USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / ST: Nova rozmowy o sesji II
 Strona:  ««  1  2  ...  62  63  64  65  66  ...  85  86  »» 
Autor Wiadomość
Paradoks
Użytkownik
#1891 - Wysłana: 31 Gru 2010 15:42:14
Odpowiedz 
Jurgen

Tak w ogóle to o której sondzie my teraz mówimy? Bo Chase, o ile mnie pamięć nie myli, zostawił przed Badlands jeszcze drugą - tamta nie miałaby bliżej?

kanna:
i po co koce?

Żeby piasek nie wchodził w otwory czułków.

Zresztą: czy na plaży nie jest aby chłodniej niż gdzie indziej? To po to przecież ludzi ciągnie nad morze. Że wieje.
kanna
Użytkownik
#1892 - Wysłana: 31 Gru 2010 16:58:57
Odpowiedz 
Paradoks:
To po to przecież ludzi ciągnie nad morze. Że wieje.

nieno, ciągną, bo woda w Bałtyku ma 18 stopni :D
Jurgen
Moderator
#1893 - Wysłana: 31 Gru 2010 17:23:16 - Edytowany przez: Jurgen
Odpowiedz 
Paradoks
Kanna

Mówimy o sondzie wystrzelonej najprawdopodobniej przez SI (przez nia dowiedzieliśmy się, że frachtowiec kardassiański leci do kolonii). Nasza sonda nie miała warp i w ogóle została w innym miejscu.

kanna:
na plazy jest wystarczająco goraco

Jak dla kogo. Zresztą jak jest plaża, to zazwyczaj jest i woda - zazwyczaj chłodniejsza niż powietrze.

Paradoks:
Żeby piasek nie wchodził w otwory czułków.

kanna:
nieno, ciągną, bo woda w Bałtyku ma 18 stopni

Ja ciągnę tam, gdzie woda jest "bardziej cieplejsza"
Arek
Użytkownik
#1894 - Wysłana: 31 Gru 2010 18:21:08
Odpowiedz 
Jurgen:
A skoro o sesji mowa, to Arek - twoja postać cały czas na Ciebie czeka, poza tym, w "poczekalni" są jeszcze Biter i T'San - zbliża się już pora (a przynajmniej mam taką nadzieję), kiedy Wasi bohaterowie będą mogli włączyć się do gry.

Chorąży Shran melduje swoją gotowość. No dobra, muszę jeszcze się zapoznać z tym co się stało, odkąd zaprzestałem gry [jakbyś mi wysłał na phlox94@gmail.com wszystko co muszę wiedzieć był bym wdzięczny, bo w przeciwnym wypadku musiałbym całą sesję od nowa czytać bo praktycznie nic nie pamiętam po tak długim czasie]
Jurgen
Moderator
#1895 - Wysłana: 31 Gru 2010 19:17:51
Odpowiedz 
Arek

Poszło.
Paradoks
Użytkownik
#1896 - Wysłana: 1 Sty 2011 23:02:56
Odpowiedz 
Jurgen:
Mówimy o sondzie wystrzelonej najprawdopodobniej przez SI (przez nia dowiedzieliśmy się, że frachtowiec kardassiański leci do kolonii).

Myślałem że to było z czujników DS9.

Arek

Fajne że do nas wracasz.
Arek
Użytkownik
#1897 - Wysłana: 1 Sty 2011 23:10:06 - Edytowany przez: Arek
Odpowiedz 
Jurgen
Doszło

Od kiedy mogę startować?

Paradoks:
Fajne że do nas wracasz.

Też się cieszę :D
kanna
Użytkownik
#1898 - Wysłana: 2 Sty 2011 09:17:10
Odpowiedz 
Paradoks
Pani porucznik, czy będzie pani taka dobra....

Nie będzie. Spadówa
Jurgen
Moderator
#1899 - Wysłana: 3 Sty 2011 19:27:33
Odpowiedz 
Arek:
Od kiedy mogę startować?

Od razu. Twoja postać jest w szkole w Atali.
Arek
Użytkownik
#1900 - Wysłana: 3 Sty 2011 22:44:41
Odpowiedz 
Jurgen:
Od razu. Twoja postać jest w szkole w Atali.

