USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Star Trek Mirror - rozmowy o sesji
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  13  14  15  16  17  »» 
Autor Wiadomość
Dragon
Użytkownik
#1 - Wysłana: 21 Sier 2008 23:04:39
Skoro jest paru chętnych na udział w alternatywnej sesji to może na początek streszczę fabułe.

Akcja dzieje się w roku 2371 w alternatywnym wszechświecie, istnieje Imperium Terrańskie lecz nie jest to ta sama linia czasowa którą wiedzieliśmy w odcinku Mirror, mirror. Tzn nigdy nie doszło do spotkania Kirka i alternatywnego Spocka (oparłem się też na fabule odcinka TNG Parallels, czyli że mogą istnieć dziesiątki alternatywnych światów). Ale do rzeczy Imperium nadal prowadzi twardą i agresywną politykę lecz dosyć złagodniało względem obywateli. Gracze zostają przydzieleni na okręt ISS-1988 Marauder. Mam dwa typy co do typu okrętu. Zgodnie z sugestiami wybiorę jeden z wymienionych.

Nr1- Miranda

Nr2- Intrepid

Na początek nie przewiduje jakieś mechaniki losowej, z prostego powodu, chcę zobaczyć czy sesja będzie się kleić, czyli najpierw zobaczmy czy to działa. Chętni niech napiszą coś o swoich postaciach, w taki sam sposób jak w tamtej sesji, można też z stamtąd postać importować. Profile umieszczać w temacie ST Mirror-Postacie. Wszelkie pytania/sugestie proszę pisać tutaj, Liczę że w najbliższy weekend Marauder rozpocznie lot.
Jurgen
Moderator
#2 - Wysłana: 22 Sier 2008 13:54:21
Liczę że w najbliższy weekend Marauder rozpocznie lot.

W najbliższy weekend? A to szkoda, bo ja - choć już chyba wykombinowałem, co z postacia zrobić, co by do konwencji pasowała - w ciągu najbliszego miesiąca będę miał raczej mało czasu. Jakby ta sesja ciągnęła się jak "zwykła" moe by sie udało...
Eviva
Użytkownik
#3 - Wysłana: 22 Sier 2008 14:37:21
Jurgen

Może dołączyłbyś po prostu nieco później? Na pewno będzie możliwość.
A teraz prosze, wypowiedz się w dyskusji o dostępie do broni palnej jako prawnik.
Darnok
Użytkownik
#4 - Wysłana: 22 Sier 2008 15:04:24
Jeżeli już głosujemy, to wolałbym Intrepida
Jurgen
Moderator
#5 - Wysłana: 22 Sier 2008 15:15:27
Jak akcja ma się rozgrywać w 2371 r. to ja też wolę Intrepida.
Eviva
Użytkownik
#6 - Wysłana: 22 Sier 2008 15:16:09
Interpid!
elbereth
Moderator
#7 - Wysłana: 22 Sier 2008 15:43:37
miranda! chociaz ja z braku czasu nie biore udzialu
chyba ze jako epizodyczna rola
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#8 - Wysłana: 22 Sier 2008 17:06:23
Moim zdaniem Interpid to najlepszy wybór:0
Eviva
Użytkownik
#9 - Wysłana: 22 Sier 2008 22:05:35 - Edytowany przez: Eviva
Moja Mirror Arana czeka niecierpliwie.
Dragon
Użytkownik
#10 - Wysłana: 22 Sier 2008 22:48:17
Jurgen
Żaden problem, możesz dołączyć dopóki sesja trwa, zrobi ci się jakieś efektowne wejście. Co do statku to Marauderem zostaje oficjalnie egzemplarz klasy Intrepid
kanna
Użytkownik
#11 - Wysłana: 22 Sier 2008 22:59:18
Intrepid

Niebieski Mój ulubiony kolor
Jo_anka
Użytkownik
#12 - Wysłana: 22 Sier 2008 23:09:33 - Edytowany przez: Jo_anka
Lepiej znamy Interpid! Siedem sezonów 'spędziliśmy' na oglądaniu Voy'a.

Nie wiem czy przeflancowywać tutaj Kocicę. W regularnej sesji ma 'przycięte pazurki'... Tu musiałaby być dopiero 'przepakiem', Mirror Hoshi, to przy niej niewiniątko! Co najmniej tajna broń i podpora Imperium...

Poza tym wciąż brak mi czasu!
Dragon
Użytkownik
#13 - Wysłana: 22 Sier 2008 23:25:37 - Edytowany przez: Dragon
Jo_anka
Napisz do mnie na GG a coś wymyślimy (mam już całkiem niezły pomysł)
kanna
Użytkownik
#14 - Wysłana: 22 Sier 2008 23:26:24
Jo_anka

Im więcj, tym weselej najwyżej Dragon Cie przejmie na chwile, on sie deklaruje nie mieć takich oporów.
Jo_anka
Użytkownik
#15 - Wysłana: 22 Sier 2008 23:47:24 - Edytowany przez: Jo_anka
Napisz do mnie na GG a coś wymyślimy (mam już całkiem niezły pomysł)

Dragon

Ciągle mam problem z gg, tzn go nie mam - ze względu na Mac'a. A PC-etowskiego laptopa jeszcze nie podłączyłam do sieci. Nie mogę się zdecydować, którego operatora wybrać (chyba stanie na Play'u). Łap mnie drogą e-mailową (jest w moim profilu).
Eviva
Użytkownik
#16 - Wysłana: 23 Sier 2008 08:39:29 - Edytowany przez: Eviva
No to ja też się włącze na gg - ostatnio mam.

