USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Erepublik

Autor Wiadomość
jasiek1
Użytkownik
#1 - Wysłana: 15 Kwi 2010 19:16:47 - Edytowany przez: jasiek1
Chciałbym założyć ten temat, bo uważam się za patriotę i chcę Polsce jak najbardziej pomóc, nawet, jeśli chodzi o tę ePolskę. Erepublik to gra sieciowa, wystarcza przeglądarka internetowa. Został tam przeniesiony obecny świat (państwa i narody są na mapie świata i konkurują ze sobą). Polska jest tam państwem najbardziej licznym ok 55.000 obywateli posiada. Dokonany został rozbiór Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii, ale powoli wracają na mapy. gra do trudnych nie należy; wszystko się kręci wokół tzw. WTF(Work, Train, Fight) Podstawy gospodarki również tam się znajdują. W gazetach w grze jest bardzo dużo różnorakich poradników jak zacząć. Więc kto chce może się zarejestrować, aby pomóc ePolsce swoim wkładem. (Proszę, aby się rejestrować z tego linku: http://www.erepublik.com/pl/referrer/kapitan_picar d
wtedy pomożecie i mi) Zapraszam
Picard
Użytkownik
#2 - Wysłana: 16 Kwi 2010 11:49:59
Brzmi ciekawie - jedno pytanie: płatna?
jasiek1
Użytkownik
#3 - Wysłana: 16 Kwi 2010 12:54:49
nie, całkowicie za darmo, owszem są dodatki płatne jak dodatkowe miejsce w plecaku czy ileś golda, ale cała reszta jest za darmo
jasiek1
Użytkownik
#4 - Wysłana: 22 Kwi 2010 21:46:44
Rosjanie zaatakowali nasze tereny pomóż w obronie tysiąca jezior: http://www.erepublik.com/pl/referrer/kapitan_picar d
jasiek1
Użytkownik
#5 - Wysłana: 25 Kwi 2010 11:36:14 - Edytowany przez: jasiek1
Zajęte zostały pomorze, Berlin i nasze Alpy. Pomóżcie je odzyskać, służę każdą możliwą pomocą dla nowo zarejestrowanych. http://www.erepublik.com/pl/referrer/kapitan_picar d
Picard
Użytkownik
#6 - Wysłana: 25 Kwi 2010 18:58:04
jasiek1

Bez urazy, ale za twoją namowa grałem parę dni w tę grę i muszę stwierdzić, że wolę się już patrzeć w sufit niż zajmować się Erepublik! Spodziewałem się uproszczonej symulacji życia polityczno-społecznego kraju na dostałem kompletne nudziarstwo polegające na bezmyślnym klikaniu na dwie, trzy opcje: trenuj, pracuj, kupuj pożywienie. Trudno to nawet nazwać grą. Najnudniejsza gra w internecie - patrzenie jak trawa rośnie jest już bardziej ciekawe!
Hanz
Użytkownik
#7 - Wysłana: 25 Kwi 2010 20:43:28
No niestey pierwsze dni to klikanie:/ i to tez baardzo zniecheca (sam ledwo wytrzymalem poczatek). Dopiero wraz z czasem uzyskuje sie dostep do wielu rzeczy (i tu blad tej gry , jest to zdecydowanie zbyt pozno dostepne) - min wlasna gazeta, wlasna firma, wybory do kongresu, partie polityczne - jest co robic poza klikaniem

Szkoda straty regionów, MON sie nie popisal tym razem za bardzo
Queerbot
Użytkownik
#8 - Wysłana: 26 Kwi 2010 15:07:52
Szkoda tylko, że ta ePolska to jakaś fantazja skinów i kiboli na temat Polski.
Picard
Użytkownik
#9 - Wysłana: 26 Kwi 2010 15:20:04
Queerbot

Też mi się nie podoba ta ePolska polityka imperialna - np. sposób w jaki obeszli się z Peru...
jasiek1
Użytkownik
#10 - Wysłana: 27 Kwi 2010 16:33:30
Peru to właściwie nasza kolonia, 80% mieszkańców Peru to Polacy. Przykro mi, że tak postrzegasz tę grę, ale wola ludzka jest wolna i nikogo nie mam zamiaru przymuszać do grania. Teraz akurat jest jeden z nudniejszych okresów w grze, ale jako, że się rozpętała V wojna światowa mamy szanse utrwalić nasze panowanie na Syberii
Queerbot
Użytkownik
#11 - Wysłana: 27 Kwi 2010 18:29:13
jasiek1:
Peru to właściwie nasza kolonia, 80% mieszkańców Peru to Polacy. Przykro mi, że tak postrzegasz tę grę, ale wola ludzka jest wolna i nikogo nie mam zamiaru przymuszać do grania. Teraz akurat jest jeden z nudniejszych okresów w grze, ale jako, że się rozpętała V wojna światowa mamy szanse utrwalić nasze panowanie na Syberii

Właśnie to mam na myśli - ta gra pokazuje resentymenty narodowe.
Picard
Użytkownik
#12 - Wysłana: 27 Kwi 2010 19:14:40
jasiek1

