USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Aliens - jaka powinna być gra o obcych?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#61 - Wysłana: 9 Sty 2014 18:00:33
Mav

Mav:
To najprawdopodobniej będzie przestraszona, chowająca się dziewczyna.

W FPSie?
Mav
Użytkownik
#62 - Wysłana: 9 Sty 2014 18:06:50
Q__:
W FPSie?

Niby to nie jest typowy shooter, a survival horror, ale to i tak porażka... Dead Space (pierwsza część) to był bardzo udany horror, ale m.in. dzięki temu, że brało się spluwę i walczyło o przeżycie. Ciągłe chowanie się przed alienami, to totalna klapa.
Seybr
Użytkownik
#63 - Wysłana: 9 Sty 2014 18:11:39
Mav:
mylę się?

Nie.

Mav:
Ja podziękuję za takie coś.

Alien Rage w to sobie zagraj. Ja przyznam się, jak recki ocenią grę dość dobrze, chętnie zagram

Q__:
W FPSie?

Moi drodzy FPS to tylko perspektywa widoku. Mamy podgatunki, więc o co chodzi ? Gra będzie typu survival horror widziana z perspektywy FPS. Kiedyś używało się FPP.

Q__:
Ciągłe chowanie się przed alienami, to totalna klapa.

Pożyjemy, zobaczymy.
Mav
Użytkownik
#64 - Wysłana: 9 Sty 2014 18:17:57
Seybr:
Moi drodzy FPS to tylko perspektywa widoku. Mamy podgatunki, więc o co chodzi ? Gra będzie typu survival horror widziana z perspektywy FPS. Kiedyś używało się FPP.

Oj, taki doświadczony gracz i nie wiem, że FPS to - First person shooter (Quake, Unreal, Half-Life itd.), a FPP to - First person perspective (czyli także FPS-y, ale i gry typu Oblivion, po prostu wszystko z kamerą z pierwszej osoby).

Q__
Moderator
#65 - Wysłana: 9 Sty 2014 18:19:47 - Edytowany przez: Q__
Mav

Czekaj... Nie pomyślałeś, że jest to pewne novum i rewolucja w tej konwencji?
Z DOOMa - uwielbiam do dziś, zresztą - śmiano się, że to opowieść bazująca na tym, jak to Chuck Norris udał się do piekła po pieniądze, które mu wisiał Szatan. Znaczy: grało się wyśmienicie ale bohater był niewiarygodnym przepakiem, nie tylko w god mode. Tu stawiają raczej na realizm (na miarę konwencji, oczywiście). (Choć, nie powiem, jakieś b. ograniczone możliwości walki powinny chyba być. W filmie były.)

ps. Więcej o grze:
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=23007
screeny. Tak np. wygląda przestraszona, chowająca się dziewczyna:

EDIT:
Jeszcze a'propos:
Mav:
Dead Space (pierwsza część) to był bardzo udany horror,

Swoim zwyczajem dorzucę linki (choć pewnie wszyscy wiedzą):
http://en.wikipedia.org/wiki/Dead_Space_(video_gam e)
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=10896
http://www.deadspacegame.com/
http://deadspace.wikia.com/ - Wiki
http://deadspace-zone.pl/ - polska strona
A to protagonista:

http://deadspace.wikia.com/wiki/Isaac_Clarke
mozg_kl2
Użytkownik
#66 - Wysłana: 9 Sty 2014 18:33:50
Q__:
I to nawet w poście, który cytowałeś.

only say. Mój sarkazm był celowy.

Mav:
A co do tej gry, to podobno w ogóle nie będzie tam używania broni. Przez całą grę nie strzelimy do żadnego aliena... Tylko chowanie się, nic więcej.

Według mnie to będzie fajna odmiana od 50 wersji w które jesteśmy ociekającym testosteronem motherfucker us marinsem i zabijamy armie obcych. Zgodnie z podręcznikiem Alien RPG człowiek w starciu z obcym ma niecałe 20% szans na przeżycie. Unikanie walki to jedyne rozwiązanie. Zresztą horrory skradankowe są bardzo popularne patrz Outlast Penumbra etc.

