USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Sesja DS9 - postacie
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6 
Autor Wiadomość
Darnok
Użytkownik
#151 - Wysłana: 14 Sty 2009 22:17:24 - Edytowany przez: Darnok
Odpowiedz 
Bashir
Raczej per komandor. Przynajmniej tak było w Voyagerze (Chatokay śmieje się z Kima, że ten podczas dowodzenia statkiem kazał na siebie mówić kapitan).
Jurgen
Moderator
#152 - Wysłana: 14 Sty 2009 22:32:18
Odpowiedz 
Za to w DS9 O'Brien tłumaczył Nogowi, że zwyczajowo we flocie do osoby pełniącej funkcję dowódcy mówi się kapitan. I chodziło o Jadźkę, która miała stopień komandora lub komandora porucznika (dowodziła Defiantem). Sisco dowodził DS9 w stopniu komandora i kapitana. Pierwszym wytłumaczeniem było, ze zdarza się, że mniej ważnymi stacjami dowodzą komandorzy. Nie bardzo pasowało to do sytuacji, gdy stacja stała się jednym z ważniejszych posterunków Federacji, a Sisco nadal był komandorem...

PS W nagielskim słowo "commander" oznacza chyba zarówno stopień, jak i osobe "dowodzącą", więc to może powodowac pewne problemy. Natomiast chyba w naszej marynarce nie ma stopnia kapitan (które jest w siłach lądowych).
Bashir
Moderator
#153 - Wysłana: 14 Sty 2009 22:53:04
Odpowiedz 
Opcja Jurgena bardziej mi się podoba A poza tym Twoja wypowiedź Darnok, nie wskazuje że nie ma takiego zwyczaj w flocie tylko że było to absurdalne w wypadku Kima zwłaszcza że starsi od niego oficerowie byli na pokładzie tylko wachta była inna.
Darnok
Użytkownik
#154 - Wysłana: 15 Sty 2009 10:43:15
Odpowiedz 
Bashir
No ja tylko poczułem się do obowiązku napisać to, co wiem
Paradoks
Użytkownik
#155 - Wysłana: 15 Sty 2009 11:54:12
Odpowiedz 
Trzeba rozróżnić rangę kapitana od funkcji kapitana. Osoba dowodząca okrętem, mimo, że nie musi mieć rangi kapitana zawsze będzie kapitanem/dowódcą. Natomiast nie każdy oficer z rangą kapitana jest kapitanem/dowódcą okręty (o ile pamiętam w filmach kinowych Spock miał rangę kapitana i pełnił funkcję pierwszego oficera).

Komandorzy natomiast mogą dowodzić/być kapitanem okrętów do 100 osób załogi.
Jurgen
Moderator
#156 - Wysłana: 15 Sty 2009 15:06:34
Odpowiedz 
Paradoks

Jeżeli te 100 osób to kanon, to my tu podpadamy - Nova ma ok. 80 osób załogi.
Dragon
Użytkownik
#157 - Wysłana: 15 Sty 2009 20:37:30
Odpowiedz 
Postać przygotuje na następny tydzień, nie mam teraz za bardzo czasu a nie chce zrobić jakiegoś badziewiaka
RaulC
Użytkownik
#158 - Wysłana: 15 Sty 2009 21:05:15
Odpowiedz 
Jurgen
Natomiast chyba w naszej marynarce nie ma stopnia kapitan (które jest w siłach lądowych).

W polskiej marynarce jest zarówno stopień jak i funkcja kapitana. Najczęściej obie są łączone i rzadko kiedy się zdarza aby okrętem dowodził ktoś o niższej randze. Jeśli już to o wyższej: major, podpułkownik. Ranga kapitana jest jedną z nielicznych wspólnych dla wszystkich polskich formacji wojskowych.
Jurgen
Moderator
#159 - Wysłana: 21 Wrz 2010 21:48:39
Odpowiedz 
T’San

Rasa: człowiek/wolkanka
Stan cywilny: panna
Miejsce i data urodzenia: 10 maja 2345 roku w Londynie
Rodzice: Edward Winston i S’Haer
Rodzeństwo: Starszy brat Paul Farrokh Winston
Oczy: zielono
Włosy: ciemny blond
Wzrost: 172cm
Postura: lekka niedowaga, kobieca
Cechy szczególne: blizna na prawym ramieniu
Umiejętności: zielony pas w aikido, świetny mechanik, znajomość języka wolkańskiego, gra na gitarze elektrycznej

Charakter: jest niezwykle honorowa, ale równocześnie skora od bójki. Dusza towarzystwa. Recytuje teksty dwudziestowiecznych piosenek z prędkością karabinu. Nie potrafi powstrzymać się od sarkazmu.

