USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Darmowy Bridge Commander czyli Star Trek Excalibur

Autor Wiadomość
Pisarz
Użytkownik
#1 - Wysłana: 1 Cze 2009 14:31:49
Odpowiedz 
Witam!
Ostatnio szukałem jakiegoś fajnego fan-game'a Star Trekowego i natrafiłem na ciekawy projekt. Zamierzam teraz go Wam przedstawić. Star Trek Excalibur z założenia miał być wielką aktualizacją do gry Star Trek Bridge Commander. Zauważywszy, że silnik BC był bardzo stary (ponad 5 lat) twórcy Excalibura postanowili dogadać się z twórcami silnika NanoFX Extended i stworzyć całkowicie nowego fan-game'a.

Aktualne założenia projektu:
· Stworzona przez fanów Star Trekowa gra dostępna dla fanów wszystkich społeczności

· Nowoczesna gra inspirowana takimi grami trekowymi jak Bridge Commander, Klingon Academy i Starfleet Command.

· Aktualny silnik graficzny, który spowoduje, że gracze będą na prawdę pozytywnie zaskoczeni

· Łatwa do zmodyfikowania gra pozostająca stabilna niezależnie od tego ile modyfikacji zostanie zainstalowanych

· Nowa kampania dla jednego gracza potrafiąca wprowadzić gracza w klimaty Star Trekowe.

(nie jestem dobrym tłumaczem, więc w tym co powiedziałem mogą wystąpić nieścisłości ze stroną projektu).

Co o tym sądzicie? Gra według mnie zapowiada się nawet ciekawie.

Oficjalna strona - http://stexcalibur.com/
Hazral
Użytkownik
#2 - Wysłana: 16 Sier 2009 12:00:01 - Edytowany przez: Hazral
Odpowiedz 
Hmm, na stronkę gierki zaglądam już z miesiąc. Wprawdzie nie chce mi się wierzyć by autorzy dociągnęli do końca, przynajmniej w takiej formie jak zamierzają, czyli jak największego realizmu. Ale jak zawsze w przypadku produkcji fanów na tak wysokim poziomie trzymam kciuki i co tam jeszcze można ;)

Co tydzień w sobotę lub niedzielę, autorzy wrzucają jakieś uaktualnienie- model statku, wnętrza, lub filmik. Wczoraj był film prezentujący poruszanie się statków - i tu uwaga! Gra wykorzystuje model fizyki! Co za tym idzie będzie bardzo realistyczną! Autorzy chwalą się że statki będą miały silniki manewrowe tam gdzie mieć je powinny- i statkiem będziemy starować za ich pomocą. Co się z tym wiąże, jeżeli taki silnik ulegnie uszkodzeniu bądź zniszczeniu, okręt straci na sterowności! A w najgorszym przypadku kiedy stracimy większość takich silniczków, nie będzie można nim w ogóle sterować! Do tego nie będzie można wykonywać ciasnych manewrów jednostkami takimi jak Galaxy przy pełnej impulsowej, ciąg silników impulsowych będzie zbyt wielki dla manewrowych- okręt możne nawet przy takim manewrze wymknąć się z pod kontroli! Można tez robić takie "ślizgi-bokiem", co zostało zaprezentowane na Filmiku. jakie to daje możliwości taktyczne pisać chyba nie muszę ;)
Do tego ma być realistyczny system Warp- czyli nie ma być przejścia 3 strefowego(przestrzeń z której robimy skok- przestrzeń/filmik/widok na mostek podczas podroży- przestrzeń docelowa) tylko rzeczywisty model podroży. Im dalej jest jakiś obiekt tym dłużej zajmie nam do niego dolecenie, prędkość Warp również nie będzie tutaj bez znaczenia ^^ Gdy Każemy lecieć z maksymalna prędkością silniki mogą zostać uszkodzone (przynajmniej taki pomysł się przewiną). I wylądujemy w jakiejś pustce, pośrodku kosmosu... brrr.

Dodatkowo gra ma obsługiwać lądowania planetarne- jak na razie nie wiadomo czy bidze można lądować małymi jednostki tam, gdzie się chce czy tylko fabuła będzie takie rozwiązanie przewidywać- twórcy sami jeszcze tego nie ustalili.

Ach byłbym zapomniał wszelkie obiekty astronomiczne maja mieć realniejsze kształty- nasz okręt nawet jeżeli będzie to duży Warbird w porównaniu do planet będzie kruszynką.

Kiedy prace się zakończa? Obstawiam że za 2-3 lata przy dobrych wiatrach ;P Przy złych nie zostaną nigdy ukończone. Choć patrząc na to co już zespół zrobił - silnik fizyki, duużo modeli jednostek, sporo wnętrz - całość ma silne podstawy by ujrzeć światło dnia ;D

USS Phoenix forum / Gry / Darmowy Bridge Commander czyli Star Trek Excalibur

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!