USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Lego Star Trek?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  »» 
Autor Wiadomość
Pah Wraith
Użytkownik
#31 - Wysłana: 9 Lut 2008 11:13:47 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
<post odnoszący się do usuniętego wpisu>
Q__
Moderator
#32 - Wysłana: 10 Lut 2008 12:21:30
Odpowiedz 
Nasty Rudolf

Ban?

Widze, że najlepsze się działo, jak mnie nie było
Q__
Moderator
#33 - Wysłana: 13 Lut 2008 19:37:12
Odpowiedz 
I LEGO i pasuje do działu "Gry"... I nawiązuje do mojej staro-nowej fascynacji....

(Tylko z ST nie ma nic wspólnego)
Ethno
Użytkownik
#34 - Wysłana: 13 Lut 2008 19:53:09 - Edytowany przez: Ethno
Odpowiedz 
A szkoda nie rozumiem tego, czemu StarTrek nie ma swoich klocków, a np. wypuścili "Lego Auschwitz" - co dla mnie jest po prostu niesmaczne, albo taki Indiana Jones:

Jurgen
Moderator
#35 - Wysłana: 13 Lut 2008 19:56:50 - Edytowany przez: Jurgen
Odpowiedz 
I LEGO i pasuje do działu "Gry"... I nawiązuje do mojej staro-nowej fascynacji....

Bardzo dobre. Tylko dlaczego odwołuje się do nieszczęsnego MK3, zamiast do I czy II?

Tylko z ST nie ma nic wspólnego

Ban?

Ethno

Te zdjęcia obozu są autentyczne, czy ktoś sobie jaja robi???
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 13 Lut 2008 20:02:55 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Ethno

A szkoda nie rozumiem tego, czemu StarTrek nie ma swoich klocków

Sam tego też nie rozumiem...

a np. wypuścili "Lego Auschwitz" - co dla mnie jest po prostu niesmaczne

Zdaje się, że to jednak nie były zabawki

Jurgen

Tylko dlaczego odwołuje się do nieszczęsnego MK3, zamiast do I czy II?

Tylko takie znalazłem...

Ban?

Jeśli to dla Ciebie .
Ethno
Użytkownik
#37 - Wysłana: 13 Lut 2008 20:08:34
Odpowiedz 
Q__

Zdaje się, że to jednak nie były zabawki

Nieważne czy zabawki czy nie, po prostu to jest robienie sobie jaj, dla kogo to niby zostało wymyślone? - Dla jakiś psycholi, i psychole to wymyślały.

Kupiłbyś sobie coś takiego do domu, żeby sobie "klocki" poukładać, a potem postawiłbyś to na półce?
Q__
Moderator
#38 - Wysłana: 13 Lut 2008 20:10:43 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Jurgen
Ethno

Nieważne czy zabawki czy nie, po prostu to jest robienie sobie jaj, dla kogo to niby zostało wymyślone? - Dla jakiś psycholi, i psychole to wymyślały.

Więcej o LEGO Auschwitz TU:
http://www.antoranz.net/CURIOSA/ZBIOR4/C0406/27-QZ D01089_oboz.HTM
http://users.erols.com/kennrice/lego-kz.htm
http://www.othervoices.org/2.1/feinstein/auschwitz .html
Ethno
Użytkownik
#39 - Wysłana: 13 Lut 2008 20:26:36
Odpowiedz 
Jurgen

Niestety autentyczne
Q__
Moderator
#40 - Wysłana: 13 Lut 2008 20:46:10
Odpowiedz 
Ethno

Niestety autentyczne

Teraz to robi za sztukę....

ps. inne pomysły pana Libery:
http://www1.uol.com.br/bienal/23bienal/universa/iu elzl.htm
Jurgen
Moderator
#41 - Wysłana: 13 Lut 2008 21:09:18
Odpowiedz 

Niestety autentyczne

Chodziło mi o to, czy jest to oficjalny zestaw LEGO. Z tekstów wynika, że nie...
Ethno
Użytkownik
#42 - Wysłana: 13 Lut 2008 21:13:44
Odpowiedz 
Perfekcyjny komentarz ktoś do tego zestawu dał

http://www.antoranz.net/CURIOSA/ZBIOR4/C0406/28-QZ M00043_Glemp.HTM
Paradoks
Użytkownik
#43 - Wysłana: 13 Lut 2008 21:23:39
Odpowiedz 
Rzeczywiście Lego Auschwitz jest co najmniej nie na miejscu. Dobrze podsumował to autor artykułu z linku Q__.
Q__
Moderator
#44 - Wysłana: 13 Lut 2008 22:08:47
Odpowiedz 
Jurgen

Z tekstów wynika, że nie...

Owszem.

