USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / FALLOUT - stary ale jary
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  »» 
Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#121 - Wysłana: 27 Kwi 2013 18:10:15
Odpowiedz 
Q__:
mozg_kl2, pewnie znasz?

Sporą większość tak. Numeru 1 nie widziałem tylko.
Q__
Moderator
#122 - Wysłana: 27 Kwi 2013 18:13:00
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Numeru 1 nie widziałem tylko.

Polecam. B solidna rzecz, dość odległa od standardów obecnego kina SF - znacznie więcej tam psychologii niż akcji, przy tym wizualny majstersztyk (te kody kolorystyczno-ubraniowe futurystycznego totalitaryzmu).
mozg_kl2
Użytkownik
#123 - Wysłana: 27 Kwi 2013 20:14:13 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Q__:
Polecam. B solidna rzecz, dość odległa od standardów obecnego kina SF - znacznie więcej tam psychologii niż akcji, przy tym wizualny majstersztyk (te kody kolorystyczno-ubraniowe futurystycznego totalitaryzmu).

Nie mowie nie, może kiedyś. Droga lepiej wypada w wersji książkowej niż filmowej. Jestem legendą bardzo dobry, choć w innym wydzwięku niż orginału. Co do max maxa to bardziej film pokazujący cywilizacje pre apokaliptyczną u schyłku państwa. Księga ocalenia bardzo fajna, koniec mocno mnie zaskoczył, świetna rola Denzela.
Q__
Moderator
#124 - Wysłana: 27 Kwi 2013 20:50:25
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#125 - Wysłana: 28 Kwi 2013 13:51:58
Odpowiedz 
Q__

Musze poszukać tej książki wydaje się ciekawa i mocno aktualna. Oglądałem wczoraj adaptacje Igrzysk śmierci. Film, podobno słabszy od orginału ale jak na dzieło młodzieżowe porusza ambitne tematy i wątku. Feminizm, miejsce człowieka w społeczeństwie, temat władzy, rola mediów oraz ich siła w "praniu mózgów". Kto wie, czy znając nasze media ktos kiedyś nie wpadnie na tego typu reality show.
mozg_kl2
Użytkownik
#126 - Wysłana: 19 Maj 2013 11:38:54 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#127 - Wysłana: 28 Lis 2013 16:08:52
Odpowiedz 
Ostatnio skończyłem grać w pierwsze Stalker z podtytułem Cień Czarnobyla. Gra jest świetna, zaglądałem pod każdy kamień i bawiłem się konwencją. Jednak jej koniec, mocno skopali. jakieś teleporty skakanie przez nie, po to aby położyć się na trawce. Bardzo mnie to zawiodłem. W trakcie postanowiłem przeczytać też książkę, od której to się wszystko zaczęło czyli Piknik braci S. Książke, czyta się bardzo szybko, bo to prawie nowelka (150 jak nie 170 stron), aż przyznam że lektura bardzo specyficznym językiem napisana. Po ponad 30 lat trąci myszką. Podsumowując grę gorąco polecam, dałem 9/10, książkę acz nie należy oczekiwać po niej nie wiadomo jakiego katharsis. Teraz zabrałem się za ołowiany świt Gołkowskiego, i Stalker czyste niebo.
Mav
Użytkownik
#128 - Wysłana: 28 Lis 2013 16:33:34
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Stalker czyste niebo.

Pamiętaj, aby nafaszerować grę wszystkimi patchami jakie wyszły. Choć i to nie gwarantuję, że wszystko będzie jak należy.
Seybr
Użytkownik
#129 - Wysłana: 28 Lis 2013 18:47:03
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Jednak jej koniec, mocno skopali. jakieś teleporty skakanie przez nie, po to aby położyć się na trawce.

Skończyłeś na trawce ;]. Ja za pierwszym razem wybrałem życzenie, żeby Zona była normalna. Koleś zamienił się w Zombi. Za drugim razem zażyczyłem sobie dużo złota. Spadły śruby i zawalił się dach.

mozg_kl2:
i Stalker czyste niebo.

Znacznie lepiej dopracowana gra. Tak powinien wyglądać Cień Czarnobyla. Po łatkach grało się dość dobrze.

Na koniec pozostaje tobie Zew Prypeci. Już nie pamiętam w której części można było napotkać na ciało Gordona Freemana. Zew Prypeci jest najbardziej stabilny i graficznie najlepszy. Znacznie krótszy. Po ukończonej grze można wrócić do Zony.

Wszystkie części były w CDA.
mozg_kl2
Użytkownik
#130 - Wysłana: 28 Lis 2013 19:35:44
Odpowiedz 
Mav:
Pamiętaj, aby nafaszerować grę wszystkimi patchami jakie wyszły. Choć i to nie gwarantuję, że wszystko będzie jak należy.

