USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Sesja RPG na Forum
 Strona:  ««  1  2  ...  4  5  6  7  8  ...  76  77  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#151 - Wysłana: 3 Wrz 2006 16:19:36
Zatem mam pytanie: czy ktoś zna zasady numeracji okrętów? (No i nie zdublujmy jakiegoś kanonicznego numeru.)
James T Kirk
Użytkownik
#152 - Wysłana: 3 Wrz 2006 16:27:24
Ja bym proponował abyśmy jako ,,trekkerzy patrioci,, mieli numer NCC-66908 gdzie ,,66,,-to rok ,,9,, - miesiąc a ,,08,, -dzien nadania pierwszego odcinka ST w TV. Co wy na to?
Q__
Moderator
#153 - Wysłana: 3 Wrz 2006 16:32:33
James T Kirk

Ja bym proponował abyśmy jako ,,trekkerzy patrioci,, mieli numer NCC-66908 gdzie ,,66,,-to rok ,,9,, - miesiąc a ,,08,, -dzien nadania pierwszego odcinka ST w TV. Co wy na to?

Propozycja mojego znakomitego Kolegi wydaje się byc logicznie uzasadniona. Popieram, zwłaszcza w kontekście jubileuszu.
Darnok
Użytkownik
#154 - Wysłana: 3 Wrz 2006 16:33:55 - Edytowany przez: Darnok
więc MG zależy też na naszej dobrej zabawie...
Grałeś kiedyś w gre RPG? byłeś kiedyś MG? tak się pytam Wy się w takie drobnostki bawicie, chwała bogu, że nie jestem waszym MG Same dane statku mu z dwie strony zajmą jak tak dalej pójdzie
MG to osoba która pilnuje, żeby wszystko szło wg Fabuły, oblicza walki itp. Nie może się mieszać, więc jak będziemy się bawić zależy od nas samych zresztą ja jestem wojownikiem (), więc mnie interesuje ubijanka
James T Kirk
Użytkownik
#155 - Wysłana: 3 Wrz 2006 16:41:56
Propozycja mojego znakomitego Kolegi

Dziękuję bardzo za komplement-jestem zaszczycony.

Wy się w takie drobnostki bawicie, chwała bogu, że nie jestem waszym MG

Właśnie, chwała Bogu.
Darnok
Użytkownik
#156 - Wysłana: 3 Wrz 2006 17:05:17
Właśnie, chwała Bogu. Wybuch rdzenia i po sesji
James T Kirk
Użytkownik
#157 - Wysłana: 3 Wrz 2006 17:22:57
Wybuch rdzenia i po sesji

Może i racja-to w końcu zabawa.
theczarek
Użytkownik
#158 - Wysłana: 3 Wrz 2006 17:28:19 - Edytowany przez: theczarek
Darnok
Niestety nie mam żadnej możliwości udowodnić ci moich referencji ale w RPG siedzę od ok 7 lat (Q__ zresztą jescze dłużej choć chyab z mniejszym natężeniem ).
Pozwól wyjaśnię ci kilka rzeczy:
1) Z mojego doświadczenia w prowadzeniu wynika że im lepiej bawią się gracze tym lepiej bawi się MG...
2) Fabułę tworzy nie sam MG ale Gracze wraz z MG. Mg stawia przed garczami pewne wyzwania i tylko od nich zależy czy i jak im sprostają
3)Drobnostki jak NCC czynią grę ciekawszą i bardziej klimatyczną i nie ma nic przeciwko temu by je wprowadzać.
Ty dałeś na forum opis postaci na kilka zdań - niektórzy gracze GSach oddawali wypacowania na 4 strony podaniowe maczkiem. I takich zawsze promowałem. Nie dlatego że nie mam co czytać a dla tego że postać przemyślana, i dobrze osadzona w świecie w którym toczy się gra może stanowić wyjście do niejednej wspaniałej przygody.

Zdażyło mi się robić czasem te same scenariusze klika razy - różnym drużynom przeważnie wychodziły lepiej w drużynach w których postacie były dobrze przemyślane.

Nie chcę cię obrażać ani zniechęcać ale część osób którym wytykasz że nie znają się na RPG przysłało znacznie lepsze opisy.

Wybuch rdzenia i po sesji może zabić też i MG.
Jęśli masz zamiar bawić się w prowadzenie poczytaj rozdziały na tem temat umieszczone w podrecznikach (Polecam ten z GSów).

