USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Stargate: Galaxies
 Strona:  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#1 - Wysłana: 21 Kwi 2011 10:45:26
Odpowiedz 
Witam wszystkim. Pewnie zastanawiacie się co kryje się pod tak tajemniczym tytułem. Otóż od jakiegos, czasu nosi mnie, żeby zagrać lub poprowadzić sesję RPG. Dlatego chciałem Wam, drodzy użytkownicy zaproponować Sesje RPG w universum Stargate. Na początek jednak dwa pytania. Pierwsze czy mogę prowadzić sesje RPG nie w uni Star Treka na tym forum? Drugie czy będą jacyś chętni, żeby powierzyć mi swoje dusze?
Pisarz
Użytkownik
#2 - Wysłana: 21 Kwi 2011 12:30:54
Odpowiedz 
Co do pierwszego, to pewności żadnej nie mam, ale chętnie wezmę udział w sesji.
patryk089x
Użytkownik
#3 - Wysłana: 21 Kwi 2011 14:13:44
Odpowiedz 
mozg_kl2

Ja chętnie bym zagrał, aczkolwiek nie mam nic (jak na razie) wspólnego ze Stargate'em.

Myślę, że jakbyś wpakował temat nie do "Gry", a do "różności" to mógłbyś grać w jakim sobie tylko uni wymarzysz... Choć właściwie to nie mam pojęcia. Trzeba poczekać na wypowiedź Jurgena.
Scimitar
Użytkownik
#4 - Wysłana: 21 Kwi 2011 16:11:33
Odpowiedz 
Ja też z chęcią zagram, SG jeszcze jako tako pamiętam.
Eviva
Użytkownik
#5 - Wysłana: 21 Kwi 2011 19:04:28
Odpowiedz 
A mnie przyjmiesz, czy wykopiesz za Wrota?
mozg_kl2
Użytkownik
#6 - Wysłana: 21 Kwi 2011 20:21:02
Odpowiedz 
patryk089x:
Ja chętnie bym zagrał, aczkolwiek nie mam nic (jak na razie) wspólnego ze Stargate'em.

Będzie wprowadzenie, także nic się nie bój.

patryk089x:
Myślę, że jakbyś wpakował temat nie do "Gry", a do "różności" to mógłbyś grać w jakim sobie tylko uni wymarzysz... Choć właściwie to nie mam pojęcia. Trzeba poczekać na wypowiedź Jurgena.

Sesja RPG to gra, więc to najlepszy dział. Rozmawiamy tu nie tylko o treku, więc czemu nie grać.

Pisarz
Scimitar

Ok to mamy 2 graczy. Ktoś jeszcze jest chętny?

Eviva:
A mnie przyjmiesz, czy wykopiesz za Wrota?

Nie widze powodów dla których miałbym Ciebie nie przyjąc. Zresztą pośrednio z Twojej inspiracji powstała ta sesja.
patryk089x
Użytkownik
#7 - Wysłana: 21 Kwi 2011 20:22:18
Odpowiedz 
mozg_kl2

To ja jestem 3 graczem...
(przelecę parę odcinków stargate'a może przed początkiem).
Eviva
Użytkownik
#8 - Wysłana: 21 Kwi 2011 20:25:40
Odpowiedz 
Ja mogę być czwartym, jako osoba skromna i cicha nie pcham się do czołówki
TSan
Użytkownik
#9 - Wysłana: 21 Kwi 2011 20:47:57
Odpowiedz 
mozg_kl2

patryk089x:

Właśnie, kiedy rusza sesja? Może i ja poszłabym w ślady patryka...
ortkaj
Użytkownik
#10 - Wysłana: 21 Kwi 2011 20:56:33
Odpowiedz 
mozg_kl2
W jakiej konwencji masz zamiar prowadzić sesję : SG- 1, Atlantis czy Uniwersum?
Scimitar
Użytkownik
#11 - Wysłana: 22 Kwi 2011 00:59:44
Odpowiedz 
Słyszałem, że Vanja chciała jeszcze się dołączyć.
mozg_kl2
Użytkownik
#12 - Wysłana: 22 Kwi 2011 08:05:56
Odpowiedz 
patryk089x:

Znajomość serialu nie jest wymagana. Sesje poprowadze tak, żeby każdy wiedział o co chodzi. Także spokojnie nie zarywaj nocy. Sam jeszcze całego Atlantisa i Universe nie widziałem. Treka zresztą też, co nie przeszkodziło mi kiedys prowadzić sesji w tym uni.