Mav:
legendy Ripley

wtedy legenda Ripley nie istniała.

Mav:
dzięki temu, że brało się spluwę i walczyło o przeżycie.

takich gier było już z 3 miliony 826 tysięcy 93.
Seybr
Użytkownik
#67 - Wysłana: 9 Sty 2014 18:50:33
Mav:
Oj, taki doświadczony gracz i nie wiem, że FPS to - First person shooter (Quake, Unreal, Half-Life itd.), a FPP to - First person perspec

Wiem co to znaczy. Wiesz że te oznaczenia są na zasadzie bytów typu adidas. Marka jest jedna, ale w przyjętym języku adidas to min. Nike czy Reebok. Podobnie jest z tym oznaczeniem. Kiedyś były gry doomo podobne, potem FPP a teraz w zasadzie mówi się FPS. Dla czego mówi się gra typu Call of Duty ? Bo to jest pewien typ FPSa z pewnymi zasadami.

Z zapowiedzi gry co w pisali w gatunku:

akcji, FPP, science-fiction, survival horror, skradanki, FPS,

mozg_kl2:

Coś innego. Jak ktoś chce ratować świat ma dużo gier, np. Mass Efekt ;].
Mav
Użytkownik
#68 - Wysłana: 9 Sty 2014 20:44:33 - Edytowany przez: Mav
Q__:
Są screeny. Tak np. wygląda przestraszona, chowająca się dziewczyna:

To jest sweet focia zanim się bajzel zrobił

Q__:
Czekaj... Nie pomyślałeś, że jest to pewne novum i rewolucja w tej konwencji?

Jeśli rewolucja ma polegać na ciągłym spieprzaniu przed xenomorphem, to ja podziękuje Unikanie walki i skradanie już było dawno temu, np. w Thief. I w takiej konwencji gry o złodzieju, to ja skradanie i unikanie walki rozumiem.

mozg_kl2:

Ale i le nich jest godnych uwagi? Garstka. A ile z tej garstki jest w klimacie Aliena?

Seybr:
Wiem co to znaczy. Wiesz że te oznaczenia są na zasadzie bytów typu adidas. Marka jest jedna, ale w przyjętym języku adidas to min. Nike czy Reebok. Podobnie jest z tym oznaczeniem. Kiedyś były gry doomo podobne, potem FPP a teraz w zasadzie mówi się FPS. Dla czego mówi się gra typu Call of Duty ? Bo to jest pewien typ FPSa z pewnymi zasadami.

Dla mnie zawsze FPP to był ogólny opis gry z pierwszej osoby, a FPS to shooter typu Unreal.

TPP i FPP to oznaczenie perspektywy, a FPS to gatunek, strzelanki.
Seybr
Użytkownik
#69 - Wysłana: 9 Sty 2014 21:44:43
Mav:
TPP i FPP to oznaczenie perspektywy, a FPS to gatunek, strzelanki.

Widzisz ten FPP zostało zatarte przez FPS. Raczej nie spotyka się oznaczenia FPP. Wyparł je FPS, często błędnie, ale tak już zostało.
mozg_kl2
Użytkownik
#70 - Wysłana: 10 Sty 2014 16:23:53
Mav:
Ale i le nich jest godnych uwagi? Garstka. A ile z tej garstki jest w klimacie Aliena?

Całą masa.
Picard
Użytkownik
#71 - Wysłana: 10 Sty 2014 19:15:42 - Edytowany przez: Picard
Jakoś dziwnie przeoczyłem ten wątek... Jeśli chodzi o grę osadzonych w realiach Aliena to mi się marzy porządny survival horror i dziwię się, że ktoś tego jeszcze nie zrobił. Coś co stanowiło by krzyżówkę oryginalnego filmu z czymś na kształt Amnezji
Mav
Użytkownik
#72 - Wysłana: 10 Sty 2014 20:35:13
mozg_kl2:
Całą masa.