Zrobiłem to od razu ale dzięki za cynk.

Seybr:
Skończyłeś na trawce ;]. Ja za pierwszym razem wybrałem życzenie, żeby Zona była normalna. Koleś zamienił się w Zombi. Za drugim razem zażyczyłem sobie dużo złota. Spadły śruby i zawalił się dach.

Zrobiłęm sobie wcześniej save i zaliczyłem wszystkie większe zakończenia. To prawidłowe uważam za najgłupsze, i nie potrzebnie wydłużanie gry na siłę.

Seybr:
Już nie pamiętam w której części można było napotkać na ciało Gordona Freemana

Cień czarnobyla w Dzikim terytorium vel Rostok.

Seybr:
Wszystkie części były w CDA.

Zasadniczo nie ufam grom z CDA, mam pożyczone oryginały wszystkich gier od kuzyna acz planuje zakupy własnych kopii. Zrobiłem sobie już listę ciekawych modów także, po ukończeniu podstawek zabawa będzie trwać nadal.
Seybr
Użytkownik
#131 - Wysłana: 29 Lis 2013 07:36:59
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Zasadniczo nie ufam grom z CDA,

Czym one się różnią od oryginału ? Jedynie że są wydawane w ostatnim bulidzie. Od lat kupuję CDA, w sumie pierwszy mój numer był z 1998 a na stałe kupuję od 1999. Nie jedną grę grałem i cyrków nie było.
mozg_kl2
Użytkownik
#132 - Wysłana: 29 Lis 2013 15:47:13
Odpowiedz 
Seybr:
Czym one się różnią od oryginału ? Jedynie że są wydawane w ostatnim bulidzie. Od lat kupuję CDA, w sumie pierwszy mój numer był z 1998 a na stałe kupuję od 1999. Nie jedną grę grałem i cyrków nie było.

ja już miałem kilka wersji gdzie był błąd, jedną miałem nawet zawirusowaną.
Seybr
Użytkownik
#133 - Wysłana: 29 Lis 2013 17:15:59 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
mozg_kl2:
ja już miałem kilka wersji gdzie był błąd, jedną miałem nawet zawirusowaną.

Błąd płyty, odczytu ? Jeżeli są jakieś cyrki z grami a takowe były, jest zawsze pełne info. To w gazecie jak wyłapią je wcześnie, to na stronie jak gdy wyjdzie jakiś nie znany babol. Z wirusem, przecież to jest tłok, w takim bądź razie inni by mieli. Nie mogą pozwolić sobie na taki babol. Może twój Antywir szalał ? Jakiego miałeś ?
mozg_kl2
Użytkownik
#134 - Wysłana: 7 Sty 2014 23:06:04
Odpowiedz 
https://www.youtube.com/watch?v=oL3plaRlMms#t=85

Kolejna druga, ulepszona wersja fanowskiego moda z za Wschodniej granicy zmieniająca Fallout 2 w MMO. Sporo ulepszono i dodano. Miłym smaczkiem jest to, że "wydana" została w 3 wersjach jeżykowych i jednym z nich jest polskich.
mozg_kl2
Użytkownik
#135 - Wysłana: 14 Sty 2014 16:23:13
Odpowiedz 
http://www.youtube.com/watch?v=nZjVWkrtSmI

Bay wziął się w duecie z Mostowem za seriale. Zresztą w zapowiedzi widać ducha Baya. Trochę postapo, trochę B5 Krucjata. Oryginał http://en.wikipedia.org/wiki/Last_Ship
Toudi
Użytkownik
#136 - Wysłana: 11 Lut 2014 16:15:09
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#137 - Wysłana: 11 Lut 2014 19:38:29
Odpowiedz 
Toudi

Większość znam.
Q__
Moderator
#138 - Wysłana: 11 Lut 2014 22:19:52
Odpowiedz 
Toudi
mozg_kl2

mozg_kl2:
Większość znam.

Takoż. Dedykacja Toudiego słuszna, bo jest tam sporo klasyki, którą cenię, acz nie jestem fanatykiem postapo. IMHO zabrakło Ballarda, ten to dopiero z lubością opisywał apokalipsy, tyle, że u niego nie trafiały się happy endy, nawet cząstkowe. On bodaj nawet wolał zagładę od nich... acz sam pożył długo.
No i przydałby się "Niestały Księżyc" Nivena, skoro opowiadania dopuścili.
mozg_kl2
Użytkownik
#139 - Wysłana: 21 Lip 2014 14:47:06
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#140 - Wysłana: 24 Lip 2014 22:30:00
Odpowiedz 
Christof
Użytkownik
#141 - Wysłana: 24 Lip 2014 22:50:47
Odpowiedz 
Hmm... Po reboocie "Robocopa" jestem nastawiony do nowego "Mad Maxa"nieco sceptycznie. Wiadomo już, jaką będzie miał klasyfikację PEGI ?? Bo jeśli będzie miał, podobnie jak nowy "Robocop" - PEGI 13, to chyba sobie odpuszczę.
mozg_kl2
Użytkownik
#142 - Wysłana: 24 Lip 2014 23:50:41
Odpowiedz 
Christof

