USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Dobra Trekowa gra
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
LaForge
Użytkownik
#1 - Wysłana: 20 Wrz 2008 22:18:35
Odpowiedz 
Witam

Chciałbym się zapytać, czy ktoś nie zna jakiegoś dobrego "symulatora" Trekowego? Nie mogę znaleźć żadnej dobrej gry tego typu, a bardzo chciałbym w coś takiego zagrać. Bridge Commander był dobry, ale raczej nastawiony na walkę, RPG-X też jest dobry, ale trochę mało możliwości (tj. większość rzeczy trzeba sobie wyobrażać). Najlepiej, gdyby ta gra nie była nastawiona tylko na walkę, bo to nudne. Star Trek to przecież poszukiwanie nowych światów i cywilizacji, a nie likwidowanie już znanych (co przedstawia 99% Trekowych gier).

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
kanna
Użytkownik
#2 - Wysłana: 20 Wrz 2008 22:20:29
Odpowiedz 
Nie, nie znam takiej gry, ale zgodnie ze starym zwyczajem:

Witamy na Forum
Pah Wraith
Użytkownik
#3 - Wysłana: 20 Wrz 2008 22:43:47
Odpowiedz 
LaForge
jest niby Birth of the Federation, w którym jest raczej handel, ale poza tym to mamy walkę samą. Najlepsza jest The Fallen - łatwa do dostania i jednoczesnie mająca najlepszy klimat (nie tylko moja opinia )

Witam
LaForge
Użytkownik
#4 - Wysłana: 20 Wrz 2008 23:17:00
Odpowiedz 
Dzięki za szybką odpowiedź, sprawdzę te gry, może któraś będzie dobra. Ale i tak chyba będę musiał użyć moich nadludzko beznadziejnych umiejętności programistycznych i spróbować stworzyć jakąś grę.

Pozdrawiam
Domko
Użytkownik
#5 - Wysłana: 20 Wrz 2008 23:26:14
Odpowiedz 
O tak - The Fallen mocno polecam.
reyden
Użytkownik
#6 - Wysłana: 20 Wrz 2008 23:33:58
Odpowiedz 
@ LaForge

Takiej gry chyba nie ma , każda większa gra ST jest mniej lub bardziej nastawiona na walkę w takiej czy innej postaci .

Mało jest tego co w ST najwięcej - eksploracja kosmosu , poznawanie nowych ras .

Z typowych symulatorów to mogą być jeszcze dwie gry oprócz BC - Star Trek Klingon Academy , chyba najlepszy symulator w realiach ST oraz seria StarFleet Command .

Od biedy można zaliczyć do tego gatunku można jeszcze Dominion Wars , ale ta gra ma daleko nawet do BC , o KA czy SFC nie mówiąc .

Może STO będzie miało te elementy a nie praktycznie samą walkę .
Dragon
Użytkownik
#7 - Wysłana: 20 Wrz 2008 23:38:25
Odpowiedz 
STO będą tworzyć ludzie z pasją i mam nadzieje nie zmieni się to w mordownie.

SFC to jedna z najlepszych trekowych gier (gram w nią ok 7 lat), od siebie polecę Elite force ale to 100% walki (niestety dwójka jakoś mnie nie porwała)
LaForge
Użytkownik
#8 - Wysłana: 20 Wrz 2008 23:40:12
Odpowiedz 
STO będzie miało tą wadę, że każdy będzie miał własny okręt. I tu jest przewaga RPG-Xa (mod do Elite Force).

No cóż, jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma, ew. samemu robi się to co się lubi, lub prosi się o to kogoś innego.
Dragon
Użytkownik
#9 - Wysłana: 21 Wrz 2008 00:21:56
Odpowiedz 
Ostatnio dużo bawię się modami, jutro spróbuje ten mod do homeworlda, Sacrafice of Angels, jak łatwo się domyślić podmienia on statki na wiadomo jakie, macie tu link mod
The_D
Użytkownik
#10 - Wysłana: 21 Wrz 2008 00:28:07
Odpowiedz 
Ale i tak chyba będę musiał użyć moich nadludzko beznadziejnych umiejętności programistycznych i spróbować stworzyć jakąś grę.

Tak z ciekawości - jak wyobrażasz sobie formułę niemilitarystycznej trekowej gry? Chwilę się nad tym zastanawiałem i przyszło mi do głowy kilka możliwości.

