USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Seria Total War...czyli gry historyczne, a przynajmniej na ile się da :]
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Hazral
Użytkownik
#1 - Wysłana: 31 Sty 2007 18:25:39 - Edytowany przez: Hazral
Odpowiedz 
Wiem że na forum kiedyś padł tytuł tej gry (nawet chyba w mojej własnej wypowiedzi ) ale zasługuje na nowy temat, zwłaszcza po tym jak odkurzyłem Rome :]
Kim lubicie grać, albo jakie macie sympatie historyczne?
Jeżeli chodzi o Rome to ja lubię grać: Rzymianami (za klimat i za wielozadaniowość, ale jednostki mają IMO przepakowane i gra się nimi za łatwo. Ale znowu trudno, z nimi wygrać...co jest dość historyczne :] )
Dalej oczywiście ulubieniec "większości": Kartagina (choć nie lubię jej z historycznego punktu widzenia). Lubię też Selucydów (Czyli co zostało po imperium A.W.), choć panństwo miewa poważne kłopoty z spójnością, ale dostęp do ogromnej liczby jednostek to rekompensuje.
Dalej lubię Egipt historycznie, ale nie lubię nim grac, dlaczego? Mieszkańcy mnożą się jak króliki (ci to dopiero nie mieli co robić nocami )! (A Nubijscy włócznicy formujący falangę, genialna głupota twórców )
Barbarzyńcy mnie odstraszają (Choć mam sentyment dla Hiszpanów i Dacji)
Zastanawiam się nad instalacją moda, tylko którego? Mam RTR w wersji Gold, który czeka sobie na instalacje, ale może ktoś poleci mi jeszcze coś fajnego (szukam moda który zmienia Rome w bitwę o śródziemie )
Grał ktoś w nowego Medivala (jakie wrażenia)? Bo mój sprzęt go raczej nie uciągnie
Dalej, mile widziane jakieś ciekawe przemyślenia, na temat/przykłady gier historycznych?
E: Brr no takich byków to nawet mnie było wstyd
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 31 Sty 2007 18:27:14
Odpowiedz 
Hazral

Kartagina (choć nie lubię jej od historycznego punktu widzenia).

Te ofiary z dzieci itp?
Hazral
Użytkownik
#3 - Wysłana: 31 Sty 2007 18:29:57
Odpowiedz 
Te ofiary z dzieci itp?
Dokładnie. A na polu walki za niehonorowe używanie słoni
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 31 Sty 2007 18:33:51
Odpowiedz 
Hazral

A na polu walki za niehonorowe używanie słoni

Mimo to Hannibal wielkim wodzem był...
Darnok
Użytkownik
#5 - Wysłana: 31 Sty 2007 19:07:00 - Edytowany przez: Darnok
Odpowiedz 
Grałem we wszystkie prócz tej najnowszej. Super realność, polityka i gospodarka. Najbardziej to w Medieval Polakami (choć trudno), w Rome tymi czerwonymi (zapomniałem ), a w Shogun to wszystko jedno
Hazral
Użytkownik
#6 - Wysłana: 31 Sty 2007 22:05:17
Odpowiedz 
Grałem we wszystkie prócz tej najnowszej.
A ja nie grałem w szoguna i ostatniego medka
Super realność, polityka i gospodarka
Męczę się strasznie: a tu bieda, a tu się ludziska buntują... brak słów.
Medieval Polakami (choć trudno)
Nigdy nie udało mi się stworzyć naszymi takiego mocarstwa, jak choćby Niemcami
w Rome tymi czerwonymi (zapomniałem
Rodem Juliuszów zapewne Polecam grę frakcjami nie rzymskimi, spora różnica we wszystkim!
Darnok
Użytkownik
#7 - Wysłana: 1 Lut 2007 07:45:43
Odpowiedz 
Rodem Juliuszów zapewne Polecam grę frakcjami nie rzymskimi, spora różnica we wszystkim!

