USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Propozycja sesji
 Strona:  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
patryk089x
Użytkownik
#1 - Wysłana: 5 Mar 2011 18:11:25 - Edytowany przez: patryk089x
Odpowiedz 
Miałem pomysł na sesję dziejącą się na początku XXV wieku. Federacja, Romulanie i Klingoni tworzą sojusz po zażegnaniu niebezpieczeństwa ze strony Dominium dzięki zniszczeniu tunelu bajorańskiego przez cząteczkę omega i utworzenie ogromnej wyrwy podprzestrzennej.

Powstałby Naukowy Sojusz Federacyjno-Romulańsko-Klingoński. (w skrócie FRKSA).

Powstałby okręt USS Explorer, klasy Prometheus II. Rozpoczęłaby się eksploracja galaktyki w kierunku jej rdzenia.

Są chętni na załogę Explorera ?
Eviva
Użytkownik
#2 - Wysłana: 5 Mar 2011 18:36:43
Odpowiedz 
Mnie możesz mieć za darmo
patryk089x
Użytkownik
#3 - Wysłana: 5 Mar 2011 18:42:33
Odpowiedz 
Eviva

A na jakie stanowisko ?
Ja się rezerwuję na pierwszego oficera
Eviva
Użytkownik
#4 - Wysłana: 5 Mar 2011 18:44:48
Odpowiedz 
Czy ja wiem? Co przydzielisz Może szef ochrony?
patryk089x
Użytkownik
#5 - Wysłana: 5 Mar 2011 19:00:13 - Edytowany przez: patryk089x
Odpowiedz 
Eviva

No cóż. Jesteś pierwsza więc masz wybór

Poza tym zrób kartę postaci

BTW: jeśli wierzyć tej mapie, to będzie co odkrywać http://www.startrek.pl/res/dbbig/mapy/galmap_big.j pg
patryk089x
Użytkownik
#6 - Wysłana: 5 Mar 2011 19:56:59 - Edytowany przez: patryk089x
Odpowiedz 
Więc tak :
Ja jako pierwszy oficer :

KARTA :
Imię : Andre
Rasa : Człowiek
Stopień : Komandor II Stopnia / Nadkomandor (oznaczenie stosowane w FRKSA)
Charakter : Niedrażliwy, spokojny, uprzejmy.
Wygląd : Niebieskie oczy, długie ciemne, włosy, 190 cm wzrostu, 90 kg.
Przydział : Pierwszy oficer na USS Explorer

I Eviva jako Szef Ochrony.
Eviva
Użytkownik
#7 - Wysłana: 5 Mar 2011 20:02:09
Odpowiedz 
Szef ochrony:

Imię: Sybo
Rasa: Wolkanka
Wiek: nieokreślony (nie przyznaje się do niego, wygląda na jakieś ziemskie 25 lat)
Stopień: subkomandor
Wygląd: oczy brązowe, włosy czarne, długie, upięte w kok, 178 cm wzrostu, 60 kg, z wyglądu przypomina Marlenę Moreau (TOS"Mirror,mirror"), oczywiście ze spiczastymi uszami
Charakter: jak na Wolkankę, dość agresywny, nie ufa nikomu i w żadnej sytuacji
patryk089x
Użytkownik
#8 - Wysłana: 5 Mar 2011 20:54:29
Odpowiedz 
Eviva:
Stopień: subkomandor

Dla ścisłości pozwolę sobie stworzyć taką skalę stopni :

Załogant Stopnia 0 / kadet / subzałogant
Załogant Stopnia I / załogant
Załogant Stopnia II / mat / nadzałogant
Załogant Stopnia III / bosman /nadmat
Porucznik Stopnia 00 / chorąży
Porucznik Stopnia 0 / podporucznik / subporucznik
Porucznik Stopnia I / porucznik
Porucznik Stopnia II / nadporucznik
Komandor Stopnia 0 / podkomandor / subkomandor
Komandor Stopnia I / komandor
Komandor Stopnia II / nadkomandor
Komandor Stopnia III / kapitan
Admirał Stopnia 00 / kontradmirał
Admirał Stopnia 0 / wiceadmirał
Admirał Stopnia I / admirał
Admirał Stopnia II / dowódca wojskowy FRKSA / admirał floty.
biter
Użytkownik
#9 - Wysłana: 5 Mar 2011 21:18:58
Odpowiedz 
patryk089x:
A na jakie stanowisko ?