Pozwolisz, że zacznę jutro po południu?
Jurgen
Moderator
#1901 - Wysłana: 4 Sty 2011 12:48:06
Odpowiedz 
Arek

Nie ma problemu.
Q__
Moderator
#1902 - Wysłana: 5 Sty 2011 16:15:36
Odpowiedz 
Madame Picard
Jurgen
kanna
Paradoks
Arek

Drodzy moi towarzysze gry, którzy (niebezpodstawnie) zaczęliście unikać reszty phoenixowych tematów chciałem Was zaprosić do rzucenia jednak okiem poza Sesję. Wydaje mi się, że mimo (a może w efekcie?) "pyskówek" w "Co myślimy o..", "Banach.." i "Co dalej z..." forum znacząco odżyło. Takiej ilości ciekawych, merytorycznych dyskusji o Treku i nie o Treku dawno nie mieliśmy.

ps. Jurgen, wybacz OT.
Jurgen
Moderator
#1903 - Wysłana: 5 Sty 2011 17:34:28
Odpowiedz 
Q__

Alez proszę Cię bardzo.
Jurgen
Moderator
#1904 - Wysłana: 6 Sty 2011 11:22:59
Odpowiedz 
Q__

O i widzisz, temat o strachach lękach itp. jest dokładnym potweirdzeniem, tego o czym kiedyś pisałem i obrazuje powód, dlaczego najczęściej nie chce mi się pisać w tematach merytorycznych, poza docinkami i kwestiami formalnymi: tak naprawdę nie ważne, co napisze na temat, najpierw muszę się "przedrzeć" przez atak/obronę czyjegoś ulubionego/mniej_lubianego serialu. Na zasadzie: "Geordi (żeby nie było, że w DS9, bo tak już zostałem zaszufladkowany) zrobił tak czy siak i to obrazuje problem o którym rozmawiamy", na co dostaję odpowiedź: "Ale TNG to był kiepski serial, w VOYu to dopiero fajne rzeczy pokazali!". No i gadać się odechciewa...

Celowo nie edytuje, żeby temat podskoczył, bo tak to nikt nie zwróci uwagi.
kanna
Użytkownik
#1905 - Wysłana: 7 Sty 2011 15:37:52
Odpowiedz 
Jurgen
Na niczym nie wytnie??
Jurgen
Moderator
#1906 - Wysłana: 7 Sty 2011 16:11:41
Odpowiedz 
kanna

Nie wywróci się, po polskiemu.
kanna
Użytkownik
#1907 - Wysłana: 7 Sty 2011 21:32:32
Odpowiedz 
Zastanówmy się, dlaczego w ciągu 15 min rozmowy, Rosalinda 4 razy posyłała Steiera na odpoczynek. Z jaką -sfrustrowaną zapewne - potrzebą Rosalindy możemy tu mieć do czynienia
Madame Picard
Moderator
#1908 - Wysłana: 7 Sty 2011 22:06:30
Odpowiedz 
kanna

Bo jest bardzo troskliwa i się martwi o dowódcę .
Paradoks
Użytkownik
#1909 - Wysłana: 8 Sty 2011 00:23:44
Odpowiedz 
Madame Picard
kanna

Bo nasze postacie jak jednak kochająca się rodzina są
Madame Picard
Moderator
#1910 - Wysłana: 8 Sty 2011 17:46:06
Odpowiedz 
Jedna wielka dysfunkcjonalna rodzina .
Eviva
Użytkownik
#1911 - Wysłana: 8 Sty 2011 18:00:45
Odpowiedz 
Madame Picard:
Jedna wielka dysfunkcjonalna rodzina

Bardzo po polsku, może nie?
kanna
Użytkownik
#1912 - Wysłana: 9 Sty 2011 17:07:18
Odpowiedz 
Paradoks
Ta'nar nosi kamizelkę bez rękawów :P
Paradoks
Użytkownik
#1913 - Wysłana: 9 Sty 2011 17:19:14
Odpowiedz 
kanna

No to bark.
kanna
Użytkownik
#1914 - Wysłana: 9 Sty 2011 21:45:10
Odpowiedz 
Paradoks

Metaprojekcja? Ze niby projekcja nadbudowana na projekcji Ta'nar? czy na Chase'a? Bo generalnie to nie ma takiego ppojęcia
Paradoks
Użytkownik
#1915 - Wysłana: 9 Sty 2011 22:11:14
Odpowiedz 
kanna

Chodziło o to, że Ta'nar przypisuje Chase'owi projekcję, a więc: projekcja projekcji.

Google znajduje dwa wyniki, czyli jako neologizm funkcjonuje. :p
kanna
Użytkownik
#1916 - Wysłana: 9 Sty 2011 22:16:54
Odpowiedz 
Paradoks

wcale nie funkcjonuje, meta- oznacza cos więcej, rodzaj wglądu, wiedze o czymś. Jak metapoznanie, czyli wiedza o poznaniu, zrozumienie procesów poznawczych.