Jestem zwyczajnie rozczarowany symplistyczną naturą gry: zbyt wielkie uproszczenia w każdej dziedzinie! Armia to coś na wzór pospolitego ruszenia: każdy może wskoczyć na pole walki, brak zawodowego wojska. Brak wogóle odpowiedniego wykształcenia dla obywateli i zróżnicowanej drogi zawodowej dla każdego mieszkańca - każdy może robić wszystko, nie potrzeba do tego żadnych kwalifikacji. Tych zawodów też niezbyt wiele - gdzie lekarze, adwokaci, służby mundurowe itp. ? Brak sieci drug i ich rozbudowy - po kraju chyba przemieszczam się za pomocą trekowego transportera bo ani nie zauważyłem obecności rzeczonej sieci drug, ani nie posiadam środka transportu. Jest w tej grze coś takiego jak poszukiwanie i wydobycie złóż naturalnych? Podatków też się chyba nie płaci, czyż nie? Brak religii i jej wpływu na życie publiczne. Nie zauważyłem też czegoś takiego jak przedstawicielstwa dyplomatyczne i ambasadorzy obcych państw. Brak organizacji między narodowych na podobieństw NATO czy UE. Na czym wogóle opiera się gospodarka tych e państw? O zróżnicowaniu geograficznym i klimatycznym krajów i regionów to już nie wspomnę - np. w danym obszarze można było by uprawiać tylko określony typ płodów rolnych. Jest coś takiego jak rozwój nauki i techniki? Nie zauważyłem. I czyj to kretyński pomysł był z tymi levelami dla postaci - czy w prawdziwym życiu też zdobywasz levele? Można było by to zastąpić odpowiednią drogą kształcenia dla każdego obywatela - tak jak w życiu. Bitwy też wyglądają marnie: nie można było zrobić czegoś takiego jak np. w innej przeglądowej MMO: TheWest gdzie bitwy rozgrywają się w czasie rzeczywistym i każdy gracz ma kontrolę na swoją postacią? Mógł bym się tak długo jeszcze znęcać nad Erepublik ale nie kopie się leżącego.

jasiek1:
rozpętała V wojna światowa

Jeszcze jedno: brak broni atomowej...
The_D
Użytkownik
#13 - Wysłana: 27 Kwi 2010 22:38:52
Picard:
Mógł bym się tak długo jeszcze znęcać nad Erepublik ale nie kopie się leżącego.

Ekhem, każda gra to jakieś uproszczenie. NP. ile znasz pozycji, w których bohater prowadzony przez gracza może umrzeć z głodu jeżeli nie będzie jadł? Ja poza symulatorami zwierzątek tylko jedną.
Picard
Użytkownik
#14 - Wysłana: 28 Kwi 2010 09:24:57
The_D:
Ekhem, każda gra to jakieś uproszczenie. NP.

Uproszczona owszem, ale tu mamy do czynienia ze zbyt daleko idącymi uproszczeniami. Erepublic nie jest raczej symulatorem życia społeczno politycznego tylko jest kolejną przeglądarkową grą RPG. W dodatku z bardzo ubogą grafiką i nużącym gameplay.
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#15 - Wysłana: 28 Kwi 2010 10:06:53
Queerbot:

raczej kompleksy
The_D
Użytkownik
#16 - Wysłana: 28 Kwi 2010 16:56:50
Picard:
Erepublic nie jest raczej symulatorem życia społeczno politycznego tylko jest kolejną przeglądarkową grą RPG.

Aha. czyli wydawało Ci się, ze gra jest symulatorem, ale nim nie jest i uznajesz to za jej główna wadę ;P
Picard
Użytkownik
#17 - Wysłana: 29 Kwi 2010 09:31:55
The_D:
Aha. czyli wydawało Ci się, ze gra jest symulatorem, ale nim nie jest i uznajesz to za jej główna wadę

Tak, bo czym innym jak symulatorem miała by być?
The_D
Użytkownik
#18 - Wysłana: 29 Kwi 2010 11:07:00
Cytując za stroną: "masową społeczno-strategiczną grą sieciową".
jasiek1
Użytkownik
#19 - Wysłana: 29 Kwi 2010 13:12:31
Ja również nie pisałem, że to jakiś symulator tylko gra sieciowa, to że uboga w efekty specjalne oraz, że posiada dość prosty interfejs uważam za zaletę.
jasiek1:
Chciałbym założyć ten temat, bo uważam się za patriotę i chcę Polsce jak najbardziej pomóc, nawet, jeśli chodzi o tę ePolskę. Erepublik to gra sieciowa, wystarcza przeglądarka internetowa. Został tam przeniesiony obecny świat (państwa i narody są na mapie świata i konkurują ze sobą). Polska jest tam państwem najbardziej licznym ok 55.000 obywateli posiada. Dokonany został rozbiór Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii, ale powoli wracają na mapy. gra do trudnych nie należy; wszystko się kręci wokół tzw. WTF(Work, Train, Fight) Podstawy gospodarki również tam się znajdują. W gazetach w grze jest bardzo dużo różnorakich poradników jak zacząć. Więc kto chce może się zarejestrować, aby pomóc ePolsce swoim wkładem.

Nic nie pisałem, że to jakiś symulator podobnie jak to, że ostrzegałem, że wszystko kręci się wokół tych 3 czynności.
Queerbot:
jasiek1:

Dziękuję bardzo. Wreszcie ktoś mnie zacytował .
Picard
Użytkownik
#20 - Wysłana: 29 Kwi 2010 15:19:41
The_D:
Cytując za stroną: "masową społeczno-strategiczną grą sieciową".

No, to wybacz bo ja właśnie liczyłem na symulacje życia społeczno-politycznego kraju co też wiąże się ze strategią rozwoju każdego państwa. Naprawdę tak źle to zrozumiałem?
jasiek1
Użytkownik
#21 - Wysłana: 29 Kwi 2010 22:15:22
Ludzką rzeczą jest popełniać błędy. Sztuką jest zdawanie sobie z tego sprawy i przyznawanie się do tego.

USS Phoenix forum / Gry / Erepublik

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!