TSan:
Właśnie, kiedy rusza sesja?

Jeśli nikt nie man nic przeciw sesji w uni SG to dziś zaczne przygotowania. Narazie chciałem wysondować czy są w ogóle jacyś chętni.

Scimitar:
Vanja

Ok to chyba powoli mamy komplet. Sesje planuje na 4-5 góra 6 osób dzis wrzuce wszystkie informacje.
TSan
Użytkownik
#13 - Wysłana: 22 Kwi 2011 09:37:22
Odpowiedz 
mozg_kl2

Ja odpadam. Stargate znam tylko z jednego odcinka obejrzanego przelotem, a poza tym jestem już w trzech sesjach.
mozg_kl2
Użytkownik
#14 - Wysłana: 22 Kwi 2011 11:47:07 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Mineło 24h sprzeciwu nie usłyszałem więc przejdzmy do oficjalnych zapisów. Jeszcze raz witam wszystkich i pragnę zaprosić na sesję RPG pt. Stargate: Galaxies, która zgodnie z tytułem będzie miałą miejsce w tym universum. Przejdzmy jednak do konrektów.
Sesja będzie miałą miejsce present time jak to w zwyczaju w tym uni (2011 roku), co lokuje ją w drugiej połowie 2 sezonu Stargate Universe. Znajomość tego serialu jak i samego universum nie jest wymagana. Będzie wprowadzenie także, każdy dostanie informacje w pigułce.

Tło wydarzeń

Jesteście specjalistami w swoich dziedzinach(archeologia, biologia, fizyka, astronomia, etc). W wykonywaną pracę wkładacie całęgo siebie, co skutkuje szybkimi awansami i przychylnością przełożonych. Pewnego pięknego dnia, zostajecie wezwami "na dywanik".
-Pan wzywał sir?
- Tak proszę wejdzie. Proszę spocząć

Pokój waszego przełożonego nie wyróżniał się niczym szczególny. Na ścianach stare obrazu, na środku drewniane biurko. Wszystko było takie samo, jak zawsze. No prawie takie samo. Obok waszego przełożonego, stałą tajemnicza nie znana Wam postać. Mężczyzna około 40 lat, ugrany w garnitur palący papierosa.
- Pewnie zastanawiacie się po co zostaliście wezwani. Nie będe Was trzymał długo w niepewności. To jest agent Malcolm Barrett z Narodowego Departamentu Wywiadu  - mówiąc to wskazał na stojącą z boku postać.-w porozumieniu z agentem Barrettem wytypowaliśmy Was do pewnego projektu. Zostaniecie, oczywiście za waszą zgodą, przetransportowaniu do ośrodka szkoleniowego, gdzie odbędzie się miesięczne szkolenie. Projekt jest ściśle tajny i na chwilę obecną nie mogę nic więcej Wam powiedzieć. Macie 24h na podjęcie decyzji.

