USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / World of Warcraft - prywatne serwery, tworze gildię
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Hazral
Użytkownik
#31 - Wysłana: 9 Lut 2007 00:22:51
Odpowiedz 
Jeśłi jest to miecz dwuręczny dla krasnoluda (czyli dostosowany do jego wzrostu) to nie widzę przeciwskazań.
No właśnie miecz IMO (i nie tylko) ten nie był dostosowany do wzrostu krasnoluda. Bo o ile rozumiem krótkie i szerokie miecze jednoręczne, dobre do walki w szyku i ścisku, które nie rażą aż tak po oczach to ta "dwójka" wyglądała... strasznie Szczerzę to widze krasnoluda bardziej stereotypowo, tj. z toporem lub młotem jako bronią zaczepną i kuszą lub strzelbą (w WoW bardzo klimatycznie zrobioną) jako bronią dystansową. Dość dużym buraczkiem WoWa, było udostępnienie tej broni Taurenom ("krowoludzie" głównie nomadzi prowadzący od niedawna osadniczy tryb życia), nie dość że proch był wynalazkiem krasnludzko-goblińskim, to jeszcze Taureny nie reprezentują jakiegoś szczególnego poziomu technicznego pozwalającego na wynalezienie prochu, to dodatkowo znajdują się na sąsiednim kontynencie kalindorze, uśmiałem się widząc taurena z muszkietem
Kazeite
Anonimowy
#32 - Wysłana: 9 Lut 2007 00:35:38
Odpowiedz 
Ten miecz dwuręczny to trochę jak kord i szabla.

Kord był krótszą wersją szabli używaną przez piratów w starciach - co prawda był krótszy od szabli, żeby było nim wygodniej machać, ale był też masywniejszy, więc ważył tyle samo
Q__
Moderator
#33 - Wysłana: 9 Lut 2007 00:59:32
Odpowiedz 
Hazral

Szczerzę to widze krasnoluda bardziej stereotypowo, tj. z toporem lub młotem jako bronią zaczepną i kuszą lub strzelbą (w WoW bardzo klimatycznie zrobioną) jako bronią dystansową.

Prawdę mówiąc też skłaniał bym się ku temu rozwiązaniu.

Dość dużym buraczkiem WoWa, było udostępnienie tej broni Taurenom ("krowoludzie" głównie nomadzi prowadzący od niedawna osadniczy tryb życia), nie dość że proch był wynalazkiem krasnludzko-goblińskim, to jeszcze Taureny nie reprezentują jakiegoś szczególnego poziomu technicznego pozwalającego na wynalezienie prochu, to dodatkowo znajdują się na sąsiednim kontynencie kalindorze, uśmiałem się widząc taurena z muszkietem

Też mi się tak zdaje. Rasa Taurenów wygląda mi na klasycznych obdartych barbarzyńców, których atutem powinna być np. siła fizyczna, nie nowoczesne bronie.

Kazeite

Ten miecz dwuręczny to trochę jak kord i szabla.

Do tego zmierzałem mówiąc o tych krasnoludzkich mieczach dwuręcznych.
Jurgen
Moderator
#34 - Wysłana: 9 Lut 2007 13:20:32
Odpowiedz 
Zwłaszcza krasnolud z mieczem dwuręcznym, który po zawieszeniu na krasnoludzkich plecach, ryję glebę na głębokość 10cm

Tylko 10 cm?
Kazeite
Anonimowy
#35 - Wysłana: 9 Lut 2007 15:11:28
Odpowiedz 
No cóż, tylko dla krasnoludów nie opłaca się robić osobnych modeli mieczy. Ot, taki programistyczny rasizm
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 9 Lut 2007 15:18:06
Odpowiedz 
Kazeite

No cóż, tylko dla krasnoludów nie opłaca się robić osobnych modeli mieczy. Ot, taki programistyczny rasizm

Tyle, ze potem z tego wychodzi megaburak (i błąd logiczny przy okazji).
spider
Anonimowy
#37 - Wysłana: 9 Lut 2007 16:46:24
Odpowiedz 
Też mi się tak zdaje. Rasa Taurenów wygląda mi na klasycznych obdartych barbarzyńców, których atutem powinna być np. siła fizyczna, nie nowoczesne bronie.

Niedawno przypominales mi o o tym aby nie oceniac ludzi po miejscu zamieszkania, ty nie oceniaj kogos po wyglądzie, bo akurat Taureni to nie zadna "barbazynska rasa" tylko spokojny lud "indianopodobnych' stworzeń.

