USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Star Voyager

Autor Wiadomość
The_D
Użytkownik
#1 - Wysłana: 6 Mar 2007 22:07:46
Odpowiedz 
Przeglądając repozytoria Ubuntu natknąłem się na grę pod swojsko brzmiącym tytułem "Star Voyager". Jest to strzelanka 2D osadzona w świecie Star Treka. Nie miałem jeszcze czasu przyjrzeć się jej uważniej, ale pierwsze wrażenie jest całkiem pozytywne.

W grze występuje 5 "afiliacji": Federacja, Imperium Klingońskie, Niezależni, Rebelianci, Borg i Dominium, jednak grać można rozpocząć gry jako Borg czy rebeliant, pzynajmniej mi się nie udało. Za niszczenie okrętów przeciwnika dostajemy kredyty, za które możemy dokonać napraw, uzupełnić zapas antymaterii, torped, czy też dokupić różne gadżety. Dostępnych urządzeń jest całkiem sporo i występują w różnych wariantach. Nie wiem jeszcze jaki jest wpływ na rozgrywkę niektórych. W każdym razie do dyspozycji mamy fazery, działa polaronowe, disruptory, torpedy, transportery, banki AM, reaktory, generatory osłon, urządzenia maskujące. Naturalnie nie każda nacja ma dostęp do wszystkich z wymienionych technologii , Z klas statków jakie zaobserwowałem dotychczas mogę wymienić: Defianta, Danubee, Galaxy, Intrepida, Constitution, jakies ustrojstwo na kształt kontenerowca, Vor'chę, Drapieżnego ptaka, statek Jem'Hadar, krążownik Jem'Hadar, Sześcian i coś określonego jako Eagle class fighter.

Gra obsługuje też, tryb multiplayer, którego nie miałem okazji testować. Kilka screenshotów można zobaczyć tutaj: http://starvoyager.bluesky.me.uk/screenshots.html

Binarki są dostępne w debianowych repozytoriach. Ze stronki, którą podałem można też sciągnąć źródła i skomplować pod dowolnym *niksem. Może udałoby się zebrać graczy na mały sparing?
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 6 Mar 2007 22:11:50 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
The_D

Za niszczenie okrętów przeciwnika dostajemy kredyty

Heh, a ponoć w świecie ST nie ma już pieniędzy...

ps. ciekawi mnie co to za "afiliacje" ci Niezależni i Rebelianci (domyślam się, ze Niezależni to inne gatunki niż te należace do w/w "mocarstw" - np. Ferengi, a Rebelianci to Maquis...)
Bashir
Moderator
#3 - Wysłana: 6 Mar 2007 23:48:49
Odpowiedz 
z tego technobełkotu zrozumiałem że nie moge tego odpalić na Windzie ?
The_D
Użytkownik
#4 - Wysłana: 7 Mar 2007 00:36:41
Odpowiedz 
Q__

ps. ciekawi mnie co to za "afiliacje" ci Niezależni i Rebelianci

Z samej gry ciężko to wywnioskować. Niezależni )Independent latają na Constitutionach i wspomnianych Eagle fighterach (czyżby kupowali pofederacyjne starocie?). Poza tym Niezależni, Federacja i Klingoni tworzą sojusz (a przynajmniej nie są do siebie wrogo nastawieni). Acha, właśnie zauważyłem, że przekręciłem rebeliantów - powinno być renegaci (Renegades w grze). Renegaci, Dominium, jak i Borg są nastawieni wrogo do wszystkich.
The_D
Użytkownik
#5 - Wysłana: 7 Mar 2007 00:37:42
Odpowiedz 
z tego technobełkotu zrozumiałem że nie moge tego odpalić na Windzie ?

Przypuszczam, że się da, jednak trzeba by się trochę pogimnastykować z kompilacją źródeł. Ja w każdym razie nie próbowałem.
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 7 Mar 2007 02:29:10
Odpowiedz 
The_D

Niezależni )Independent latają na Constitutionach i wspomnianych Eagle fighterach (czyżby kupowali pofederacyjne starocie?). Poza tym Niezależni, Federacja i Klingoni tworzą sojusz (a przynajmniej nie są do siebie wrogo nastawieni).

Wniosek stąd, że Niezależni to albo Maquis czy coś w tym stylu, albo jakieś ogólnie "zaprzyjaźnione" z Federacją gatunki, Natomiast Renegaci to najwyrażniej coś na kształt kosmicznych wyrzutków i piratów.
Darnok
Użytkownik
#7 - Wysłana: 7 Mar 2007 07:34:21
Odpowiedz 
wolę BC na windowska, niż się męczyć nad jakimś bublem
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 7 Mar 2007 07:51:12
Odpowiedz 
Darnok

wolę BC na windowska, niż się męczyć nad jakimś bublem

Ja tam bym wolał w końcu STO zobaczyć...
Dominium
Użytkownik
#9 - Wysłana: 7 Mar 2007 15:45:48
Odpowiedz 
Ja tam bym wolał w końcu STO zobaczyć...

Ja takze. Ale doczekac sie nie moge. Wie ktos moze jaka jest najnowsza data premiery?
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 7 Mar 2007 16:03:26
Odpowiedz 
Dominium

Wie ktos moze jaka jest najnowsza data premiery?

Planowana jest na pierwszy kwartał 2008.
Anonim
Anonimowy
#11 - Wysłana: 11 Mar 2007 20:48:40
Odpowiedz 
Witam

The_D
Przeglądając repozytoria Ubuntu natknąłem się na grę pod swojsko brzmiącym tytułem "Star Voyager".

Grałem kilka lat temu w to. Fajna zabawa. Teraz sobie "poprawilem" gierkę. Na F10 mam Defianta a na F9 uzupełnienie wyposażenia

Pozdrawiam Forumowiczów
/capt.d.
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 11 Mar 2007 21:38:03
Odpowiedz 
capt.d.

Pozdrawiam Forumowiczów

Dzię-ku-je-my.

USS Phoenix forum / Gry / Star Voyager

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!