1. Prosta zręcznościówka - nad tym nie ma się co rozwodzić. Można np. łapać trible, omijać promem anomalie podprzestrzenne itp
2. Przygodówka - wiadomo jest zagadka do rowiązania, łazimy sobie po lokacjach, zbieramy przedmioty, rozmawiamy...
3. Gra ekonomiczna, np. cos na wzór Simcity albo innych tycoon-ów: zaczynamy od małej kolonii na zapyziałym księżycu a kończymy na imperium galaktycznym (oczywiście skala do ustalenia)
5. Adaptacja jakiejś karcianki
6. RPG? Nie znam za bardzo tego gatunku i nie przychodzi mi do głowy choćby zarys scenariusza

A może masz jakiś oryginalny pomysł?
Pah Wraith
Użytkownik
#11 - Wysłana: 21 Wrz 2008 00:38:54 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
Dragon
mod do homeworlda, Sacrafice of Angels,

Ciekawe jakie to to jest. Ja ściągnąłem i zainstalowałem Beyond Red Line - Homeworld przerobiony na nBSG - wygląda toto świetnie, ale bez joysticka nie podchodź raczej. Mój pierwszy zakup po otrzymaniu najbliższej pensji
Dragon
Użytkownik
#12 - Wysłana: 21 Wrz 2008 00:47:01
Odpowiedz 
Pah Wraith
Joystick i Homeworld? Pierwsze słyszę, ale na pewno spróbuje, a jak masz Homeworld 2 to ściągaj mod Warlords, daje on statki z gwiezdnych wojen, praktycznie wszystkie z filmów innych gier i książek.
LaForge
Użytkownik
#13 - Wysłana: 21 Wrz 2008 01:06:28
Odpowiedz 
@The D
Coś częściowo jak w Starfleet command (gracz ma jakieś credity i za nie kupuje statki, ew. modyfikuje), tyle że gracz np. odkrywa nowe planety (tj. leci, leci, i nagle bum, na czujnikach planeta, można poskanować, zainicjować pierwszy kontakt, wysłać jakąś grupę obserwującą lub po prostu zlikwidować), no i byłyby zadania z floty (jakieś takie przypadkowe, np. atak Romulan, itp.).
Albo coś jak BC, tyle że trochę bardziej pokojowo (czyli właśnie poszukiwanie planet, pierwsze kontakty, itp.). Jest dużo różnych możliwości.

Pozdrawiam
Picard
Użytkownik
#14 - Wysłana: 21 Wrz 2008 11:07:26
Odpowiedz 
Panie LaForge jako kapitan Enterprise moge panu jedynie poradzic by udal sie pan do najbliżego holodecku. Brak bowiem dobrych gier o wspomnianej tematyce - wiekszosc to po prostu kosmiczne strzelanki, ocierajace sie w jakis sposob o miano symulatora
Domko
Użytkownik
#15 - Wysłana: 21 Wrz 2008 11:14:46 - Edytowany przez: Domko
Odpowiedz 
Przypomniało mi się, że jest, stara, bo stara, ale całkiem fajna gra, Star Trek TNG The Final Unity. Jest to typowa przygodówka w realiach TNG, ale naprawdę fajnie zrobiona.

Jak dla mnie gra znajdująca się w czołówce trekowych.

http://en.wikipedia.org/wiki/Star_Trek:_The_Next_G eneration_-_A_Final_Unity

Jest w niej i eksploracja, i poznawanie nowych ras - a gracz ma dość spore pole do popisu, gdyż można próbować ją przejść na różne sposoby.
Pah Wraith
Użytkownik
#16 - Wysłana: 21 Wrz 2008 15:05:23
Odpowiedz 
Dragon
Joystick i Homeworld? Pierwsze słyszę

Nie da się? Wygląda to dla mnie jak klasyczny symulator lotu, stąd też joy to moje pierwsze skojarzenie...

daje on statki z gwiezdnych wojen, praktycznie wszystkie z filmów innych gier i książek.

skąd te statki powiadasz?
Dragon
Użytkownik
#17 - Wysłana: 21 Wrz 2008 15:56:31
Odpowiedz 
Pah Wraith
Homeworld to 100% strategia.

skąd te statki powiadasz?
Z czasów IV epizodu w górę, (nie miałem czasu wszystkich sprawdzić, ale na screenach widać egzekutora)
Pah Wraith
Użytkownik
#18 - Wysłana: 21 Wrz 2008 16:32:26 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
Dragon
Homeworld to 100% strategia.

