USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Kultowe Gry i Konsole
 Strona:  ««  1  2  ...  4  5  6  7  8  ...  17  18  »» 
Autor Wiadomość
MarcinK
Użytkownik
#151 - Wysłana: 4 Cze 2011 19:02:57
Ciekawą rzecz zauważyłem. Otóż o ile Sony i Nintendo w swoich konsolach korzystają, ze swoich osiągnięć (np. Blu-ray u Sony) to Microsoft nic nie wnosi swojego tylko składa konsole z części wynalezionych przez innych.
Darnok
Użytkownik
#152 - Wysłana: 4 Cze 2011 19:20:56
Bo nie sprzęt się liczy a gry.
MarcinK
Użytkownik
#153 - Wysłana: 4 Cze 2011 19:23:16
Darnok:
Bo nie sprzęt się liczy a gry.

Tak tylko że Xbox-a i tak nie opłaca się kupować, bo gry na niego zostają zwykle wydane dodatkowo na PC. A np. gry nintendo są tylko na konsole, podobnie jak większość gier sony.

Ja uważam że nie Xbox nie ma zbyt wielu tytułów wartych uwagi.
Seybr
Użytkownik
#154 - Wysłana: 4 Cze 2011 19:36:27
MarcinK:
Ciekawą rzecz zauważyłem.

No to ja dam ci kont argument. Cała inna gama podzespołów PS3 pochodzi od innych producentów i to głównie amerykańskich.

Procesor Cell skonstruował IBM, Sony i Toshiba mają mały wkład w projektowanie. Jedynie co do dodali instrukcje do procesora służące do obsługi gier. Czemu tak Linux śmiga na PS 3 ? Bo ten procesor jednak pochodzi od technologii PC.

Procesor graficzny nVidia, to typowo amerykańska firma.
Pamięci Rambus, też amerykańskie stosowane nawet w N64. Spotkałem się z nimi, w PC umarły.

Optyka, jak wiesz laser jest wynalazkiem Polaków ! Japończycy tylko zrobili z niego użytek.

W dzisiejszych czasach jeden producent nie produkuje podzespołów od A do Z, dotyczy to telewizorów, samochodów oraz wypisz sobie dalej.
Przykład, tak kochane twoje produkty z Japonii. Toyota, Honda, silniki min. produkowane w Polsce. Nissan korzysta z technologii Renoult. Mazda korzysta z technologii Forda. Japońskie może być sake czy susi.

Kupując kiedyś telewizory produkowane w Polsce, marku Unimor Siesta mieliśmy w nich kineskopy Philipsa.

PS3 korzysta z technologii wrednych amerykanów oraz ludzi przybyłych z innych części świata. Polacy mieli sporo wkładu w produkcji procesorów.
Darnok
Użytkownik
#155 - Wysłana: 5 Cze 2011 02:08:47
Seybr:
Optyka, jak wiesz laser jest wynalazkiem Polaków ! Japończycy tylko zrobili z niego użytek.

Z tego, co się orientuję, to Polski laser tam nie gości, tylko gorszy, Japoński.
Seybr
Użytkownik
#156 - Wysłana: 5 Cze 2011 08:20:37
Darnok:
Z tego, co się orientuję, to Polski laser tam nie gości, tylko gorszy, Japoński.

Możesz rozwinąć swoja myśl ?
MarcinK
Użytkownik
#157 - Wysłana: 5 Cze 2011 09:14:49
Seybr
Tyle że część elementów PS-3 to wynalazki sony. A w Xbox-ach żaden element nie został wynaleziony przez Microsoft.
Seybr
Użytkownik
#158 - Wysłana: 5 Cze 2011 09:54:21
MarcinK:
Tyle że część elementów PS-3 to wynalazki sony.

Jakie się pytam ?

Procek nie, grafika nie, ram nie, pamięci nie, obudowa z tworzywa też nie, tranzystory też nie, dalej wymieniać, usb też nie. Japończycy potrafią korzystać z cudzej technologi do swoich celów.

Podaj mi te konkretne przykłady, co jest wyłącznym produktem Sony.

