USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Starsze gry vs. nowszy software ;)

Autor Wiadomość
Doctor_Who
Użytkownik
#1 - Wysłana: 14 Mar 2008 10:54:42
Odpowiedz 
Ściągnąłem sobie pewną darmową gierkę, w którą grałem jakiś czas temu, przed formatem komputera. Jakież było moje zdziwienie podczas instalacji, kiedy przeczytałem, że setup wymaga Internet Explorera 5.5 lub późniejszej wersji. Ja mam IE 7 (ale nie używam) i FF... i nie może mi instalacja ruszyć! Jakieś sugestie?
Dzakas
Użytkownik
#2 - Wysłana: 14 Mar 2008 12:47:40
Odpowiedz 
Ojezuniu. A co to za gierka? Ja do odpalania starych gier (NFS etc.) używam z reguły programu DosBox.
Doctor_Who
Użytkownik
#3 - Wysłana: 14 Mar 2008 13:33:06
Odpowiedz 
Nic z tych rzeczy - to gierka freeware sprzed dwóch lat stworzona w programie typu MMF.

Poza tym nie mam problemów z odpaleniem, tylko z beznadziejnym instalatorem, który nowszego IE nie widzi.
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 14 Mar 2008 15:17:55
Odpowiedz 
Najlepsze są "papierowe" gry RPG, ich ten problem nie dotyczy
Seybr
Użytkownik
#5 - Wysłana: 14 Mar 2008 15:22:00
Odpowiedz 
Najlepsze są "papierowe" gry RPG, ich ten problem nie dotyczy

Nie ma jak to robić fragi na żywo ;]. Np. bronią na farbę ;].

Kiedyś robiło się fragi wodą, ten dzień już nie długo, ale za stary na to jestem. Do 12 na wieś nie wyjdę ;].
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 14 Mar 2008 15:37:50
Odpowiedz 
Seybr

Nie ma jak to robić fragi na żywo

A to już pod LARP podchodzi.
Doctor_Who
Użytkownik
#7 - Wysłana: 15 Mar 2008 10:00:35
Odpowiedz 
Co ciekawe, kiedy miałem 6.0 wszystko szło bez problemu, a "siódemki" coś nie widzi.
Doctor_Who
Użytkownik
#8 - Wysłana: 18 Mar 2008 13:22:26
Odpowiedz 
Poradziłem sobie "obchodząc" problem w ten sposób, że po prostu przekopiowałem całą grę z innego kompa - skoro jest to freeware, miałem czyste sumienie.

Seybr

Kiedyś robiło się fragi wodą, ten dzień już nie długo

Oj, tak. Ciekawe tylko, czy w obliczu niskich temperatur, nie będziemy rzucać w siebie kostkami lodu .

Q__

to już pod LARP podchodzi.

Jeśli chodzi o LARP, to znam całkiem niedaleko ciekawe miejsce, które nadawałoby się do LARPów.

Miałem przelotną styczność z poznańską drużyną wojów piastowskich JANTAR, ale przede wszystkim trzymam kontakt ze świetną ekipą z wioski średniowiecznej Modrzewiowa Osada - Kuźnia Przygody, która leży rzut beretem od mojej miejscowości. Spoko ludzie. m^V^m

Wioseczka jest niczego sobie i przywołuje na myśl klimaty RPG. Kiedy po raz pierwszy jechaliśmy tam, przed maskę samochodu zza zakrętu wyskoczyły nam trzy białe konie - jak w najlepszej onirycznej wizji fantasy! A wszędzie wokoło biegają świnki wietnamki (na LARPach mogłyby robić za dziki ). Mamy prawdziwego brodatego kowala, ognisko, chatę, pokazy dżygitówki, jazdy konnej, rzemieślnictwa, a nawet na specjalne życzenie porywanie gości przez ekipę zbójecką - świetne miejsce na jakiś LARPik Wink w sielskich klimatach wioskowo - karczemnych. Na wakacje zapraszam. (Reklama mode off, patriotyzm lokalny live long forever!)

Muszę pogadać z tymi ludźmi, bo LARPów w klimatach fantasy jako takich nigdy nie tam nie organizowano (jeszcze) ale teren jest wprost idealny. Zaplecze, broń, kostiumy, las, zwierzyna, nawet , po prostu toporki w dłoń i hajda!
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 18 Mar 2008 13:38:45
Odpowiedz 
Doctor_Who

Wioseczka jest niczego sobie i przywołuje na myśl klimaty RPG.

Cóż. Od biedy moze i robić za soadę koszmarnie humanoidalnych TOSowych Obcych
Doctor_Who
Użytkownik
#10 - Wysłana: 18 Mar 2008 13:43:07 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
A tuk olejny dowód z życia na to, że miłośnicy erpegów są jednostkami nieprzystosowanymi do życia w szerszym społeczeństwie...