Biografia: Jej ojciec był muzykiem, a matka dyplomatką w głębi Imperium Romulańskiego. Wychowywał ją głównie brat, do którego chowa urazę. W wieku 15 lat została pchnięta nożem podczas bójki w barze. Ojciec zmuszał ją do kariery muzycznej, ale wybrała Gwiezdna Flotę. Brat kilkakrotnie usiłował zabrać z powrotem do Londynu. Zdała Gwiezdną Flotę z pomyślnym wynikiem na kierunku mechanika.

W 2369 rozpoczęła służbę na USS Haxley pod dowództwem kapitana Mickey’a. Służyła kilka miesięcy, dopóki nie pokłóciła się z kapitanem o jej traktowanie. Została przeniesiona na USS Nova.

Ciekawostki: Jej ojciec nade wszystko lubił muzykę, szczególnie 20-wiecznego rocka. Nauczył ją grać na gitarze elektrycznej, ale nie zdołał jej przekonać do perkusji.

Postać T'San (użytkownika T'San - znowu będzie problem) zastąpi T'Shan z naszej sesji (tą, przez którą Ta'nar miała manie przesladowczą).
Paradoks
Użytkownik
#160 - Wysłana: 21 Wrz 2010 21:55:41
Odpowiedz 
Jurgen:
przez którą Ta'nar miała manie przesladowczą

Chase też ją przesłuchiwał w windzie.

Tak właściwie to wtrąciłbym, że wydaje mi się, że Jurgen kiedyś (na prośbę Ta'nar) streścił jej życiorys, w którym przed Novą przez kilka lat służyła w obsłudze jakiejś stoczni, jako specjalistka od sensorów, ale pewnie przyjmiemy, że to tylko kłamliwy miraż skonfabulowanej pamięci pewnego Paradoksa.
Jurgen
Moderator
#161 - Wysłana: 21 Wrz 2010 22:03:52
Odpowiedz 
Paradoks

A ponadto T'Shan była czystej krwi Wolkanką, więc i starsza była, i mogła przez to miec dłużzy staż we flocie. A jej skróconą karierę przeczytała zdaje się Ta'nar na paddzie.

PS Nie wiem, co Chase bierze, ale najwyraźniej bierze tego za dużo.
Paradoks
Użytkownik
#162 - Wysłana: 21 Wrz 2010 22:05:52
Odpowiedz 
Jurgen:
PS Nie wiem, co Chase bierze, ale najwyraźniej bierze tego za dużo

Ale to odnośnie przesłuchiwania Wolkanek w windzie?
kanna
Użytkownik
#163 - Wysłana: 21 Wrz 2010 22:15:57
Odpowiedz 
Jurgen:
PS Nie wiem, co Chase bierze, ale najwyraźniej bierze tego za dużo.

dałabym głowę, że już gdzies czytałam ten tekst...

Jurgen:
zastąpi T'Shan z naszej sesji (tą, przez którą Ta'nar miała manie przesladowczą).

czy to oznacza, że moja postacmoże popaśc w manię?
btw, tamto to nie była mania, raczej rodzaj nerwicy natręctw
Jurgen
Moderator
#164 - Wysłana: 21 Wrz 2010 22:23:07
Odpowiedz 
kanna:
czy to oznacza, że moja postacmoże popaśc w manię?
btw, tamto to nie była mania, raczej rodzaj nerwicy natręctw

Skoro tak twierdzisz... W końcu to Ty jesteś fachowcem od takich spraw. Możesz oczywiście zrobić, co chcesz ze swoją postacią. Ale my możemy Ta'nar np, wystrzelić przez śluzę albo odstrzelić, bo ze śłuzą w Atali może byc problem

kanna:

Na pewno, przeciez sam tego nie wymysliłem (znaczy, ja dodałem tylko Chase'a).
kanna
Użytkownik
#165 - Wysłana: 21 Wrz 2010 22:33:30
Odpowiedz 
Jurgen:
Ale my możemy Ta'nar np, wystrzelić przez śluzę albo odstrzelić

to takie nietrekowe Barclaya nikt nie wystrzeliwał
Paradoks
Użytkownik
#166 - Wysłana: 21 Wrz 2010 22:45:33
Odpowiedz 
kanna:

Nie przypadkiem tak skomentowałaś manifest mojej sekty religijnej, który opublikowałem w temacie "Rozmowy o..."?
Jurgen
Moderator
#167 - Wysłana: 21 Wrz 2010 22:55:04
Odpowiedz 
kanna:
to takie nietrekowe Barclaya nikt nie wystrzeliwał

Ale to było TNG, a tu jest DS9.

PS
kanna:

A to nie było w "39 i pół"?
kanna
Użytkownik
#168 - Wysłana: 21 Wrz 2010 23:10:50
Odpowiedz 
Jurgen:
A to nie było w "39 i pół"?

Bardzo mozliwe, ja tego nie ogladam, ale mąż tak , więc mogłam usłyszeć.
Alucard87
Użytkownik
#169 - Wysłana: 22 Wrz 2010 00:44:01
Odpowiedz 
Jurgen
A ja mam takie pytanie. Moja sekcja pobiegła za nami? Bo jak tak, to jeszcze musze sprawdzic które ciapciaki zostały na Novie, zeby sie nie okazało, ze Thiz widzi duchy.
Jurgen
Moderator
#170 - Wysłana: 22 Wrz 2010 07:24:04 - Edytowany przez: Jurgen
Odpowiedz 
Alucard87

Z Twojej sekcji chyba tylko Kowalski został na Novie.

PS To nie sesja Q, tu trzeba się naprawde postarać, żeby zwidy mieć.
kanna
Użytkownik
#171 - Wysłana: 22 Wrz 2010 08:48:07
Odpowiedz 
Jurgen:
kanna: to takie nietrekowe Barclaya nikt nie wystrzeliwał
Ale to było TNG, a tu jest DS9.

Czyli że w ds9 wyrzucali przez śluzę? podaj mi odcinek, oberzę (moja socjopatia siedzi i sie ślini )
Jurgen
Moderator
#172 - Wysłana: 22 Wrz 2010 15:36:30
Odpowiedz 
kanna

Nie przypominam sobie, ale tam nikt sie z niczym i z nikim nie patyczkował.

PS Zaraz, właśnie sobie przypomniałem, że była taka sytuacja, jak Quarka zdaje się chcieli przez śluze wystrzelić. Tylko odcinka nie pamiętam (ja wiem, może I sezon, odcinek chyba miał tytuł Nagus, czy jakoś tak?).
The_D
Użytkownik
#173 - Wysłana: 22 Wrz 2010 23:20:29
Odpowiedz 
No i Garak próbował wyrzucić sam siebie ze względu na klaustrofobię. Ale to się chyba nie liczy.
Madame Picard
Moderator
#174 - Wysłana: 24 Wrz 2010 18:55:34
Odpowiedz 
kanna
Jurgen

To chyba Quarka próbował wywalić swojego brata (sic!).

PS. Przenieśliśmy się z pogaduchami o d.Maryni do tego topiku? I podobno słynący z surowości NDMG na to tak pozwala, sam się radośnie tu zresztą udzielając?
Jurgen
Moderator
#175 - Wysłana: 24 Wrz 2010 20:12:35
Odpowiedz 
Madame Picard

Szerzymy tu wiedzę o treku. To usprawiedliwia OT.
kanna
Użytkownik
#176 - Wysłana: 24 Wrz 2010 20:33:01
Odpowiedz 
Jurgen:
Szerzymy tu wiedzę o treku

Twoje ulubione, kochana, kaganek oświaty
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6 
USS Phoenix forum / Gry / Sesja DS9 - postacie

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!