Mam propozycję - trzeba najpierw naszkicować ogólną sytuację polityczną. Kto się bije i z kim, kto jest czyim sojusznikiem, która planeta podlega której. Inaczej się pogubimy. W Terran Imperium nie ma demokracji, jak sama nazwa wskazuje, a Wolkanie i Andorianie są tam na gorszej pozycji, co byśmy nie mówili. Nie wiem, jak inne rasy, można dyskutować.
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#17 - Wysłana: 23 Sier 2008 11:47:49 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Eviva

Mam propozycję - trzeba najpierw naszkicować ogólną sytuację polityczną.

sojusz militarno- ekonomiczny cardasiańsko- romulański, z klingonami zimna wojna, Związek Bajorański jest naszym tymczasowym sojusznikiem. Możliwe trójporozumienie Cardasi Romulusa i Klingonów przeciw Imperium ( tak jak w II wojnie światowej ZSRR, WLK. Bryt, USA) .....
Eviva
Użytkownik
#18 - Wysłana: 23 Sier 2008 11:55:19
FederacyjneMSZ

Wolkan jako planeta podbita, podległa Ziemi...
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#19 - Wysłana: 23 Sier 2008 11:59:00 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Zgromadzenie Tholiańskie waha sie miedzy trójporozumieniem a wspołpracą z Imperium Terrańskim

- (marionetkowa)Monarchia Telariańska w zamian za "wierność" I.T otrzymuje przestrzeń Tzenkethi ( którzy wspołpracowali z trójporozumieniem)

- Konfederacja Breen jako obszar podległy Unii Cardasiańskiej wchodzi w skład TZw "Trójporozumienia"

- Rzad Przestrzeni Gorn ( gady ) jest neutralny

-------------------------------------------------- ------------------------------------

A teraz moja propozycha kalendarium kalendarium (mam nadzieje że Towarzyszowi Dragon nie wejde w parade ale to tylko są propozycje)

2370 r. Na Cardassi uroczyście zostaje podpisane tzw. "Trójporozumienie". W skład owego sojuszu wchodza: Uniia Caradassiańska, Gwiezdne Impeirum Romulańskie, Imperium Klingońskie. Celem Porozumienia sa dwa etapy

1. Zneutralizować militarnie I.T
2. Opanowac i podzieli jego obszar na specjalnej Konferencji która miała by sie odbyc na gruzach siedziby Gwiezdnej Floty w San Fransisco.

2360- 2369 Unia zachęcona zwycięstwem w kampanii Breen wkracza na obszar Telariańsk i Tzenkethi. Wybucha wojna Cardassiańsko-Terrańska o wpływy w obszarze. Ostatecznie Imperium zajmuje oba terytoria i tworzy marionetkową Monarchie Telariańską. W zamian za wsparcie dla Imperium Monarchia trzymuje obszar Tzenkethi.

2368 Imperium Klingońskie dokonuje nieudanej próby zajęcia terytorium Zgromadzenia Tholiańskiego. Tholianie zrywają wszelkie kontakty dyplomatyczne z Imperium K. Rząd zastanawia się nad sojuszem z Imperium Terrańskim (jednak nie wszyscy są chętni do wspolracyz ternarami). Natomiast Klingoni coraz bardziej zaniepokojeni ingerencjoą Terran w tym obszarze przymierzaja do połączenia sił z sojuszem cardassiańsko-romulańskim

2356-2359 Tzw. Kampania Breen. Unia Cardassiańskia z pomoca Romulan zdobywa planete Breen i tworzy na niej rząd podległy Unii.W konsekwencji Teranie traca wpływy w tym obszarze. Konfederacja Breen mimo znacznej pomocy Imperium Terrańskiego ponosi dotkliwą klęske. Zdobycie Breen jeszcze bardziej zacieśiło sojusz Romulańsko- Caradassiański.

2351 Na Romulusie Unia Cardassiańska podpisuje sojusz z Imperium Romulańskim.

2340 – 2350 XI Wojna Terrańsko- Romulańska. Terranie odnoszą spektakularne zwycięstwa, m.in. okrążaja obszar Romulusa, jednak niespodziewany atak Unii Cardassiańskiej powoduje zakończenie działań zbrojnych. Podpisano pokój w Qualor. Powrót do Status Quo.