Gracz miał zdobyć żarcie i przynieść je do obozu no i komentarz MG był następujący:
Cytat:
MG: Widzą cię jak targasz łosia

Ah, te różne eufemizmy, jakie umysł człowieczy (a może raczej płci brzydkiej) potrafi wymyślać ... I te nieświadome skojarzenia całkiem niewinnych fraz...
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 18 Mar 2008 14:16:59
Odpowiedz 
Doctor_Who

A tuk olejny dowód z życia na to, że miłośnicy erpegów są jednostkami nieprzystosowanymi do życia w szerszym społeczeństwie..

Nadinterpretujesz.... ;]] (Zupełnie jak kanna )
Seybr
Użytkownik
#12 - Wysłana: 18 Mar 2008 14:17:47
Odpowiedz 
Ostatnio gadam z kumplem o grach i kobietka jakaś słyszała naszą rozmowę.
Widać nie rozumiała o czym gadamy, padł taki tekst.

Postrzelał bym sobie do Niemców.

Ona, przecież jesteśmy w UE.

Rozmawialiśmy faktycznie o Call of Duty ;]. Śmiechu było co nie miara ;].
Doctor_Who
Użytkownik
#13 - Wysłana: 18 Mar 2008 14:18:31
Odpowiedz 
Q__

Nadinterpretujesz....

Nie ja... Bo to trzeba przeżyć podczas sesji i widzieć jak cała drużyna leży pod stołami, a mistrz zastanawia się co właśnie palnął... Tego sie nie da oddać na forum...
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 18 Mar 2008 14:37:34
Odpowiedz 
Seybr

Rozmawialiśmy faktycznie o Call of Duty

I tak wolę starego dobrego Wolfa...

Doctor_Who

Bo to trzeba przeżyć podczas sesji i widzieć jak cała drużyna leży pod stołami, a mistrz zastanawia się co właśnie palnął...

Tego sie nie da oddać na forum...

Wątpisz w moje możliwosci jako MG?
Dragon
Użytkownik
#15 - Wysłana: 22 Mar 2008 09:14:10
Odpowiedz 
Pomocy! Wie ktoś może jak odpalić Warhammer 40000 Chaos Gate
. Gra robiona była pod 95/98, tryby zgodności nic nie dają
Pah Wraith
Użytkownik
#16 - Wysłana: 22 Mar 2008 12:22:30
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 22 Mar 2008 18:53:30
Odpowiedz 
Dragon

Wie ktoś może jak odpalić Warhammer 40000 Chaos Gate

Fajnie, kolejny miłośnik tego gotyckiego świata na Forum...
Dragon
Użytkownik
#18 - Wysłana: 22 Mar 2008 19:10:32 - Edytowany przez: Dragon
Odpowiedz 
A wie ktoś jak uruchomić Final liberation? Też są jaja. Dla miłośników War 40k pozostaje Dawn of war, bo Fire Warrior trzeba spalić w ogniu inkwizycji. A ja osobiście uwielbiam Space Marines, zakon Ultramarines, gdzieniegdzie używam takiego nicka,
ale nie gardzę innymi stronami, druga jest Gwardia Imperialna.
Ale innymi też lubie grać
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 22 Mar 2008 20:36:02
Odpowiedz 
Dragon

A ja osobiście uwielbiam Space Marines, zakon Ultramarines

Jak ja! Świetne zbroje mają (i zapraszam do topicu o WH40K).
Doctor_Who
Użytkownik
#20 - Wysłana: 24 Mar 2008 01:48:53
Odpowiedz 
Q__

Wątpisz w moje możliwosci jako MG?

Albo już kultowy tekst na wszystkich sesjach - biorę linę i się spuszczam. No nie ma siły, niezależnie jak to sie poważnie powie, żeby na 5 minut sesji nie rozwaliło ...

Dragon
Q__
Dragon

osobiście uwielbiam Space Marines, zakon Ultramarines

Jak ja! Świetne zbroje mają

Kojarzyły mi się niegdyś ze zbrojami bojowymi z Kryptonu (z komiksów o Supermanie) - nawet jak dorwałem DoW to w multi sobie malowałem zbroje na fioletowy kolor z zielonymi "ptaszkami"... [bez nadinterpretacji!]
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 24 Mar 2008 03:52:29
Odpowiedz 
Doctor_Who

Albo już kultowy tekst na wszystkich sesjach - biorę linę i się spuszczam. No nie ma siły, niezależnie jak to sie poważnie powie, żeby na 5 minut sesji nie rozwaliło