Ostatecznie zdecydowaliście się wziąść udział w szkoleniu. Łącznie wybranych zostało 200 osób, jednak przez cały okres szkolenia, nie mogliście się ze sobą komunikować. Mieszkaliście w 1 os pokojach, gdzie dostarczano Wam posiłki. Przez ten miesiąc sprawdzono Wasze umiejętności odnośnie walki, taktyki, stronomii, archeologii waszych specjalności oraz przeprowadzono szereg gier wojennych. Po miesiącu wyłoniono najlepsza 50. Wśród nich są wasze postacie. ZNacie siętylko z widzenia

Karty postaci

Imię nazwisko, narodowosć(nie musi być amerykanin), specjalność(archeolog, naukowiec, żołnierz, obcy), Charakterystyka postaci(wygląd, opis)

Specjalności

Archeolog- (archetyp Daniel Jackson) specjalista od starożytnych kultur, języków. Zwolennik rozwiązań dyplomatycznych a nie militarnych. Dobry negocjator

Naukowiec- (archetyp Sammantha Carter) genialny naukowiec, specjalista w swojej dziedzinie, umie ze spinacza zbudować śmigłowiec. Analiza, naprawa czegokolwiek czy obce technologie są dla niego wyzwaniem. Podobnie jak archeolog lubi rozwiązywanie zagadek tyle, że natury naukowej.

Żołnierz- (archetyp Jack O Niell) znawca broni wszelkiego rodzaju, dobry strateg. Lubi proste rozwiązania, unika wszlkeigo rodzaju technobełkotu. W jego rękach spoczywa bezpieczeństwo oddziału.

Tak w skrócie wyglądają opisy podstawowych specjalności. Jeśli chodzi o obcego to zależy jaka rasa, więc uzupełnie o ile ktoś się skusi na granie alienem.

Kwestie techniczne

Mistrzem gry jestem ja. Można się ze mną kontaktować poprzez maila w sprawie sesji. Tempo sesji to 1 post na 3 dni minimum. 3 dni dlatego, że zależy mi aby Wasze posty były dłuższe niż jedno zdanie. Chcę wiedzieć o czym myślą wasze postacie, a nie tylko widzieć same dialogi. Zatem nacisk na opisy, przemyślenia, motywacje jakie Wami kieruja. Oczywiście to działa w dwie strony, więc ja też sporo będe produkował. Narazie tyle. Oczekuje ewentualnych pytan, no i kart postaci.
TSan
Użytkownik
#15 - Wysłana: 22 Kwi 2011 12:00:45
Odpowiedz 
mozg_kl2

Gdzie będziemy się znajdować w sesji, w jaki otoczeniu i na czym ma polegać?

Jeśli nie trzeba znać Stargate to ja mogę spróbować jako archeolog. Ewentualnie naukowiec.
mozg_kl2
Użytkownik
#16 - Wysłana: 22 Kwi 2011 14:42:52
Odpowiedz 
TSan:
Gdzie będziemy się znajdować w sesji, w jaki otoczeniu i na czym ma polegać?

Kobiety to by chciały wiedzieć wszystko odrazu. W momencie rozpoczęcia sesji zakończone jest miesięczne szkolenie, które naprawde miało sprawdzić waszą wiedzę, spryt itp. Wasze postacie są w "finałowej" 50 udającej się do budynku konferencyjnego. Nie wiecie, o co chodzi, dlaczego i nie posiadacie żadnej wiedzy dotyczacej programu gwiezdnych wrót.
TSan
Użytkownik
#17 - Wysłana: 22 Kwi 2011 15:53:31
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Kobiety to by chciały wiedzieć wszystko odrazu.

mozg_kl2:
Nie wiecie, o co chodzi, dlaczego i nie posiadacie żadnej wiedzy dotyczacej programu gwiezdnych wrót.

Nie wiem, nie znam, zarobiony jestem, tak?
mozg_kl2
Użytkownik
#18 - Wysłana: 22 Kwi 2011 17:48:11
Odpowiedz 
TSan:
Nie wiem, nie znam, zarobiony jestem, tak?

Nie, i jeszcze raz nie. Jeszcze raz powoli. Wasze postacie są, specjalistami w swoich dziedzinach. Ich dowódcy/przełożeni, zgłosili ich kandydatury do szkolenia, które jest ściśle tajne. Po miesięcznym szkoleniu znależli się w najlepszej 50. Do tej pory nie miały styczności z programem gwiezdnych wrót, więc nie posiadają żadnej wiedzy na ten temat, gdyż jest on ściśle tajny.
Eviva
Użytkownik
#19 - Wysłana: 22 Kwi 2011 17:51:15
Odpowiedz 
mozg_kl2

A lekarza nie potrzebujesz?
mozg_kl2
Użytkownik
#20 - Wysłana: 22 Kwi 2011 19:13:53
Odpowiedz 
Eviva:
mozg_kl2

A lekarza nie potrzebujesz?