Zresztą to co za argument ? Czy mnie to obchodzi, że w danej konsoli czy innym produkcie wynalazł to radziecki uczony czy japoński inżynier.
Doctor_Who
Użytkownik
#159 - Wysłana: 5 Cze 2011 11:36:31
MarcinK

MarcinK:
Mam pytanie zna sie ktoś na emultorze do Commodore 64, CCS64? Bo próbuję uruchomić grę i po pojawieniu się napisu "Press Play to tape" nie wiem co zrobić.

A o jaką grę chodzi?
Ja z reguły używam tego emu do odpalania starych Dizzych i nie miałem tego komunikatu.
Podaj grę, może coś wykombinujemy.
MarcinK
Użytkownik
#160 - Wysłana: 5 Cze 2011 13:14:30
Doctor_Who:
A o jaką grę chodzi?

Chodzi o:
The monster movie game.
Doctor_Who
Użytkownik
#161 - Wysłana: 5 Cze 2011 13:26:26
MarcinK

OK, w wolnych chwilach spróbuję przetestować.
Zresztą swego czasu założyłem temat poświęcony uruchamianiom starych gier na nowym sprzęcie...
Darnok
Użytkownik
#162 - Wysłana: 9 Cze 2011 00:00:33
MarcinK:
Chodzi o:
The monster movie game.

Na ps2 pamiętam była gra, gdzie walczyło się takimi potworkami podobnymi do godzilli. Walczyło się między budynkami.
Co do Sony, to może oni nie wymyślają nowych technologii ostatnio (Betamaxa wymyślili chyba?), ale ryzykują i wprowadzają te technologie na rynek- Blu-Ray przecież był pierwszy na PS3 i był przez rok o wiele tańszy niż same odtwarzacze BR. Sony dopłacało do konsol.
Darnok
Użytkownik
#163 - Wysłana: 9 Cze 2011 13:55:44
Seybr
Teraz zauważyłem Twój post, więc zrobię podwójny, by podbiło
Chodzi o to, że ten Polski miał niby być lepszy, ale droższy, więc Sony wybrało Japoński (który z tego, co się orientuję powstał później, natomiast ich było stać na wypuszczenie tego na rynek). Szukałem materiałów na ten temat, na razie nie mogę znaleźć informacji o tym z wyjątkiem jakiegoś forum (bardzo wolno mi internet działa).
Doctor_Who
Użytkownik
#164 - Wysłana: 9 Cze 2011 14:06:08
MarcinK

Próbowałeś się dowiedzieć czegoś na forach o emulacji?

Na przykład tutaj:

http://www.forum.emunes.pl/index.php?topic=534.0
MarcinK
Użytkownik
#165 - Wysłana: 9 Cze 2011 14:11:55
Darnok:
Na ps2 pamiętam była gra, gdzie walczyło się takimi potworkami podobnymi do godzilli.

Pewnie chodzi ci o War of The Monsters Gdzie pojawiają się potwory oparte o bestie z klasycznych filmów.
Togera oparty o Godzillę, Congar o King Konga, Preyot o Kamacurs. Osobiście gry nie posiadam, ale nawiązania od razu widzę.

Podobną grą jest King Of The Monsters i King of The monsters 2. Gdzie pojawiają się nawiązania do kultowych Kaiju, np. Geon/super geon do Godzilli, Woo do King Konga, Cyber Woo do Mecha Konga, Atomic Guy do Ultramana itp.
The_D
Użytkownik
#166 - Wysłana: 9 Cze 2011 14:26:44
MarcinK:
Mam pytanie zna sie ktoś na emultorze do Commodore 64, CCS64? Bo próbuję uruchomić grę i po pojawieniu się napisu "Press Play to tape" nie wiem co zrobić.

Jeżeli uruchamiasz grę z obrazu kasety przez Run (Fast) to zwykle nie pyta o takie rzeczy. Ale jeżeli z jakiegoś powodu to nie zadziała, to "Play" na wirtualnym magnetofonie możesz wcisnąć najeżdżając w głównym menu na "Tape Device 1" i wybierając F2 - Status.

MarcinK:
Tak tylko że Xbox-a i tak nie opłaca się kupować, bo gry na niego zostają zwykle wydane dodatkowo na PC.

