USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / starfleet command III
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
brado
Użytkownik
#1 - Wysłana: 27 Maj 2005 09:32:33 - Edytowany przez: brado
Odpowiedz 
Witam, mam problem i potrzebuje pomocy

Zainstalowałem Starfleet Command III, i po wyświetleniu dema, wyskakuje mi ze mam nie zainstalowanego directx 8.1 lub wyższego. Mam zainstalowaną wersję 9. Czy może ktoś wie o co chodzi, i jak to naprawić?

Moja kofiguracja to:
Athlon 1 GHz
256 DDR
GeForce 2 MX 440

z góry za pomoc dziękuję
Anonim
Anonimowy
#2 - Wysłana: 27 Maj 2005 09:41:13
Odpowiedz 
SFC3 ma jakieś problemy z DirectX 9. Gdybyś miał 8.1, to powinno być OK, ale jak już masz wyższego, to pozostaje tylko odpowiedni patch, który załatwia sprawę (przynajmniej u mnie załatwił).

Polecam stronkę www.sfc3files.com

Miłego giercowania
brado
Użytkownik
#3 - Wysłana: 27 Maj 2005 09:49:56
Odpowiedz 
dzięki bardzo, już ściągam

a jak nie pomoże to przeinstaluje jeszcze raz nawet cały system!
Anonim
Anonimowy
#4 - Wysłana: 27 Maj 2005 09:54:15
Odpowiedz 
U mnie pomogło, więc chyba nie powinno być aż tak źle.
Tylko zwróć uwagę, żeby ściągnąć właściwą wersję patch'a....
brado
Użytkownik
#5 - Wysłana: 27 Maj 2005 10:02:19
Odpowiedz 
a który to powinien być? pewnie teraz nie kojarzysz
no ale trudo, treraz to juz dam sobie radę
jeszcze raz dzięki
Anonim
Anonimowy
#6 - Wysłana: 27 Maj 2005 10:16:31
Odpowiedz 
one są opisane krajami i wszystko zależy od tego, jaką masz wersję gry... u mnie chodzila chyba wersja amerykańska (US), ale faktycznie nie jestem już pewien...

jak będzisz mógł, to daj znać, czy się udało...
brado
Użytkownik
#7 - Wysłana: 28 Maj 2005 10:16:33
Odpowiedz 
niestety łatki nie pomogły, ale udało mi się odinstalować DirectX9 i zainstlować 8.1. Działa jak burza, gra jest przednia.
Dzieki za pomoc.
Pozdro
cezary
Użytkownik
#8 - Wysłana: 28 Maj 2005 11:09:43
Odpowiedz 
udało mi się odinstalować DirectX9 i zainstlować 8.1
bez reinstalki calej windy? no to gratuluje, nie myslalem ze jest to fizycznie wykonalne
a giera fajna, choc po przejsciu kampanii nie ma nic wiecej do roboty
FAN
Użytkownik
#9 - Wysłana: 28 Maj 2005 12:20:47
Odpowiedz 
w jaki sposob odinstalowales DirectX?
brado
Użytkownik
#10 - Wysłana: 28 Maj 2005 13:01:11
Odpowiedz 
Ależ jest wykonalne!
na witrynie komputer świata jes programik do odinstalowania, podaje link:
http://www.komputerswiat.pl/include/download/download.asp?sciezka=/pro gramy/directx/DirectX_Eradicator

powodzenia i pozdrófka
B.

P.S. po odinstalwoaniu directa mogą być kłopoty z dźwiękiem, ale ponowna instalacja sterów powinna pomóc ;)
Anonim
Anonimowy
#11 - Wysłana: 30 Maj 2005 09:39:03
Odpowiedz 
po przejsciu kampanii nie ma nic wiecej do roboty