Ethno

Perfekcyjny komentarz ktoś do tego zestawu dał

Racja
Ethno
Użytkownik
#45 - Wysłana: 14 Lut 2008 17:13:37 - Edytowany przez: Ethno
Odpowiedz 
Q__

Racja

Glemp to potrafi podsumować, ciekawe adekwatnie czego to mówił, a może tak ogólnie - co też by było trafne
Q__
Moderator
#46 - Wysłana: 14 Lut 2008 18:40:46
Odpowiedz 
Ethno

Glemp to potrafi podsumować

Czasami... :]

(W sprawie Wielgusa ani Paetza tak sie nie popisał.)
Pah Wraith
Użytkownik
#47 - Wysłana: 14 Lut 2008 18:50:27
Odpowiedz 
A mi się akurat pomysł... no może nie podoba, ale zrobił na mnie wrażenie. Ba, wpisuje się nawet w obecne chcrzescijańskie nauki, w których mówi się o "cywilizacji śmierci". Lego są symbolem. KL Aushwitz również. Przypominam, że o ile same klocki są domeną dzieci, praca artysty nie. Uważam, ze dużo bardziej sa szkodliwe gry komputerowe i telewizja, do której dostęp mają właśnie nieletni. Pomysł p. Libery jest bardzo odwazny wręcz arogancki, ale skierowany jest do dorosłych i jego konsumentem są osoby dorosłe...
Q__
Moderator
#48 - Wysłana: 14 Lut 2008 18:54:20
Odpowiedz 
Pah Wraith

ważam, ze dużo bardziej sa szkodliwe gry komputerowe i telewizja, do której dostęp mają właśnie nieletni. Pomysł p. Libery jest bardzo odwazny wręcz arogancki, ale skierowany jest do dorosłych

No chyba, że pomysł p. Libery uznać za podsumowanie zbanalizowania śmierci w kulturze masowej adresowanej do dzieci...

(Choć niestety znam sporo dzieciaków, które chetnie by isę takimi klockami pobawiły.)
Pah Wraith
Użytkownik
#49 - Wysłana: 14 Lut 2008 19:56:04
Odpowiedz 
Q__
myślę, że interpretacja może być szeroka.
Ethno
Użytkownik
#50 - Wysłana: 14 Lut 2008 22:30:39
Odpowiedz 
A ja myślę, że jak widzi się na półce w sklepie klocki lego:

-Duży zestaw>>całe Auschwitz
-Mały zestaw>> tylko paru Żydów + SS
-Mały zestaw2>> mini komora
-Mały zestaw3>> Ściana Śmierci

i wszystko w pięknych kolorowych pudełeczkach - a Żydzi to uśmiechnięte kościotrupy, SS to panowie z wąsami i szyderczym uśmiechem.

Myśle że wtedy interpretacja jest jednoznaczna
Q__
Moderator
#51 - Wysłana: 15 Lut 2008 00:31:17
Odpowiedz 
Pah Wraith

myślę, że interpretacja może być szeroka.

Ponoć na tym polega sztuka...

Ethno

A ja myślę, że jak widzi się na półce w sklepie

Do sklepów te zestawy nie trafiły. To były jednostkowe eksponaty na wystawę,
Ethno
Użytkownik
#52 - Wysłana: 15 Lut 2008 01:14:20
Odpowiedz 
No nieważne - w każdym razie widzieli to publicznie ludzie
Sh1eldeR
Użytkownik
#53 - Wysłana: 15 Lut 2008 02:50:59 - Edytowany przez: Sh1eldeR
Odpowiedz 
Chce cos wyjasnic, bo chyba nadal nie wszyscy to pojmuja: te "zestawy" nie maja nic wspolnego ze sklepowymi zestawami LEGO poza tym, ze sa z tych klockow zbudowane. Nie trafily, nie mialy trafic i nie trafia na polki, a firma LEGO nie miala zadnego udzialu w ich stworzeniu, poza -- swiadomym lub nie -- dostarczeniem czesci.

Kazdy posiadacz klockow moze sobie cos takiego zlozyc, podobnie jak moze sobie zlozyc dowolnie inna rzecz. Dzieci rowniez moglyby cos takiego zrobic, jesli chcialyby i potrafily, podobnie jak moglyby ulozyc cos podobnego z zapalek, kart, czy namalowac na kartce akwarelami.