No to masz szczęście, że tyle gier Ci się podoba, bo ja wymienię raptem kilkanaście tytułów (nie tylko FPS), które spełniały moje oczekiwania i przy których bawiłem się świetnie. Są jak dobry film (lub książka, jak ktoś lubi się męczyć i udaje, że rozwija przy tym wyobraźnie ). Wymienię je, tak jest ich mało (kolejność przypadkowa).

S.T.A.L.K.E.R. 1, 2, 3.
FAR CRY 1
WIEDŹMIN 1, 2.
MASS EFFECT 1, 2, 3.
MAFIA 1, 2.
FALLOUT 2 i NV.
GTA 3, VC, SA.
GRID.
HALF-LIFE wszystkie części.
QUAKE 3, UNREAL T.
AGE OF EMPIRES 2
AVP 1, 2.
COD 1, 2
FIGHT NIGHT ROUND 3

To by było na tyle. Chociaż mam przeczucie, że o czymś zapomniałem...
mozg_kl2
Użytkownik
#73 - Wysłana: 10 Sty 2014 21:51:08
Picard:
Jeśli chodzi o grę osadzonych w realiach Aliena to mi się marzy porządny survival horror i dziwię się, że ktoś tego jeszcze nie zrobił. Coś co stanowiło by krzyżówkę oryginalnego filmu z czymś na kształt Amnezji

ta gra właśnie taka będzie

Mav

Fajnie tylko wszystkie te gry narzucają Ci kim masz grać, a to Twój główny argument przeciw A:I.
Mav
Użytkownik
#74 - Wysłana: 10 Sty 2014 22:08:55 - Edytowany przez: Mav
mozg_kl2:
Fajnie tylko wszystkie te gry narzucają Ci kim masz grać, a to Twój główny argument przeciw A:I.

No bo powinien być wybór także w tych grach, które ja podałem. Natomiast nie przeszkadzało mi to narzucanie postaci męskich z wiadomych przyczyn, a ta jęcząca Ripley mnie irytuje.
mozg_kl2
Użytkownik
#75 - Wysłana: 11 Sty 2014 11:42:41
Mav:
Natomiast nie przeszkadzało mi to narzucanie postaci męskich z wiadomych przyczyn, a ta jęcząca Ripley mnie irytuje.

To tak trochę zalatuje seksizmem Mav. Nie przeszkadza Ci narzucanie postaci męskich, ale już kobiecych tak. Czy będzie jęcząca to się okaże jak gra wyjdzie. Na pewno wyjdzie to bardziej wiarygodnie niż nastolatka, która chwyta za karabin i walczy z obcymi w kosmosie.
Seybr
Użytkownik
#76 - Wysłana: 11 Sty 2014 11:59:41 - Edytowany przez: Seybr
Mav

Ja wymienię ich znacznie więcej. Dodał bym kilka tytułów do twojej listy. Oczywiście podałeś różne gatunki. Ja też to mogę zrobić i podać, jeżeli ciebie to interesuje.
Q__
Moderator
#77 - Wysłana: 11 Sty 2014 12:14:32 - Edytowany przez: Q__
Mav

Mav:
ta jęcząca Ripley

Mav, zrobiłeś mi krzywdę... Nie powiem z czym mi się w pierwszym odruchu ta jęcząca Ripley skojarzyła (i, że z reklamami sekstelefonów w wieczornym paśmie niemieckich stacji TV). A wszystko to przez Twoje wcześniejsze analizy postaci spragnionej seksu kapitan Singh...
Mav
Użytkownik
#78 - Wysłana: 11 Sty 2014 15:21:43
mozg_kl2:
To tak trochę zalatuje seksizmem Mav. Nie przeszkadza Ci narzucanie postaci męskich, ale już kobiecych tak.