Pozostaje jeszcze tryb Skirmisch. Wybierasz sobie okręcik, trochę przeciwników i heja... Jak ja się wkurzę, to "wsiadam" w wypasionego Negh'var i pastwię się nad jak największą ilością małych fregatek... Nie jest to co prawda zbyt ambitne zajęcie, ale odstresowuje jak mało co!!!
brado
Użytkownik
#12 - Wysłana: 30 Maj 2005 16:09:58
Odpowiedz 
heh, troszkę się zawiodłem, po dobrej ale ciut starej Starfleet Command I, i lekko rozbudowanej dwójce liczyłem na hiciora (tym bardzież że czytałem gdzieś że gra super i wogule). Niby poprawiona grafika, fajne misje itd, ale jakoś pierwsza częśc bardziej mi się podoba
Pah Wraith
Użytkownik
#13 - Wysłana: 2 Cze 2005 13:00:36
Odpowiedz 
O, SC1 była moim zdaniem nieco przesadzona. Szczególnie jak się już miało takiego wielkiego krążownika (oczywiście kompletnie zmyślonego) z kilkunastoma działami, który jeszcze na dodatek był zaje... wolny, to już się odechciewało...
Anonim
Anonimowy
#14 - Wysłana: 2 Cze 2005 13:54:43
Odpowiedz 
No i na dodatek można było mieć 3 takie krążowniki....
tomek
Anonimowy
#15 - Wysłana: 10 Cze 2005 15:21:44
Odpowiedz 
A ja powiem wprost, byłem rozczarowany nie tylko grafiką (na szczęście są fajne mody) ale także strasznym uproszczeniem gry. Likwidacja wielu paneli, poza tym odejście od oprawy graficznej, które powinny w grze TNG powinny przypominać LCARS, tak jak w Bridge Commanderze. W SFC 2 pozostawiono przynajmniej na głównym ekranie gry panel jak z oryginalnego komputera z epoki TMP. W porównani do poprzedniej wersji poprawiono muzykę, chociaż ta ze SFC1 jest niezastąpiona. do pozytywów zaliczyć mogę bardzo fajne misje (szkoda że kontynuowanie gry po ich wykonaniu gry nie prowadzi do podboju sektorów wroga, tak jak w SFC2), oraz moja ulubiona rzecz, czyli możliwość skoku w warp. fajne jeste też to ze można samemu decydować o uzbrojeniu okrętu, mocy napędu czy liczbie teleporterów. Przyznam jednak że gdyby można było te zalety przenieśc do SFC1, to bez wachania bym do tej starej gry wrócił...
Anonim
Anonimowy
#16 - Wysłana: 13 Cze 2005 18:16:28
Odpowiedz 
Witam! Mam nadzieje ze kilka osob zna sie konkretnie na SF3. Bo mam problem. Pykamy sobie skirmisha w multi, on Romulanami ja Federacja. Standardowo wchodzi w CLOAK, no i sie zaczyna jazda. W tutorialu mowia ze jak mam wykrywacz ANTICLOAK to moge wykryc przeciwnika (zalezne od poziomu kompa i od OPS). Kurka wzielem co najlepsze bylo na magazynie, i nie wykrylem ani razu kumpla. Jet jakis sposob na wykrycie go, bo tak to lipnie jednostronne sa te pojedynki :/ Odpala serie i mam gwiazdki przed oczyma...
Siberian Khatru
Anonimowy
#17 - Wysłana: 14 Wrz 2005 18:06:40
Odpowiedz 
mam pytanie, zacząłem grac w st:sfc 3 i odnosze wrażenie ze jest to totalnie niegrywalna, załóżmy ze zaczynam kampanie jednostką klasy Norway ktora ma 4 banki fazerów i 2 wyrzutnie photonówek w trakcie walki musze czekac mnóstwo czasu na załadowanie broni, a najlepsze jest jak torpedy mijają sie z celem nawet jak moj przeciwnik jest tuż przed dziobem okrętu, czasami napęd warp włącza sie bez pytania i nie wiem czy to wina mojej gry czy tak ma byc? Prosiłbym o wytłumaczenie czy prędkosc gry powinna byc taka wolna, i moze jakies hinty jak w to grac..Cała reszta wydaje mi sie niesamowicie zajebista(tj. enhancement statku, dobor oficerow etc) ale nie umiem chyba w to grac
przy tym bridge commander , armada etc to gry niesamowicie proste i intuicyjne
pozdro
Anonim
Anonimowy
#18 - Wysłana: 14 Wrz 2005 20:46:14
Odpowiedz 
Napęd warp uruchamia się klawiszem "W". Mnie zdarza się przypadkiem nacisnąć ten klawisz i potem roztrzaskuję sie o planety. Torpedy faktycznie mijają się czasami z celem co jest denerwujące, zwłaszcza jak mam już padnięte osłony. Gra jest bardzo fajna, przeszedłem kampanie klingonów i zaciołem sie u romulan. Najlepiej gra się borg, jednym sześcianem można walczyć z całą flotą wroga.
Pah Wraith
Użytkownik
#19 - Wysłana: 14 Wrz 2005 21:33:47
Odpowiedz 
Hmm, mi się nigdy nie zdarzyło przypadkiem włączyć Warp. Może mam zręczniejsze palce
Co do prostoty, to rzekłbym, że jednak BC jest5 bardziej skomplikowany, a raczej, że daje większe możliwości skomplikowania. Co do skrótów i "hintów" to polecam manual. Tam wszystko jest, bo szczerze mówiąc, nie bardzo wiem co Ci poradzić, tyle tego jest. No, może jedno: starać się trzymać pomiędzy kątami zasięgu broni przeciwnika, tak by miał jak najmniej okazji do strzału. Z drugiej zaś strony samemu najlepiej kręcić się ile wlezie, wykorzystując wszystkie bronie.
Co do torped zaś to jest tak zwany blank point, podobnie jak np. w BC, przy którym cel jest zbyt blisko i tyle. Żaden stpień skilla nie pomoże Twojemu taktycznemu wtedy trafić.