Kiedy ostatni robocop wyszedł bardzo strawnie. Zarobił najwięcej z całej serii.
mozg_kl2
Użytkownik
#143 - Wysłana: 28 Lip 2014 10:09:29
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#144 - Wysłana: 30 Sier 2014 19:09:14
Odpowiedz 
Sławny w niektórych kręgach Akira Kushida śpiewał piosenkę do Japońkiej wersji Mad Maxa, oto ona:
https://www.youtube.com/watch?v=AxdApcipP4o
mozg_kl2
Użytkownik
#145 - Wysłana: 21 Wrz 2014 14:32:29
Odpowiedz 
w piątek miała miejsce premiera Wasteland 2. Cześć 1 z 1988 roku stanowiła protoplastę znanego Fallouta.
mozg_kl2
Użytkownik
#146 - Wysłana: 27 Wrz 2014 15:08:19
Odpowiedz 
Ktoś gra w Wasteland 2 ?
mozg_kl2
Użytkownik
#147 - Wysłana: 29 Wrz 2014 22:29:39
Odpowiedz 
Naprawdę nikt? Ja zacząłem grać w W2 i jestem zadowolony. Dostaliśmy rasowy odlschoolowy taktyczny rpg ze świetnym światem wykreowanym przez mistrza Briana Fargo. Dla fanów starych rpg-ów oraz betonu falloutowego pozycja obowiązkowa.
Q__
Moderator
#148 - Wysłana: 29 Wrz 2014 22:43:45 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

Jak tak zachwalasz - może się skuszę.

ps. Google wskazuje, że do Twojego nowego avatara pasuje fraza "fallout confessions", więc..:
http://falloutconfessions.tumblr.com/
mozg_kl2
Użytkownik
#149 - Wysłana: 29 Wrz 2014 22:52:35 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Q__:
Jak tak zachwalasz - może się skuszę.

gra przewidziana na 80 godzin co w dzisiejszych czasach jest pewnym ewenementem. Zero DLCów. Tworzona od fanów dla fanów, więc kolejny plus. Brian Fargo twórca i pomysł
http://en.wikipedia.org/wiki/Brian_Fargo
w ekipie Chris Avallone
http://en.wikipedia.org/wiki/Chris_Avellone
oraz muzyka Mark Morgan
http://en.wikipedia.org/wiki/Mark_Morgan_(composer )

Sama gra to rpg starego typu gdzie ty musisz dostosować się do gry nie ona do Ciebie. Źle rozwijasz postać zgon, za szybko do przodu zgon lub męczarnia. No i wybory moralne zamykające drogę do niektórych wątków. Nie ma syndromu TES, gdzie możesz być wampirem, szeryfem, wilkołakiem, wikingiem i strażnikiem imperatora.

Q__:
ps. Google wskazuje, że do Twojego nowego avatara pasuje fraza "fallout confessions", więc..:

Czasem zaczynam się Ciebie bać bo coś wyszukasz i nie wiem czy to dobrze czy źle.

http://en.wikipedia.org/wiki/Wasteland_(video_game )
http://en.wikipedia.org/wiki/Wasteland_2

Taka jeszcze ciekawostka. Wasteland 1 był wydany na dyskietce, przez co nie mieściło się na niej całość tekstu spotykanych NPCów. Fargo postanowił to obejść dodając do dyskietki książka z kwestiami postaci, które rozbudowały fabułę. Dodatkowo było to zabezpieczenie antypirackie.
Mav
Użytkownik
#150 - Wysłana: 30 Wrz 2014 01:42:06
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Naprawdę nikt? Ja zacząłem grać w W2 i jestem zadowolony. Dostaliśmy rasowy odlschoolowy taktyczny rpg ze świetnym światem wykreowanym przez mistrza Briana Fargo. Dla fanów starych rpg-ów oraz betonu falloutowego pozycja obowiązkowa.

Fallout to była jedna postać, a nie cała ekipa. Mnie to odpycha od Wasteland. Wolę się skupić na rozwoju jednej postaci, identyfikować się z nią. A kompani mają sami sobie radzić, wykonując moje proste rozkazy, tak jak w oryginalnym Fallout. Wasteland bliżej do Fallout Tactics, którego nie lubiłem, bo skupiał się na walce, taktyce, a nie fabule i eksploracji świata.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  »» 
USS Phoenix forum / Gry / FALLOUT - stary ale jary

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!