USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Sesja RPG na Forum
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  73  74  75  76  77  »» 
Autor Wiadomość
theczarek
Użytkownik
#1 - Wysłana: 30 Sier 2006 20:03:30 - Edytowany przez: theczarek
Ok jak to padło w temacie o 7th Sea możemy urządzić sesję Gry Fabularnej przez forum - nie będzie to miało uroku prawdziwej sesji ale osoby nie znające tematu zapoznają się z przy okazji z RPG.

Na poczatek moja propozycja zasad:
1) Gramy narracyjnie tj. o wyniku wszystkich zadań decyduje MG. Rzucanie kostką jest poprostu nie wykonale. Odrazu mówię że jeśli granie dojdzie do skutku stworzę każdemu postać ze wspóczynnikami i będę kostkował za was. Jednak z punktu widzeni garcza gar bedzie narracyjna.

2) Tura gry trwa 24H czyli po tym jak zakończę opis czekam na decyzje graczy co najmniej 24 godziny lub do póki nie zgłoszą się wszyscy aktywni gracze (definicę aktywnego gracza podam poniżej). Oczywiście w między czasie można zgłaszać prośby o dodatkowe opisy (nie gwarantuję że na każdą prosbę odpowiem - nie zawsze będę miał czas).

3) Wątki gry - bywa tak że gracze rozdizelają i idą w zupełnie różne miejsca - w takiej sytuacji mam zamiar prowadzić kilka niezależnych wątków którym ponadaję identyfikatory.
Post należączy do danego wątku będzie się zaczynał identyfikatorem oraz listą BG którzy biorą w nim udział.

4)Gracze - BG który w ciągu 24H godzin nie nie zgłosi swojej deklaracji przechodzi (tymczasowo) pod kontrolę MG staje się BNem. Jeśli jednak nie nie będzie się pojawaił przez dłuższy czas może zniknąć w toku przygody zupelnie (rozdzielić się z drużyną lub nawet zginąć.). Jeżeli nieobecność potrwa dłużej gracz zostaje uznany za nieaktywnego - jeśli chce może powrócić do gry po skontaktowaniu się z MG (nie to żebym chciał kogmuś burę dawać, chodzi o spójnść rogrywki.) Posty graczy nieaktywnych, znajdujących się w innym wątku lub oraz osób nie grających będą ignorowane przez MG.

5)Dołączanie do gry możliwe będzie rówinież w trakcie jej trwania po uprzenim skonsultowaniu z MG.

6) Tworzenie Postaci ze strony gracza polega na jej od strony opisaniu ja utworzę ją od strony technicznej samodzielnie. Szczegóły zostaną ustalone w późniejszym terminie.

7)Kanał prywatny - stanowić będzie email i ew gg (nie zawsze jestem dostępny na gg).

Teraz kwestia Settingu (czyli świata w którym miała by się toczyć gra.). Jak napisałem na przy 7th Sea mam 3 propozycje:

Gasnące Słońca - Świat który znam od podszewki.

Star Trek RPG - zapewne faworyt większosći forumowiczów ostarzgam jednak że ze względu na specyfikę może być trudny do grania i prowadzenia na forum. Oczywiście zastrzegam sobie prawo do łamania kanonu.

Zew Chtulhu horror z którym się dopiero zapoznaję(co na grę na forum nie będzie miało wpływu ) jednak mam kilka ciekawych (IMO) koncepcji. Niewykluczone, że poroszę każdego o stworzenie każdego więcej niż jednej postaci...

Wbrew żelaznym zasadom przestrzeganym przez pokolenia MG postanowiłem dać potencjalnym graczom odrobinę swobody i ogłosić głosowanie dotyczące Settingu. Do wyboru 3 powyższe światy
Głosowanie trwać będzie 24 h od powstania tego posta. Zasztrzegam sobie możliwość wydłużenia go jeśli będzie mało głosów.
Osoby które zagłosują a nie mają zamiaru brać udziału w grze (przynajmniej na początku) proszę o zaznaczenie tego przy swoim głosie (z wiadomych przyczyn wasz głos będzie miał mniejszą wagę )
Osoby które nie tego zaznaczą uznam za chętnych do gry.

Głosując na ST RPG mile widzane wyszczegónienia typu gwiezdna flota\ cywile, okres, stacja\okręt i ogólnie jaki styl byście chcieli. Nie konecznie przychylę się do konkretnych propozycji ale będę mial je na uwadze i tworząc opowieść przemycał porządane motywy.