Grałeś na modzie Total Realism (czy jakoś tak ) ?
Hazral
Użytkownik
#8 - Wysłana: 1 Lut 2007 11:30:30
Odpowiedz 
Total Realism Kolejne próby instalacji tego moda (w wersji 6 GOLD) kończą się fiaskiem, wywala mnie na pulpit, zaraz po nowym intrze
Garak
Użytkownik
#9 - Wysłana: 1 Lut 2007 12:16:16
Odpowiedz 
Mnie najbardziej rozbawiło jak niedawno przeczytałem w recenzji nowego Medivala, że mały realizm historyczny Grunwaldu, bo wilczych dołów nie ma i proporcje wojsk nie takie. Coś chyba autor recenzji najnowszych badań nad bitwą nie zna i takie coś stworzył

rał ktoś w nowego Medivala (jakie wrażenia)?

Ja wprawdzie nie mam tej gry, ale pograłem trochę (jednak tylko tryb bitewny, nie kampanie). I cóż mogę powiedzieć - to jest to za co lubię serię Total War. Zwłaszcza fajnie szturmuje się twierdze - obfitość sprzętu oblężniczego czyni rozgrywkę bardzo interesującą
Pah Wraith
Użytkownik
#10 - Wysłana: 1 Lut 2007 12:20:03
Odpowiedz 
Grunwaldu, bo wilczych dołów nie ma i proporcje wojsk nie takie. Coś chyba autor recenzji najnowszych badań nad bitwą nie zna i takie coś stworzył

A jakie to są badania? Że Sienkiewicz kłamał?
Garak
Użytkownik
#11 - Wysłana: 1 Lut 2007 17:23:55
Odpowiedz 
Nie kłamał tylko faktów nie znał. Jego opis był zgodny z mu współczesną wiedzą historyczną. Ale to już inny temat...
Jurgen
Moderator
#12 - Wysłana: 1 Lut 2007 18:17:32
Odpowiedz 
Nie kłamał tylko faktów nie znał. Jego opis był zgodny z mu współczesną wiedzą historyczną. Ale to już inny temat...

No nie wiem, pojawiły się zdania, że Sienkiewicz propagandę pisał. A poza tym, to faktów to on na pewno nie znał, opierał się o opis Kadłubka zdaje się, czyli nadwornego propagandysty.
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 1 Lut 2007 18:26:42
Odpowiedz 
Jurgen

No nie wiem, pojawiły się zdania, że Sienkiewicz propagandę pisał

Cóż, sam twierdził, ze pisze "ku pokrzepieniu serc"...

opierał się o opis Kadłubka zdaje się, czyli nadwornego propagandysty

Kadłubek owszem był propoagandystą (i niezłym "bajkopisarzem") tyle, że żył sporo lat przed czasami Jagiełly...
Jurgen
Moderator
#14 - Wysłana: 1 Lut 2007 18:30:44
Odpowiedz 
Kadłubek owszem był propoagandystą (i niezłym "bajkopisarzem") tyle, że żył sporo lat przed czasami Jagiełly...

Dlatgo napisałem zdaje się. Zresztą, postaram się znaleźć, o którego kronikarza to chodziło.
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 1 Lut 2007 18:32:52
Odpowiedz 
Jurgen

Zresztą, postaram się znaleźć, o którego kronikarza to chodziło.

Zapewne o Długosza...
Jurgen
Moderator
#16 - Wysłana: 1 Lut 2007 19:01:00
Odpowiedz 
Zapewne o Długosza...

Możliwe. nawet bardzo.
Garak
Użytkownik
#17 - Wysłana: 2 Lut 2007 11:53:10
Odpowiedz 
Jasne, że o Długosza. Jego ojciec walczył pod Grunwaldem. Synek coś w wspomnieniach wojennych widać poplątał
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 2 Lut 2007 13:35:49
Odpowiedz 
Garak

Synek coś w wspomnieniach wojennych widać poplątał

Albo pisał "po linii..."
Hazral
Użytkownik
#19 - Wysłana: 26 Sier 2008 21:13:40 - Edytowany przez: Hazral
Odpowiedz 
Najnowsza odsłona serii: Empire przeniesie nas w XVIII wiek! Do tego doskonałe bitwy morskie do 40 okrętów na raz (już zacieram łapki ), gdzie pogoda będzie bardzo istotnym czynnikiem. Do tego walki na lądzie, czyli Anglicy walczący w trójszeregach, czy Francuzi kolumnami. Do tego według wszelkich przesłanek Polska będzie jedna z 12 nacji grywalnych od samego początku (o dziwo całkiem możliwe że zabraknie Austrii! O_o Znaczy będzie grywalna dopiero po przejściu kampanii np. Polską). tak więc będziemy mogli zmienić bieg Historii! Wystarczy nie wplatać się w wojnę północna, zreformować kraj, i Polska nie tylko nie zostanie rozdarta w zaborach.... ale być może stanie się potęga kolonialną

