USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Sesja DS9 - postacie
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  »» 
Autor Wiadomość
Jurgen
Moderator
#31 - Wysłana: 6 Sty 2009 20:55:31
Odpowiedz 
Jurgen, a gdzie Twoja postać?

Spoko, będzie (w sesji Evivy zresztą też jeszcze nie napisałem charakterystyki), tylko na razie mam sporo roboty...
Madame Picard
Moderator
#32 - Wysłana: 6 Sty 2009 21:23:51
Odpowiedz 
Rosalinda Schaff (młodsza przyrodnia siostra Mony )

Rasa: człowiek pełnej krwi, córka Beatrix Brel i Karla Schaffa, z Moną ma wspólną matkę

Wygląd: tak jak Mona Rosalinda jest bardzo podobna do matki: regularne rysy, duże brązowe oczy, długie czarne loki, szczupła budowa ciała. Od Mony różni ją nieco jaśniejsza karnacja i delikatniejsze rysy; no i oczywiście nie ma cech wolkańskich .

Stopień: chorąży; to jej pierwszy przydział po ukończeniu Akademii. Kariera starszej siostry była dla niej inspiracją do podjęcia nauki w Akademii. Wcześniej studiowała też nauki społeczne na uczelni w rodzinnej Brukseli. Jest specjalistką od antropologii kulturowej i kontaktów z nowymi kulturami i cywilizacjami.

Cechy charakterystyczne: Rosalinda jest spokojniejsza i bardziej rozważna niż Mona. Jest ambitna, wytrwała, pewna siebie; co czyni ją dobrym materiałem na przyszłego naukowca. Ma też pewne zdolności artystyczne. Nowe kontakty nawiązuje z trudnością, ale potrafi być wiernym i oddanym przyjacielem dla osób, które naprawdę polubi.
Paradoks
Użytkownik
#33 - Wysłana: 6 Sty 2009 21:51:23 - Edytowany przez: Paradoks
Odpowiedz 
Kevin Chase
Komandor Porucznik
Człowiek
29 lat
Wzrost: 175 cm, masa: 60 kg, szczupły, wątłej budowy
Niebieskie oczy, ciemne dość długie włosy z grzywką opadającą na czoło

Biografia:

Urodzony w 2341 na Ziemi w Nowym Jorku, ojciec: lekarz; matka: dyplomatka. W 2363 kończy Akademię Gwiezdnej Floty z wysoką lokatą. Jego pierwszy przydział to USS Galaxy, gdzie spędza ponad trzy lata początkowo w podsekcji kartografii gwiezdnej, później awansując na podporucznika i Zastępcę Głównego Oficera Naukowego. W 2266 otrzymuje awans na porucznika i stanowisko Głównego Oficera Naukowego na USS Cochrane, klasy Oberth, którą sprawuje tylko przez trzy miesiące, gdyż otrzymuje atrakcyjną propozycję przeniesienia do federacyjnej placówki badawczej Kasra, na orbicie Andorii. Najpierw pracuje w sekcji komunikacji podpstrzerzennej, kilka miesięcy później zostaje przydzielony do nowoutworzonej sekcji badań nad bronią energetyczną.

Pracując tam nad częściowo utajnionym projektem fazerów nowszego typu poznaje Porucznik Kimberly Weaver, specjalistkę od elektrodynamiki. Podejmują wspólną pracę naukową po godzinach, a po kilku miesiącach ich relacje wychodzą poza sprawy zawodowe. Ich idylliczny związek, przynoszący również sukcesy na polu zawodowym (publikacja pracy naukowej, które spotyka się z entuzjastycznym odzewem światka naukowego oraz otrzymanie wysokich odznaczeń Gwiezdnej Floty) trwa 18 miesięcy. W 2369, dwa tygodnie po zaręczynach Chase i Kim testują prototyp nowego fazera, stosując inne parametry od tych na które przystali ich przełożeni ze względów bezpieczeństwa. Mimo początkowych spektakularnych sukcesów dochodzi do nagłego przegrzania się cewek fazera i eksplozji sieci energetycznej. Kim starając się opanować sytuację zostaje bardzo poważnie oparzona strumieniem wysokoenergetycznej plazmy. Umiera w ciągu kilku minut, na ramionach narzeczonego, przed przybyciem jakiejkolwiek pomocy medycznej.