Metaprojekcja oznaczałaby więc - przez analogię - wiedzę o własnej projekcji.
Paradoks
Użytkownik
#1917 - Wysłana: 9 Sty 2011 23:17:56
Odpowiedz 
kanna

No ale niekoniecznie musi to być wiedza. Etymologicznie "meta" to coś nad czymś, coś po czymś, chodzi o następstwo w czasie lub relację przyczynową. Tak to funkcjonuje w grece. A więc metapoznanie to poznanie odnoszące się do poznania, metapoznanie jest wtórne wobec poznania, poznanie jest przedmiotem metapoznania. Analogicznie metajęzyk (język-o-języku), metadygresja (dygresja-o-dygresji), metanauka (nauka-o-nauce) i metaprojekcja (projekcja, której treścią jest pierwotniejsza projekcja, czyli projekcja projekcji).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Meta
kanna
Użytkownik
#1918 - Wysłana: 10 Sty 2011 10:45:21
Odpowiedz 
Paradoks

Nie jestem specjalna fanka Freuda, ale cos tam pamiętam

Twój wywód byłby prawidłowy (wiecej: technicznie jest prawidłowy) acz zupełnie błędny, poniewaz opiera się na fałszywym założeniu. Załozyłeś, że człowiek ma świadomość swoich projekcji.

Paradoks:
A więc metapoznanie to poznanie odnoszące się do poznania, metapoznanie jest wtórne wobec poznania, poznanie jest przedmiotem metapoznania

To zdanie jest kluczowe.

Nie może byc mowy o metaprojekcji, poniewaz jej przedmiot, czyli projekcja jest nieswiadomy dla człowieka. Osoba dokonująca projekcji nie ma tej świadomości, poniewaz nie zdaje sobie sprawy ze swoich wypartych instynktów, które projektuje. Gdyby wiedziała, że ma niezaspokojone potrzeby, to by je zaspokoił w taki, czy inny spsób, a nie dokonywał projekcji.

Jeżli sie przy tym słowie upierasz, to metaprojekcją dla Ta'nar była by jej wiedza o projekcjach dokonywanych przez Chase'a i odwrotnie.
To co teraz w rozmowach robimy to jest metaprojekcja

A do sesji bardziej pasują słowa "przeniesienie" i "przeciwprzeniesienie"
Jurgen
Moderator
#1919 - Wysłana: 10 Sty 2011 13:27:38
Odpowiedz 
kanna:
Gdyby wiedziała, że ma niezaspokojone potrzeby, to by je zaspokoił w taki, czy inny sposób, a nie dokonywał projekcji.

A jeżeli nie jest w stanie jej zaspokoić?
Paradoks
Użytkownik
#1920 - Wysłana: 10 Sty 2011 14:40:18 - Edytowany przez: Paradoks
Odpowiedz 
kanna:
Nie może byc mowy o metaprojekcji, poniewaz jej przedmiot, czyli projekcja jest nieswiadomy dla człowieka.

Tak, domniemana przez Ta'nar projekcja ze swojej definicji jest nieświadoma. Ale Ta'nar głośno wyraziła swój osąd "Chase projektuje cechy Jurgena i moje" i Chase to usłyszał, jest tego świadomy. Nie swojej projekcji, ale projekcji, którą Ta'nar mi przypisuje. Nie wiem czy rozróżniam to jasno: projekcja Chase'a do której Chase się odnosi nie jest faktem fizycznym (psychicznym?), ale semantycznym. Chase nie odnosi się do swojej psychiki, ale do osądu, jaki wydała o niej Ta'nar. A ten osąd usłyszał, jego jest świadomy. Przedmiotem metaprojekcji jest projekcja Chase'a widziana oczyma Ta'nar.

Bo Ta'nar mówi, że Chase projektuje ją, a Chase upiera się, że mówiąc "Chase mnie projektuje" Ta'nar sama projektuje Chase'a. Metaprojekcja to projekcja Ta'nar, której treścią jest nie np. przypisywanie Chase'owi swojej agresji, ale przypisanie mu projekcji. Ta'nar mówiąca "Chase mnie projektuje", to Ta'nar projektująca Chase'a.

kanna:
To co teraz w rozmowach robimy to jest metaprojekcja

No właśnie ja bym się upierał, że nie. Metaprojekcja to też projekcja, tyle że jej szczególny przypadek, gdzie projektowanym zachowaniem jest projekcja. To, co robimy aktualnie to rozmowa. Niczego aktualnie nie projektujemy.

Jurgen:
A jeżeli nie jest w stanie jej zaspokoić?

To po to właśnie je projektuje. Zaspokaja, ale okrężną drogą.

O ile dobrze rozumiem pana Freuda, to nie pozwala mu na to superego, Chase'a wyidealizowany obraz siebie. Np. chciałby postrzegać siebie jako chłodne, oswobodzone z cielesności cogito - taki jest jego ideał - ale jednak odczuwa gdzieś te popędy seksualne. I superego spycha je do podświadomości, a z podświadomości wyłażą w formie projekcji, zostają przypisane Ta'nar.

Dobrze?
 Strona:  ««  1  2  ...  62  63  64  65  66  ...  85  86  »» 
USS Phoenix forum / Gry / ST: Nova rozmowy o sesji II

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!