USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Freespace 1 i 2 ;D
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Hazral
Użytkownik
#1 - Wysłana: 21 Lip 2007 14:47:42
Odpowiedz 
Nie znalazłem tematu poświęconemu temu tytułowi (choć była wspomniany na forum), a należy mu się.
Wczoraj postanowiłem zainstalować tą perełkę wśród kosmicznych symulatorów I mam pytanie, skąd dorwać "open" do tej gry. Grafika choć nadal niezła (po tylu latach ), troszkę już nie na czasie. A żeby ją zmienić jak rozumiem potrzeba tego "moda"? Ciekawe czy spośród aktywnych użytkowników, ktokolwiek w Freespace 2 gra jeszcze I będzie mi w stanie polecić jakieś modyfikacje, kampanie itp?
Bashir
Moderator
#2 - Wysłana: 21 Lip 2007 14:52:15
Odpowiedz 
ktokolwiek w Freespace 2 gra jeszcze

jeszcze lub kiedykolwiek
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 21 Lip 2007 15:06:46 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dj peyo
Użytkownik
#4 - Wysłana: 21 Lip 2007 17:46:35
Odpowiedz 
ktokolwiek w Freespace 2 gra jeszcze

gralem swego czasu we freespace 2 colossus(specjalna wersja z czasopisma xxx skrocona do misji w ktorej wystepuje po raz pierwszy colossus. ale nie powiem bo gra niestety niedoceniana. poteznie rozbudowany symulator. najlepsza misja?? przesiadka z mysliwca w bombowiec i cel: zniszczenie wrogiego krazownika o skromnej nazwie rakasha. git misja. git gra. jakby mi sie chcialo to bym ja teraz kupil i latal
POLECAM.
ewidentnie najlepszy z symulatorow kosmicznych.
Potezna klawiszologia, mnostwo funkcji ktore dodaja tylko smaczek grze bo tak naprawde mozna gre przejsc tylko na klawiszach kierunkowych, turbo i klawiszach odpowiedzialnych za sianie terroru Starmagedon 1, 2 sie przy tym chowa.
Hazral
Użytkownik
#5 - Wysłana: 22 Lip 2007 20:31:53 - Edytowany przez: Hazral
Odpowiedz 
Hyhy, open zainstalowany, 2/3 kampanii oryginału za mną.
Musze sobie jeszcze grafikę i modele pościągać. Ach te beam'y, dzisiaj w jednej misji dwukrotnie nadziałem się na główny- raz "swój" raz "sziwański"
Znacie jakieś ciekawe kampanie? Może jakiś link
Dj peyo
Użytkownik
#6 - Wysłana: 22 Lip 2007 22:30:43 - Edytowany przez: Dj peyo
Odpowiedz 
Ach te beam'y, dzisiaj w jednej misji dwukrotnie nadziałem się na główny- raz "swój" raz "sziwański"

nom. to raczej nie ty sie nadziales tylko przypadkiem znalazles sie na linii strzalu. fajny efekt. nagle cie cos bialego trafia i swiat wiruje jak przezyjesz nie wiesz co sie stalo gorzej jak owe krazowniki zaczna tluc w zwykle mysliwce bo nie maja innego celu. masakra...

------------------------
apropo jest w tym multi bo nie pamietam??
Darnok
Użytkownik
#7 - Wysłana: 23 Lip 2007 19:03:03
Odpowiedz 
Huhu, przeszedłem tą gierkę ładnych parę razy, głupi koniec, bo ja prawie nigdy nie zostawałem w tyle za statkami, a i tak fabula była mocniejsza od chęci...
Dj peyo
Użytkownik
#8 - Wysłana: 25 Lip 2007 05:03:47
Odpowiedz 
Gra faktycznie niedoceniona. Wedlug mnie to the besciak w swojej klasie
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 25 Lip 2007 13:49:17 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dj peyo

Gra faktycznie niedoceniona.

Pozostaje mi się zgodzić... (Ciekawe zresztą dlaczego jedne dobre rzeczy: filmy, seriale, książki, gry, mają to szczęście, że stają się b, sławne, inne zaś mimo swych zalet pozostają w cieniu...)
Bubu koniokrad
Użytkownik
#10 - Wysłana: 25 Lip 2007 18:39:09
Odpowiedz 
Ciekawe zresztą dlaczego jedne dobre rzeczy: filmy, seriale, książki, gry, mają to szczęście, że stają się b, sławne, inne zaś mimo swych zalet pozostają w cieniu

Mozliwe, ze:
1.Sczescie
2.Wyczucie potrzeb rynku w danej chwili
3.Dobra akcja marketingowa - niejako nakrecenie odbiorcow, wywolanie w nich pragnienia i potrzeby posiadania/zobaczenia