Sam nie jestem największym na świecie eksperem w temacie - są ludzie którzy grają i więce i dłużej i lepiej ode mnie ale nie o to chodzi by się oceniać i wytykac sobie doświadczenie lub jego brak ale by sie dobrze bawić.

Jeśli chodzi o statki to ma do nich specjalne "karty postaci" gdzie jest miejsce na więkkszość parametrów. Łącznie z NCC...

PS zaraz podeślę Ci postać
Darnok
Użytkownik
#159 - Wysłana: 3 Wrz 2006 17:44:26 - Edytowany przez: Darnok

1) Z mojego doświadczenia w prowadzeniu wynika że im lepiej bawią się gracze tym lepiej bawi się MG...

Zgodze się
Fabułę tworzy nie sam MG ale Gracze wraz z MG. Mg stawia przed garczami pewne wyzwania i tylko od nich zależy czy i jak im sprostają
Ja to samo miałem na myśli.Drobnostki jak NCC czynią grę ciekawszą i bardziej klimatyczną i nie ma nic przeciwko temu by je wprowadzać.
Ty dałeś na forum opis postaci na kilka zdań - niektórzy gracze GSach oddawali wypacowania na 4 strony podaniowe maczkiem. I takich zawsze promowałem. Nie dlatego że nie mam co czytać a dla tego że postać przemyślana, i dobrze osadzona w świecie w którym toczy się gra może stanowić wyjście do niejednej wspaniałej przygody.

IMO postać powinna być kształtowana z biegiem czasu. Taka historia zamyka jej rozwój
Nie chcę cię obrażać ani zniechęcać ale część osób którym wytykasz że nie znają się na RPG przysłało znacznie lepsze opisy.
Bo ja opisu nie wysłąłem. To było na styl"odwal-siępanie". Ja niczego im nie wytykam, ale pisanie, że wszystko zależy od MG to przesada
Jeśli chodzi o statki to ma do nich specjalne "karty postaci" gdzie jest miejsce na więkkszość parametrów. Łącznie z NCC...

Ja w kartach pojazdów nie siedze, ale jak długo już trwają przygotowania? troche PS zaraz podeślę Ci postać

Dzięki
Może i racja-to w końcu zabawa.

Dlatego nie widze sensu pisać historii postaci- W systemie D&D człowiek, który ma jakiegoś nekromante, mistrza luster czy inne cuś 2 lata i nagle pada, to facet dostaje załamki, BO SIĘ PRZYWIĄZAŁ DO GRY, TAK JAK DZIECI DO TIBII. Oczywiście wszystko tutaj to IMO
Ps: Potrafie pisać historie postaci (przeważnie do serwerów gier Ultima), ale nie widze sensu tutaj tego dawać. Nie na forum, gdzie tekst nie odda całokształtu sytuacji. Pochwalony

Czemu mam tak małą range? młodszy oficer?
theczarek
Użytkownik
#160 - Wysłana: 3 Wrz 2006 18:05:47 - Edytowany przez: theczarek
ale pisanie, że wszystko zależy od MG to przesada

Nie wszysko ale wiele - jak się uprzesz kogoś zabić to zabijesz - czasem trzeba bo nie daje grać innym.

Historia postaci wbrwe pozorom nie ogranicza - nikt się nie wziłął z powietrza każdy ma jakąś przeszłość i nie wszyskie sprawy z przeszłości są zamknięte. I taki jest sens piasnia historii postaci - w większości ambitnieszych sytemów najpierw wymyślasz postać jej historię, charakter, poglądy i pochodzenie a dopiero na tej podstawie tworzysz współczynniki.

Moja postać do GSów przed przystąpieniem do gry miała już list gończy na 5 planetach i dług honorowy wobec przedstawiciela wrażego rodu... i parę innych smaczków. Teraz każde pojawinie się na jednej z tych planet będzie "niezapomianą" podrużą .

To było na styl"odwal-siępanie" a kto ma się dowalić ja czy pozostali?