Ale jak ktoś ma X-Boksa do gier, to do prac biurowych i internetu wystarczy mu prosty i tani PC.
MarcinK
Użytkownik
#167 - Wysłana: 4 Lip 2011 08:41:27
A więc, prze ostatnie kilka tygodni odbyłem wywiad ze znajomymi posiadaczami konsol VII generacji.

A więc nadal wychodzi na to że Xbox to wielkie G.

Wii: Idealna do zabawy z przyjaciółmi. Wii remote naprawdę daje duże możliwości. Grafika może i nie jest jakaś wybitna (zbliżona do grafiki konsol VI generacji) ale to nie przeszkadza. Konsola naprawdę daje dużo zabawy, a szczególnie gdy nie gra się samemu.

PlayStation3: Świetna platforma do gier, posiada Blue-Ray więc można używać do odtwarzania filmów, dostęp do internetu ale nie obsługuje niektórych wtyczek, jednak na portale informacyjne itp. można spokojnie wchodzić. Na konsolę wychodzą tytuły z różnych gatunków, Ściganki, Bijatyki, Strzelanki, RPG itp.

X-box 360: Co prawda gry wydane na X-360 i PS-3 wyglądają lepiej na Xboxie. Poza tym płatny multi-player, a tytuły które wyszły tylko na tą konsolę to strzelanki i fable.

Tak więc ciągle stoję murem za tym że konsole japońskiej produkcji są najlepsze.
Seybr
Użytkownik
#168 - Wysłana: 4 Lip 2011 09:22:28 - Edytowany przez: Seybr
MarcinK:
A więc nadal wychodzi na to że Xbox to wielkie G.

Idealne wnioski, wręcz nadaje się na referat lub pracę doktorską.

MarcinK:
Konsola naprawdę daje dużo zabawy, a szczególnie gdy nie gra się samemu.

To od dawna każdy wie, ta konsola jest stworzona dla rodziny. Po to została wyprodukowana, ale poszukaj tam dobrych gier dla dorosłego gracza. jest ich mało, a gier dla dzieci jest sporo. WII to dobra konsola rodzinna, to ja wiem i tu masz rację.

MarcinK:
PlayStation3: Świetna platforma do gier, posiada Blue-Ray więc można używać do odtwarzania filmów, dostęp do internetu ale nie obsługuje niektórych wtyczek, jednak na portale informacyjne itp.

Argument z Blue Ray i filmy był dobry na początku produkcji konsoli. W tedy ten format był bardzo drogi, dziś byle odtwarzacz kosztuje 300 - 400 zł.

MarcinK:
Na konsolę wychodzą tytuły z różnych gatunków, Ściganki, Bijatyki, Strzelanki, RPG itp.

A na xboxa nie wychodzą, stary ale odrób czasem lekcję, popatrz na bibliotekę obu konsol.

MarcinK:
[quote=MarcinK]Poza tym płatny multi-player, a tytuły które wyszły tylko na tą konsolę to strzelanki i fable.

Tak MS pojechał z płatnym multi, zobacz jeszcze co się dzieje z DLC. Par ę mapek do multi kosztuje 60 zł. Mówię o PC, jechanie po marce np. Call of Duty. Najlepsze jest to, że mało kto gra na tych mapach. Do multi to ja mam PC.

MarcinK:
Tak więc ciągle stoję murem za tym że konsole japońskiej produkcji są najlepsze.

Kwestia akademicka, ty masz swoją opinię, ja swoją. Przypomnę jeszcze tobie o tak pięknym ataku hakerów na PSN. Sony najpierw ukryło atak, oraz skradzione dane. Beznadziejnie zabezpieczone dane, masę strat. Ponoć są w plecy 14 mld dolarów.
Trzeba było blokować Linuksa ?

No i spadek płynności gry w konsolach Sony, jest stosunkowo większy niż na xboxie. Lenistwo producentów gier czy zbyt skomplikowane konsole ?
MarcinK
Użytkownik
#169 - Wysłana: 6 Lip 2011 08:51:13
Seybr:
A na xboxa nie wychodzą, stary ale odrób czasem lekcję, popatrz na bibliotekę obu konsol.