Chase obwiniając siebie za śmierć Kim podejmuję próbę samobójczą, udaremnioną przez personel medyczny Kasry. Zostaje postawiony przed sąd polowy, gdzie biegli uznają, że przyczyną wypadku nie był czynnik ludzki. Ze względu na częściowe utajnienie projektu nikt nie ponosi za wypadek żadnych konsekwencji. Nie mogąc pogodzić się ze śmiercią ukochanej Chase rezygnuje ze służby we Flocie. Znajduję zatrudnienie pod skrzydłami Wolkańskiej Akademii Nauk.. Całkowicie oddaje się pracy naukowej (tym razem zajmuje się teorią warp). Cierpi na depresję i bezsenność Zostaje sam, odizolowuje się od dawnych znajomości, oddala się od rodziny. Nie umiejąc znaleźć ukojenia w wolkańskich technikach medytacji zaczyna stosować dimetasaurineinę, silną substancję psychoaktywną o właściwościach przeciwdepresyjnych oraz zwiększających szybkość procesów myślowych (żeby uniknąć niedomówień nadmienię to teraz: w odróżnieniu od Mirror Universe w tej sesji Chase stosuje mniejsze dawki zupełnie innej substancji i jego uzależnienie nie jest tak głębokie. Dimetasaurineina jest lekiem przeciwdepresyjnym stosowanym przez Wolkanów mających problemy z tłumieniem negatywnych emocji, ze względu na właściwości uzależniające nie zalecania do stosowania przez ludzi. Chase nie znajduje się pod opieką żadnego lekarza).

W miarę stosowania coraz większych dawek zdobywa uznanie w Akademii. Dopiero, podczas krótkiej podróży zdaje sobie sprawę, że wpadł w uzależnienie. Przerażony wizją zniszczenia dopiero co ułożonego, nowego życia decyduję się powrócić do Floty. Otrzymuje stanowisko Głównego Oficera Naukowego na USS Nova, wraz z awansem.

Charakter: Typ intelektualisty. Spokojny, skrupulatny, nieco pedantyczny. Skrajny pesymista. Zamknięty w sobie, małomówny, starający się zachować do wszystkich dystans. W rzeczywistości głęboko zraniony, z obniżoną samooceną, starający się ukryć to pod warstwą sarkazmu i cynizmu.

Umiejętności: umysł ścisły, wybitny fizyk, specjalista od podprzestrzeni i broni energetycznej. Posiada także kwalifikacje z dziedziny informatyki i biologii. Podstawowa wiedza z zakresu medycyny, chemii, inżynierii, pilotażu i taktyki. Znajomość podstaw andoriańskiego i wolkańskiego.

Bardzo przeciętna sprawność fizyczna i umiejętność walki wręcz. Na dolnych granicach graduacji w Akademii Gwiezdnej Floty.
_________

Jurgen

Może być?
kanna
Użytkownik
#34 - Wysłana: 6 Sty 2009 22:02:21
Odpowiedz 
Paradoks

Widzę, że lekko wskrzesiłes Chase'a z sesji Dragona
Jurgen
Moderator
#35 - Wysłana: 6 Sty 2009 22:13:30
Odpowiedz 
Paradoks

Może.

kanna

To jeszcze nic. Bedzie więcej "wskrzeszeń".
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 6 Sty 2009 22:43:23
Odpowiedz 
Jurgen

Bym se z Wami zagrał, możesz się do mnie odezwać na GG?
kanna
Użytkownik
#37 - Wysłana: 6 Sty 2009 22:47:07
Odpowiedz 
Jurgen

Bedzie więcej "wskrzeszeń"

czyżby nasz ulubiony porucznik Jurgen Jurgen S?
Jurgen
Moderator
#38 - Wysłana: 7 Sty 2009 08:53:13
Odpowiedz 
Q__

Jasne, tylko najwczesniej wieczorem, bo teraz nie mam GG.

kanna

Komandor Jurgen Jurgen.
Q__
Moderator
#39 - Wysłana: 7 Sty 2009 09:08:15 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Jurgen

Jasne, tylko najwczesniej wieczorem, bo teraz nie mam GG.

Ok.

(BTW. od razu uprzedzam, że nowa postać nie bedzie rodziną, ani kolejnym "klonem" Xona.)
Jurgen
Moderator
#40 - Wysłana: 7 Sty 2009 09:40:27 - Edytowany przez: Jurgen
Odpowiedz 
Q__

Szkoda.
Ewentualnie możesz swoja koncepcję wyłożyć tu lub w drugim temacie o sesji, pójdzie szybciej, bo tu mam doste cały czas.
kanna
Użytkownik
#41 - Wysłana: 7 Sty 2009 09:44:52
Odpowiedz 
nowa postać nie bedzie rodziną, ani kolejnym "klonem" Xona.)
Szkoda.
no ... bysmy go od razu, prewencyjnie, wrzucili do brigu i byłby spokój
Jurgen
Moderator
#42 - Wysłana: 7 Sty 2009 20:55:29
Odpowiedz 
Jürgen Steier