Przywiązywani się do postaci jest czymś normalnym jeśli się dugo nią gra i dobrze prowadzi (BTW nie lubię D&D ). Jeśli w grze pojawiają się osobiste wątki czasmem poprostu szkoda zostawić niedokończone sprawy

Pochwalony
Na wieki wieków

Młodszy porucznik rypło mi się zmień na porucznik

Sorki za literówki - piszę na "kolanie"
theczarek
Użytkownik
#161 - Wysłana: 3 Wrz 2006 20:34:13
Włąśnie narodziła się Alexandra Kostenko - Głowna Oficer Operacyjna (Bo jakoś tę funkcję trzeba nazwać) prowadzona przez Alex
Alex
Użytkownik
#162 - Wysłana: 3 Wrz 2006 20:56:32
dzieki theczarek
mam nadzieje na fajna zabawe
theczarek
Użytkownik
#163 - Wysłana: 3 Wrz 2006 21:01:35 - Edytowany przez: theczarek
Alex
Ja też

Kapitanie Picard dzial personalny Dowództwa Floty Gwiezdnej oczekuje na Pana akta.
Q__
Moderator
#164 - Wysłana: 3 Wrz 2006 22:27:41
theczarek

Q__ zresztą jescze dłużej choć chyab z mniejszym natężeniem

Dokładnie...

Darnok

Głównym celem tego topicu i tej gry jest wypromowanie ST RPG między ludźmi którzy kochają Treka, ale w życiu w RPG nie grali...

Uwważam też, że nalezy grać postaciami, nie mechaniką, dlatego np. lubie systemy storytellingowe...

theczarek

Jeśli Kapitan nie będzie zdolny do objęcia dowództwa, logiczne wydaje się by pierwszy oficer przejął dowodzenie. W tym celu potrzebujemy jednak opinii doktora.
theczarek
Użytkownik
#165 - Wysłana: 3 Wrz 2006 23:15:03
Jeśli Kapitan nie będzie zdolny do objęcia dowództwa, logiczne wydaje się by pierwszy oficer przejął dowodzenie. W tym celu potrzebujemy jednak opinii doktora.

Problem w tym że nie macie doktora...
Q__
Moderator
#166 - Wysłana: 3 Wrz 2006 23:26:04
theczarek

Problem w tym że nie macie doktora...

Wymyśl nam jakiegoś fajnego BN'a lekarz w załodze musi być... Jestem co prawda biologiem, ale to nie to samo... Poza tym mam dość obowiazków na mostku...
Darnok
Użytkownik
#167 - Wysłana: 4 Wrz 2006 08:03:58 - Edytowany przez: Darnok
To było na styl"odwal-siępanie"
Nie macie się odwalić. Poprostu nie miałem weny, a musiałęm coś naskrobać.systemy storytellingowe...
Wiele rzeczy jest uzależnione od Mechaniki np. czy zrobimy unik, wynegocjujemy lepszą cene za fazery(no przesadziłem ) itp. Zresztą ja muzse walczyć, po to mnie trenowano
Młodszy porucznik rypło mi się zmień na porucznik
Nie jestem młodszym porucznikiem, ale Porucznik to młodszy oficer
theczarek
Użytkownik
#168 - Wysłana: 4 Wrz 2006 08:08:53 - Edytowany przez: theczarek
Porucznik - Większość osób gra porucznikami. Jesteś podwładnym waterhousa a on dostanie komandora porucznika więc sam rozumiesz...
Q__
Moderator
#169 - Wysłana: 4 Wrz 2006 09:08:26
theczarek

Proponował bym wymienienie wszystkich naszych gotowych postaci wraz z gatunkami i stopniami
- to mówiłem ja komandor Xon, Wolkan, pierwszy oficer

oraz podobną listę BNów z którymi bedziemy mieć przyjemność służyć...
Darnok
Użytkownik
#170 - Wysłana: 4 Wrz 2006 11:01:49
Proponował bym wymienienie wszystkich naszych gotowych postaci wraz z gatunkami i stopniami
- to mówiłem ja komandor Xon, Wolkan, pierwszy oficer

Ja nie widze potrzeby Sir.
Porucznik - Większość osób gra porucznikami. Jesteś podwładnym waterhousa a on dostanie komandora porucznika więc sam rozumiesz...

Aye, Sir. Tylko prosze mi dać nawałke, ew panel taktyczny bo co innego będe robić?
Q__
Moderator
#171 - Wysłana: 4 Wrz 2006 11:55:33
Darnok

Jako pierwszy oficer mam prawo znać skład załogi. Inne rozwiązanie było by, jak mawiacie wy Ludzie, śmieszne...

bo co innego będe robić?