Chodzi mi o tytuły ekskluzywne czyli takie które są dostępne tylko na X360 a to głównie strzelanki a np. PS3, WII ma bardziej rozbudowaną bibliotekę tytułów ekskluzywnych.

Seybr:
Tak MS pojechał z płatnym multi,

Bo Microsoft to krwiopijca.

Bez przesady jak mam konsolę i chcę grać przez internet to nie dość że trzeba płacić za internet to jeszcze za samo multi.
Seybr:
Do multi to ja mam PC.

Ale nie wszyscy mogą sobie pozwolić na co roku nowy komputer by móc grać w najnowsze tytuły, więc bardziej opłaca im się konsola, np. na PS-2 gry wychodzą już od ponad 11 lat i działają na wszystkich modelach PS-2.
Seybr
Użytkownik
#170 - Wysłana: 6 Lip 2011 11:11:12
MarcinK:
Bez przesady jak mam konsolę i chcę grać przez internet to nie dość że trzeba płacić za internet to jeszcze za samo multi.
Seybr:

Wiesz prawa rynku oraz pazerność ludzi jest straszna. Kiedyś wiele rzeczy było darmowych, teraz za nie się płaci. Dodatek do gry to był dodatek, kupę godzin spędzało się przy nim, teraz nazywają to DLC, dadzą parę mapek, jakiegoś guna i płać człowieku jeśli chcesz grać.

MarcinK:
Ale nie wszyscy mogą sobie pozwolić na co roku nowy komputer by móc grać w najnowsze tytuły, więc bardziej opłaca im się konsola, np. na PS-2 gry wychodzą już od ponad 11 lat i działają na wszystkich modelach PS-2.

Wiesz na dzień dzisiejszy komputery mocą obliczeniową przerastają konsole, przynajmniej w kwestii wykorzystanych gier. Teraz jest ogromny zastój obliczeniowy, puki nie wyjdą nowe konsole, producenci GPU i CPU będą ściemniać i nie wychylać się z nowszą technologią, wydajnością. Owszem wychodzą nowe karty graficzne, ale nowszy model co najwyżej jest wydajniejszy o te parę %.
Do puki nie wyjdą nowe konsole, ja mogę spać spokojnie. Nawet rok po premierze będę grał w nowe tytuły, najwyżej na mniejszych detalach. Zawsze mogę dokupić lepszą kartę graficzną czy ramu dorzucić. Obecnie gry wykorzystują dwa rdzenie ja mam cztery. Ramu mam 4 gb, planuje dokupić kolejne 4 ze względu na pracę którą wykonuję.

Jeżeli mówisz o nowych tytułach, średnio są one droższe o 80 zł w stosunku do PC. Jeżeli człowiek kupuje jedną grę w miesiącu w skali roku daję to trochę grosza. Za to można kupić nowy procek czy dobrą kartę graficzną.

Ostatnio czytałem w CDA ciekawy artykuł, co jest tańsze granie na konsoli czy na PC. Podobne wnioski miałem w swoim artykule dla innego pisma.
Kupując konsole nie mamy wszystkiego to tego zestawu trzeba dokupić drugiego pada oraz inne gadżety. Telewizor tej jest przydatny, można sobie grać na starej bance, ale np. PS 3 wyświetla obraz w HD. Do tego trzeba mieć min. 32 calowy telewizor, kolejny koszt w granicy 1800 zł. Jeden TV w domu to wojna, bo ty chcesz grać a np. twoja dziewczyna oglądać Rambo.
Fanatycy konsol używają kompa, to też wydatek. Jeżeli służy im do netu to ok, ale czasem trzeba go wymienić, to kolejne koszty.

Mi to obojętne kto na czym gra, ta wojna konsola vs. komp to spór akademicki. Można wypisywać plusy i minusy.

Pomijam wszelkie piractwo, w tedy takie koszta spadają na łeb.
Darnok
Użytkownik
#171 - Wysłana: 6 Lip 2011 13:16:31
Seybr:
Argument z Blue Ray i filmy był dobry na początku produkcji konsoli. W tedy ten format był bardzo drogi, dziś byle odtwarzacz kosztuje 300 - 400 zł.