Sorry, chodziło o Freespace. Ja się raczej słabo znam na grach...
Beyond Red Line

Z czasów IV epizodu w górę

Z CZEGO??? Ja Ci dam jakieś starwarsy promować
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 21 Wrz 2008 23:53:18
Odpowiedz 
Pah Wraith

Z CZEGO??? Ja Ci dam jakieś starwarsy promować

O ile pokażą, że statki te śa słebsze od tych z ST to i z SW mogą być.
Slovaak
Użytkownik
#20 - Wysłana: 17 Maj 2009 23:29:02
Odpowiedz 
Dominion Wars, kupiłem w 2002 za kasę którą zaoszczędziłem na koloni... od x czasu gra mi nie chodzi bo mam XP, czy da się jakoś zrobić cosik by gra poszła bez problemu pod XP?
Domko
Użytkownik
#21 - Wysłana: 18 Maj 2009 09:53:36
Odpowiedz 
Niestety, Dominion Wars to w ogóle gra z wieloma błędami i chyba nie ma do niej patcha. A na XP to masakra - żabi i nic się nie da właściwie zrobić, a wiele rzeczy próbowałem (tryby zgodności, obniżanie grafiki, etc.). Jeśli rzeczywiście nie ma patcha, to nie ma innej rady.
Christof
Użytkownik
#22 - Wysłana: 18 Maj 2009 16:20:43
Odpowiedz 
jest niby Birth of the Federation, w którym jest raczej handel, ale poza tym to mamy walkę samą.

Można ją porównać np. ze Space Empires ??

BTW - jeszcze jeden tytuł mi przychodzi do głowy - Away Team. Grał ktoś ??? Może się ktos podzielić opinią nt. tej gry ??
IcemanMC
Użytkownik
#23 - Wysłana: 18 Maj 2009 16:59:15 - Edytowany przez: IcemanMC
Odpowiedz 
Star Trek Away team to zwykłe RPG. Gra zaczyna się od tego że flota mianuje cie kapitanem grupy do zadań specjalnych tzw Away Team. Daje ci do dyspozycji nowoczesny stateg Gwiezdnej Floty z Nowym typem kamuflażu o ile pamiętam dzięki któremu statek przybiera postać dowolnego innego statku. Taki trick Gra ogólnie polega na wykonywaniu misji które polegają głównie na odbijaniu zakładników niszczeniu czegośtam ważnego, tudzież mały wypad na statek borga itp. Ogólni masz do dyspozycji 6 ludzi, kazdy o innej specjalnosci i musiz wykonać misję. Jeśli miałbym ci polecić tę gre to chyba musiałbyś szukać czegoś w stylu Neverwinter Nights osadzonego w świecie star treka.

Polecam Bridge Commandera. JEst to obecnie najpopularniejsza gra z serii ST. W połączeniu z Modyfikacją Kobayashimaru gra ma ogromne możliwości. Przegrałem całą kampanię w single playerze i juz prawie 4 lata z małymi przerwami gram w trybie multiplayer.. Jesli ktoś szuka gry najbardziej zbliżonej do idei star treka to BC jest mu najbliższy. Bardzo mało jest tu walki...W całym trybie single zniszczymy może 20 statków kardassian... No i fakt że możesz poczuć się jak kapitan prawdziwego okrętu bo całą kampanię można przejść sterując ctaskiem z mostka oficerskiego

Heh a najbardziej śmiać mi się chciało z małego wielkiego błędu twórców tej gry. W dwoch czy trzech misjach musieliśmy szpiegować kardassian... Nie byłoby nic w tym dziwnego gdyby nie fakt że podczas szpiegowania nie mogliśmy zostać wykryci a flota zamiast wysyłać jakiejś małej jednostki szpiegowskiej wysłało nas... W największym rozmiarze... Szpiegować wroga statkiem klasy Galaxy. No nie da sie go niezauważyć napewno...
Pisarz
Użytkownik
#24 - Wysłana: 20 Maj 2009 20:50:41
Odpowiedz 
Grałem kilka razy w Away Teama, spodobał mi się.

Sam mam pomysł na zrobienie (pewnie internetowej) Trekowej gierki, w której poruszalibyśmy się po statku kosmicznym, pracowali, wymieniali przedmiotami, latali po kosmosie itp. Zastanawiam się jaką klasę statku przyjąć i gdzie mogłyby być jakieś plany pomieszczeń, które by mi pomogły.
theczarek
Użytkownik
#25 - Wysłana: 22 Maj 2009 10:41:03 - Edytowany przez: theczarek
Odpowiedz 
Zaraz pewnie padną głosy oburzenia ale najbardziej trekową grą jaką spotkałem jest... Spore, a dokładniej faza kosmiczna.