Stopień: komandor
Rasa: ¼ Wolkan, ¾ człowiek
Stan cywilny: żonaty
Pochodzenie: jego dziadek był Wolkanem, natomiast rodzina pochodzi z Wielkiej Brytanii i Niemiec, obie rodziny mają silne tradycje wojskowe (służba w RN i RAFie (np. w Bitwie o Anglię czy wojnie o Falklandy) czy w Kriegsmarine.
Oczy: szare, ludzkie brwi
Włosy: jasne, lekko falowane, nie tyle długie co bujne, pozwalaja mu na zasłonięcie lekko szpiczastych uszu.
Wzrost: 180 cm
Waga: 68 kg
Postura: szczupła, bliska wolkańskiej, przez co jest nieco silniejszy niż człowiek o tej samej posturze.
Opis postaci: U jego matki cechy ludzkie przeważały nad wolkańskimi i w ludzkiej tradycji został wychowany. Niemniej jednak dziadek uczył go podstaw filozofii wolkańskiej. Ziarno padło na podatny grunt, gdyż Jurgen, mimo iż emocjonalnie był człowiekiem, to wykazywał dużo cech wolkańskich – zwłaszcza jeżeli chodzi o umysłowość. Ponieważ emocje ludzkie sa znacznie słabsze od wolkańskich bez problemu przyszło mu ich opanowanie i zachowanie wolkańskiej dyscypliny. Nie musiał przy tym wyrzekac się emocji, po prostu wystarczało utrzymywanie ich pod kontrolą. Fascynacja kultura wolkańską spowodowała, że zaczął interesowac się ziemskimi kulturami, które zakładają dyscyplinę i panowanie nad własnym umysłem i ciałem. M. In. przez rok był w Japonii, gdzie zainteresował się kendo i aikido, które do dziś trenuje.
Naukę w Akademii łączył ze studiowaniem prawa, co dało początek zainteresowaniem dyplomacją. Z jednej strony więc wybierał czysto militarne przedmioty (taktyka i strategia, pilotaż, walka wręcz), z drugiej dyplomacja.
Po ukończeniu Akademii służył jako sternik na USS Repulse, potem w Ambasadzie na Wolkanie i wreszcie na USS Malince jako oficer taktyczny. Następnym jego przydziałem został USS Nova, gdzie dostał funkcję I oficera.
Madame Picard
Moderator
#43 - Wysłana: 7 Sty 2009 21:07:38
Odpowiedz 
Jurgen

Co za pech .
kanna
Użytkownik
#44 - Wysłana: 7 Sty 2009 21:09:03
Odpowiedz 
Madame Picard
Co za pech .

No weź... od kiedy takie drobizagi Cie (nas?) powstrzymaują...
Paradoks
Użytkownik
#45 - Wysłana: 7 Sty 2009 21:15:39
Odpowiedz 
Jurgen

A nie za młody ten Twój Jurgen na komandora?
Madame Picard
Moderator
#46 - Wysłana: 7 Sty 2009 21:18:16
Odpowiedz 
kanna

od kiedy takie drobizagi Cie (nas?) powstrzymaują...
Przypominam, że w tej sesji nie gram Moną .
I jakie "nas", co? Od kiedy gustujesz w szpiczastych uszach? Komandor Jurgen Jurgen jest mój... to znaczy Rosalindy .
kanna
Użytkownik
#47 - Wysłana: 7 Sty 2009 21:23:25
Odpowiedz 
Madame Picard

A ja przypominam, że nie gram Kesą Może moja postać lubic Wolkan? Może
Eviva
Użytkownik
#48 - Wysłana: 7 Sty 2009 21:25:45
Odpowiedz 
A ja gram Araną. Polubiłam ją i nie mam zamiaru się rozstawać.
Madame Picard
Moderator
#49 - Wysłana: 7 Sty 2009 21:25:48
Odpowiedz 
kanna

Może moja postać lubic Wolkan? Może
Andorianie nie lubią się z Wolkanami .
biter
Użytkownik
#50 - Wysłana: 7 Sty 2009 21:26:08
Odpowiedz 
Madame Picard
kanna

To ja będę wzdychał do Bajoranek... chyba że jakieś epizodyczne przelecą znaczy przewiną się przez naszą sesję.
kanna
Użytkownik
#51 - Wysłana: 7 Sty 2009 21:33:09
Odpowiedz 
Madame Picard