Co nie zmienia faktu, że teraz zdarzają się gry (na Xboxa), które mają po kilka płyt DVD. Średniowiecze
Zdarzają się też bonusy- najnowszy Battlefield ma mieć na Blu-Reyu Battlefielda 1943 (polecam, bo gra świetna).
Seybr:
Kupując konsole nie mamy wszystkiego to tego zestawu trzeba dokupić drugiego pada oraz inne gadżety

Głupi argument. Jak chcesz grać na komputerze w dwie osoby, to też musisz dokupić pada, a jak niektóre gry pada wymagają (do wygodnej gry), to nie dostajesz go w zestawie z komputerem. Czemu niby konsole liczysz na dwie osoby, a komputer na jedną?
Seybr:
. Telewizor tej jest przydatny, można sobie grać na starej bance, ale np. PS 3 wyświetla obraz w HD. Do tego trzeba mieć min. 32 calowy telewizor, kolejny koszt w granicy 1800 zł.

Już widzę jak grasz w Crysisa na 16' Nokii.
Seybr:
Do tego trzeba mieć min. 32 calowy telewizor, kolejny koszt w granicy 1800 zł

Bzdura. Od zawsze gram na 26'. To już jest indywidualna kwestia, czy grasz blisko telewizora (bo masz mały pokój), czy np. w salonie. To nie może być miarodajny argument.
Seybr:
TV w domu to wojna, bo ty chcesz grać a np. twoja dziewczyna oglądać Rambo.

A ojciec chce sprawdzić totka, siostra pograć w simsy, młodszy brat wejść na facebooka, a ja pograć w jakąś najnowszą strzelankę ew. strategię, która jest wydawana w 3 częściach po 200zł, a jedyne, co je różni to kampania. No i jeszcze pozostaje chmara gier z mikropłatnościami.
Jak widzisz przy wykorzystaniu tych samych argumentów wychodzi na to, że konsola jest o wiele przyjaźniejsza do grania, a do tego tańsza- i co z tego, że kupię grę na komputerze, jak muszę jeszcze dokupić lepszy miecz, kolejne misje itd. Na konsolach też to się pojawia, ale jeżeli taki element pojawia się na konsolach, to na 100% wystąpi też na komputerze- w drugą stronę to nie działa. Przypominam też o usłudze Playstation Plus- darmowe gry co miesiąc (z czego klasyki na stare konsole też się znajdują- ja np. pocinam teraz w Streets of Rage i Bornout Paradise- wszystko w ramach tego abonamentu).
Seybr
Użytkownik
#172 - Wysłana: 6 Lip 2011 13:57:57
Darnok:
Czemu niby konsole liczysz na dwie osoby, a komputer na jedną?

Chodziło mi o akcesoria, do spokojnego grania. Zakup ich jest droższy niż do PC. W kwestii zamienników, kontrolerów to PC ma spory wybór cenowy. Podstawowy kontroler gier do PC to myszka + klawiatura. Jak ktoś jest maniakiem to zawsze może sobie dokupić. W kwestii dozbrojenia konsola wychodzi drożej.

Darnok:
Już widzę jak grasz w Crysisa na 16' Nokii.

To źle widzisz. Teraz z racji nowej pracy chce kupić monitor min. 23 calowy.

Darnok:
Bzdura. Od zawsze gram na 26'. To już jest indywidualna kwestia, czy grasz blisko telewizora (bo masz mały pokój), czy np. w salonie. To nie może być miarodajny argument.

Jaki dokładnie LCD, CRT ? Na dzisiejsze czasy 26 cali to mało. Możesz do konsoli sobie kupić 19 calowy telewizor. Ale to się mija z celem. Konsola równa się duży telewizor. No ja mam tylko 32 cale i chciał bym mieć więcej. Z moich znajomych, którzy mają PS 3 to ja mam najmniejszy, reszta ma od 40 i wyżej.

Darnok:
A ojciec chce sprawdzić totka, siostra pograć w simsy, młodszy brat wejść na facebooka, a ja pograć w jakąś najnowszą strzelankę ew. strategię, która jest wydawana w 3 częściach po 200z

To już chyba jakaś kolekcjonerska ta gra ;].