Głosując na ZC prosibym o napisanie który okres wolicie 1920 czy współczeność. (Era wiktorjańska jakoś mi nie leży.)

Na temat każdego z podanych RPG jest na forum wątek mżna więc poczytać i wybrać.

Zapraszam do głosowania i zabawy, chętnie też przyjmę wszelkie propzycje i opinie dot. powyższego regulaminu.
waterhouse
Moderator
#2 - Wysłana: 30 Sier 2006 20:06:58
Głosując na ST RPG mile widzane wyszczegónienia typu gwiezdna flota\ cywile, okres, stacja\okręt

GF/DS9/okręt/ wojna z Dominium
theczarek
Użytkownik
#3 - Wysłana: 30 Sier 2006 20:08:12
rozumiem że mamy pierwszy głos
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 30 Sier 2006 20:19:28
to ja będę oryginalny (Q zwykle w ST "szedł pod prąd)

Gasnące Słońca (ale gram Hawkwoodem)
lub ZC: Delta Green
Picard
Użytkownik
#5 - Wysłana: 30 Sier 2006 20:34:27
theczarek

Nie czytałem jeszcze całego twojego wywodu ale z tego co rozumie chodzi miedzy innymi o realia w jakich rozgrywac sie ma owa gra. Proponuje cos w podobie TNG: jedna zaloga, jeden statek, wiele roznych misji...
theczarek
Użytkownik
#6 - Wysłana: 30 Sier 2006 21:16:28
Tak mi się pomyślało że fajnie by było by ci co reflektują na treka dopisali też jaka postać im się marzy - coby potem się nie okazało że jest 10 naukowych i 7 taktycznych...
waterhouse
Moderator
#7 - Wysłana: 30 Sier 2006 21:38:09
no to chcialbym być taktycznym
Alex
Użytkownik
#8 - Wysłana: 30 Sier 2006 21:41:29
zaczyna mi sie przypominac sp. MacArthur
theczarek
Użytkownik
#9 - Wysłana: 30 Sier 2006 21:42:34
zaczyna mi sie przypominac sp. MacArthu

A co masz na myśli?? bo nie znam denata
Alex
Użytkownik
#10 - Wysłana: 30 Sier 2006 21:45:11
swego czasu istniala taka strona na ktorej prowadzona byla wlasnie RPG- realia ST, nowy okret, jakies tam misje.
apropos duzo informacji w bazie danych tej strony pochodzi ze strony USS MacArthur
theczarek
Użytkownik
#11 - Wysłana: 30 Sier 2006 21:51:08 - Edytowany przez: theczarek
Rzuciłem ten motyw żeby przekonać ludzi do grania na żywo zresztą wcale nie jest powiedziane że musimy garć w realiach ST. Decydują forumowicze jak napisałem na górze. To pierwsze primo, drugie primo (jak to w ktorejś z komedii Bareii było...) nie jest powiedziane (jak również napisałem na górze) do wszystkich sugestii graczy dotyczących konkretnej kowencji się przychylę.
Alex
Użytkownik
#12 - Wysłana: 30 Sier 2006 21:54:36
jak dla mnie:

GF/ds9/okret
theczarek
Użytkownik
#13 - Wysłana: 30 Sier 2006 21:55:59
Alex
Użytkownik
#14 - Wysłana: 30 Sier 2006 21:57:22
miło mi ze kolega sie dobrze bawi
theczarek
Użytkownik
#15 - Wysłana: 30 Sier 2006 21:58:55 - Edytowany przez: theczarek
Cóż mam nadzieję że będziemy się wspólnie dobrze bawić jakbyś ew. wyszczególnił kim chcesz garć. waterhouse zajął już taktycznego. I pamiętaj że kapitan nie schodzi na misje.
Alex
Użytkownik
#16 - Wysłana: 30 Sier 2006 22:00:55
wyszcególnił

jak juz cos to wyszczegolnila

pasowalo by mi operacyjne lub security team
James T Kirk
Użytkownik
#17 - Wysłana: 30 Sier 2006 22:21:24
Ja jestem zainteresowany stanowiskiem oficera naukowego.
theczarek
Użytkownik
#18 - Wysłana: 30 Sier 2006 22:24:02
Pamiętajmy równiez że wśrod oficerów naukowych są różne specjalizacje - to chyba najszersza grupa oficerów jaka w ST istnieje...

A nikt nie chce być z command branch (nawet Kirk?)
James T Kirk
Użytkownik
#19 - Wysłana: 30 Sier 2006 22:26:30
Pamiętajmy równiez że wśrod oficerów naukowych są różne specjalizacje - to chyba najszersza grupa oficerów jaka w ST istnieje...