Proch mogli zdobyc za pomoca czegos takiego co sie nazywa "handel"

Przecierz wszystko sie "dostosowuje" do postaci, nie wiem o co wam chodzi.
Hazral
Użytkownik
#38 - Wysłana: 9 Lut 2007 17:53:21 - Edytowany przez: Hazral
Odpowiedz 
Ha ha, taki handel to nie handel! To zdrada, w najczystszej postaci. Sądzisz że krasnolud skalał by swoje dobre imie ( i swojego klanu) sprzedając swoją najlepszą broń....wrogowi? Przypominam Taureni są w Hordzie!
Niedawno przypominales mi o o tym aby nie oceniac ludzi po miejscu zamieszkania, ty nie oceniaj kogos po wyglądzie
A po czym oceniać cywilizacje taurenów? Tak potrafią wytworzyć piękne namioty i domki z ściętych bali. Opps zdaję się że walczą również przy pomocy pni drzew Jakie to wyrafinowana i nowoczesna broń Przyłączyli się do spokojnych i pacyfistycznych orków i trolli, oraz nieumarłych.
Ciekawe nieprawdaż? IMO twórcy zrobili z Taurenów zbyt miłe zwierzaczki... W sumie to taka "klimatyczna" opozycja dla elfów w sojuszu.
Szkoda że w WoWie występują zbyt małe różnice pomiędzy rasami do wyboru, ciekawe czym będą się wyróżniać Dranei?
spider
Anonimowy
#39 - Wysłana: 9 Lut 2007 18:01:39
Odpowiedz 
wyglądzie
A po czym oceniać cywilizacje taurenów? Tak potrafią wytworzyć piękne namioty i domki z ściętych bali. Opps zdaję się że walczą również przy pomocy pni drzew Jakie to wyrafinowana i nowoczesna broń Przyłączyli się do spokojnych i pacyfistycznych orków i trolli, oraz nieumarłych.
Ciekawe nieprawdaż?

o ich spokojnej naturze mówi ich historia stworozna przez blizzard.
2. Gdybys gral w Warcraft III wiedzialbys ze Nieumarli sa rogami Orkow i Taurenów, a Orkowie nie sa wbrew pozorom tacy "barbarzyńscy". nie mam pojęcia czemu W WoW Nieumarli są w Hordzie.
Ha ha, taki handel to nie handel! To zdrada, w najczystszej postaci. Sądzisz że krasnolud skalał by swoje dobre imie ( i swojego klanu) sprzedając swoją najlepszą broń....wrogowi? Przypominam Taureni są w Hordzie!

Nie, mysle ze bron palna dostali od jakiegos smugglera. np od tych małych zielonych (mini trolle?)
Q__
Moderator
#40 - Wysłana: 9 Lut 2007 18:40:03
Odpowiedz 
spider

Niedawno przypominales mi o o tym aby nie oceniac ludzi po miejscu zamieszkania, ty nie oceniaj kogos po wyglądzie

Nie oceniam ich po wyglądzie, mówie o sposobie życia. (Nb. barbarzyńca to nie ocena wartościująca.)

Nawet gdyby mogli (choć jak zauważył Hazral jest to mało prawdopodobne), nie sądzę by umieli robić broń plana, raczej prymitywne bomby.

Hazral

IMO twórcy zrobili z Taurenów zbyt miłe zwierzaczki...

Można to też nazawać zerwaniem z tolkienowskim czarno-białym podziałem za Dobro i Zło...

spider

nie mam pojęcia czemu W WoW Nieumarli są w Hordzie

Pewnie żeby się np. mogło kojarzyć z Warhammerem, tam też mamy jako wrgów zwierzoludzi, nieumarłych i orki (fakt, że tam nie są dogadani).
spider
Anonimowy
#41 - Wysłana: 9 Lut 2007 18:43:26
Odpowiedz 
Nie oceniam ich po wyglądzie, mówie o sposobie życia. (Nb. barbarzyńca to nie ocena wartościująca.)

barbazycna to psychol rządny krwi, a Taureni śa spokojni i pragna pokoju.
spider
Anonimowy
#42 - Wysłana: 9 Lut 2007 18:48:33
Odpowiedz 
Można to też nazawać zerwaniem z tolkienowskim czarno-białym podziałem za Dobro i Zło...