Darnok:
Jak widzisz przy wykorzystaniu tych samych argumentów wychodzi na to, że konsola jest o wiele przyjaźniejsza do grania, a do tego tańsza- i co z tego, że kupię grę na komputerze, jak muszę jeszcze dokupić lepszy miecz, kolejne misje itd.

Samo założenie konsoli, ona służy do grania i mam być bardziej przyjemna. W praktyce jest różnie. Gra na konsoli jest tańsza, oj nie powiedział bym. Na PC i na konsoli jest te chamskie DLC. Przykład Call of Duty Black Ops. Tu i tu za dodatkowe mapy płacisz.
Jak się gra w MOORPG, to ja się nie dziwie, ja nie gram i nie płacę.
Darnok
Użytkownik
#173 - Wysłana: 6 Lip 2011 16:56:01 - Edytowany przez: Darnok
Seybr:
Chodziło mi o akcesoria, do spokojnego grania

Takie akcesoria są w zestawie. Obecnie w zestawie są też kamerki i MOVE. Przypominam, że za bodajże 170zł do Playstation 2 była gra RAZEM z kamerką eye toy.
Seybr:
PC ma spory wybór cenowy.

Oczywiście, ale pady jakością podobne do konsolowych kosztują tyle samo. Najpopularniejszym padem na PC jest w tym momencie ten od xboxa.
Seybr:
W kwestii dozbrojenia konsola wychodzi drożej.

Tylko, że konsola jest od razu gotowa do gry- bierzesz pada z zestawu, podpinasz kablem z zestawu (no chyba, że dokupujesz HDMI- to koszt 30zł i tutaj mogę się zgodzić) i grasz.
Seybr:
To już chyba jakaś kolekcjonerska ta gra ;].

Starcraft ;)
Seybr:
To źle widzisz.

Masz rację- nie widzę tego, jak grasz na 16' w nowego crysisa na komputerze ;)
i przypominam, że monitor to urządzenie niezbędne do gry- można je policzyć jako dodatkowy kontroler dla komputera bo telewizor to przeważnie już jest w domu.
Seybr:
Jaki dokładnie LCD, CRT

LCD. CRT już w sklepach nie sprzedają, zresztą są one już tanie. Jeżeli stać kogoś na konsolę lub dobry komputer, to stać go na telewizor 32' (stary model lub nowy, używany lub nie- od kilku lat 720p to standard i na 32' spokojnie wystarczy)
Seybr:
Jak się gra w MOORPG, to ja się nie dziwie, ja nie gram i nie płacę.

RTSy i gry MMO to ostatnie bastiony komputera- teraz coraz częściej inne gatunki to porty z konsol (z fajnymi wyjątkami jak Wiedźmin).
MarcinK
Użytkownik
#174 - Wysłana: 6 Lip 2011 19:50:17
Darnok:
RTSy i gry MMO to ostatnie bastiony komputera

Który stopniowo przechodzi na stronę konsol. Dzięki takim wynalazkom jak Wii remote czy PS Move w bardzo bliskiej przyszłości będzie można grać dużo łatwiej w RTS-y na konsoli, jednak strategię turowe przeszły już dawno na stronę konsol.

A MMO, również staną się niebawem popularne na konsolę na PS-3 i Wii gdyż mają one darmowe multi, a Xbox 360 jak pisałem ma płatne multi bo Microsoft to krwiopijca.
Seybr
Użytkownik
#175 - Wysłana: 6 Lip 2011 20:37:11
Darnok:
Takie akcesoria są w zestawie. Obecnie w zestawie są też kamerki i MOVE.

Move jest chyba jeden, jak się czepiać szczegółów.

Darnok:
Tylko, że konsola jest od razu gotowa do gry- bierzesz pada z zestawu, podpinasz kablem z zestawu (no chyba, że dokupujesz HDMI- to koszt 30zł i tutaj mogę się zgodzić) i grasz.

No fakt i grasz, wiadomo że komp jako platforma to sterowniki oraz inne duperele.

Darnok:
i przypominam, że monitor to urządzenie niezbędne do gry- można je policzyć jako dodatkowy kontroler dla komputera bo telewizor to przeważnie już jest w domu.

