliwości architektoniczne posiada Minecraft polecam serie

Minecraft na obcasach
Minecraft - Kanciasta Codziennosc.
Psyker
Użytkownik
#2 - Wysłana: 25 Cze 2011 09:30:37
Odpowiedz 
Grałem - genialne . Aczkolwiek dużo jeszcze pracy przed developerami, bo póki co jest ubogo. Tak naprawdę poza budowaniem różnych rzeczy jak z klocków lego, niewiele więcej można w grze robić.

Sam zabrałem się nawet za budowę DS9 w skali 1:1, ale na localu, toteż pochwalić się ciężko efektami rusztowania promenady.

Lecz jak mówię - budowanie może szybko się znudzić...
Enterprise D
Użytkownik
#3 - Wysłana: 11 Kwi 2012 18:10:28
Odpowiedz 
Ha ha, zaje***ta gra, tyle powiem!
Bashir
Moderator
#4 - Wysłana: 11 Kwi 2012 21:19:15
Odpowiedz 
Enterprise D

Enterprise D:
zaje***ta gra

Grabisz sobie. Przerabialiśmy to już: wykropkowany wulgaryzm to wciąż wulgaryzm - ja już pomijam merytoryczną stronę wypowiedzi.
Enterprise D
Użytkownik
#5 - Wysłana: 11 Kwi 2012 23:07:53
Odpowiedz 
Bashir
Ja się tylko ciesze, że ktoś też na forum gra w Minecrafta, co wszystkim gorąco polecam bo jest to naprawdę świetna gra. A Ty nie musisz zaraz mnie atakować za taki o to niby wylgaryzm, bo to słowo na ,,z" jeszcze się do tego nie kfalifikuję, aczkolwiek jest uznawane za brzydkie słowo. Ale taaaak, oczywiście lepiej podokuczać sobie młodszemu i głupszemu udając że coś robisz, bo ostatnio na forum było kilka afer np. z Poligonem, a Ty gdzie wtedy byłeś? Jak widać moderadorska władza uderzyła Ci już do głowy i teraz udajesz mądrzejszego bawiąc się dobrze w ,,wyższych" kręgach wędrując po kolejnych szczeblach swojej kariery działając z zasadą moderadorskiej machiny propagandowej. ,,Dzisiaj Enterprise D jutro całe forum"-jak by to określił Goebels
Mimo iż zawsze Cię lubiłem to właśnie nie chcę żeby władza moderatorska już Ci kompletnie odbiła i żebyś stał się bezlitosnym zimnym adminem siejącym postrach wśród użytkowników i prowadzących to forum do autodestrakcji.
Dlatego pytam się- co się stało z tym Bashirem sprzed 4 miesięcy, bo dla mnie to już nie ta sama osoba...
Toudi
Użytkownik
#6 - Wysłana: 11 Kwi 2012 23:17:34
Odpowiedz 
Enterprise D, weź się nie ośmieszaj.
Alucard87
Użytkownik
#7 - Wysłana: 12 Kwi 2012 00:01:25
Odpowiedz 
Toudi
Enterprise D
Bashir
Kolejny temat zamieni się w bajzel, bo ktoś powiedział jedno słowo za dużo? Wrzućcie na luz.

Względem samego MC - rany boskie, ile ja na tej grze czasu zmarnowałem... światów mam wygenerowanych chyba ze 20, modów wypróbowałem ponad setkę... Mamy z kumplami serwerek, na który wieczorami wbijamy się powygłupiać. Generalnie świetna sprawa. A cuda, jakie niektórzy ludzie wymyślają...

Jeśli znalexliby się chętni, to chętnie zorganizuję dla nas taki świat, gdzie moglibyśmy np. wybudować Akademię GF, albo inne Trekowe cudo.
Enterprise D
Użytkownik
#8 - Wysłana: 12 Kwi 2012 07:40:50
Odpowiedz 
Alucard87
Dałbyś rade taki serwer założyć? Jak by co ja jestem chętny tylko IP podaj
Elaan
Użytkownik
#9 - Wysłana: 12 Kwi 2012 11:52:36
Odpowiedz 
Enterprise D:
Jak widać moderadorska władza uderzyła Ci już do głowy i teraz udajesz mądrzejszego bawiąc się dobrze w ,,wyższych" kręgach wędrując po kolejnych szczeblach swojej kariery działając z zasadą moderadorskiej machiny propagandowej. ,,Dzisiaj Enterprise D jutro całe forum"-jak by to określił Goebels