Eviva:
Może szef ochrony?

patryk089x:
No cóż. Jesteś pierwsza więc masz wybór

Cytując Sapko będą iście jasełki z Evivką za biurkiem ochrony
patryk089x
Użytkownik
#10 - Wysłana: 5 Mar 2011 21:20:40 - Edytowany przez: patryk089x
Odpowiedz 
biter:
Cytując Sapko będą iście jasełki z Evivką za biurkiem ochrony

Będą... Ale za to nie będzie nudno

biter
To może ty też jakieś stanowisko przyjmiesz ?
Eviva
Użytkownik
#11 - Wysłana: 5 Mar 2011 21:22:20
Odpowiedz 
patryk089x

Niestety musi się zebrać jeszcze parę osób, bo przecież we dwoje grac nie będziemy.
patryk089x
Użytkownik
#12 - Wysłana: 5 Mar 2011 21:23:49
Odpowiedz 
Eviva

Wiem o tym
Najważniejsze - jak grać bez dowódcy
biter
Użytkownik
#13 - Wysłana: 5 Mar 2011 22:00:48 - Edytowany przez: biter
Odpowiedz 
patryk089x:
To może ty też jakieś stanowisko przyjmiesz ?

Ja to raczej nadaję się na Ferengiego, właśnie posiadłem umiejętność skutecznego wciskania szajsu za korzystną (dla mnie) cenę.

Żartuje, nie mam interesacji chwilowo partycypowania w sesji dziejącej się futurystycznie.
Picard
Użytkownik
#14 - Wysłana: 5 Mar 2011 22:02:42
Odpowiedz 
patryk089x

Masz zapotrzebowanie na oficera naukowego? Wprawdzie w przeszłości byłem na bakier z każdą sesją RPG, w jakiej brałem udział, ale może jeszcze raz spróbuje, może warto?
Alucard87
Użytkownik
#15 - Wysłana: 6 Mar 2011 03:28:56
Odpowiedz 
patryk089x
Ja też z chętnie się dołączę.
Imię: Kar'el
Rasa: Pół-Człowiek, pół-Romulanin
Stopień: Komandor Stopnia I / komandor (do negocjacji )
Stanowisko: oficer taktyczny
Charakter: chłodny, tajemniczy, czasem trochę megaloman.
Wygląd: oczy czarne, tak jak i klasyczny Romulański bob , budowa atletyczna, 190cm wzrostu, około 95kg wagi.
TSan
Użytkownik
#16 - Wysłana: 6 Mar 2011 09:17:14
Odpowiedz 
Ja chcę! Mogę być nawet kapitanem... Oczywiście, będę pół-Wolkanką.
MarcinK
Użytkownik
#17 - Wysłana: 6 Mar 2011 09:17:40
Odpowiedz 
Ja też mogę się dołączyć?

Imię:Douglas
Rasa: Człowiek (Azjata) jednak jego Prababka od strony Matki była Bekazoidem
Stopień: Porucznik Stopnia I
Stanowisko: Oficer naukowy jeśli można.
Wygląd: Proste czarne włosy, średnio ścięte (podobnie jak tu) czarne oczy, szczupły, wzrost 188cm, waga około 93 kg.
patryk089x
Użytkownik
#18 - Wysłana: 6 Mar 2011 09:31:52
Odpowiedz 
Picard

Oficer naukowy... Hmm ?
Czekam na kartę postaci

Alucard87
Komandor Stopnia I to odpowiednik tego komandora, który był normalnie. Może lepiej Komandor Stopnia 0 (coś jak komandor porucznik), bo jako komandor byłbyś już pewnie pierwszym.

Tło sesji:
Rok 2401. Po kilku konfliktach zbrojnych i zażegnaniu niebezpieczeństwa ze strony dominium (niszcząc tunel podprzestrzenny i tworząc ogromną wyrwę) oraz Borga (zniszczenie sieci trans-warp) zostaje zawiązany FRKSA (Federacyjno-Romulańsko-Klingoński Sojusz Naukowy).