No bez monitora też nic nie napiszesz, monitor nie trzeba wymieniać co roku, czy co 3 lata ;].
Wiedz ja mogę przedstawić fakty że PC jest tańszy a tu że konsola, spór akademicki.

Darnok:
RTSy i gry MMO to ostatnie bastiony komputera- teraz coraz częściej inne gatunki to porty z konsol (z fajnymi wyjątkami jak Wiedźmin).

PC przegrywa z konsolami dzięki piractwu, bilans zysków jest prosty. Więcej sprzedaje się na konsolę, co ja poradzę na to.

MarcinK:
A MMO, również staną się niebawem popularne na konsolę na PS-3 i Wii gdyż mają one darmowe multi, a Xbox 360 jak pisałem ma płatne multi bo Microsoft to krwiopijca.

Do czasu będą darmowe. Na PC jest sporo MOO darmowych, ale król jest jeden WoW ;].
Z tego co mi wiadomo są MOORPG płatne na konsolę oraz też są gry z mikropłatnościami.

Mi graczowi bardziej opłaca się inwestować w PC niż w konsolę. Dzięki tej maszynie zarabiam. Dodatkowy dysk mam zamiar kupić, oraz ram tylko ze względu na rodzaj pracy. Obróbka HD zajmuje sporo miejsca.
MarcinK
Użytkownik
#176 - Wysłana: 7 Lip 2011 09:49:25
Seybr:
Mi graczowi bardziej opłaca się inwestować w PC niż w konsolę.

Tylko popatrz o ile lepiej jest grać w wiele gier na padzie niż klawiaturze np. Shaun White na klawiaturze to istna męka, a na padzie czysta przyjemność, ogólnie w większość gier lepiej grać na padzie.
Seybr:
Dodatkowy dysk mam zamiar kupić,

I właśnie, dysk twardy do komputera to wydatek rzędu co najmniej 100 zł, a kartę pamięci do konsoli można kupić za 20 zł.

Inna sprawa że gry na konsole mają praktycznie tą samą cenę np. wszystkie moje gry na PS-2 kosztowały po 59,99 zł a z tego co widziałem gry na PS-3 były o 10 zł droższe a teraz dla porównania GTA: San Andreas na PS-2 kosztowało 59,99 zł a wersja na PC 129,99 zł.

Dalej. Akcesoria do konsoli, jeśli chcesz grać z kimś starczy że kupisz drugiego pada, cena nie przekracza 150 zł. Potem możesz dokupić inne akcesoria, jeśli chcesz.

A teraz komputer zwykle nie służy tylko do grania ale także do pracy itp. czyli większość komputerów jest wyposażona oprócz klawiatury, myszy, jednostki i monitora w drukarkę i skaner, modem itp. każdy element (poza myszą) to wydatek powyżej 150 zł.
Seybr
Użytkownik
#177 - Wysłana: 7 Lip 2011 10:36:01
MarcinK:
Tylko popatrz o ile lepiej jest grać w wiele gier na padzie niż klawiaturze np. Shaun White na klawiaturze to istna męka, a na padzie czysta przyjemność, ogólnie w większość gier lepiej grać na padzie.

Ja gram w FPS`y i RTS`y. W tym wypadku klawiatura i mysz jest lepsza.

MarcinK:
I właśnie, dysk twardy do komputera to wydatek rzędu co najmniej 100 zł, a kartę pamięci do konsoli można kupić za 20 zł.

Cytuj do końca, przecież pisałem że dysk potrzebny jest mi do pracy a nie do gier. Do gier i pierdół wystarcz mi moja szybka 500 cetka. Na niej zmieszczę gry, zdjęcia i wiele innych rzeczy.

MarcinK:
Dalej. Akcesoria do konsoli, jeśli chcesz grać z kimś starczy że kupisz drugiego pada, cena nie przekracza 150 zł. Potem możesz dokupić inne akcesoria, jeśli chcesz.

Do PC też więc ?

MarcinK:
A teraz komputer zwykle nie służy tylko do grania ale także do pracy itp. czyli większość komputerów jest wyposażona oprócz klawiatury, myszy, jednostki i monitora w drukarkę i skaner, modem itp. każdy element (poza myszą) to wydatek powyżej 150 zł.

