USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / StarCraft
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
Autor Wiadomość
scynk
Użytkownik
#151 - Wysłana: 17 Sier 2009 20:33:59
Odpowiedz 
mówcie co chcecie, ale moim zdaniem i tak najlepszą strategią ever jest rome:TW. i już. Może mniej jednostek, moze mniej innych takich, ale za to ile frakcji, jaka mozliwosc modowania, jaka... no wiecie, grywalność.
Hazral
Użytkownik
#152 - Wysłana: 18 Sier 2009 18:47:35
Odpowiedz 
Strategią jak najbardziej seria TW. W tej chwili gram w Medivala 2 z modem przenoszącym realia do Śródziemia ^^'
Ale Star Craft to RTS, a nie strategia sensu stricte ;P
BTW premierę przesunęli, prace nad nowym battlenetem są temu winne ;(
scynk
Użytkownik
#153 - Wysłana: 18 Sier 2009 22:45:00
Odpowiedz 
Third Age? ja mialem ale uznalem za 19GB to za duzo
Hazral
Użytkownik
#154 - Wysłana: 19 Sier 2009 08:45:35
Odpowiedz 
scynk:
Third Age? ja mialem ale uznałem za 19GB to za duzo

Tak mod jest świetny ^^ U mnie folder z Medkiem zajmuje ledwie 15 giga- a mam podstawkę+ dodatek (1 kampania zainstalowana) + Thirdage + Stainless Stell ;P
Grając Gondorem powoli zwyciężam z Mordorem, i zacząłem zbierać wojska na inwazję. A tu ni z gruchy ni z pietruchy, moje 2 miasta oblężone przez Haradrimów i jeszcze desant pełnej chorągwi w środku mojego terytorium- gdzie moje wojska wysapując w formie symbolicznych garnizonów miejskich ;/

Swoją droga chętnie zobaczył bym więcej gier w formie Total-warowej- turówka i bitwy w czasie rzeczywistym. W tym byłbym ciekaw Takiego Star Crafta! I oczywiście treka- tylko tu tryb turowy powinien być znacznie bardziej rozbudowany- i dyplomacja powinna działać tak jak należy ;)
scynk
Użytkownik
#155 - Wysłana: 20 Sier 2009 18:49:55
Odpowiedz 
a może po prostu Star trek: total war? prowincja to sektor z planetą, mniej wiecej jak w E:TW. rasy to borg,8472 (?), romulanie, klingoni, federacja, kardasjanie, dominium.
jasiek1
Użytkownik
#156 - Wysłana: 22 Sier 2009 23:03:12
Odpowiedz 
Ja proponuję Master of Orion3 podstawowa wersja po polsku jest zjechana na maksa, ale z imodem gra się całkiem nieźle. Tam też główna kampania jest turowo, a bitwy w rzeczywistym. i są fazery!
Q__
Moderator
#157 - Wysłana: 13 Paź 2009 00:56:59 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
To się nazywa fan:
http://www.pardon.pl/artykul/9855/pocial_nastolatk e_nozem_gry_wywoluja_szalenstwo
Mam nadzieję, że Trek nie ma takich.
Borlog
Użytkownik
#158 - Wysłana: 13 Paź 2009 08:04:02
Odpowiedz 
Q__
Q__:
Mam nadzieję, że Trek nie ma takich.

W tym przypadku nie chodzi o to że jest fanem starcrafta czy innej gry lecz to że chłopak jest uzalezniony od gier - tutaj na dodatek najbardziej uzależniających: sieciowych. Gry są jak narkotyk i nie ma znaczenia czy jest to jakiś "krwawy" doom czy łagodne simsy - pozbawinie możliwości grania człowieka poważnie uzależnionego może mieć skutki podobne jak te które przedstawiono w artykule.