Zawiera (pomijając ekonomię i brak innych statków floty) wszystkie elementy znamienne dla treka - ogromny wszechświat, dyplomację, eksplorację ( w tym możliwość badania nowych gatunków), zakładanie i rozwój koloni, a nawet ratowanie ich przed kataklizmami, terrformowanie planet. Jest czymś pomiędzy symulacją statku a strategią polegająca na rozwoju cywilizacji.

Zrobiłem sobie ENT A i mam klimat jak ta lala. Nawet uzbrojenie pokłądowe wygląda jak fazery i torpedy.

Z gier sygnowanych logo star trek bardzo polecam przygotówki
25th Anniversary i kontynucję - Jugment Rites.

Pamiętam też nieco nowszą grę przygodową fabularnie będąca kontynuacją Insurection - Hiden Evil.
Fajnie było poczuć się jak prawdziwy oficer floty a nie komandos i do rozwiązywania problemów używać głowy wspomaganej tricorderem (choć były i elementy strzelankowe).

Była też dość ciekawa Star Trek The Next Generation: Future's Past wydana na Super Intendo. Zawierała wiele aspektów typowych dla TNG. Irytowały co prawda nagłe ataki romulańskie ni z tąd ni z owąd i zręcznościowy system walki ale zadania typu zbadaj i napraw statek komiczny nieznanej rasy dawały sporo radosci. Możan było wybierac ekipę do teleportacji - nie tylko spośród serialowych gwiazd ale także i "szeregowych załogantów" Niestety niekóre poziomy zbyt monotonne - zaciąłem się w 3 misji - ogromny labirynt na niewielkim wyświetlaczu i montonne łażenie o jaskiniach.

Do ciekawszych tytułów zaliczyłbym też ST Generations - za razem gra na podstawie filmu i nostalgiczna podróż wspomnieniami przez całe TNG z misjami na znanych z serialu planetach jak Minos czy Galondon Core ewidentnie odwołującymi się konkretnych epizodów. Co ciekawsze zarówno gra jak i poszczególne misje wypadowe były nieliniowe. Po pierwsze zestaw misji był generowany dla danej rozgrywki losowo z większego zbioru, po drugie była pewna dowolność w poruszaniu się po sektorze i wypełnianiu zadań.
Po trzecie więcej niż jedno zakończenie.
W samych misjach również można było często wybrać miedzy subtelniejszym inteligentnym rozwiązaniem a wystrzelaniem sobie drogi do celu.

Z gier naprawdę starych polecam Rebel Uniwerse za ogromny wszechświat (i to jeszcze na C64) i swobodę jego eksploracji.

IcemanMC
Away Team - z założenia maił być grą taktyczną w stylu Comandosa czy Desperados. Niestety została wyważona, tak ze spokojnie można przejść "na chama". Polecam jednak pogłówkować zadbać o dodatkowe zadania itp. Opłaca się - gra starcza na dłużej i daje więcej satysfakcji.
Elementów RPG j w niej raczej nie wiele - współczynniki są statyczne i rozwoju postaci raczej brak.
Domko
Użytkownik
#26 - Wysłana: 22 Maj 2009 10:54:58
Odpowiedz 
Jak dla mnie to jedną z najlepszych trekowych gier jest TNG: Final Unity. Można się w niej poczuć jak załoga TNG. Świetnie oddaje klimat serialu. Bardzo udana przygodówka.
theczarek
Użytkownik
#27 - Wysłana: 22 Maj 2009 15:20:15
Odpowiedz 
Domko
Nie miałem okazji...

Ale chyba wiem co będę robił w weekend
(poza przygotowaniem LARPa oczywiście )
kanna
Użytkownik
#28 - Wysłana: 22 Maj 2009 15:23:42
Odpowiedz 
Domko

TNG: Final Unity

ja sie kupuje czy ściąga?
Domko
Użytkownik
#29 - Wysłana: 22 Maj 2009 15:34:23
Odpowiedz 
Zależy czy chcesz oryginał czy "kopię zapasową".
kanna
Użytkownik
#30 - Wysłana: 22 Maj 2009 15:58:25
Odpowiedz 
Domko

I wszystko jasne
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Gry / Dobra Trekowa gra

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!