No dobra, jeżeli komputer służy do pracy znaczy on zarabia na siebie, idą twoim tokiem myślenia to do konsoli dopłaca się jedynie. Są gracze którym komputer służy jako konsola do gier, więc drukarki skanery inne pierdoły nie są potrzebne.
W moim wypadku od listopada 2010 roku mój komp spłacił się parokrotnie, rozumiesz mnie. Zarobiłem na niego, jak możesz zarobić zawodowo dzięki konsoli ? Jaki jest procent graczy, który zarabia dzięki konsoli a jaki dzięki PC ? Stosunek jest ogromny. Mój komp zarabia na gry na konsolę oraz inne rzeczy do domu. Konsola z założenia służy jedynie do rozrywki. Ty sam masz komputer i pewnie wykorzystujesz jego do pracy, szkoły.

MarcinK:
Inna sprawa że gry na konsole mają praktycznie tą samą cenę np. wszystkie moje gry na PS-2 kosztowały po 59,99 zł a z tego co widziałem gry na PS-3 były o 10 zł droższe a teraz dla porównania GTA: San Andreas na PS-2 kosztowało 59,99 zł a wersja na PC 129,99 zł.

Porównaj sobie grafikę z PS2 z dzisiejszymi PCetami. Sorry to jak by malucha porównać z np. Focusem RS czy Golfem GTI. Nowości o 10 zł droższe no gdzie masz ten sklep. Jak znajdziesz sklep gdzie Killzone 3 kosztuje 80 dych a nie 200 stówy to stawiam tobie flaszkę.

Czego konsole nie mają w naszym kraju, dobrej gazety z pełnymi wersjami. Ostatnio chciałem kupić nówkę Resident Evil 5. Na PS3 cena 91 zł, na PC 45 zł. Jednak dobrze że się wstrzymałem, wyszła w CDA , czasopismo i tak kupuję co miesiąc więc wydatek 15 zł jest w moim domowym budżecie.
Darnok
Użytkownik
#178 - Wysłana: 7 Lip 2011 12:15:37
Seybr:
No dobra, jeżeli komputer służy do pracy znaczy on zarabia na siebie, idą twoim tokiem myślenia to do konsoli dopłaca się jedynie. Są gracze którym komputer służy jako konsola do gier, więc drukarki skanery inne pierdoły nie są potrzebne.

Heh, no już też nie przesadzajmy ;] ja też dorabiam na komputerze, ale (akurat mi) wystarczy do tego internet i sprawnie działający windows xp.
Seybr:
Czego konsole nie mają w naszym kraju, dobrej gazety z pełnymi wersjami. Ostatnio chciałem kupić nówkę Resident Evil 5. Na PS3 cena 91 zł, na PC 45 zł. Jednak dobrze że się wstrzymałem, wyszła w CDA , czasopismo i tak kupuję co miesiąc więc wydatek 15 zł jest w moim domowym budżecie.

No i z tym nie ma co się kłócić. Jedyna taka alternatywa z gratisami to PS+, ale to kosztuje bodajże 30zł miesięcznie (tylko pełnych gier więcej- minisy na psp, klasyk i jedna gra na ps3, do tego zniżki i masa innych darmowych rzeczy, pierwszeństwo przy demach i betach).
MarcinK
Użytkownik
#179 - Wysłana: 7 Lip 2011 13:18:02
Seybr:
Ja gram w FPS`y i RTS`y. W tym wypadku klawiatura i mysz jest lepsza.

W przypadku RTS tak, w przypadku FPS wolę pada.

Seybr:
to stawiam tobie flaszkę.

Ciekawe co policja powie na podawanie alkoholu nieletnim?
mozg_kl2
Użytkownik
#180 - Wysłana: 7 Lip 2011 13:36:48
MarcinK:
Ciekawe co policja powie na podawanie alkoholu nieletnim?

Jak to mówi przysłowie gdzie dwóch się bije, tam mozg flaszke weźmie. Nie martwcie się chętnie zaopiekuje się jej zawartością;)
 Strona:  ««  1  2  ...  4  5  6  7  8  ...  17  18  »» 
USS Phoenix forum / Gry / Kultowe Gry i Konsole

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!