Co do treka - jeśli star trek online będzie uzależniał podobnie jak WoW to kto wie co zrobią fani gry ( gdy nagle w trakcie pokonywania bossa pod postacia Borg Cube nastąpi awaria systemu i ich postacie zginą? Geek rage.....
Q__
Moderator
#159 - Wysłana: 28 Lis 2009 13:37:04
Odpowiedz 
Pierwszy komiks starcraftowy wydany po polsku:
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/starcraft-fron tline/1
Hazral
Użytkownik
#160 - Wysłana: 21 Lut 2010 00:11:04 - Edytowany przez: Hazral
Odpowiedz 
Star Craft 2 Beta ruszyła! - klucze do niej ma też kilka naszych rodaków, i oni też testują polska wersje językowa (bo gra zostanie w pełni zlokalizowana).
Bata rozpoczęta, pewnie znając Blizzarda potrwa do jesieni. Czyli Gry spodziewać można się na gwiazdkę
I pozostaje kwestia spolszczenia, o ile takie War Craft 3 został spolszczony genialnie, o tyle o SC 2 się boję słyszałem próbki( jak na razie to jedynie SCV w jednej z swoich ostatnich kwestii "Hura nadgodziny!" wywołał u mnie niekontrolowaną reakcję śmieciową), i tu wypadało różnie. Jeżeli zespół tłumaczy nie osiądzie na laurach i poprawi niektóre tłumaczenia nazwy (Helion - "Piekielnik"..? WTF?!) i parę lektorów wymienią oraz nałożą Protosom więcej filtrów głosowych to będzie dobrze. Choć ja na wersje kinowa bym się nie obraził.

Wpadłem by o tym poinformować, a nuż ktoś zainteresowany tutaj o tym nie wie ;)
Seybr
Użytkownik
#161 - Wysłana: 21 Lut 2010 10:22:13 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Hazral

A no ma, gra jest zajeb...., powala na kolana ;]. Kto się załapał to się załapał. Pomijam iż beta jest też na torrentach.

Powstaje też projekt, mod BSG ale pod Unreal Engine. Niedługo coś o tym napiszę. Zbieram materiały na scenariusz. Pierwsze modele wyglądają super, jak dobrze poleci za rok będzie mod.
Seybr
Użytkownik
#162 - Wysłana: 7 Mar 2010 11:59:41
Odpowiedz 
Kolejne łatki pojawiają się w grze ;]. Blizzard słucha graczy, wielu z nich co nie dostało kluczy płacze. Zachowują się jak dzieci. Ja jestem pro gracz, ja gram w gry Blizzarda. Fochy są straszne, mają pecha.

Protosi wymiatają ;].
Alucard87
Użytkownik
#163 - Wysłana: 7 Mar 2010 22:24:55
Odpowiedz 
Seybr:
Pomijam iż beta jest też na torrentach.

Mam, grałem, pierwsze wrażenie miażdży Gra wygląda bardzo ładnie - bez fajerwerków, za to z hektolitrami klimatu, jak wszystkie gry Blizzarda. Na taką grę warto będzie wydać każde pieniądze.

Seybr:
Protosi wymiatają ;].

Owszem, zwłaszcza morderczy atak w moim wykonaniu: mothership, cztery carriery i dwa void ray z powietrza, a na ziemi dziesięciu immortali i czterech dark templarów. Nic tego nie przeżyje
Qubiczny
Użytkownik
#164 - Wysłana: 8 Mar 2010 12:06:39 - Edytowany przez: Qubiczny
Odpowiedz 
Poczekamy, zobaczymy. Na razie nie czuć tej głębi strategicznej, jaką miała część pierwsza. No, ale to może być kwestia i poznania gry i kolejnych patchy, które skalibrują rasy.

No i kto - do jasnej anielki - odpowiada za muzykę Terran? Band country przyleciał zabawiać się w kosmosie? Ścieżka całkowicie nie w klimat.
Seybr
Użytkownik
#165 - Wysłana: 8 Mar 2010 14:00:45
Odpowiedz 
Qubiczny:
Poczekamy, zobaczymy. Na razie nie czuć tej głębi strategicznej, jaką miała część pierwsza. No, ale to może być kwestia i poznania gry i kolejnych patchy, które skalibrują rasy.

Terranie są ciency jak barszcz w szybkich rozgrywkach ;]. To mnie smuci, bo zawyczaj grałem nimi.

Qubiczny:
No i kto - do jasnej anielki - odpowiada za muzykę Terran? Band country przyleciał zabawiać się w kosmosie? Ścieżka całkowicie nie w klimat.

Bo jest tam RinoRace :P.
Stary SC raczej nie ma klimatycznej muzy. Ja tam acki słucham swoje traki słucham podczas rozgrywki ;].