Z lekarzem, jest taki problem, że nie biorą oni udziału w misjach pozaplanetarnych.
Vanja
Użytkownik
#21 - Wysłana: 22 Kwi 2011 19:25:03
Odpowiedz 
Zgłaszam się. Profesja: żołnierz, szczegóły wkrótce. Opis ze zdjęciem?
Eviva
Użytkownik
#22 - Wysłana: 22 Kwi 2011 19:33:37
Odpowiedz 
mozg_kl2

Nie widzę siebie w innej roli, niestety.
Pisarz
Użytkownik
#23 - Wysłana: 22 Kwi 2011 19:35:03 - Edytowany przez: Pisarz
Odpowiedz 
Kto mówi, że trzeba ograniczać się do misji pozaplanetarnych? Weź pod uwagę powroty do głównej bazy, tam oczywiście trzeba zdać raport z wydarzeń itd.
No i oczywiście czasem zdarzy się, że lekarz będzie musiał opuścić na chwilę bazę, by pomóc na jakiejś planecie. No, ale Twój wybór.

Szykować już opis?
patryk089x
Użytkownik
#24 - Wysłana: 22 Kwi 2011 20:13:37
Odpowiedz 
Biorę stanowisko naukowca . Karta już się robi.
Vanja
Użytkownik
#25 - Wysłana: 22 Kwi 2011 20:43:22
Odpowiedz 
mozg_kl2

Kiedy planujesz zaczynać? Jakieś szczegółowe zasady będą?

Pierwsza postać do sesji:

Imię i nazwisko: Joanna Bis

Narodowość: polska

Specjalność: policyjny antyterrorysta

Wygląd: brunetka, niebieskie oczy, średni wzrost, wysportowana

Znaki szczególne: kilka blizn, głównie na rękach

Umiejętności: taktyka działań, strzelanie, nurkowanie, skoki spadochronowe, ochrona osób, działania z materiałami i urządzeniami wybuchowymi

Charakter: twarda i zdecydowana, nie znosi sprzeciwu. Kompletnie pozbawiona poczucia humoru, zawsze skoncentrowana na zadaniu które ma wykonać. Nie cierpi fałszu i dwulicowości. Nie jest osobą towarzyską i powoli nawiązuje przyjaźnie.

Wychowanka jednego z olsztyńskich domów dziecka. Zaraz po maturze wstąpiła do policji, a po 6 latach służby w oddziałach prewencji zgłosiła się do pododdziału AT. Jako antyterrorysta brała udział w akcjach ratowniczych podczas klęsk żywiołowych i katastrof, zatrzymaniach szczególnie niebezpiecznych przestępców, ochronie delegacji państwowych. Propozycję Malcolma Barretta przyjęła z entuzjazmem, spodziewając się okazji do wykazania się umiejętnościami i zdobycia nowych doświadczeń.

Joanna na służbie:
Joanna na służbie
Alucard87
Użytkownik
#26 - Wysłana: 22 Kwi 2011 21:53:28 - Edytowany przez: Alucard87
Odpowiedz 
Eviva
mozg zapomniał wspomnieć o jednej przypadłości lekarzy w uniwersum SG są bardzo lubiani i są magnesem na niebezpieczeństwo

