USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Sesja RPG na Forum
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  73  74  75  76  77  »» 
Autor Wiadomość
James T Kirk
Użytkownik
#31 - Wysłana: 30 Sier 2006 23:05:51
Hehe mażenia wasze.

No to jakie masz propozycje? Skoro to statek zwiadowczy to jaką klase propnujesz? Z realiów czysto TNG zostaje nam Oberth albo w porywach Miranda-no może jeszcze Excelsior.
theczarek
Użytkownik
#32 - Wysłana: 30 Sier 2006 23:10:25 - Edytowany przez: theczarek
Ale to Q__ powiedział że okręt zwiadowczy nie ja. Nebula jest okrętem wielozadaniowym ktory przeznaczony jest do szerokiego spektrum misji (wg ST RPG). Zwykle prowadzę na takim okręcie. A swoją drogą znajć Q (vide jego wypowiedzi w wątku o ST RPG) to chodziło mu o okręt badawczy a nie stricte zwiadowczy.

Ogólnie musicie pamiętać że nie bedziecie od razu super eksta załogą jak ci z serialu. Na coś takiego w ST RPG trzeba zapracować na sesjach pomysłowością i odgryaniem postaci.
James T Kirk
Użytkownik
#33 - Wysłana: 30 Sier 2006 23:12:43
No napewno powinien to byc okręt wystarczająco duży aby zapewnić energię holodekom.
Qura
Użytkownik
#34 - Wysłana: 30 Sier 2006 23:13:21
A jakie są niezbędne kwalifikacje aby w to grać?
theczarek
Użytkownik
#35 - Wysłana: 30 Sier 2006 23:15:08 - Edytowany przez: theczarek
Chęci chęci chęci - i wyobraźnia ale fanom Treka raczej jej nie brakuje, wspomiałem już o chęciach?
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 30 Sier 2006 23:15:51
theczarek

swoją drogą znajć Q (vide jego wypowiedzi w wątku o ST RPG) to chodziło mu o okręt badawczy a nie stricte zwiadowczy.

Czytasz w moich myślach... Wolkanem jesteś?

James T Kirk

No napewno powinien to byc okręt wystarczająco duży aby zapewnić energię holodekom.

Pewnie dla tych, którzy mając dośź służby będą woleli się tam "zamelinować"...
theczarek
Użytkownik
#37 - Wysłana: 30 Sier 2006 23:21:23
Co się śmiejecie - pierwsza drużyna jakiej prowadziłem to nawetpokładową ligę piłki nożnej w holodeku zmontowała
James T Kirk
Użytkownik
#38 - Wysłana: 30 Sier 2006 23:24:38
OK, czyli mamy statek klasy Nebula. Tak?
Q__
Moderator
#39 - Wysłana: 30 Sier 2006 23:25:04 - Edytowany przez: Q__
theczarek

Ja tam wolę badanie Kosmosu od igraszek w holodeku...

James T Kirk

Ale który typ Nebuli?
http://memory-alpha.org/en/wiki/Nebula_class
James T Kirk
Użytkownik
#40 - Wysłana: 30 Sier 2006 23:31:26
Ale który typ Nebuli?

Może Sutherland? W końcu zawsze lepszy trójkącik niż kółko...
theczarek
Użytkownik
#41 - Wysłana: 30 Sier 2006 23:31:40
James T Kirk

Spokojnie na razie nie macie postaci a jeszcze nie skończyło się głosowanie (nie spodziewałem się takiej popularności wątku). Ale tak możecie spodziewać się Nebuli - z autopsji wiem że jest - na tyle silna że drużyna się od razu nie zabije nią i ale nie jest też niepokonana.
James T Kirk
Użytkownik
#42 - Wysłana: 30 Sier 2006 23:32:45
Spokojnie na razie nie macie postaci a jeszcze nie skończyło się głosowanie

Fakt.
Q__
Moderator
#43 - Wysłana: 30 Sier 2006 23:44:06
James T Kirk

Może Sutherland? W końcu zawsze lepszy trójkącik niż kółko...

Mi tam wszystko jedno choć im podobniejszy do Galaxy tym lepiej...

theczarek

Ale tak możecie spodziewać się Nebuli - z autopsji wiem że jest - na tyle silna że drużyna się od razu nie zabije nią i ale nie jest też niepokonana.