Wywiad: O statkach i Polsce
Piękny gameplay z bitwa mokrską na czele:Żaglowce (zwłaszcza muzyka i głos komentatora świetne )

Ja tam kupuje w ciemno, zwłaszcza że spece od ożaglowanie stwierdzili tylko drobne błędy A na moim nowym komputerze będzie hulać aż milo
Darnok
Użytkownik
#20 - Wysłana: 26 Sier 2008 21:16:31
Odpowiedz 
W Medievalu II Polska może stać się grywalna już na samym starcie. Wystarczy w jednym pliku (tekstowym) trochę pozamieniać, można tam przy okazji zwiększyć sobie dochód
Hazral
Użytkownik
#21 - Wysłana: 26 Sier 2008 21:22:29
Odpowiedz 
W Medievalu II Polska może stać się grywalna już na samym starcie. Wystarczy w jednym pliku (tekstowym) trochę pozamieniać, można tam przy okazji zwiększyć sobie dochód
Wiem zawsze tak robię Tym razem polska będzie "pełnoprawnym" graczem odblokowanym już na początku Poza tym W Medka nie ma sensu grać bez modów polecam Stainless Stell Znakomity klimat i większa poprawność historyczna!
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#22 - Wysłana: 27 Sier 2008 13:15:58
Odpowiedz 
W Medievalu II producenci zaniedbali troche naszą nacje, ilośc miast, oraz ich położenie, nawet orzełek nie jest taki jaki powinien ale dobrze że są mody:

Mam nadzieje że Empira nie zawiedzie.
Hazral
Użytkownik
#23 - Wysłana: 22 Sty 2009 18:55:38 - Edytowany przez: Hazral
Odpowiedz 
Rzeczpospolita oficjalnie ogłoszona!

Poland is an old idea, and an old kingdom. Like anything old, it has old enmities and problems.

The problems, and enmities, are those of any state surrounded by ambitious rivals, all of whom are looking to become stronger at someone else’s expense. Sweden’s ambitions to create an empire around the Baltic; Tsar Peter’s desires to make Russia a great European power to rival the style of Bourbon France; the Austrians and Prussians each seeking to define a greater Germany and secure their borders; even the distant Ottomans have to be considered, should they ever launch a new assault on Christian Europe. And in the middle of all of this, a Polish-Lithuanian state that is not under the control of a single, strong ruler, a man who can impose his will to defend his people. Instead, Poland is something altogether stranger: a land where the people have a say in government.

That the country has survived at all is a tribute to the spirit of its people.

And yet, these rivalries could be turned to advantage. A Polish leader who picked his alliances carefully, and his wars equally so, could do much to make his country great. The Russians have no divine right to dominate the steppes, or the Swedes to control the Baltic. The various Germans states need allies, the same as other nations, and cannot expect to take anything they want without a struggle. A clever Polish leader could make much of this situation, if he can manage the hopes, expectations and fears of his people at home.