2338- ….. zaczeła się tzw. Zimna wojna Terrańsko - Klingońska (liczne przygraniczne potyczki,prowokacje, walka o wpływy w Zgromadzeniu Tholiańskim)

2332-2337 VI Wojna Terrańsko- Klingońska zakończona minimalnym zwycięstwem Ziemian

Dragon
Użytkownik
#20 - Wysłana: 23 Sier 2008 15:52:30
FederacyjneMSZ
Podoba mi się twoje zaangażowanie zatwierdzam rys historyczny i sam napiszę coś o obecnej sytuacji w Imperium i o służbie na statkach.

Imperium chcąc zabezpieczyć swoje granice i umożliwić dalszą ekspansję przyjmuje nową taktykę.
Granic patrolują ciężkie pancerniki klasy Juggenaut

Są to mocno zmodernizowane okręty Galaxy, zwiększona moc reaktora pozwoliła na montaż dodatkowej broni.

Wsparcia udzielają krążowniki torpedowe Akira.

Małe i średnie okręty oprócz wsparcia ciężkich mają też drugą rolę. Nowe okręty klasy Norway, Saber, Streamrunner i Intrepid oraz zmodernizowane okręty Miranda są przystosowane i używane do szybkich wypadów, nagłych uderzeń, ataków z zaskoczenia, pościgów, patroli.

Pod koniec 23 wieku sytuacja stała się nieciekawa, flota traci zbyt wielu oficerów w skutek "awansów", sytuacja w społeczeństwie też staje się napięta. Dochodzi do reorganizacji floty. Od teraz drogą do awansu są osiągnięcia i umiejętności. Ograniczono karę śmierci na rzecz komory agonii. Flota nie prowadzi poboru, płaci nieźle i każdy ma zysk z łupów. Nie-ludzie też mogą służyć na zasadzie "walcz równo z nami, pracuj dla Imperium tak jak my" oczywiście zawsze ktoś patrzy im na ręce ale w granicach rozsądku. Wszelkie bójki i spory są zabronione i rozwiązaniem ich ma zająć się wyższy oficer. Kara śmierci grozi za zdradę i skrajne niedopełnienie obowiązków.
Eviva
Użytkownik
#21 - Wysłana: 23 Sier 2008 18:45:06
Trochę za łagodnie, ale może być. Ostatecznie...
Dragon
Użytkownik
#22 - Wysłana: 23 Sier 2008 19:04:25
Eviva
Nie martw się, przemocy nie zabraknie, obiecuje.

Aha, do jutra czekam na chętnych, rozdzielimy przydziały, ale nie widzę problemu w dołączaniu się później.
Jurgen
Moderator
#23 - Wysłana: 23 Sier 2008 20:17:25
Dragon

Aha, do jutra czekam na chętnych, rozdzielimy przydziały, ale nie widzę problemu w dołączaniu się później.

W takim razie uwzględnij i por. Jurgena. jak tylko dam radę, "zmodyfikuje" moją postać...

Eviva

Trochę za łagodnie, ale może być. Ostatecznie...

A mi tam własnie pasuje. Szczerze mówiąc takie wzajemne "podgryzanie", "wygryzanie" itp. na dłuższą metę jest męczące (nie mówiąc juz, że moglibysmy sie wzajemnie wyzabijać i kto by wtedy grał?), a tak będzie militarnie i ostro...
kanna
Użytkownik
#24 - Wysłana: 24 Sier 2008 09:05:09 - Edytowany przez: kanna
Queerbot

Jestem pod wrażeniem Twojej postaci I Twojego poczucia humoru
Eviva
Użytkownik
#25 - Wysłana: 24 Sier 2008 10:20:12
Queerbot

Ja też. Ale mam nadzieję, że ta Ferengi będzie jednak choć przyokryta.
Queerbot
Użytkownik
#26 - Wysłana: 24 Sier 2008 15:03:16
kanna, Eviva

Ach, dziękuję wam bardzo Ale ja i tak nie wiem, na czym to wszystko polega, więc moja postać może być tak samo nieobecna jak kucharz na NX
Jurgen
Moderator
#27 - Wysłana: 24 Sier 2008 15:33:41
Dragon

Prosiłbym o wprowadzeni mojej postaci gdzieś po 18.09. Jeżeli byłbym potrzebny wcześniej, to najlepiej w jakimś niewielkim zakresie.
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 24 Sier 2008 18:43:59
Proponuję użyć jakopomocy naukowej:
http://memory-alpha.org/en/wiki/Dark_Mirror
kanna
Użytkownik
#29 - Wysłana: 26 Sier 2008 22:25:48
Dlaczego Xon ma tytuł lordowski? czy Kesa tez może miec jakiś tytuł?
Dragon
Użytkownik
#30 - Wysłana: 26 Sier 2008 22:27:17
kanna
Q uzgodnił to wcześniej, nie martw się, ma ten tytuł bo Q chce zagrać patetycznym bucem, wyjdzie w praniu, zobaczysz.
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  13  14  15  16  17  »» 
USS Phoenix forum / Gry / Star Trek Mirror - rozmowy o sesji

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!