Objął Pan wszak obowiązki szefa ochrony. Proszę się nie obawiać, wykorzystam Pańskie umiejętnosci w czasie zwiadów...
theczarek
Użytkownik
#172 - Wysłana: 4 Wrz 2006 12:06:42 - Edytowany przez: theczarek
---------------------------Postacie skończone------------------------
Komndor Xon z Vulcanu - Volcan - Pierwszy Oficer, gracz Q__
Porucznik Jason Darnok - Czlowiek - Szef Ochrony, gracz Dranok
Porucznik Alexandra Kostenko - Człowiek (1/4 Betazoid) - Główny Oficer Operacyjny, garcz Alex
-------------------------Do zrobienia -------------------------------
Chorąży ????? - Betazoid - Oficer Kontroli Lotu, gracz Karo
Porucznik Seth O'Neil - Człowiek - Oficer Naukowy - sekcja gwiezdnej kartografii, Garcz Jamest T. Kirk
Komandor Porucznik Michael Spruance - Czlowiek - Oficer Takyczny (i drug Oficer), gracz waterhouse

Gdyby kotoś miał kontakt z waszym kaptanem i byl w stanie go zmobilizować byłbym wdzięczny.
Reszty załogi jeszcze nie znacie dla każdego jest to nowy przydział.

Darnok
Pamiętaj że twoja funkcja to nie tylko nawałka ale też węszęnie. Najlepszym przykladem może być Tuvok - jest moim zdaniem najlepszym szefem ochrony w ST. W ST RPG grając Flotą Gwiezdną trudno grać "nawalaczem". W srodowisku tak stechlologizowanym jak to twardogłowe półgłowki wyginęły z powodu nieprzystosowania a ficerowie floty "Znają się po trochu na wszystkim i są najlepsi w swoich dziedzinach" (cytat z podrecznika) Myśl o sobie bardziej jako o ochroniarzu profesjonaliście niż wojowniku. Jeśli chcesz jakieś porównaie z "klasyką" RPG tonaj bliższy byłby Solo z CP z profesjonalnym podejściem do zawodu. Ale też nie do końca...
theczarek
Użytkownik
#173 - Wysłana: 4 Wrz 2006 12:10:57
Gdybym maił już opis pana kapitana być może dzis pojawiłby się już pierwszy opst przygody...
theczarek
Użytkownik
#174 - Wysłana: 4 Wrz 2006 13:21:39
Przepraszam za nabijanie statystyk - właśnie narodzia się postać Karo. Proszę o nadanie nazwanie nowonarodzonej
Q__
Moderator
#175 - Wysłana: 4 Wrz 2006 13:33:40
theczarek

Zanim zaczniemy pierwszy lot proponuję jako logiczne wyjście spotkanie dla oficerów mostkowych, które pozwoli im lepiej się poznać ze sobą. Co prawda my na Vulcanie nie przywiązujemy tak bezsensownej uwagi do więzi między jednostkami, jednak takie wyjście wydaje się w zaistniałewj sytuacji niezbędne. Dodam też, że jako oficer odpowiedzialny za przeprowadzanie zwiadów pragnę odbyć rozmowę dotyczącą w/w tematu z porucznikiem Darnokiem oraz z głównym inżynierem.
Darnok
Użytkownik
#176 - Wysłana: 4 Wrz 2006 13:36:50
Mam się stawić w Pańskiej messie?
Q__
Moderator
#177 - Wysłana: 4 Wrz 2006 13:40:26 - Edytowany przez: Q__
Darnok

Mam się stawić w Pańskiej messie?

Tak, omówimy procedury związane z przeprowadzaniem zwiadów Panie Darnok.
Picard
Użytkownik
#178 - Wysłana: 4 Wrz 2006 14:01:39
Juz niedłógo wysle wam moj zyciorys...
theczarek
Użytkownik
#179 - Wysłana: 4 Wrz 2006 14:14:10
Ogłaszam narodziny Setha O'Niela prowadzonego przez Jamesa T Kirka
Q__
Moderator
#180 - Wysłana: 4 Wrz 2006 14:22:19 - Edytowany przez: Q__
Picard

Sir, pragnę zauważyć, że kapitan nie może lekceważyć swoich obowiązków... Jeśli czuje się Pan niedysponowany i chwilowo nie jest w stanie ich pełnić mogę Pana zastąpić na kilka dni....
 Strona:  ««  1  2  ...  4  5  6  7  8  ...  76  77  »» 
USS Phoenix forum / Gry / Sesja RPG na Forum

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!