Same klocki LEGO sa IMHO (a szczegolnie byly przez dlugi czas) bardzo pokojowe. Nie ma zestawow z bronia masowej zaglady, czy czyms w tym rodzaju. Nawet te statki kosmiczne z LEGO nie sa przewaznie porzadnie uzbrojone -- firma dba o zachowanie pewnych granic. Co mnie akurat zawsze troche wkurzalo, bo moje konstrukcje prawie zawsze byly militarne (militariami interesowalem sie od dziecka i interesuje sie po dzis dzien) i przewaznie brakowalo mi czesci do dzialek i rakiet . Jest pelno zabawek dla chlopcow opartych tylko i wylacznie o militaria (GI JOE, Action Man, modele samolotow etc.), wiec zalowalem, ze LEGO stara sie to az tak bardzo ograniczac... Teraz sie to -- z koniecznosci -- troszke zmienilo, gdy np. pojawily sie zestawy z Gwiezdnych Wojen (one wtedy maja filmowe uzbrojenie; zreszta inne zabawki spod znaku SW tez tak maja).

Nie ma opcji, by takie cos trafilo do sklepow i jesli firma LEGO faktycznie sponsorowala autora (w co trudno mi wierzyc) to zapewne po to, by cos pokazac -- i jakos watpie by chodzilo tu o pokazanie, jak fajnie bylo w obozach zaglady.

PS. Wlasnie poczytalem troche o tym. To, ze na tych pudelkach jest napisane "Sponsored by LEGO" jest bardzo mylace. Firma tego nie zaaprobowala. Pewnie chodzilo o to, ze LEGO wyprodukowalo klocki, a on je tylko kupil i zrobil z tego takie cos. Mam nadzieje, ze nikt sie na to nie nabral...

Tam w jednym miejscu pisza, ze szare cegly zostaly wyprodukowane przez LEGO Poland, ale czy to oznacza, ze zostaly zrobione specjalnie dla niego i na ten cel? Nawet jesli, to LEGO nie zaaprobowalo wyniku koncowego, z tego co tam stoi napisane...
Q__
Moderator
#54 - Wysłana: 15 Lut 2008 06:39:57
Odpowiedz 
Ethno

w każdym razie widzieli to publicznie ludzie

Temu nikt nie przeczy.

Sh1eldeR

Tam w jednym miejscu pisza, ze szare cegly zostaly wyprodukowane przez LEGO Poland, ale czy to oznacza, ze zostaly zrobione specjalnie dla niego i na ten cel?

Zdaje się, że tak, zresztą jednorazowo. Na wystawę. Zestawy (pudełka i klocki) wg. projektu...
Jurgen
Moderator
#55 - Wysłana: 15 Lut 2008 16:09:22
Odpowiedz 
Chce cos wyjasnic, bo chyba nadal nie wszyscy to pojmuja: te "zestawy" nie maja nic wspolnego ze sklepowymi zestawami LEGO poza tym, ze sa z tych klockow zbudowane.

No dokładnie o to mi chodziło. To rzuca zupełnie inne światło na działania firmy.
Q__
Moderator
#56 - Wysłana: 15 Lut 2008 16:49:04
Odpowiedz 
Jurgen

To rzuca zupełnie inne światło na działania firmy.

Owszem.
Pah Wraith
Użytkownik
#57 - Wysłana: 15 Lut 2008 17:59:31
Odpowiedz 
Sh1eldeR
firma LEGO nie miala zadnego udzialu w ich stworzeniu

podobno miała, gdzieś wśród tych linków była informacja, że Lego Poland dostarczyła artyście specjalnych klocków, których nie ma w zwykłych zestawach. Myślę, że po prostu zaaprobowali projekt. Nikt przy zdrowych zmysłach nie traktuje tego jak prawdziwy zestaw...
Q__
Moderator
#58 - Wysłana: 15 Lut 2008 18:17:30
Odpowiedz 
Pah Wraith

podobno miała, gdzieś wśród tych linków była informacja, że Lego Poland dostarczyła artyście specjalnych klocków, których nie ma w zwykłych zestawach.

Dokładnie chodzi o szare "cegły" do budowy "krematorium".
Ethno
Użytkownik
#59 - Wysłana: 3 Maj 2008 13:53:00 - Edytowany przez: Ethno
Odpowiedz 
Mam propozycje dla forumowiczów, mały konkurs kreatywności - wiele osób narzeka, że nie ma klocków ze Star Treka (też wśród nich jestem), więc czemu nie stworzyć ich samemu jako, że Lego wypuściło darmowy program Lego Designer - http://ldd.lego.com/download/ - cóż więcej mówić, chętni - do dzieła.
Q__
Moderator
#60 - Wysłana: 3 Maj 2008 14:57:28
Odpowiedz 
Ethno

Mam propozycje dla forumowiczów, mały konkurs kreatywności - wiele osób narzeka, że nie ma klocków ze Star Treka (też wśród nich jestem), więc czemu nie stworzyć ich samemu

Możnaby z tego zrobić konkurs na TrekSferę.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  »» 
USS Phoenix forum / Gry / Lego Star Trek?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!