USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / ST: Delta One - w zasadzie jeszcze nie propozycja ale już pomysły

Autor Wiadomość
patryk089x
Użytkownik
#1 - Wysłana: 12 Kwi 2011 11:34:56
Odpowiedz 
Witajcie !

Jak pewne część osób zauważyła, przez różne kwestie w naszej sesji ST: Explorer trochę się namieszało i wykruszyło się dużo osób. W związku z tym mam pomysł na coś nowego.

Byłaby to sesja luźna, dziejąca się w XXVI w. i dotyczyłaby eksploracji kwadrantu delta.

Mam już gotowe tło i zajmuję się projektem statku, którym mieliby latać teoretyczni gracze.

Sesja byłaby prowadzona w nowym stylu, coś pomiędzy moim, Jurgena i z pewnymi dodatkami.

Sytuacja wygląda tak:
Jest dwóch MG - główny i pomocniczy. Główny odpowiada za fabułę i to co się dzieje, a pomocniczy pomaga przy jej tworzeniu oraz pilnuje porządku, np. zatrzymuje sesję, gdy kogoś nie ma, a jest potrzebny w danej sytuacji. Dodatkowo aby osoby mające mniej czasu nie pogubiły się, w sesji ma prawo odbyć się jedno ważne wydarzenie (np. atak na statek, odkrycie czegoś) na dzień. Docelowa liczba osób to 10.

Drugi MG będzie wybrany przez ewentualnych graczy, pierwszym zostanę ja. Dokładniejsze zasady jeszcze nieutworzone.

Gdyby byli jacyś chętni do grania, proszę o wpisywanie się tutaj - na razie bez żadnych szczegółowych informacji, chcę tylko wiedzieć czy mam dalej projektować fabułę, czy raczej nie ma zainteresowania.

Wasz (początkujący) MG,
patryk089x
patryk089x
Użytkownik
#2 - Wysłana: 12 Kwi 2011 12:20:32 - Edytowany przez: patryk089x
Odpowiedz 
Oczywiście w związku z tym nie opuszczę aktualnej sesji

BTW: Skończony już projekt mostka klasy Delta One:

1 - Fotel dowódcy
2 - Stanowisko sternika
3 - Stanowisko operacyjne
4 - Główny ekran
5 - Konsola inżynieryjna
6 - Konsola naukowa
7 - Konsole taktyczna
8 - Konsola misji
9 - Sala konferencyjna
10 - Turbowindy
11 - Konsole rezerwowe
12 - Pokój kapitana
13 - Awaryjne kapsuły ratunkowe
14 - Pierścień ewakuacyjny - znajdują się w nim wejścia do zapasowych kapsuł i awaryjne transportery.
TSan
Użytkownik
#3 - Wysłana: 12 Kwi 2011 13:31:20
Odpowiedz 
patryk089x

Ja jestem chętna, mam tylko pytanie: czy są już jakieś wydarzenia typowo temporalne w tym okresie?

P.S. Zaklepuję posadkę oficera naukowego!
patryk089x
Użytkownik
#4 - Wysłana: 12 Kwi 2011 13:36:57 - Edytowany przez: patryk089x
Odpowiedz 
TSan

Typowo temporalne ? W jakim sensie ?

EDIT: Ja zaklepuję kapitana
TSan
Użytkownik
#5 - Wysłana: 12 Kwi 2011 14:19:18
Odpowiedz 
patryk089x

Przeniesienie w czasie, spotkanie swojego odpowiednika z przeszłości/przyszłości itp.
patryk089x
Użytkownik
#6 - Wysłana: 12 Kwi 2011 14:23:11 - Edytowany przez: patryk089x
Odpowiedz 
TSan

Aaa... W tym sensie. Tj. Jeszcze się nie wydarzyły, ale mam pewne plany ;)

Próbne tło:

Po wydarzeniach związanych ze statkiem SS Explorer, który do 2421r. eksplorował galaktykę (opisane w sesji ST: Explorer) dochodzi do zawirowań politycznych i trzy imperia dawniej połączone tylko współpracą naukową łączą się w jedność. Dzięki współpracy przejęci zostają m.in. Tholianie i inne rasy kwadrantu beta. Główną siłę nowej potęgi stanowią dawni Romulanie. Pod ich wpływem państwo staje się policyjne. Tworzy się absolutny reżim, który może przypominać komunizm. Tak jest do 2489r., gdy główną siłę przejmuje Federacja. Rozpoczynają się badania naukowe na ogromną skalę.