Reguly proste , ale ich spelnienie to wyzsza szkola jazdy (chyba ze sa niezalezna od nas - wtedy niemozliwe)

Widac wiec, ze najlepsze nie musi byc najpopularniejsze
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 25 Lip 2007 19:02:04
Odpowiedz 
Bubu koniokrad

Reguly proste , ale ich spelnienie to wyzsza szkola jazdy (chyba ze sa niezalezna od nas - wtedy niemozliwe)
Widac wiec, ze najlepsze nie musi byc najpopularniejsze

Czyli nie wystarczy być dobrym, trzeba mieć szczęście i umieć sie zareklamowac...
Bubu koniokrad
Użytkownik
#12 - Wysłana: 25 Lip 2007 19:49:45
Odpowiedz 
Czyli nie wystarczy być dobrym, trzeba mieć szczęście i umieć sie zareklamowac

Niestety, to nie ja ukladalem zasady rzadzace swiatem.
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 25 Lip 2007 20:29:23
Odpowiedz 
Bubu koniokrad

Niestety, to nie ja ukladalem zasady rzadzace swiatem.

Że nie Ty, to przeboleję, gorzej, że nie JA.

A serio: ja się nie oburzam, na to jak urządzony jest świat, ja dobitnie formułuję zasadę ogólną...
Bubu koniokrad
Użytkownik
#14 - Wysłana: 25 Lip 2007 20:55:53
Odpowiedz 
A serio: ja się nie oburzam, na to jak urządzony jest świat, ja dobitnie formułuję zasadę ogólną...

Wiem. Wyrazilem tylko swoje ubolewanie.
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 25 Lip 2007 21:21:50
Odpowiedz 
Bubu koniokrad

Wiem. Wyrazilem tylko swoje ubolewanie.

Chyba każdy z nas sie czasem oburza, ze to nie ON ustala reguły rządzące światem. (Niektórzy nawet częściej niż czasem.)
Darnok
Użytkownik
#16 - Wysłana: 19 Lut 2009 20:16:32
Odpowiedz 
Oto linki do Freespace 2 razem z jakąś tam kampanią dodatkową wszystko po angielsku (pomyślałem, że może chcecie sobie odświeżyć grę). Nie wiem, czy wszystko działa poprawnie, nie sprawdzałem, ale raczej powinno.
http://rapidshare.com/files/200071583/FS2.part1.ra r
http://rapidshare.com/files/200079134/FS2.part2.ra r
Dragon
Użytkownik
#17 - Wysłana: 19 Lut 2009 20:56:58
Odpowiedz 
Coś mała, może jest to okrojona wersja, mam obie. A wie ktoś co zrobić z freespace 1, wydanie polskie, bo za cholere nie działa z XP, żeby było śmieszniej demo działa.
Darnok
Użytkownik
#18 - Wysłana: 19 Lut 2009 21:17:59 - Edytowany przez: Darnok
Odpowiedz 
Dragon
Ściągnąłem ją parę dni temu, chciałem podać linki, z których ściągałem, ale je zgubiłem. Spakowałem to, co rozpakowałem z tamtych rarów i puściłem nie ma żadnej instalki, po prostu odpalamy i gramy. Dziwne natomiast jest to, że gra mi się lekko zacina
reyden
Użytkownik
#19 - Wysłana: 19 Lut 2009 21:45:29
Odpowiedz 
Akurat mały rozmiar , brak instalki ( typowej ) oraz niektóre problemy ( m.in. zacinanie się gry ) można wytłumaczyć tym że jest to najprawdopodobniej RIP .

Mały rozmiar uzyskana kompresując grafikę ( zdjęcia , tekstury itp ) , audio ( muzyka i dźwięki ) a możliwe że i filmiki z ich orginalnych formatów bez kompresji ( .wav , .bmp , .tga itp ) do takich zawierających już kompresję ( .ogg , .mp3 , .jpg itp. ) .

Czesto w takim ripie jest coś uszkodzone , bo sam rip to skompresowany katalog gry a nie instalka .

@ Dragon

Zobacz czy nie ma tam jakiegoś pliku z nazwą setup ( np. setup.bat lub inne pliki wsadowe .bat ) .

Czasami to pomaga na problemy , setup z reguły wrzuca klucze do rejestru itp.

Drugim powodem może być to że FS2 to dość stara gra .