Jego zasady:
1.Każda strona może wymagać od innych stron pomocy naukowej.
2. Każda ze stron ma prawo obsadzić 1/4 załogi na danym statku / stacji kosmicznej powstałej w ramach współpracy FRKSA (dalej zwanego sojuszem) niezależnie od tego, na terytorium której ze stron powstała.
3. Każda ze stron może odejść z Sojuszu, lecz wtedy zostanie potraktowana jako wróg.
4. Rozwiązanie sojuszu może nastąpić tylko za porozumieniem wszystkich stron
5. Strona, na terytorium której został wybudowany dany obiekt ma prawo wybrać kapitana, lecz może to prawo oddać innym stronom.
6. Żadna ze stron nie może żądać od innych pomocy militarnej.
7. Żadna ze stron nie może zaatakować pozostałych.
8. Statki będą nosiły oznaczenia SS(starship) nazwa_statku (oznaczenie strony, na terytorium której powstał-numer-oznaczenia pozostałych stron). CZYLI : SS Explorer (F-01-RK)
9. Dodatkowo utworzony zostaje fundusz współpracy i wszystkie strony zobowiązują się pozostawić wolną 1/4 miejsc na obiekcie, gdyż te miejsca ma objąć załoga spoza sojuszu, ze stron, które podpisały fundusz współpracy (m. in. Ferengi /na propozycje czekam /
10. Każda ze stron ma prawo wlatywać w przestrzeń innych stron, jednak mogą to być tylko statki nieuzbrojone.
11. Zasady wchodzą w życie 1. 01.2400 r. ziemskiego, o godzinie 00:01.

Na "północy" sojuszu, (w kierunku rdzenia) powstają liczne stacje kosmiczne. Rozpoczyna się dalsza eksploracja kwadrantów alfa i beta.

Cząsteczka omega powoduje wyrwę podprzestrzenną w tunelu podprzestrzennym co powoduje jego zniszczenie.

Bajorański system gwiezdny zostaje zniszczony przez rozerwany tunel i powstałą ogromną wyrwę.

Powstaje USS Explorer (F-01-RK), na którym znajduje się 1/4 mieszkańców federacji, 1/4 romulan, 1/4 klingonów i 1/4 ras z funduszu współpracy (są ferengi oraz kardasjanie).

Jest to okręt klasy Prometeusz II powstałej w wyniku współpracy. Ma on silne uzbrojenie oraz napęd warp w każdej sekcji. Maks. prędkość chwilowa to 9,9 warp.

W bajorańskiej wyrwie podprzestrzennej rozpoczynają się badania nad pod-podrzestrzenią i próby stworzenia trans-warp.
patryk089x
Użytkownik
#19 - Wysłana: 6 Mar 2011 09:39:00 - Edytowany przez: patryk089x
Odpowiedz 
TSan

Dobra, czekamy na kartę.
I nie kapitanem, a Komandorem Stopnia III

MarcinK

Oficera naukowego zajął już Picard.

Proszę ogólnie o to, żeby byli też jacyś romulanie i klingoni albo nawet ferengi (przeczytajcie zasady sojuszu).

Alucard87
A może jednak po prostu romulanin ?
Muszę przestrzegać zasad sojuszu

A poza tym to do gry przydałby się cały senior staff, postacie drugoplanowe odegra MG (mistrz gry)

Picard
Proponuję Ci, żebyś był Klingonem, gdyż muszą jacyś być a nikt się nie pali
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#20 - Wysłana: 6 Mar 2011 11:03:37 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Komuś się przyda Romulański subkomandor ( syn Pretora) ?? Czy tylko jako dodatkowa torpeda?

Imię: Vanik
Rasa: Romulanin
Stopień: Subkomandor
Stanowisko: jakie mi przydzielą
Wygląd: Wysoki, smukły typowy Romulanin.

Urodził się w 2340 roku na Romulusie w rodzinie o duzych tradycjach wojskowych. Matka skończyła Romulańską Akademie Wywiadu i dalszą kariere kontynuowała w Tal`Shiar. Pracowała w dziale Klingońskim.Jednak została przydzielona do wspólnej akcji kardasjańsko-romulańskich wywiadów w kwadrancie gamma w 2371 roku. Zginęła w masakrze w mgławicy Omarion Ojciec skończył Imperialną Akademie Wojenną po czym służył w jednostkach stacjonujących przy granicy z Imperium Klingońskim.

