USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Propozycja nowej sesji RPG?
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Doctor_Who
Użytkownik
#1 - Wysłana: 20 Kwi 2009 16:25:55 - Edytowany przez: Doctor_Who
Zgodnie z obietnicą, wszystkich, dla których przygody Hermasza wydają się zbyt normalne i zbyt poważne zapraszam do zawriowanej przygody. Premiowana jest zdolność myślenia abstrakcyjnego.

FAQ.

W jakim uniwersum rozgrywa się akcja?

Świat jest wymyślony, acz zawiera pewne sparodiowane elementy ze znanych dzieł (i nie tylko ST, ciekawym jestem kto je wypatrzy). W każdym razie będzie ‘’budowany‘’ przez uczestników w trakcie rozgrywki, dlatego nie trzeba się (jak w przypadku sesji ST) pilnować i martwić czy przypadkiem nie napisze się czegoś sprzecznego z ‘’kanonem‘’.

Jaka jest fabuła?

Jest rok... właściwie, to nikt nie wie. Różne rasy używają różnych kalendarzy, więc nic nie jest pewne. Wiadomo, że minęło wiele tysięcy lat od czasów wojen i kataklizmów, które wstrząsnęły galaktyką i doprowadziły do rozpadu tajemniczej, owianej legendą Federacji. Przekazy z tamtych czasów zaginęły w pomroce dziejów. Co się stało z ludźmi? Ot, jak to mają w zwyczaju, rozleźli się po kosmosie. Jedni stworzyli całkiem nowe rozwinięte cywilizacje, niepomni swojego dziedzictwa, drudzy wręcz przeciwnie – cofnęli się w rozwoju do epoki banana, tfu, kamienia łupanego, inni wymieszali się z obcymi rasami, jeszcze inni robią za niewolników u obcych.

I wtedy właśnie gdzieś na targu wśród przeróżnego barachła pewien kosmiczny awanturnik znajduje tajemniczy kryształ. Okazuje się, że to urządzenie zawiera dane z ‘’federacyjnego‘’ komputera, a wraz z nimi lokalizację mitycznej Ziemi... Ma w sobie również bonus w postaci osobowości pewnej zrzędliwej pani oficer z czasów federacyjnych (tę postać może prowadzić MG, ale mogę ją oddać którejś z chętnych forumowiczek, nie widzę problemu, może dostać holoemiter i paradować jak Doktor w VOY). Wraz z bandą przypadkowych współpodróżnych porywają starą rozlatującą się krypę (nazwa statku do wymyślenia przez graczy) i wyruszają w misję. Oczywiście wielu innych typów chciałoby na naszym ‘’skarbie‘’ położyć łapy...

Jakimi postaciami można grać?

Postacie jakimi gramy zależą od was. Jeżeli gramy nieziemcami, mogą oczywiście być to parodie znanych ras np. ze SW lub ST, ale również całkiem wymyślone. W takim wypadku warto nakreślić w kilku zdaniach co wiadomo o danej rasie i czego się spodziewać, chyba że chcemy z jakiś powodów, aby to postało tajemnicą. Mogą być również mutanty, Sztuczna Inteligencja, różne najdziwniejsze byty. Pamiętajmy, że ważne by w odnalezieniu Ziemi nasze postacie miały jakiś interes [więc ludzie jak najbardziej, są premiowani]... Oczywiście postacie omnipotentne á la Q są niedozwolone (mogą być tylko w gestii MG), chyba, że będzie to np. taki jakiś wypędzony Q z odebraną mocą . Inne – jak najbardziej, telepaci esperzy, predatorzy itp.

Sesja jest zapowiadana jako wariacka, ale SF. Czy zatem znaczy to, że nie będzie przywiązywać wagi do zgodności z faktami naukowymi?

I tak i nie, to znaczy nie tak całkiem do końca.
Dlaczego? Ponieważ myślę, że fajnie by było, gdybyśmy dobrze się bawiąc, mogli wyśmiać wszelkie „buraki” znane z filmów SF. Tak więc możecie się spotkać z koniecznością wyciągania statku harpunami z czarnej dziury [„Andromeda”], lub atakiem przerośniętych mikrobów [„Voyager” ]. Co Wy na to?