Zaczynajac od tego że może mieć problemy na systemach typu XP/Vista aż po same konfiguracje sprzętowe ( Athlon X2 starczej generacji ma problemy z wieloma grami , dopiero rozwiązuje je doinstalowanie fixa od AMD . ) - niektóre gry mogą mieć problemy ze współpracą z procesorami wielordzeniowymi ( jak mam tak w pracy z KOTOR I i X2 - muszę jeden rdzeń wyłączyć aby gra ruszyła , co ciekawe w chacie na E 5200 chodzi normalnie )
Dragon
Użytkownik
#20 - Wysłana: 19 Lut 2009 21:54:54
Odpowiedz 
reyden
FS2 chodzi jak marzenie, ja mam problem z jedynką, ale faktycznie pobawię się tymi plikami, co do konfiguracji mam śmiesznie dziś wyglądającego Anthlona 2800, czyli jeden samiutki rdzeń, dużo się bawiłem z ożywianiem staroci, i nadal mam problemy, np z Wing Commander III, nie potrafię go skonfigurować pod dosbox, wiem że są instrukcje ale nie pomagają.
Sh1eldeR
Użytkownik
#21 - Wysłana: 20 Lut 2009 02:01:53
Odpowiedz 
Dragon
Jeśli jeszcze nie udało Ci się uruchomić, możesz bardziej szczegółowo opisać problem? Dostajesz jakiś błąd? Z tego co pamiętam, zdarzał się nieraz błąd w TBL-ach... nie kojarzę teraz, jak to się naprawiało, ale jeśli powiesz coś więcej, to może wyczaję jakieś informacje na forach freespace'owych, na których kiedyś pisywałem.

Btw., czy ksywa Dragon wzięła się od nazwy najgroźniejszego myśliwca z Freespace'a jedynki, czy to przypadek?

Ah, Freespace. W jedynke to nie pamiętam kiedy ostatni raz grałem. A w dwójkę to z pół roku, albo i z rok. Świetne, świetne gierki. Obie.

[uwaga, tu zaczyna się Nostalgia]

Kampania z FS1 (też) była masakryczna. Moment pojawienia się Shivan. W misji, gdzie się eskortowało okręt naukowy klasy Faustus, lecąc tylko jednym skrzydłem myśliwskim. I gdzieś w oddali wyszedł z podprzestrzeni największy vasudański okręt, jaki do tej pory się widziało (to był tylko krążownik klasy Aten, ale wtedy jeszcze nie widziało się żadnego większego przeciwnika). Człowiek się szykował do walki, nie wiedział, czy lecieć im na spotkanie, czy zostać przy lekko tylko opancerzonym okręcie naukowym... i nagle z podprzestrzeni wyszło kilka niewielkich kontaktów, ledwie widocznych na radarze i w mgnieniu oka rozwalili ten vasudański krążownik wraz z eskortą.

Ta bezsilność, gdy standardowe działko ML-16 nawet przy ogniu ciągłym i 100% celności po prostu nie było się przebić przez wrogie osłony.

Ta rządza zemsty, gdy w późniejszych misjach eskadra otrzymała kilka prototypowych Avangerów i nowe sensory i -- wciąż samemu nie mając tarcz -- można było wreszcie odgryźć się trochę na wrogu...

Atak na ten ogromny shivański niszczyciel klasy Demon, nazywał się bodajże "Eva" i rozkaz zawrócenia do Galatei atakowanej przez Lucyfera, a potem rozpaczliwa walka bombowcem nad ogromną Galateą... zestrzeliwanie trafiających w nią torped i myśliwców szturmowych atakujących kapsuły ratunkowe (do tej pory nie wiedziałem, że ciężka Medusa potrafiła być tak zwrotna). Pamiętam, że gdy pierwszy raz przechodziłem tę misję, odpaliłem torpedy w główne działa Lucyfera, chcąc uratować w ten sposób Galateę... oczywiście nic to nie dało

I pomyśleć, że ta gra ma 10 lat.

Dwójka zresztą też była super, koniec końców może i bardziej dramatyczna niż jedynka, bo tu już od początku było wiadomo, że nie da się wygrać tej wojny. Epickich momentów też było sporo. W ogóle wydaje mi się, że udało się w FS2 jak chyba w żadnej innej gierce sprawić, że duże okręty naprawdę były groźne i niezbędne. Gdy w FS2 wspierało się w walce tytanów jeden okręt, to niewiele można było zrobić. Utrzymywało się przewagę w powietrzu, przechwytywało wrogie bombowce (i ich torpedy), nieraz -- jak się dało -- niszczyło się jakiś fragment głównej artylerii wrogiego okrętu... a reszta walki należała już do kolosów. No i faktycznie czuło się, że te okręty miały silną obronę przeciwlotniczą. Nowe typy uzbrojenia (szybkostrzelne działka z pociskami o zapalnikach zbliżeniowych oraz lekkie, przeciwlotnicze działa strumieniowe) były naprawdę przemyślane i przydatne.

Coś mi się wydaje, że teraz już takich space-simów nie robią. Pojawiło się ostatnio coś ciekawego w tym gatunku?