Heh, a jednak trochę tego wyszło

PS W opcjach chyba jest ustawienie prędkości rozgrywki - domyślnie bodaj "9".
Siberian Khatru
Anonimowy
#20 - Wysłana: 19 Wrz 2005 12:36:06
Odpowiedz 
hmm już mi trochę lepiej idzie choc chyba jeszcze nie to...ale wielkie dzięki

pozdro
Anonim
Anonimowy
#21 - Wysłana: 19 Wrz 2005 13:09:20
Odpowiedz 
Ze swojej praktyki mogę jeszcze podpowiedzieć, że najlepiej nie strzelać salwą, tylka każdą broń wykorzystywać oddzielnie. Zniszczenia są większe.
Ja sam jak mam załadowaną całą broń, to najpierw fazerami osłabiam osłony przeciwnika, a potem walę z torped...
Jak wypalam wszystko salwą, to osłony zatrzymują cały impet. A jak najpierw walnie się z fazera, to torpeda potrafi uderzyć już w kadłub i narobić dużo szkód...
Loutus of Borg
Anonimowy
#22 - Wysłana: 19 Wrz 2005 16:39:40
Odpowiedz 
Hmm... Może to trochę offtop, ale lepsze to niż zakłądanie tematu nowego o taką glupotę....
Otóz na mulu chciałbym ściagnać SC III (dotąd tylko przeszłem I), ale ejst kilka wersji tego samego pliku... Ile SC powinien mieć mega? I czy format pliku bin. jest poprawny i to na pewno gra a nie jakiś plik teksotwy??
Loutus of Borg
Anonimowy
#23 - Wysłana: 19 Wrz 2005 16:43:08
Odpowiedz 
No i zapomnaiłem wcześniej.... To samo pytanie, tylko w sprawie II częsci....
Tomus22
Użytkownik
#24 - Wysłana: 19 Wrz 2005 16:56:23
Odpowiedz 
Witam!!! Mam problem z grą starfleet command III otóż gdy włanczam grę po Filmiku w menu wyskakuje mi że mam włożyć poprawny CD-ROM Wygląda to tak:"please insert the corect CD-ROM and pres OK" a to okienko nazywa się "cd Required" Sciągnełem ją z mułka POMOCY!!!!!!!
Pah Wraith
Użytkownik
#25 - Wysłana: 19 Wrz 2005 17:22:16
Odpowiedz 
.bin to jeden z formatów obrazu płyty cd lub dvd, zatem wszystko powinno być w porządku. SC]I[ zajmuje 1 płytę. Sciągaj tę wersję, która ma najwięcej użytkowników.

Ściągnij i zainstaluj sobie patcha stąd:
PATCH.
Może pomoże.
Locutus of Borg
Anonimowy
#26 - Wysłana: 19 Wrz 2005 17:45:04
Odpowiedz 
Dzięki
No to jeszcze jedno takie pytanko:
Czy download ze strony, do którego linka dałeś Pah Wraith jest darmowy?
Pah Wraith
Użytkownik
#27 - Wysłana: 19 Wrz 2005 18:18:03
Odpowiedz 
Tak jest. Można to samemu zresztą sprawdzić :-]
Anonim
Anonimowy
#28 - Wysłana: 19 Wrz 2005 20:03:09
Odpowiedz 
Tomus, nie wiem jaka wersje gry sciagnales, ale jesli ta oficjalnie dopuszczona do sciagania (nie ma filmikow i niektorych bajerow, ale tak to wszystko jest), to mozesz zrobic cos takiego:

1. znalezc jakis plik z rozszerzeniem *.ini w katalogu glownym gry
2. otworzyc go notepadem
3. wyszukac linijke "makeitso=0"
4. zmienic to na "makeitso=1"
5. zapisac, zamknac
6. powinno dzialac
7. milej zabawy
8. osmy punkt jest w zasadzie niepotrzebny

/Sh1eldeR
Pah Wraith
Użytkownik
#29 - Wysłana: 19 Wrz 2005 20:33:39
Odpowiedz 
Czy te kody (czy jak to tam nazwać) działają także bez patcha? Bo to co podałeś, to jest komenda noCD i w opisie patcha podali, że dzięki niemu właśnie możliwa jest edycja tych plików. Nigdy nie próbowałem bez niego, bo nie lubię sobie psuć gry zanim w nią nie pogram
Tomus22
Użytkownik
#30 - Wysłana: 19 Wrz 2005 21:02:20
Odpowiedz 
anonim Szukałem tego pliku *.ini ale niczego nie znalazłem Jest to wersja ktura zajmuje 626,82MB Multilanguage.Jak masz jakieś inne pomysły to daj mi znać.Z góry dzięki a ja tym czasme szukam dalej.
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Gry / starfleet command III

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!