Kto by sie stereotypami przejmował... Moja Andorianka jest otwarta na nowe doświadczenia
Jurgen
Moderator
#52 - Wysłana: 7 Sty 2009 21:59:56 - Edytowany przez: Moderator
Odpowiedz 
Paradoks

Oj... machnęło mi się, bo w pierwszej wersji miał być komandorem-porucznikiem. Chociaż Picard w tym wieku był już kapitanem, a Riker w wieku 29 lat był pierwszym na Enterprise - statku flagowym. Ale i tak pewnie trzeba będzie poprawić.

kanna, Madame Picard
cóz za nieprofesjonalne zachowanie.
Q__
Moderator
#53 - Wysłana: 7 Sty 2009 23:39:31 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Imiona, nazwisko: Zipok Caeli

Rasa: Bolianin

Wzrost: 180

Waga: 90 kg

Stan cywilny: wolny

Rodzice: nie żyją

Rodzeństwo: brak

Postura: lerkka nadwaga, dość silny, ale nie atletyczny, powolny w ruchach

Cechy szczególne: Brak

Umiejętności: biologia (ponadprzeciętna nawet w tym zawodzie znajomość kwiatów), podstawowe przeszkolenie w sztukach samoobrony, mimo wybitnej inteligencji nie posiadający siły woli, dający się spychać na plan dalszy, przez co nigdy ne zrobił kariery i pozostał (tu stopień, albo porucznik, albo coś niżej, MG przydziel wg. uznania)

Ciekawostki:, traktuje rośliny i zwierzęta (ma na pokładzie jakiegoś bajorańskiego zwierzaka kotopodobnego, jeśli taki jest - pozotawiam to do uznania MG) jako przyjaciól, mówi do nich, samotny, małomówny, nieśmiały
kanna
Użytkownik
#54 - Wysłana: 7 Sty 2009 23:52:06
Odpowiedz 
Jurgen
Użytkownik # Posted: 7 Sty 2009 21:59:56 - Edytowany przez: Moderator
Paradoks

Oj... machnęło mi się, bo w pierwszej wersji miał być komandorem-porucznikiem. Chociaż Picard w tym wieku był już kapitanem, a Riker w wieku 29 lat był pierwszym na Enterprise - statku flagowym. Ale i tak pewnie trzeba będzie poprawić.

kanna, Madame Picard
cóz za nieprofesjonalne zachowanie.

Dlaczego powyzszy post Jurgena jest edytowany przez Moderatora?
Q__
Moderator
#55 - Wysłana: 7 Sty 2009 23:55:05 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
kanna

Poprawiłem (bo nie wydzierżyłem) literówki w nickach Twoim i MP.

ps. jak się mój Zipok podoba?
biter
Użytkownik
#56 - Wysłana: 8 Sty 2009 00:00:29
Odpowiedz 
Q__

Caeli czyta się jak w łacinie? Celi? Odjechany trochę ale mi się podoba, nareszcie nietypowa rasa.

Tylko uważaj żeby te poprawki nie weszły ci w nawyk. Tak się tworzy państwo Policyjne ale nie martw się, my będziemy wam patrzeć na ręce - kurcze gdzie ja to czytałem/oglądałem.
kanna
Użytkownik
#57 - Wysłana: 8 Sty 2009 00:03:27
Odpowiedz 
Q__

jak się mój Zipok podoba?

Trzeba go bedzie jakoś ośmielic, nie?
Q__
Moderator
#58 - Wysłana: 8 Sty 2009 00:09:38 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
biter

Odjechany trochę

Eeetam. Zwykła sympatyczna - excuse le mot - pierdoła skrywająca drobny sekret.

kanna

Skoro tak mówisz.
Alucard87
Użytkownik
#59 - Wysłana: 8 Sty 2009 00:39:58
Odpowiedz 
Bolianie są ciekawi, choć mało jest o nich kanonu

A jakby B zamienić na Th to dopiero byłby odjazd choć chyba niemożliwy do wykonania
Madame Picard
Moderator
#60 - Wysłana: 8 Sty 2009 10:50:56
Odpowiedz 
kanna

To ja mam pomysł: Ty osmielaj Bolianina z nadwagą, a ja, znaczy Rosalinda, zajmę się komandorem Jurgenem .

Ech, ci panowie w sesji... Jak nie rozwiedziony pracoholik to fizyk emo po przejściach, trzeci znów gada do kwiatów, a jak trafił się jakiś do rzeczy, to żonaty...
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  »» 
USS Phoenix forum / Gry / Sesja DS9 - postacie

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!