Aż żal czytać, jak całkiem mądry człowiek takie głupoty wypisuje.
Ale że, jak powiada poeta, "słowa głupstwa najsroższa dla mądrych ust męka", więc niejako sam się już ukarałeś.
A jeśli już chcesz kogoś cytować, to daruj sobie ten nazistowski bełkot.
Alucard87
Użytkownik
#10 - Wysłana: 13 Kwi 2012 01:23:07
Odpowiedz 
Enterprise D
Założyć, to tak tyle o ile. Sieć Hamachi Bo nie mam zewnętrznego IP. Ma to tą wadę, że nie będzie chodził 24/7. Ale testowałem, 10 osób na raz gra komfortowo.
Enterprise D
Użytkownik
#11 - Wysłana: 13 Kwi 2012 07:45:15
Odpowiedz 
Alucard87
No a bez Hamachi da radę? Jak by co możemy pozbierać z 10 osób i kupić serwer za 30 zł
Alucard87
Użytkownik
#12 - Wysłana: 13 Kwi 2012 13:37:24
Odpowiedz 
Enterprise D
W sumie można by. Napisz do mnie na profilowe GG, to spróbujemy coś więcej ustalić.
mf2hd
Użytkownik
#13 - Wysłana: 14 Kwi 2012 19:05:11
Odpowiedz 
"Grabisz sobie. Przerabialiśmy to już: wykropkowany wulgaryzm to wciąż wulgaryzm - ja już pomijam merytoryczną stronę wypowiedzi."

Oki są swiętsi ludzie od papieża, co wiedza co w kropkach siedzi. ale temat ciekawy, są w Minecrafcie całe projekty statków, całe światy trzeba się tylko zalogować i wydać kilkadziesiąt złotych. Oto przykłady:

http://www.youtube.com/watch?v=kn2-d5a3r94
Bashir
Moderator
#14 - Wysłana: 14 Kwi 2012 19:29:40 - Edytowany przez: Bashir
Odpowiedz 
mf2hd

Sugeruję zmienić styl dyskutowania na tym forum.
Live long and prosper.
mf2hd
Użytkownik
#15 - Wysłana: 14 Kwi 2012 19:36:03
Odpowiedz 
Sugestia przyjęta. Ale nie wczuwaj się za bardzo. Pamięietaj, wdech i wydech....i świat jest lepszy i wykropkowane teksty "entka" tak nie bolą.
Picard
Użytkownik
#16 - Wysłana: 14 Kwi 2012 19:41:03
Odpowiedz 
mf2hd:
Sugestia przyjęta. Ale nie wczuwaj się za bardzo. Pamięietaj, wdech i wydech....i świat jest lepszy i wykropkowane teksty "entka" tak nie bolą.

Kultura osobista jednak powinna obowiązywać. Wykropkowane teksty radze zachować dla kolegów na podwórku. A sam Minecraft? Nie rozumie tego fenomenu. Jeśli był by darmowy to pewnie bym zobaczył na czym rzecz polega, ale jeśli mówisz o inwestowaniu to chyba podziękuje...
MarcinK
Użytkownik
#17 - Wysłana: 14 Kwi 2012 19:47:05
Odpowiedz 
Picard:
Nie rozumie tego fenomenu. Jeśli był by darmowy to pewnie bym zobaczył na czym rzecz polega, ale jeśli mówisz o inwestowaniu to chyba podziękuje...

Dostępna jest darmowa Flash wersja Alpha.
mf2hd
Użytkownik
#18 - Wysłana: 14 Kwi 2012 19:51:00
Odpowiedz 
Minecraft jest w pełni darmowy, jesli chcesz grac na serwerach( z innymi graczami) to płacisz. Są to grosze około 60 zł jednorazowo i masz wszystkie aktualizacje i serwery. Bez tego masz wersje single.
MarcinK
Użytkownik
#19 - Wysłana: 14 Kwi 2012 20:04:09
Odpowiedz 
mf2hd:
Minecraft jest w pełni darmowy, jesli chcesz grac na serwerach( z innymi graczami) to płacisz.

Ale grę musisz kupić.
mf2hd
Użytkownik
#20 - Wysłana: 14 Kwi 2012 20:06:43
Odpowiedz 
Jak chcesz grać po sieci!!! Notch ma gdzieś piractwo!
Alucard87
Użytkownik
#21 - Wysłana: 14 Kwi 2012 21:25:34
Odpowiedz 
mf2hd
MarcinK
Picard
Nie no, ustalmy jedną rzecz. Minecrafta można spiracić, żeby grać zarówno w singla jak i multi. Nawet serwery non-hamachi dopuszczają takich graczy, pod warunkiem, że nie ma na nich white-list. Ja sam grałem dłuuuuugi czas na pirackiej wersji, ale spodobał mi się na tyle, że w końcu go kupiłem.

mf2hd:
Notch ma gdzieś piractwo!

No nie do końca. Gdyby tak było, to nie kazałby za niego płacić. Ale jest też na tyle rozsądny, że wie - kto będzie chciał, to i tak znajdzie sposób, żeby go spiracić. Inna rzecz, że aplikację java dużo łatwiej otworzyć i przeedytować w odpowiedni sposób, niż pliki "dużych" gier.