Napisałem, że w tamtych grach też powinien być wybór. Ale nie mogło mi to konkretnie przeszkadzać, bo i tak wziąłbym taką płeć postaci, jaka była domyślnie. Mogę się jedynie solidaryzować z pokrzywdzoną płcią przeciwną. Dziwie się, że ciągle w FPP ma miejsce wciskanie postaci i ten Alien się w to wpisuję.

mozg_kl2:
Czy będzie jęcząca to się okaże jak gra wyjdzie

Obejrzyj gameplay, jest tam taki moment gdzie skacze czy coś i wtedy wyje.

Seybr:
Ja wymienię ich znacznie więcej. Dodał bym kilka tytułów do twojej listy. Oczywiście podałeś różne gatunki. Ja też to mogę zrobić i podać, jeżeli ciebie to interesuje.

Podaj, jestem ciekaw Może będzie tam jakiś tytuł, o którym zapomniałem.

Q__:
Mav, zrobiłeś mi krzywdę... Nie powiem z czym mi się w pierwszym odruchu ta jęcząca Ripley skojarzyła (i, że z reklamami sekstelefonów w wieczornym paśmie niemieckich stacji TV).

Wiem, że jęcząca czy stękająca się kojarzą jednoznacznie Ale jak mogłem inaczej napisać? Może damskie dźwięki? Wszystko się kojarzy z tym.

Q__:
A wszystko to przez Twoje wcześniejsze analizy postaci spragnionej seksu kapitan Singh...

To ta renegatka? Co tam u niej, są jakieś nowe fotki?
MarcinK
Użytkownik
#79 - Wysłana: 11 Sty 2014 16:31:44
Mav:
To by było na tyle. Chociaż mam przeczucie, że o czymś zapomniałem...

Seria METAL GEAR SOILD!!! Chociaż nie jest to typowa gra akcji, lecz coś bardziej na kształt złotego środka pomiędzy składanką jaką chce mozg_kl2 a grą akcji której ty pragniesz.
No i jeszcze Devil May Cry, Dino Crisis, Mortal Kombaty, Tekkeny (skoro dałeś FNR)...
Mav
Użytkownik
#80 - Wysłana: 11 Sty 2014 16:48:52 - Edytowany przez: Mav
MarcinK:
Seria METAL GEAR SOILD!!!

Grałem w pierwszą część, tą na PC. Faktycznie fajna gierka.

MarcinK:
Devil May Cry,

Nie lubię JRPG.

MarcinK:
Mortal Kombaty, Tekkeny (skoro dałeś FNR)...

Tekken 3! Tak, w to się nagrałem. King to moja ulubiona postać, a Twoja? W Mortala też się grało.
MarcinK
Użytkownik
#81 - Wysłana: 11 Sty 2014 17:05:10
Mav:
MarcinK:
Devil May Cry,

Nie lubię JRPG.

To z RPG niewiele ma wspólnego. Bliżej mu do np. God of war.

Mav:
King to moja ulubiona postać, a Twoja?

Asuka Kazama i Raven ale oni zadebiutowali w piątce.
Mav
Użytkownik
#82 - Wysłana: 11 Sty 2014 17:39:39
MarcinK:
To z RPG niewiele ma wspólnego. Bliżej mu do np. God of war.

JRPG mi się kojarzy z takimi naładowanymi akcją grami TPP w klimatach japońskich. Myślałem, że to się w to wpisuję.

MarcinK:
Asuka Kazama i Raven ale oni zadebiutowali w piątce.

To podaj postać z trójki, chyba, że w nią nie grałeś. W sumie wyszła w 97 r. a Ty możesz nie być taki stary jak ja
MarcinK
Użytkownik
#83 - Wysłana: 11 Sty 2014 18:16:20
Mav:
To podaj postać z trójki, chyba, że w nią nie grałeś.

Grałem gdyż jest to dodatek do piątki, z trójki to Jin Kazama, King i True Orge.
Mav:
W sumie wyszła w 97 r. a Ty możesz nie być taki stary jak ja

To gra jest o dwa lata młodsza odemnie. PSX to była moja pierwsza konsola (dał mi ją kuzyn gdy dorobił się komputera) i miałem na nią tylko dwie gry: Tonnego Hawka i Duke Nukena.
Mav
Użytkownik
#84 - Wysłana: 11 Sty 2014 18:21:23
MarcinK:
To gra jest o dwa lata młodsza odemnie.