Całkiem fajny opis nam dali I mamy PIĘKNĄ flagę! Polecam odwiedzić linkowaną stronę żeby sobie luknąć.
Zatem PLC (Poland-Lithuanian Commonwealth) będzie jednym z 12 najważniejszych/ciekawszych krajów 18 wieku - będziemy dostępni od początku bez żadnych zabaw w plikach. Wiemy że mamy przynajmniej 1dną jednostkę unikatową... Husarie!! ^^' Zapowiada się smakowicie, nie mogę doczekać się premiery
Darnok
Użytkownik
#24 - Wysłana: 22 Sty 2009 20:49:19
Odpowiedz 
Ja niestety nie posiadam mocnego sprzętu, więc raczej sobie (narazie) odpuszczę.
Hazral
Użytkownik
#25 - Wysłana: 22 Sty 2009 22:01:26 - Edytowany przez: Hazral
Odpowiedz 
Ja niestety nie posiadam mocnego sprzętu, więc raczej sobie (narazie) odpuszczę.
Ja na szczęście mam nowszą maszynę, więc sobie nie odpuszczę (no i StarCrafta 2ki też nie! ). W końcu Polska została potraktowana poważnie! Tego nie mogę przegapić. Poza tym czekam już na mody do Empire z lepszymi mundurami xD Wspominałem że mamy piękną flagę? (PS: jestem zaintrygowany postawą pewnego Turka (czy też Turków bo kilku się tam wypowiadało), na anglojęzycznym forum poświęconym grze. Już nie raz stawał w obronie Polski- Portugalczycy zrobili aferę, Portugalii nie będzie wśród grywalnych nacji a Polska będzie...A bronić "nas" zaczęli Turcy właśnie )
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#26 - Wysłana: 22 Sty 2009 22:12:46
Odpowiedz 
Hazral

(PS: jestem zaintrygowany postawą pewnego Turka (czy też Turków bo kilku się tam wypowiadało), na anglojęzycznym forum poświęconym grze. Już nie raz stawał w obronie Polski- Portugalczycy zrobili aferę, Portugalii nie będzie wśród grywalnych nacji a Polska będzie...A bronić "nas" zaczęli Turcy właśnie )

Polska w czasach zaboru, a na dworze Sułtana, w corocznym spotkaniu ambasadorów pada pytanie

- A gdzie jest poseł z Lechistanu

a Sułtan nie również zburzył naszej ambasady tylko zamknął a klucz trzymał w swojej skrytce, a ostatni Sułtan Murad II chyba oddał klucz polskiemu przedstawicielowi.

Wiem ze to naciągane......

W końcu Polska została potraktowana poważnie!

wreszcie orełek patrzy się tam gdzie powinien, nie jak ten z Medivala II
Darnok
Użytkownik
#27 - Wysłana: 23 Sty 2009 13:27:00 - Edytowany przez: Darnok
Odpowiedz 
Hazral
Z tego co się orientuję, to tylko Turcy chyba nie zaakceptowali rozbiorów Polski. Nie wiem dokładnie, czy Turcja, bo się historią nie interesuję zbytnio (przed kim obroniliśmy Europę? :]
btw. Możesz podać link do tej dyskusji z turkami, chętnie poczytam
Hanz
Użytkownik
#28 - Wysłana: 23 Sty 2009 15:13:18
Odpowiedz 
Hazral
Z tego co się orientuję, to tylko Turcy chyba nie zaakceptowali rozbiorów Polski. Nie wiem dokładnie, czy Turcja, bo się historią nie interesuję zbytnio (przed kim obroniliśmy Europę? :]

Zgadza się - Turcja jako jednyna nie uznała zaborow. Wynikalo to nie tyle z sympati do naszego kraju, co z obawy o dalsze wzmocnienie pozycji rosyjskiej.
Darnok
Użytkownik
#29 - Wysłana: 23 Sty 2009 15:29:35
Odpowiedz 
Zgadza się - Turcja jako jednyna nie uznała zaborow. Wynikalo to nie tyle z sympati do naszego kraju, co z obawy o dalsze wzmocnienie pozycji rosyjskiej.
No wiesz, mógł to być też przejaw respektu w końcu my pierwsi ich zatrzymaliśmy.
Hazral
Użytkownik
#30 - Wysłana: 23 Sty 2009 20:49:02 - Edytowany przez: Hazral
Odpowiedz 
Norman Davies na temat polskiej Historii

Dyskusja toczyła się w kilku tematach na tym forum. Polacy byli swego czasu uznani za nacjonalistów bo troche za ostro najechaliśmy za dyskryminowanie naszego kraju w Medivalu2ce. Dlatego w tamtej dyspucie Polacy napisali tylko kilka postów. A potem Portugalczykom dostało się od nacjonalistów!! ;D Temat trochę ugrzązł, bo na forum pisze masa ludzi może go wygrzebie...Polecam temat o Polsce w dziale Historycznym i bitewkę ze Szwedami - którzy też nas bronili- bo chcą mieć kogo podbijać
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Gry / Seria Total War...czyli gry historyczne, a przynajmniej na ile się da :]

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!