W reszcie galaktyki także dochodzi do istotnych zmian. Obszar Połączonych Imperiów, będący przez kilkanaście lat największym w dolnej części galaktyki, przesuwa się w prawo, do kwadrantu beta pod wpływem ataków ze strony nowego imperium - rasy, która powstała z połączenia Kardasjan i innych ras tamtych regionów. Podporządkowują sobie większość kwadrantu alfa skutecznie przejmując inne "państewka".

Odkryto nowy tunel podprzestrzenny prowadzący do terenów bardzo bliskich jądru galaktyki. Znajduje się on niedaleko Romulusa i jest jednym z pierwszych odkrytych stabilnych tuneli podprzestrzennych. Otwiera się zawsze co 122,5 sekundy. Dzięki dokładnemu zbadaniu tunelu od środka w roku 2554 powstaje pierwszy sztuczny tunel podprzestrzenny, nazwany na cześć Borga Trans-Warp. Szybki rozrost sieci tuneli oraz ich stabilność powoduje zmniejszenie wartości tradycyjnego napędu Warp. Naukowcy zaczynają interesować się eksploracją innych kwadrantów naszej galaktyki i z ochotą patrzą na galaktyki sąsiednie. W 2601r. powstaje silnik zdolny rozpęzić statek do prędkości ciągłej 9.9 Warp. Jest on ciągle w fazie ostrożnych testów.

O kwadrancie gamma wiadomo niewiele. Jedyne informacje to takie, że w 2531r. przyleciała mała bezzałogowa sonda z tamtych rejonów. Miała w sobie dzienniki polityczne. Z tamtych informacji wynika, że cywilizacje kwadrantu gamma rozpoczęły ludobójstwa, a tereny tam znajdujące się nie są zdatne do zamieszkania przez wiele lat przez skażenie biologiczne i radioaktywne. W związku z tym za kolejny cel w eksploracji kosmosu zostaje wybrany kwadrant delta. Przemawia za tym wiele argumentów. Między innymi ludziom zależy na dokładnym zbadaniu sytuacji Borg.

W związku z tym w 2632r. powstaje okręt COSS Delta One (RNCO-1352-A), cud techniki, okręt klasy Delta One, powstałej specjalnie w celu eksploracji kwadrantu delta. Ma on dobrą załogę. Są na nim także naukowcy, analizujący kolejne zjawiska mające tam miejsce.

COSS Delta One - Opis:
Mostek klasy Delta One to powrót do starego design'u. Jest to zestawienie mostków Galaxy, Prometheus i Sovereign. Mostek opiera się na drugiej z nich. Z Galaxy ma dodaną salę konferencyjną. Z Sovereigna pochodzi głównie wygląd. Do tego został rozszerzony o tzw. pierścien ewakuacyjny, przy którym znajdują się awaryjne kapsuły ratunkowe oraz awaryjny transporter.
reyden
Użytkownik
#7 - Wysłana: 13 Kwi 2011 22:20:37
Odpowiedz 
Jedno ale - ten twój silnik który niby potrafi utrzymać WARP 9.9 .

To było już ze 200 lat wcześniej - Voy miał prędkość ciągłą WARP 9.975 , Promek WARP 9.9 , podobnie Nebula .

W tym czasie to ja bym władował do statku napęd slipstream , w końcu Voyager przywiózł technologię ponad 220 lat wcześniej .
patryk089x
Użytkownik
#8 - Wysłana: 13 Kwi 2011 22:57:30
Odpowiedz 
reyden

9.975 ? To był prędkość chwilowa... Czyli taka, która mogła być utrzymywana niedługo. Warp 9.9 ciągłe to ogromna prędkość.

USS Phoenix forum / Gry / ST: Delta One - w zasadzie jeszcze nie propozycja ale już pomysły

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!