Vanik poszedł w ślady ojca i w 2356 roku wstąpił do Akademi Wojennej. Ukończył je z wyróżnieniem w 2361 roku. Brał udział w wojnie z Dominium. Brał udział w Bitwie o Kardasje.
TSan
Użytkownik
#21 - Wysłana: 6 Mar 2011 12:33:46
Odpowiedz 
patryk089x

Wow, postarałeś się. Niezła historia. A nie lepsza byłaby klasa "naszego" statku? http://www.startrek.pl/phoenix.php

Bedziesz MG, rozumie się? I karta:

Imię: T'Shori (nic nie mogłam wymyślić)
Rasa: Pół-Człowiek, pół-Wolkanka
Stopień: Komandor Stopnia III
Stanowisko: Kapitan
Charakter: sarkatyczne poczucie humoru, nieco nerwowa, chłodna, nie angażuje się emocjonalnie. Lubi dręczyć ludzi psychicznie wrednymi uwagami, perfekcjonistka.
Wygląd: oczy brązowe, rude loki do pasa, budowa raczej szczupła, 178 cm wzrostu, około 63kg wagi.
Historia: Urodziła się na Wolkanie. Jej matka była lekarzem Floty a ojciec wolkańskim ambasadorem. Wychowała się w San Francisco. Ma starszego o dwa lata brata. W wieku 23 lat przeżyła ciężkie załamanie psychiczne po tragicznej śmierci matki. Usiłowała potem popełnić samobójstwo. Po tym incydencie odeszła na rok z Floty. Na Akademii ukończła kosmologię kwantową. Służyła na USS Marine jako oficer naukowy. Obecnie służy jako kapitan na SS Explorer.

Wystarczy? Mogę jeszczę cos dopisać.
patryk089x
Użytkownik
#22 - Wysłana: 6 Mar 2011 12:40:43
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

Przyda się. Będziesz głównym mechanikiem / sternikiem / głównym oficerem medycznym. Co wybierzesz...
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#23 - Wysłana: 6 Mar 2011 12:44:39
Odpowiedz 
patryk089x

Oficer medyczny:D Trzeba poznać wszystkich z załogi(szczególnie załogantki)
patryk089x
Użytkownik
#24 - Wysłana: 6 Mar 2011 12:46:48
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

Przyda się. Wybierz sobie : sternik / doradca / główny mechanik / główny oficer medyczny

TSan
Pewnie, że się rozumie
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#25 - Wysłana: 6 Mar 2011 13:12:46
Odpowiedz 
patryk089x

A co z Imperium Kardasjańskim? Bajorem ? Jak wygląda sytuacja astropolityczna Twojego RPG?
patryk089x
Użytkownik
#26 - Wysłana: 6 Mar 2011 13:19:15
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

patryk089x:
Bajorański system gwiezdny zostaje zniszczony przez rozerwany tunel i powstałą ogromną wyrwę.

Co do Bajoru - już go nie ma

Imperium Kardasjańskie podpisuje Pakt o nieagresji z Federacją i Romulanami. Zostają włączeni do funduszu współpracy i kilkunastu kardasjan znajduje się także na pokładzie SS Explorera.

Kardasjanie toczą wojnę z Tzenkethi więc przedstawiają bierność militarną wobec FRKSA.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#27 - Wysłana: 6 Mar 2011 13:22:24
Odpowiedz 
patryk089x

patryk089x:
Kardasjanie toczą wojnę z Tzenkethi

Oni to maja spust. Impreza z Dominium, teraz randka z Tzekhenti. Zostaja jeszcze Tholianie oraz Breenowie. Chyba że powstaje trójprzymierze przeciwko Kardasji.
patryk089x
Użytkownik
#28 - Wysłana: 6 Mar 2011 13:29:46
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

Do tolian nie będą się dobierać, bo za daleko
Za to Breeni pomagają przy walce z Tzenkethi, mają sojusz z kardasją.
Jeszcze jest gorn
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#29 - Wysłana: 6 Mar 2011 13:36:33
Odpowiedz 
patryk089x

patryk089x:
Jeszcze jest gorn

Wielka koalicja , Breen sojusz z Kardasja hmmm, zapomnieli o masakrze z czasów wojny z Dominium?? Ale byla impreza,,
patryk089x
Użytkownik
#30 - Wysłana: 6 Mar 2011 13:41:11
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ

No cóż. Teraz Kardasja chce sobie podporządkować większą część kwadrantu alfa posuwając się w dół (według mapy) i na prawo. Niewykluczone, że zaatakują Federację.

Ups. Zdradzam część moich planów ( jako MG )
(tego nie było)
 Strona:  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Gry / Propozycja sesji

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!