juz od Warcraft III wiadomo bylo ze Horda to nie jest ta "zla" a Przmierze "dobro".

p.s moja siostra mówi ze taureni są sexy
Q__
Moderator
#43 - Wysłana: 9 Lut 2007 18:51:23
Odpowiedz 
spider

barbazycna to psychol rządny krwi

Gdybym użył tego słowa jako obelgi, to owszem, ale uzyłem tego w takim znaczeniu w jakim mówi sie o np. Wizygotach, Celtach czy Wikingach ludy barbarzyńskie... Nie były to przecież bandy psychopatów (nawet Wikingowie nie byli takimi dzikusami "jak ich malowano" vide "13 wojownik" Crichtona) a ludy o dosc ciekawej kulturze. Mam na myśłi poziom rozwoju cywilizacyjnego, nie osobowość.
spider
Anonimowy
#44 - Wysłana: 9 Lut 2007 18:52:54
Odpowiedz 
Gdybym użył tego słowa jako obelgi, to owszem, ale uzyłem tego w takim znaczeniu w jakim mówi sie o np. Wizygotach, Celtach czy Wikingach ludy barbarzyńskie... Nie były to przecież bandy psychopatów (nawet Wikingowie nie byli takimi dzikusami "jak ich malowano" vide "13 wojownik" Crichtona) a ludy o dosc ciekawej kulturze. Mam na myśłi poziom rozwoju cywilizacyjnego, nie osobowość.

Aha, skojarzylo mi sie z Diablo II
Hazral
Użytkownik
#45 - Wysłana: 9 Lut 2007 18:55:25 - Edytowany przez: Hazral
Odpowiedz 
barbazycna to psychol rządny krwi
Ośmielam się nie zgodzić, polecam lekturę podręczników do D&D, barbarzyńca to wojownik bazujący na swojej sile, czujący śilną wież z naturą

Tak tak, tylko że twórcy wybielając orków (czyli de facto Trolle również) dorzucając do tego worka pacyfistyczne Taureny, a teraz dawniej Wysokie, teraz Krwawe Elfy, owładnięte głodem magii, zaszli trochę zbyt daleko. Bo jakim cudem Horda może równocześnie utrzymywać ciepłe stosunki z Plagą? I walczyć z przymierzem? Po co? Dla samej zasady chyba Prędzej w samej Hordzie nastąpi rozłam..
Q__
Moderator
#46 - Wysłana: 9 Lut 2007 19:03:26 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Hazral

barbarzyńca to wojownik bazujący na swojej sile, czujący śilną wież z naturą

Vide cykl R. E. Howarda o Conanie (ale aby to docenić trzeba czytać samego Howarda, całkiem nieżle pisze, nie nieudolnych naśladowców).

jakim cudem Horda może równocześnie utrzymywać ciepłe stosunki z Plagą? I walczyć z przymierzem? Po co? Dla samej zasady chyba

Bo to świat bez jasnych podziałów na "tych dobrych" i "tych złych" ogarnięty ciągłą wojną. (Inaczej by gry nie było)

spider

moja siostra mówi ze taureni są sexy

Bycze z nich chłopaki

ps. przydatna rzecz: WoW Wiki:
http://www.wowwiki.com/Main_Page
spider
Anonimowy
#47 - Wysłana: 9 Lut 2007 19:37:29
Odpowiedz 
Tak tak, tylko że twórcy wybielając orków (czyli de facto Trolle również) dorzucając do tego worka pacyfistyczne Taureny, a teraz dawniej Wysokie, teraz Krwawe Elfy, owładnięte głodem magii, zaszli trochę zbyt daleko. Bo jakim cudem Horda może równocześnie utrzymywać ciepłe stosunki z Plagą? I walczyć z przymierzem? Po co? Dla samej zasady chyba Prędzej w samej Hordzie nastąpi rozłam..

Horda nie jest sojusznikiem nieumarlych fabularnie. Horda miala nawet sojusz z Przymierzem przeciwko Pladze.
Hazral
Użytkownik
#48 - Wysłana: 9 Lut 2007 19:40:55
Odpowiedz 
Horda nie jest sojusznikiem nieumarlych fabularnie. Horda miala nawet sojusz z Przymierzem przeciwko Pladze.