Ja jestem fanem Wing Commanderów (tych najnowszych, w tym Secret Ops), Freespace'ów, Starlancera i oczywiście oryginalnego I-War. No i Babylon 5 -- I've Found Her. Darmowa gierka w fazie produkcji, dla fanów I-War pozycja obowiązkowa. Nauka sprawnego latania (i walki kołowej) trwa parę dni, nawet jeśli wcześniej grało się w I-War. Ale jak już się człowiek nauczy, to może frunąć po skosie do tyłu, jednocześnie obracając się wokół własnej osi, robiąc mikrouniki silniczkami manewrowymi i jeszcze strzelając do siedzącego na ogonie przeciwnika.
Darnok
Użytkownik
#22 - Wysłana: 20 Lut 2009 11:23:18
Odpowiedz 
Pojawiło się ostatnio coś ciekawego w tym gatunku?
X3 zasługuje na uwagę, choć trochę się różnią, to warto zagrać.
Hanz
Użytkownik
#23 - Wysłana: 20 Lut 2009 15:05:39
Odpowiedz 
milo wspominam Freespace 2, warto zagrac w ta gre. choc gralem tylko w wersje z CD-Action - okrojoną do momentu w ktorym pojawial sie Colossus gra zrobila na mnie ogormne wrazenie. grafika, zlozonosc, grywalnosc, same odprawy przed misjami to jak dla mnie majstersztyk. A juz lot bombowcem w mglawicy i bombardowane kolejnych celow na wrogim okrecie ukrytym w mglawicy - niby nic ale ograniczenie widocznosci powodowalo ze nieraz nie wiadomo z ktorej strony byl okret i jak blisko.
Dragon
Użytkownik
#24 - Wysłana: 20 Lut 2009 15:26:22
Odpowiedz 
Sh1eldeR
Co do dragona, to nie.

Może faktycznie jeszcze spróbuje.

Też pamiętam emocja związane z kampanią, ja ją przeżywałem, nawet smutno mi się zrobiło jak galateę rozwalili. Z nowszych space simów to może Darkstar One, mi bardzo podobał się Tachyon: The Fringe,/
Dragon
Użytkownik
#25 - Wysłana: 21 Lut 2009 10:24:06
Odpowiedz 
Ok, próbowałem jeszcze raz to odpalić, nieważne co robię to wyskakuje mi okienko "BŁĄD URUCHOMIENIA GRY", nic nie jest wytłumaczone, jedyne co jest to klawisz ok. Próbowałem różnych konfiguracji i trybów zgodności.
Dragon
Użytkownik
#26 - Wysłana: 21 Lut 2009 11:15:02
Odpowiedz 
O uwaga, udało się, dokopałem się do patchu który uruchamia grę , dziś zginie kilku Vasudan
Darnok
Użytkownik
#27 - Wysłana: 21 Lut 2009 15:22:51
Odpowiedz 
http://www.fsoinstaller.com/downloads.html
Nowy silnik, lepsze tekstury, multiplayer. Z tego co zrozumiałem, potrzeba podstawki (czyli Freespace 2 najlepiej w wersji ENG, spatchowaną do wersji 1.2). Ściągamy installer i on dopiero ściąga dodatkowe pliki. Dam znać jak już się z tym uporam.
dziś zginie kilku Vasudan
Zostaw Vasudan w spokoju, w dwójce to cenny sprzymierzeniec
Dragon
Użytkownik
#28 - Wysłana: 21 Lut 2009 18:50:50
Odpowiedz 
Zostaw Vasudan w spokoju, w dwójce to cenny sprzymierzeniec

Będą mieli czas by się odrodzić, teraz są dla mnie tylko mięsem do likwidacji, no co, nie wiem czy dziś dojdę do shivan
Darnok
Użytkownik
#29 - Wysłana: 21 Lut 2009 22:28:01 - Edytowany przez: Darnok
Odpowiedz 
Miałem napisać, jak się skończy skończyło się jakieś 30 min temu. Polepszona grafika ( w końcu mi się nie tnie), razem z nowymi kampaniami. Jest też multiplayer, co prawda nie widzę serwerów, ale można się ustawić
stara kampania pozostaje, są 4 albo 5 nowych kampanie.
Jak ktoś się zdecyduje na instalację, to przy wyborze plików niech odfajkuje wersję dla linuxa
Ps. Wszystko jest ściągane, więc wymagane jest stałe połączenie z internetem.
Hazral
Użytkownik
#30 - Wysłana: 21 Lut 2009 22:59:57 - Edytowany przez: Hazral
Odpowiedz 
Darnok a z instalacją nie ma problemów? Bo ja już kiedyś jakieś mody do Freespace ściągałem i poległem na instalacji - niby się zainstalowało, niby działało ale potem wywalało błędy :/
Ach i jaka fabuła tych kampani? Gdzie są "osadzone"?
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Gry / Freespace 1 i 2 ;D

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!