Nie dam swoim bohaterom lin

Kojarzyły mi się niegdyś ze zbrojami bojowymi z Kryptonu (z komiksów o Supermanie)

Mi tez. Ciekawe kto od kogo zżynał? (A może koincydencja?)
Doctor_Who
Użytkownik
#22 - Wysłana: 22 Wrz 2008 21:52:18
Odpowiedz 
Dla miłośników staroci i gier na pegasusa:

http://allegro.pl/show_item.php?item=443350896

Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 23 Wrz 2008 10:29:13
Odpowiedz 
Doctor_Who

Dla miłośników staroci i gier na pegasusa

No sóper, sóper .
Dragon
Użytkownik
#24 - Wysłana: 23 Paź 2008 13:14:38
Odpowiedz 
Mam problem z Wing Commander 3 i dosboxem. Wiadomo gra na xp ledwo działa, odpalam przez dosbox (gra chodzi z orginalnych płytek). Gdy ją konfiguruje nie chce stworzyć katalogu na savy (a to jest wymagane). A jak chcę przekopiować pliki na dysk to twierdzi że nie ma miejsca.
The_D
Użytkownik
#25 - Wysłana: 23 Paź 2008 22:12:21
Odpowiedz 
Może napisz co dokładnie robisz (jakie polecenia) bo bez tego ciężko trochę zgadywać.
Seybr
Użytkownik
#26 - Wysłana: 26 Cze 2010 16:55:56 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Najtrudniejsze gry ostatnich lat ;]. Ranking wp.pl

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla (PC)

Największą trudność ta gra sprawiała poprzez swoją optymalizację i byki w kodzie ;]. Sama gra nie była ciężka.

Men of War PC - w którym miejscu trudna była ?

Europa Universalis III (PC) - nie grałem.

Call of Duty 4: Modern Warfare (PC, PlayStation 3, Xbox 360) - w którym miejscu, zabijasz i idziesz do przodu czasem jak Rambo.

Guitar Hero 3 (PC, PlayStation 3, Xbox 360) - jak ktoś jest głuchy to nie dziwię się. Gra sama w sobie jest słaba, utwory głownie dla pop dzieci.

Guitar Hero 3 (PC, PlayStation 3, Xbox 360) - buhahah, grałem ją na PS3. Ktoś jest chyba platfusem w tej WP.PL.
Arek
Użytkownik
#27 - Wysłana: 26 Cze 2010 22:27:31 - Edytowany przez: Arek
Odpowiedz 
Seybr:
Najtrudniejsze gry ostatnich lat ;]. Ranking wp.pl

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla (PC)

Największą trudność ta gra sprawiała poprzez swoją optymalizację i byki w kodzie ;]. Sama gra nie była ciężka.

Men of War PC - w którym miejscu trudna była ?

Europa Universalis III (PC) - nie grałem.

Call of Duty 4: Modern Warfare (PC, PlayStation 3, Xbox 360) - w którym miejscu, zabijasz i idziesz do przodu czasem jak Rambo.

Guitar Hero 3 (PC, PlayStation 3, Xbox 360) - jak ktoś jest głuchy to nie dziwię się. Gra sama w sobie jest słaba, utwory głownie dla pop dzieci.

Guitar Hero 3 (PC, PlayStation 3, Xbox 360) - buhahah, grałem ją na PS3. Ktoś jest chyba platfusem w tej WP.PL.

Europa Universalis III- gra rzeczywiście do najłatwiejszych nie należy [oczywiście tyczy się tylko wyższych poziomów trudności], szczególnie jeśli wziąć pod uwagę dodatek

Call of Duty 4: Modern Warfare-nawet na weteranie nie jest zbyt trudna [no może nie liczac ostatniej misji w samolocie, chociaż i ta do najtrudniejszych nie należała]

W resztę gier nie grałem więc się nie wypowiadam
Seybr
Użytkownik
#28 - Wysłana: 7 Sty 2011 19:31:26 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Coś dla fanów ST. Nawet Gordi by się tego nie powstydził. Jak to wyjdzie na PS3 to sobie kupie ;]. Tak serio to puki ktoś tego dobrze nie przetestuje to nie kupie. Telewizory 3D puki co to nie dorobiona technologia. Jestem ciekaw czy głowa po takim czymś nie będzie boleć.

http://www.cdaction.pl/news-16882/playstation-star -trek-headset---na-filmie-wideo.html

Grał ktoś z was w nowego Call of Duty - Black OPS. Gra nie jest ciężka ale puki co ma dwa mocne bugi. Przez to muszę jeszcze raz jedną misję przechodzić. Multi jest znośny i puki co tam sobie pykam. Tyrech robi gorszego Coda niż oryginalni panowie.

USS Phoenix forum / Gry / Starsze gry vs. nowszy software ;)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!