Tak, i? Przypominam że WoW dzieje się 20 lat po wydarzeniach w W III ( I tak grałem, obaliłem kampanie 2 razy tak podstawkę jak i dodatek ), a teraz twórcy trochę sami się zamotali niestety.
Q__
Moderator
#49 - Wysłana: 9 Lut 2007 20:07:24
Odpowiedz 
spider

Horda miala nawet sojusz z Przymierzem przeciwko Pladze.

Jak mówiem - brak "czerni" i "bieli" szrość. Dziedzictwo WH, nie Tolkiena...

Hazral

a teraz twórcy trochę sami się zamotali niestety

Zdarzało to twórcom wielu gier niestety, nie tylko komputerowych... "Końcówka" starego WoDu przykłądem...
Q__
Moderator
#50 - Wysłana: 14 Sier 2007 01:49:55
Odpowiedz 
Darnok
Użytkownik
#51 - Wysłana: 14 Sier 2007 10:32:30
Odpowiedz 
Co do starcrafta, to lwepiej poczekac na 2, albo kupic złotą edycję
Q__
Moderator
#52 - Wysłana: 14 Sier 2007 12:03:57
Odpowiedz 
Darnok

Co do starcrafta, to lwepiej poczekac na 2, albo kupic złotą edycję

Skoro offtopujemy: to cały czas czekam na World of StarCraft. Acz nadzieja ta jest rówine niewielka, jak na to, że powstanie jeszcze dobry Trek... (Choć i w tym drugim wypadku jej nie tracę.)
Darnok
Użytkownik
#53 - Wysłana: 14 Sier 2007 12:15:18
Odpowiedz 
Ja na treka strace nadzieje (albo ja zyskam) po ST:O, juz w tym celu zakupilem sobie ramy, czyli teraz mam 1gb, a jezeli bedzie trzeba wiecej, to dokupie jeszcze jedne Co do starcrafta to Blizzard oficjalnie zaprzeczył, że prace nad grą trwają, ba, nawet o niej nie myślą (co prawda były kiedyś o tym rozmowy, ale nic z nich nie wynikły).
Q__
Moderator
#54 - Wysłana: 14 Sier 2007 12:17:55
Odpowiedz 
Darnok

Ja na treka strace nadzieje (albo ja zyskam) po ST:O

A tak. Premiera STO to będzie wielki dzień (albo dzień wielkiej klęski) dla Treka...

Co do starcrafta to Blizzard oficjalnie zaprzeczył, że prace nad grą trwają, ba, nawet o niej nie myślą (co prawda były kiedyś o tym rozmowy, ale nic z nich nie wynikły).

Wiem o tym, ale nadzieja jest, jak wiadomo, irracjonalna...
Darnok
Użytkownik
#55 - Wysłana: 14 Sier 2007 12:59:53
Odpowiedz 
No ale sam sie zadręczasz, lepiej przestań o tym marzyć
Q__
Moderator
#56 - Wysłana: 14 Sier 2007 13:08:00
Odpowiedz 
Darnok

No ale sam sie zadręczasz, lepiej przestań o tym marzyć

Od razu zadręczesz? Nadzieja ta we mnie tkwi, ale to nie znaczy, że jest to sprawa aż tak ważna dla mnie...
Darnok
Użytkownik
#57 - Wysłana: 14 Sier 2007 13:43:33
Odpowiedz 
Włącz tą nadzieję za jakieś trzy lata, a później trzymaj przez pięć, to może zaowocuje
Q__
Moderator
#58 - Wysłana: 14 Sier 2007 14:10:28
Odpowiedz 
Darnok

Włącz tą nadzieję za jakieś trzy lata, a później trzymaj przez pięć, to może zaowocuje

Heh... ta nadzieja naprawdę jest b. niewielka i w życiu mi nie przeszkadza... Zreszta.. może kiedys sie doczekam...
Seybr
Użytkownik
#59 - Wysłana: 14 Sier 2007 14:26:04
Odpowiedz 
Ludzie Star Craft to nie MOORPG, to RTS i tak powinno zostać ;].

Kolejne zapowiedzi SC 2 wyglądają znakomicie ;].
Q__
Moderator
#60 - Wysłana: 14 Sier 2007 14:53:25 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Ludzie Star Craft to nie MOORPG, to RTS i tak powinno zostać

Ależ niech i pozostanie RTSem, i doczeka się wersji MMORPG... W czym jedno przeszkadza drugiemu?
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Gry / World of Warcraft - prywatne serwery, tworze gildię

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!