Bashir
Wyluzuj. Ja rozumiem, że po ostatnich rewolucjach chciałoby się trzymać porządek na forum, ale ty wpadasz w skrajność. Jedno zaj****te słowo i już huragan. A Q__ pewnie by tylko palcem pogroził Peace, bro, na tym zakończmy.
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 14 Kwi 2012 23:24:40 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Alucard87

Alucard87:
A Q__ pewnie by tylko palcem pogroził

Indeed (miło zresztą - dla odmiany - robić za wzorzec).
mozg_kl2
Użytkownik
#23 - Wysłana: 14 Kwi 2012 23:34:11
Odpowiedz 
Picard:
A sam Minecraft? Nie rozumie tego fenomenu.

Fenomen gry polega na tym, że jest prosta i tak naprawdę możesz w niej robić wszystko co sobie wymyślisz. Chcesz model Enterprise 1:1, proszę bardzo, staw z kaczkami żaden problem. Taka wielka piaskownica, na swój sposób zmusza do kreatywności. Sam nie do końca rozumiałem fenoment tej gry, natomiast jak zobaczyłem co ludzie budują to szczęke zbierałem z podłogi. Pustynne miasta wielkie zamki, osady, zabytki.
Bashir
Moderator
#24 - Wysłana: 15 Kwi 2012 11:16:24
Odpowiedz 
Alucard87:
A Q__ pewnie by tylko palcem pogroził

A co ja innego zrobiłem ?
Aether
Użytkownik
#25 - Wysłana: 15 Kwi 2012 11:45:32
Odpowiedz 
0x10c - nowa gra Notch'a ma przypominać Minecraft'a w kosmosie. Liczę na to, że uda się Notchowi ta nowa gra.
Enterprise D
Użytkownik
#26 - Wysłana: 15 Kwi 2012 17:57:00
Odpowiedz 
Alucard87
GG niestety nie mam ale przez skejpa moglibyśmy coś załatwić, bo mam pewien pomysł. Gdyby było więcej ochotników to moglibyśmy po prostu kupić serwer.
Alucard87
Użytkownik
#27 - Wysłana: 15 Kwi 2012 18:56:08
Odpowiedz 
Enterprise D
mój skypeid: shtaar1 (nie pytaj :P)
Edinkton
Użytkownik
#28 - Wysłana: 15 Kwi 2012 20:21:16
Odpowiedz 
Odnośnie co ma Notch do powiedzenia o piractwie:

"- Piractwo to nie kradzież. Jeśli ukradniesz samochód, oryginał jest stracony. Jeśli skopiujesz grę, jest ich po prostu więcej na świecie. Nie ma czegoś takiego jak stracona sprzedaż. Czy negatywna recenzja oznacza to samo? A co z przesuniętą datą premiery?"

Tak wiec Alucard87 to słowa samego twórcy. Po prostu stworzył dobry produkt, który sam się obronił.
Enterprise D
Użytkownik
#29 - Wysłana: 15 Kwi 2012 22:22:15
Odpowiedz 
UWAGA!!!
RAZEM Z Alucard87 ORGANIZUJEMY SERWER NA KTÓRYM BĘDZIEMY BUDOWAĆ OKRĘTY ZE STAR TREKA. POSZUKUJEMY WIĘC OSÓB Z DUŻĄ WYOBRAŹNIĄ, JEŻELI JESTEŚCIE ZAINTERESOWANI TO PISZCIE NA TYM FORUM. ŻEBY ZAŁOŻYĆ SERWER BĘDZIEMY MUSIELI GO ZAMÓWIĆ I ZAPŁACIĆ ZA NIEGO, JEDNAK NIE WIADOMO ILE BĘDZIE CHĘTNYCH OSÓB WIĘC POCZEKAMY Z TYM ALE KOSZTA SMS WYNIOSĄ MAKSYMALNIE MYŚLĘ 10 ZŁ.
ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH!!!
NEC
Użytkownik
#30 - Wysłana: 17 Kwi 2012 12:28:38 - Edytowany przez: NEC
Odpowiedz 
Witam. Świetny pomysł z tym minecraftem. Z tego co wiem są już modele kilku enterprise w sieci. Może tak na pierwszy ogień Defaiant?

Enterprise D:
GG niestety nie mam ale przez skejpa moglibyśmy coś załatwić, bo mam pewien pomysł. Gdyby było więcej ochotników to moglibyśmy po prostu kupić serwer.

Do drobnej budowy nie potrzeba dużego servera, można go założyć na zwykłym starym kompie.

Tu piękny przykład minecraftowej budowli odnośnie Enterprise.

http://www.youtube.com/watch?v=TIh1fxlqIoY
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Gry / Minecraft

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!