Też się zgłaszam, tak btw

Mark "MJ" Jarvis
36 lat
narodowość: amerykanin (urodzony i wychowany w Seattle, WA)
specjalność: pilot USAF (stopień kapitana), obsługa ciężkiego sprzętu i broni (na różnych samolotach oblatał w sumie koło 800h, jego jednostka brała udział w misjach w Afganistanie, Iraku itp.)
umiejętności: "złota rączka", survival, naprawa i konserwacja sprzętu
wygląd: szatyn, oczy szare, karnacja ciemna, 175cm wzrostu, 87kg wagi, postawny, atletyczny
charakter: uparty, zasadniczy, spokojny, po służbie dusza towarzystwa

O przeszłości MJ'a wiadomo niewiele, a i to tylko najbliżsi jego znajomi. Wychowywał się z matką, ojciec n/n. Mimo ukończenia studiów (mechanika, UCLA), podjął służbę wojskową. Ofertę szkolenia przyjął jak każdą inną zmianę jednostki - bez szczególnego entuzjazmu, ale i bez większych oporów.
TSan
Użytkownik
#27 - Wysłana: 22 Kwi 2011 22:15:09
Odpowiedz 
mozg_kl2

Ja zaklepałam stanowisko archeologa, podeśle opis jutro, dzisiaj już nie chce mi się myśleć.
patryk089x
Użytkownik
#28 - Wysłana: 22 Kwi 2011 23:16:10 - Edytowany przez: patryk089x
Odpowiedz 
Marek "Frytka" Grojski
Narodowość: Polak, ma włoskie korzenie, wychowany nad morzem w Sopocie.
Specjalność: Naukowiec, potrafi zrobić wszystko i nic z wszystkiego i niczego.
Umiejętności: Dobra znajomość zagadnień związanych z mechaniką. Analiza, zasada działania, tworzenie ładunków wybuchowych - ogólnie jest absolutnym, najlepszym ekspertem od wszystkiego co wybucha. Poza tym zajmuje się analizą szkodliwych substancji. Poza tym dość dobrze pilotuje śmigłowiec. Ma przeszkolenie z zakresu taktyki walki ze względu na to, że dotąd służył jako przenośny ekspert od bomb w wojsku.
Wygląd: Wysoki, blondyn, kruczoczarne oczy, 198cm wzrostu, 80kg wagi, umięśniony, szerokie barki.
Charakter: Diabelnie złośliwy, z ironią i "z jajem", najczęściej denerwuje wszystkich w około. Jest bardzo impulsywny, niespokojny. On sam wiąże te cechy z długą pracą w wojsku.
Pisarz
Użytkownik
#29 - Wysłana: 23 Kwi 2011 00:35:15
Odpowiedz 
Może i mamy naukowca, ale dwóch chyba nie zaszkodzi, czyż nie?

Imię i nazwisko: Igor Zimov
Narodowość: Rosjanin, urodził się i wychował w Moskwie
Specjalność: Naukowiec
Umiejętności: Ekspert od chemii oraz systemów komputerowych. Potrafi włamać się do wszystkiego, nawet do mikrofalówki z obsługą Facebooka.
Wygląd: Dość niski brunet, ok. 175cm wzrostu, 50kg wagi. Nie jest specjalnie wysportowany. Brodaty, długowłosy.
Charakter: Urodzony pesymista, zawsze spodziewający się najgorszego. Ciągle zestresowany, chyba że się wcześniej napije wódki. Nieśmiały, oczywiście z wyjątkiem takim samym jak przy poprzedniej cesze.

Zimov, jak każdy Rosjanin, odznacza się na pewno zamiłowaniem do wszelkiego rodzaju trunków, głównie dlatego zaczął studiować chemię. W wolnej chwili nauczył się też łamania zabezpieczeń komputerów, by wykradać filmy czy oprogramowanie i udostępniać je nielegalnie długo przed premierą. Pewnego dnia rozpoczyna karierę w wojsku, by nie marnować swoich talentów.
patryk089x
Użytkownik
#30 - Wysłana: 23 Kwi 2011 10:13:11
Odpowiedz 
Pisarz

2 naukowców zawsze się przyda zwłaszcza że ja jestem od wybuchów a ty od komputerów (tj. głównie).
 Strona:  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Gry / Stargate: Galaxies

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!