Bibliografia – czyli co poczytać/obejrzeć, by wiedzieć czego można się spodziewać:

LEKTURA WCALE NIE KONIECZNIE OBOWIĄZKOWA

Czerwony karzeł
Futurama
D. Adams - Autostopem przez Galaktykę
Ryszard Dąbrowski, Robert Zaręba – Gwiezdne bezdroża (komiks)
S. Lem - Dzienniki gwiazdowe

Terry Pratchett – całokształt twórczości. Może i nie SF, ale styl pasuje.
Monty Python – jak wyżej
Spaceballs
Gwiezdne jaja – zemsta świrów
Star Wreck
Galaxy Quest
Lexx – bardzo dziwaczna seria, więc pasuje.
RaulC
Użytkownik
#2 - Wysłana: 20 Kwi 2009 18:13:05
Może by dodać, że stara krypa była żywa?
Eviva
Użytkownik
#3 - Wysłana: 20 Kwi 2009 18:14:53
Za dużo lektur obowiązkowych, ja pasuję.
Doctor_Who
Użytkownik
#4 - Wysłana: 20 Kwi 2009 18:16:29 - Edytowany przez: Doctor_Who
RaulC

Może by dodać, że stara krypa była żywa?

Za bardzo LEXXem by nie pachniało ?
Ale - pomyślę, zobaczymy co na ten pomysł inni.
RaulC
Użytkownik
#5 - Wysłana: 20 Kwi 2009 18:22:30
Doctor_Who

Miałem na myśli raczej "Farscape" niż "Lexxa". Może dlatego, że Lexxa nie lubie. W razie jakby to wezmę rolę pilota lub okrętu, lub obu na raz .
Doctor_Who
Użytkownik
#6 - Wysłana: 20 Kwi 2009 18:23:21 - Edytowany przez: Doctor_Who
Eviva

Za dużo lektur obowiązkowych, ja pasuję.

Z tymi ''obowiązkowymi'' to tylko taki żart, nie trzeba znać brońże Borg, treści tych dzieł, zapraszam...

RaulC

W razie jakby to wezmę rolę pilota lub okrętu, lub obu na raz

Może być i ''Farscape'' .
biter
Użytkownik
#7 - Wysłana: 20 Kwi 2009 18:33:49 - Edytowany przez: biter
Doctor_Who
LEKTURA OBOWIĄZKOWA

Czerwony karzeł
Futurama
D. Adams - Autostopem przez Galaktykę
Ryszard Dąbrowski, Robert Zaręba – Gwiezdne bezdroża (komiks)
S. Lem - Dzienniki gwiazdowe

Lekko przesadziłeś:

O ile:

Futurama leci na bieżąco w TV

a Lema zna każdy (Dzienniki Gwiazdowe to moja najbardziej znienawidzona książka, bardziej od "Pana Tadeusza" Szkoła mi ją obrzydziła jako lekturę obowiązkową.)

"Autostopem..." - Znam tylko film,

Czerwonego karła znam tylko z tytułu nie mam bladego pojęcia co to jest

Gwiezdne bezdroża - jak wyżej.

Co do lektury dodatkowej to tutaj znam wszystko.

Od siebie bym dorzucił do postaci:
Diunę (oryginalna seria)
Wszystkie filmy o Riddicu.
Gwiezdne Wrota - film.
Obcy. - Filmy
Conan - F
FireFly
I parę innych pozycji
No i ostrzegam że moja postać może mieć sporo aluzji i parodii historycznych.

Reasumując:

Odpuść nam lektury obowiązkowe, niech każdy opiera swoje postacie na własnym pomyśle. Te lektury trochę ograniczają.

PS:

Musisz mieć twardy scenariusz bo seriale drogi w wersji SF robią się strasznie nudne już po kilku(nastu odcinkach). Tak jak Lexx po 5 odcinkach miałem dość
Doctor_Who
Użytkownik
#8 - Wysłana: 20 Kwi 2009 18:44:29
biter

Odpuść nam lektury obowiązkowe, niech każdy opiera swoje postacie na własnym pomyśle.

Widzę, że kolejna osoba bierze wszystko zbyt dosłownie. Jak wy sobie poradzicie z takim podejściem do życia w mojej sesji to nie wiem .