Czyli okrągła dyszka różnicy jest między nami
Q__
Moderator
#85 - Wysłana: 11 Sty 2014 18:42:50
MarcinK:
To gra jest o dwa lata młodsza odemnie.

Mav:
Czyli okrągła dyszka różnicy jest między nami

Dzieci...
MarcinK
Użytkownik
#86 - Wysłana: 11 Sty 2014 18:46:18
Q__
Co cię Dziadku skusiło do uczestniczenia w Off-topie?
Seybr
Użytkownik
#87 - Wysłana: 11 Sty 2014 18:54:41
Mav:
Podaj, jestem ciekaw Może będzie tam jakiś tytuł, o którym zapomniałem.

Seria Resident Evil - najbardziej lubię pierwszą i czwartą część oraz Revelations. Remake na Game Cuba jest swietny.
Return to castle of wolfenstein
Wolfenstein enemy territory - noce zarwane
On Live Forever
Devastations
Pierwszy Medal of Honor
Seria Call Of Duty - pierwsza część czy MW, to klasyk
Seria Battlefield
Arma
Legacy of Kain: Soul Reaver
Seria Tomb Raider, zaliczona każda część
Halo na xboxa
Typowe konsolowe gry: Gears of War, Killzone, God of War.
Silent Hill
Unreal - ten pierwszy. UT sam wymieniłeś.
Quake 1,2,3
Seria Doom
Star Craft 1 czy 2
Red Alert 2 czy 3
Seria gier Command and Conquer - Tyberium Sun czy Zero Hours
Counter Strike
Far Cry 3
Crysis
Projekt IGI
Spec Ops
Z wyścigów np. Need For Speed Underground czy Most Wanted.
W latach 90 kozacka gra wyścigowa aut WRC.
Duken Nuken 3D.
Tekken
Mortal Komabat
Alone in teh Dark
MMO - WoW ludzie grają, mnie to nie interesuje.
Seria Medival Total War
Swat 4
Bloodrayne 1
Thief
Portal
Metro LL
Win Commander

Mógł by tak dalej wymieniać.

Z Polskich:
Chrome - pierwszy udany Polski FPS
PainKiller - ten Polski oraz remake
BulletStorm
call of juarez - ostatni w bajkowej grafice, jak dla mnie bardzo dobra gra
Dead Island
Earth 2140, 2150

Trudno mi jest w tej chwili wymienić jakieś inne tytuły w które grałem.
Mav
Użytkownik
#88 - Wysłana: 11 Sty 2014 19:04:06
Seybr:
Quake 1,2,3

No w Quake 2 w sumie też mi się dobrze grało.

Seybr:
Counter Strike

Fakt, w kafejce się w to nagrałem, ale jakoś nigdy za tym nie szalałem.

Seybr:
Swat 4

Zapomniałem o Swat Grałem, ale w 3, bardzo mi się podobała. Miała niesamowitą grafikę, jak na tamte czasy.

Seybr:
Trudno mi jest w tej chwili wymienić jakieś inne tytuły w które grałem.

Grać, to grałem w praktycznei wszystkie gry, które wymieniałeś, ale ja wymieniałem tylko te, które były czymś więcej niż tylko gierką, czystą rozrywką Takie, które naprawdę mi się podobały. Takich jest tylko kilkanaście.

Q__:
Dzieci...

No ale chyba viagry nie musisz używać? Strzelam, że masz.. 36?
mozg_kl2
Użytkownik
#89 - Wysłana: 28 Sty 2014 17:06:53
mozg_kl2
Użytkownik
#90 - Wysłana: 9 Lip 2014 20:10:59
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  »» 
USS Phoenix forum / Gry / Aliens - jaka powinna być gra o obcych?

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!