Czyli temat klasy okrętu mamy z głowy... A skoro o okręcie mowa - czy mamy jakiegoś kandydata na fotel pilota? (No byle był mniej brawurowy od Parisa...)
James T Kirk
Użytkownik
#44 - Wysłana: 31 Sier 2006 00:02:20
Ja udaję się na nocną regeneracje i z góry zgadzam się ze wszystkimi ustaleniami naszego kolektywu.
Q__
Moderator
#45 - Wysłana: 31 Sier 2006 00:21:31
James T Kirk

Ja udaję się na nocną regeneracje i z góry zgadzam się ze wszystkimi ustaleniami naszego kolektywu.

Mieliśmy chyba grać oficerami Floty, nie dronami...
Karo
Użytkownik
#46 - Wysłana: 31 Sier 2006 00:50:06
to ja też bym chciała tylko nigdy wcześniej nie grałam więc proszę wybaczyć wszelkie pytania i inne takie a co do światów to zdaję się na większość, bo w sumie wiem coś niecoś o ST, co nie oznacza że nie jestem otwarta na inne propozycje
Q__
Moderator
#47 - Wysłana: 31 Sier 2006 01:08:12
Karo

co nie oznacza że nie jestem otwarta na inne propozycje

Miło mi to słyszeć. A opisy dwóch pozostałych światów masz TU:
"Fading Suns":
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=7&topic=1051
i "Call of Cthulhu":
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=1256
theczarek
Użytkownik
#48 - Wysłana: 31 Sier 2006 08:25:49
Karo

tylko nigdy wcześniej nie grałam więc proszę wybaczyć wszelkie pytania i inne takie
Linki i artykulik podany w linku niżej powinien na część ew pytań odpowiedzieć

http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=7&topic=1157

Inne proszę kierować na ten lub tamten topic.
theczarek
Użytkownik
#49 - Wysłana: 31 Sier 2006 09:30:22
Q__

doradca - to stanowisko (które mam za absurd) chętnie bym wywalił... Ale jeśli zostanie, mogę je pro publico bono objąć...

pierwsze sesje grali jako kadeci akadaemii floty gwiezdnej...

Co to to nie... Czytałem "Test" z cyklu o Pirxie Lema i "Egzamin" Fiałkowskiego, mam złe skojarzenia

(Wczoraj był taki ruch że nie zauważyłem tego postu )

Jak nie bedzie chętnych to zBNóję doradcę - z drugiej strony jest kilka specjalizacji poza utylizacją czekolady w ramach tej funkcji - np. specjalista ds. pierwszego kontaktu.

A granie w akademii niewiele ma wspólnegoz testem Pirxa
theczarek
Użytkownik
#50 - Wysłana: 31 Sier 2006 20:31:03 - Edytowany przez: theczarek
Dobra to koniec głosowania. Wyniki zgodne z oczekiwaniami.
Czyli prowadzę Treka.

Co do konwencji to postanowiłem że bedzie to wcześniejszy TNG ale z większą ilością akcji dyplonmacji i intryg żeby fanów DS9 zadowolić.

Aktualna lista garczy:
waterhouse: taktyczny
Picard : kapitan - były (zanim nim został był xenarcheologiem)
Q__: egzobiolog
Alex: operacyjna lub ochrona (proszę uściślić)
Kirk: Astrofizyka (Gwiezdna kartografa ??)
Karo: Proszę o zdeklarowanie

Zapraszam też wszystkich pozostałych forumowiczów - zapisy nadal otwarte
-------------------------------------------------

Teraz pora stworzyć wam postacie - proszę o podanie na mojego maila krótkich opisów: gdzie się wychował gdzie słóżył do tej pory itp.
Jest to ważne gdyż na tej podstawie tworzy się współczynniki.
Zaraz podam listę grywalnych gatunków.
theczarek
Użytkownik
#51 - Wysłana: 31 Sier 2006 20:41:04 - Edytowany przez: theczarek
*Bajoranie
Ludzie
Betazoidzi
*Ferengii
**Klingoni
Trillowie
Vulcanie
Bolianie
Centaurannie
Deltanie
Grazeryci
Regulanie
Tellaryci
Tiburonese
Zaldanie
Andorianie
*Orionowie
---------------------------
*Obecność przedstawicieli tych gatunków we flocie treba dobrze umotywować.