Zmieniłem na ''LEKTURA WCALE NIE KONIECZNIE OBOWIĄZKOWA '' - chodzi, żeby ogólnie kojarzyć klimat, a nie treść, bo do treści odnosił się nie będę w żaden sposób.

Szkoła mi ją obrzydziła jako lekturę obowiązkową.)

Gdzie dają Dzienniki jako lekturę obowiązkową??
Nigdy nie zamierzałem mieć dzieci, ale do takiej szkoły bym je posłał.

Czerwonego karła znam tylko z tytułu nie mam bladego pojęcia co to jest

Dużo ubawu po pachy straciłeś .
Jeszcze raz powtarzam - brak znajomości żadnego z dzieł, które wymieniłem nie wpływa na możliwość gry.
biter
Użytkownik
#9 - Wysłana: 20 Kwi 2009 18:48:41
Gdzie dają Dzienniki jako lekturę obowiązkową??
Nigdy nie zamierzałem mieć dzieci, ale do takiej szkoły bym je posłał.

A niech Borg cię broni, kazać dzieciakowi z 1 klasy Gimnazjum przeczytać dzienniki Gwiazdowe to prosta droga do obrzydzenia Sf do końca życia. Ja miałem to szczęście że ST i SW poznałem przed dziennnikami. Brrr trauma pozostała mi do tego roku, dopiero dwa mieś temu przełamałem się i kupiłem Cyberiadę, jest Boska
Eviva
Użytkownik
#10 - Wysłana: 20 Kwi 2009 18:49:00
No i będziemy mieli sesjów jak mrówków.
Doctor_Who
Użytkownik
#11 - Wysłana: 20 Kwi 2009 18:58:40 - Edytowany przez: Doctor_Who
biter

Nie chodziłem do gimnazjum więc nie wiem co tam dają.

Mam nadzieję, że nieporozumienie z ''lekturami'' zostało wyjaśnione i przypadkiem nikogo nie wystraszyłem ...

A co do scenariusza - to na razie potrzymam go w tajemnicy do czasu gdy zobaczę jakie postacie ''wysmażycie'' - im ciekawsze, tym będę starał się dostosować go do nich, wpędzając w kolejne kłopoty .

PS. Ktoś chętny na grę tym komputerowym programem?
biter
Użytkownik
#12 - Wysłana: 20 Kwi 2009 19:00:20
Doctor_Who
Podaj mi jeszcze datę abym wiedział jak bardzo mam się spieszyć z tworzeniem postaci
Doctor_Who
Użytkownik
#13 - Wysłana: 20 Kwi 2009 19:08:59 - Edytowany przez: Doctor_Who
biter

Spoko, ja nikogo nie poganiam.
Lepiej, żebyśmy trochę poczekali, ale żeby było dobre.

Eviva

Może się jednak dołączysz??
Zaręczam - nie potrzeba znać żadnej z tych ''lektur''.
(Co mnie podkusiło powiedzieć tobie ten sęk?)
Dragon
Użytkownik
#14 - Wysłana: 20 Kwi 2009 19:12:44
Doctor_Who
A będziesz się wzorował na Kapitanie Bomba?
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#15 - Wysłana: 20 Kwi 2009 19:20:11
Dragon

A będziesz się wzorował na Kapitanie Bomba?

no wiesz co chociaż , ale tam był tylko jeden wróg i galaktyka o bardzo wdzięcznej nazwie....
Eviva
Użytkownik
#16 - Wysłana: 20 Kwi 2009 19:20:22
Doctor_Who

Przekonałes mnie tym sękiem .
Ale ostrzegam, moja postać będzie kompletnym świrem.
Picard
Użytkownik
#17 - Wysłana: 20 Kwi 2009 20:09:39
Sesja o okręcie Klingonów! QAPLA!
Madame Picard
Moderator
#18 - Wysłana: 20 Kwi 2009 20:15:32
Doctor_Who

Wprawdzie nie do końca czuję się dobrze w tak zakręconych klimatach, ale muszę przyznać, że holopostać bardzo mnie kusi, więc jakby co, to możesz ją dla mnie zarezerwować .
kanna
Użytkownik
#19 - Wysłana: 20 Kwi 2009 21:47:45
Doctor_Who
A ja znam karła I Pratchetta też. Lexa widziałam kawałki, ale Futurama mi nie podchodzi :/

Picard
Sesja o okręcie Klingonów

ja już się nieco nawet podszkolłam w języku
Doctor_Who
Użytkownik
#20 - Wysłana: 20 Kwi 2009 21:52:01
Eviva

Przekonałes mnie tym sękiem

W końcu klasyka. I będzie można na pokład łyżwa, ewentualnie bulgota wprowadzić. Tylko broń Borg jajnik!!

moja postać będzie kompletnym świrem.