No to moją mogłabybyć: astronomia, astrofizyka.

A nikt nie chce być z command branch (nawet Kirk?)

Jestem jak Spock-nigdy nie chciałem i nie chce dowodzic statkiem .
Picard
Użytkownik
#20 - Wysłana: 30 Sier 2006 22:30:24 - Edytowany przez: Picard
theczarek

Chciał bym być egzoarcheologiem!
Ale jesli macje wakat na stanowisku kapitana- cóż od czego się jest tym Picardem!
James T Kirk
Użytkownik
#21 - Wysłana: 30 Sier 2006 22:33:43
Elbereth pewnie będzie zainteresowany stanowiskiem Chief Medical Oficer. .
theczarek
Użytkownik
#22 - Wysłana: 30 Sier 2006 22:38:19
Picard

Zawsze mogłeś być egzoarcheologiem nim zostałeś kapitanem - nikt nie rodzi się z dysynkcjami. Pamiętaj że kapitan nie schodzi na misje.
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 30 Sier 2006 22:42:01 - Edytowany przez: Q__
Skoro (a jakże mogło być inaczej) będziemy grać w ST RPG, proponuję okres TNG, okręt zwiadowczy, a sam chcę zagrać oficera naukowego, egzobiologa rzecz jasna... Mogę być też być wredno-ambitnym I oficerem z wolkańskimi korzeniami...
Picard
Użytkownik
#24 - Wysłana: 30 Sier 2006 22:43:04
theczarek

że kapitan nie schodzi na misje

Taki jest regulamin ale wiesz chyba, ze moj odpowidnik w ,,Nemesis" zaznaczał, ze nie specjalnie sie owym przepisem przejmuje...
theczarek
Użytkownik
#25 - Wysłana: 30 Sier 2006 22:45:02 - Edytowany przez: theczarek
Aby być sprawiedliwym podkreślę że głosowanie nadal trwa
ST 4 | GS 1 lub ZC 1 (ten post można było interpretować dwojako ).

Nie to żebym miał jakieś złudzenia ale muszę być uczciwy wobec zasad ktore sam ustaliłem .

Z drugiej strony między ustami a brzegiem pucharu wiele się może wydarzyć.

Picard
Ale w serialu siedział grzecznie na mostku... (co nie znaczy że Ty musisz - w RPG wszysko zależy od ciebie [poza tym co zależy od MG ])
Picard
Użytkownik
#26 - Wysłana: 30 Sier 2006 22:51:10
theczarek

Ale w serialu siedział grzecznie na mostku...

Nie zawsze- pamietasz chociazby odcinek z Armusem?
theczarek
Użytkownik
#27 - Wysłana: 30 Sier 2006 22:53:22
Jansne jasne - tylko zaczynamy offtopować
James T Kirk
Użytkownik
#28 - Wysłana: 30 Sier 2006 22:57:53
No to zakładając że elbereth się zgodzi do pełnej obsaby został nam tylko drugi oficer, operacyjny i Chief Enginier. Co do okretu to może latalibyśmy klasą Prometheus-nikt by nam nie podskoczył .
theczarek
Użytkownik
#29 - Wysłana: 30 Sier 2006 23:02:05 - Edytowany przez: theczarek
Hehe mażenia wasze.Jaką byście mieli satysfakcje jakbyście mieli statek nie do pokonania ...
Nie drugi tylko pierwszy. Na operacyjnego zgłosiła się Alex (lub na ochrony sądze że tę funkcję można oddzielić od taktcznego). Poza tym jest jeszcze oficer kontroli lotu doradca poza tym poza głownymi oficerem mogą pojawić się ich niźsi stopniem podwładni. Z drugiej strony nie wszystkie role muszą być obsadzone.

Swoją drogą przyszło mi do głowy że można zrobić prolog taki jak na papierowych sesjach mojej drużynie robbiłem - pierwsze sesje grali jako kadeci akadaemii floty gwiezdnej...
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 30 Sier 2006 23:05:23 - Edytowany przez: Q__
theczarek

doradca - to stanowisko (które mam za absurd) chętnie bym wywalił... Ale jeśli zostanie, mogę je pro publico bono objąć...

pierwsze sesje grali jako kadeci akadaemii floty gwiezdnej...

Co to to nie... Czytałem "Test" z cyklu o Pirxie Lema i "Egzamin" Fiałkowskiego, mam złe skojarzenia
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  73  74  75  76  77  »» 
USS Phoenix forum / Gry / Sesja RPG na Forum

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!