**Nie za dużo Klingonów proszę - pamiętajcie że to z programu wymiany oficerów.
Alex
Użytkownik
#52 - Wysłana: 31 Sier 2006 21:51:32 - Edytowany przez: Alex
decyduje sie na stanowisko oficera operacyjnego naszej rozgrywki

i poprosze o adres mailowy na ktory mozna wysylac korespondencje
James T Kirk
Użytkownik
#53 - Wysłana: 31 Sier 2006 21:53:38
Ja mogę objąć taże sekcje kartografii gwiezdnej.
theczarek
Użytkownik
#54 - Wysłana: 31 Sier 2006 21:59:24
Tą funkcję zwykle obejmuje oficer naukowy wyspecjalizowany w astronomi więc będzie jak znalazł
Darnok
Użytkownik
#55 - Wysłana: 31 Sier 2006 22:17:31 - Edytowany przez: Darnok
Ja moge zagrać. Znam się na grach RPG (zaczynam jako Mistrz gry w systemie starcraft). Moge przyjąć nawet funkcje nosiwody, tylko powiedzcie na jakim chacie się spotykami, i kiedy. No i oczywiście jeżeli moge. Moge zagrać Vulcanem, Może Away Team
A tak na serio. Człowiek, Away Team, wychował się na ziemi. Kontynuuje tradycje rodzinną (wszyscy służyli w wojsku, nawet kobiety ). Jego wady (jeżeli system wymaga) - ma nałóg (poprawia mundur ), oraz nonstop gada do siebie "psia kość". Zalety- Twardziel- Tak go ojciec wychował. Sorry, że nie mailuje, ale jestem zmęczony. No i możesz dać mi jakiś modyfikator ekstra na siłe woli
Ps. Ewentualnie jeżeli miejsce nie jest zajęte to moge zabrać pilota. Wady te same, ale zaleta refleks. Tak to bez zmian.
theczarek
Użytkownik
#56 - Wysłana: 31 Sier 2006 22:23:07 - Edytowany przez: theczarek
Darnok

Tu akurat będe prwoadził na forum - daje opis wy odpisujecie. przeczytaj zasady które podalem na górze. A sesja na żywo zawsze chetnie. Napisałem o tym w odpowiedzi na twój post przy 7th Sea.

Wroku akademickim mam nadzieje poprowadzić okresowo otwarte sesje pokazowe ST RPG w szkole przy Raszyńskiej w grę wchoda również i LARPY.

Ok ale podaj swego maila to ci odeślę postać. Zalety dosłownie twardziel nie ma ale coś dobiorę. A away teamy zwykle rekrutuje się jak w serialu. Ta elitarna jednostak z gry jeszczenie powstała. Cechy się losuje (przydziela wylosowane) a od siły woli ważniejsze dla pilota są intelekt zręczność i percepcja. (Mechanika CODA - jak w decipherowym LOTR). Wad system nie wymaga ale dopuszcza. Przypominam że GF to nie wojsko a organizacja paramilitarna dedykowana badaniu kosmosu
Qura
Użytkownik
#57 - Wysłana: 31 Sier 2006 22:46:23
To może ja też. Tylko nie wiem kim miałbym być
Może krasnoludzki wojownik
theczarek
Użytkownik
#58 - Wysłana: 31 Sier 2006 22:50:35

Ok Klingon - konus a "klasa"
Qura
Użytkownik
#59 - Wysłana: 31 Sier 2006 22:58:56
czy Ty mnie właśnie obraziłeś?
theczarek
Użytkownik
#60 - Wysłana: 31 Sier 2006 23:03:13 - Edytowany przez: theczarek
Qura

Nie - jakżebym śmaił. Poprostu chciałem dopasoawć coś z ST do krasnoludzkiego wojownika. A co do klasy to w klasycznym Fantasy D&D jest to odpowiednik trekowych profesji jak np. Oficer taktyczny, Doradca itp. Gramy w realiach ST wiec karsnoudzki wojownik odpada.

Udaje sie na spoczynek dobranoc wszytkim.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  73  74  75  76  77  »» 
USS Phoenix forum / Gry / Sesja RPG na Forum

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!