...i to chodzi, o to chodzi.

Madame Picard

nie do końca czuję się dobrze w tak zakręconych klimatach

Albo przywykniesz, albo zwariujejsz . A postać ok, zarezerwowana. Dalszych informacji udzielę Ci jak będzie coś więcej o liczbie graczy wiadomo.

kanna

A ja znam karła I Pratchetta też.

Czyli mam rozumieć, że witamy na pokładzie?
Picard
Użytkownik
#21 - Wysłana: 20 Kwi 2009 22:20:40 - Edytowany przez: Picard
kanna

ja już się nieco nawet podszkolłam w języku

Serio? Ja też się uczę:

http://www.youtube.com/watch?v=tEfNyL4JFTY&feature =related

A ja na serio z tą sesją o Klingonach - nikt nie chce mięć liścia sałaty naklejonego na czoło i ganiać Targów z bathletem?
kanna
Użytkownik
#22 - Wysłana: 20 Kwi 2009 22:37:53
Doctor_Who

Piszę się, choć w Karle praktycznie nie było postaci kobiecych :/ Bede musiała wymyslac. Moze cos z.. power rangers?

Picard
Serio?

W tym sensie, że maoje postacie zwykle sa po części klingońskie
Doctor_Who
Użytkownik
#23 - Wysłana: 20 Kwi 2009 23:57:01
kanna

w Karle praktycznie nie było postaci kobiecych

No a Kryśka Kochańska ?
Q__
Moderator
#24 - Wysłana: 21 Kwi 2009 01:58:49
Doctor_Who

LEKTURA WCALE NIE KONIECZNIE OBOWIĄZKOWA

Dorzuciłbym "Najlepszą Załogę Słonecznego" Diwowa.
kanna
Użytkownik
#25 - Wysłana: 21 Kwi 2009 08:50:26
Doctor_Who
a Kryśka Kochańska

taaaa.... chyba jednak nie skorzystam
Darnok
Użytkownik
#26 - Wysłana: 21 Kwi 2009 08:59:22 - Edytowany przez: Darnok
Doctor_Who
Czy postacie posiadające moc psioniczną, czy tam czarodzieje (z ograniczeniami oczywiście) nadają się? nie chodzi mi o Q, ale o jakiegoś młodego reprezentanta rasy, która obdarzona jest jakimś fireballem, ew. potrafiącą przesuwać przedmioty z niewielkiej odległości?
Doctor_Who
Użytkownik
#27 - Wysłana: 21 Kwi 2009 09:17:04
Darnok

Czy postacie posiadające moc psioniczną, czy tam czarodzieje (z ograniczeniami oczywiście) nadają się?

Jak najbardziej.

kanna

chyba jednak nie skorzystam

A kto powiedział, że to musi być postać a la Kryśka?? Masz pełną swobodę w kreacji. Zapraszam.
Darnok
Użytkownik
#28 - Wysłana: 24 Kwi 2009 14:08:18
A w jakim systemie gramy? coś warhammerowatego czy dungeowatego?
Alucard87
Użytkownik
#29 - Wysłana: 24 Kwi 2009 19:45:35
Darnok
W sesjach forumowych jedyną kością, jakiej używa MG jest przysłowiowa zadra w rzyci gracza Ewentualnie mięsień zwany wyobraźnią

Dziś spróbuję wysmarować jakąś postać
Eviva
Użytkownik
#30 - Wysłana: 24 Kwi 2009 20:01:52
Alucard87
Dziś spróbuję wysmarować jakąś postać

Żebyś jej tylko nie porzucił jak Grześka, bo dwa razy z rzędu ten sam numer...
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Gry / Propozycja nowej sesji RPG?

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!