Gra ma dosc niskie wymagania. Na moim komo-złomie ładnie śmiga.
Seybr
Użytkownik
#166 - Wysłana: 18 Maj 2010 07:19:28 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Tak miał wyglądać StarCraft w 84 roku ;]. Oni wyprzedzili swoje czasy.

http://www.cdaction.pl/news-12621/jak-wygladalby-s tarcraft-gdyby-wydano-go-w-1984-roku-wlasnie-tak.h tml

Filmik jest przedni.
Nasty Rudolf
Użytkownik
#167 - Wysłana: 19 Maj 2010 21:23:13 - Edytowany przez: Nasty Rudolf
Odpowiedz 
Czy byłby ktoś chętny na klucz do bety Starcraft II? Mam dwa na zbyciu i rozdam za darmo, chyba że ktoś chciałby się odwdzięczyć goldem w WoW na Talnivarze, albo zbędnym kluczem do Diablo 2. Oczywiście proszę o uczciwość - klucze chcę oddać chętnym do grania, a nie do odsprzedaży.
Poklok
Użytkownik
#168 - Wysłana: 19 Maj 2010 21:34:43
Odpowiedz 
Nasty Rudolf

Jestem nie w temacie, więc spytam: w jaki sposób wszedłeś w posiadanie tych nadwymiarowych kluczy? Wydawało mi się logiczne, że każdy może dostać maks jeden.
Nasty Rudolf
Użytkownik
#169 - Wysłana: 19 Maj 2010 21:47:53
Odpowiedz 
Początkowo Blizzard zaprosił mnie do beta testów aktywując wersję beta Starcraft II na moim koncie eu.battle.net, a jakiś czas później wysłał mi dwa dodatkowe klucze e-mailem ("Invite a Friend"). Tak więc z założenia służą one nieodpłatnemu rozdaniu.

A jeśli interesuje Cię, co zrobiłem, żeby otrzymać te klucze, to powiem Ci, że prawie nic. Nie zapisywałem się do żadnych beta testów, a jedynie posiadałem konto na eu.battle.net z zarejestrowanym Diablo II + LoD i World of Warcraft. Dodatkowo dla zabawy zrobiłem sobie test sprzętu Blizzardowym programikiem. Nie wiem, czy kierowali się konfiguracją sprzętową przy wyborze testerów, chociaż fakt, że model mojego laptopa nie jest przesadnie popularny.

Tak czy inaczej nawet na swoim kluczu nie gram.
Poklok
Użytkownik
#170 - Wysłana: 19 Maj 2010 22:01:23
Odpowiedz 
Hmm, czyli Blizzard robi tyle szumu, ile może. Nie ma to jak viral marketnig.
Jako że kiedyś pogrywałem w pierwszego SC to dwójkę chętnie bym zobaczył. Nie mam w zamian nic prócz wdzięczności, więc przemyśl to dobrze W razie czego mój mail masz w profilu.
Sh1eldeR
Użytkownik
#171 - Wysłana: 19 Maj 2010 22:46:21 - Edytowany przez: Sh1eldeR
Odpowiedz 
Nasty Rudolf
Ja bym chętnie z klucza skorzystał, choć nie wiem czy mi SC II pójdzie. Na razie obejrzałem tylko chyba z -naście godzin replayów z meczy w formie filmików na YT. Jeśli mi nie pójdzie, to mam kumpla, który by się na pewno bardzo ucieszył. W SCII jest bardzo wciągnięty, grę kupi w edycji kolekcjonerskiej, ale niestety w multi grać nie może, bo nie ma klucza do bety. A zapisał się do udziału w becie, grał kiedyś MNÓSTWO w WoW-a itd. Po prostu go nie wybrali (może jego sprzęt niczym się nie wyróżniał, czy coś -- a sprzęt ma dobry).

Jeśli jest to nadal aktualne, to odezwij się tu ino. Jeśli nie, to się nie przejmuj -- ja odpuściłem sobie udział w becie, kumpel też pogodził się z porażką.

Edycja:
Nasty Rudolf się odezwał, klucz DZIAŁA! Rewelacja, dzięki! Spadło to na mnie totalnie nieoczekiwanie, kompletnie się nie spodziewałem że pogram jeszcze w betę . Kiedyś byłem competitive-graczem w inną grę i cholera wie, czy w SC2 się tak nie wciągnę. Jeśli tak, to już od samego początku miałbym farta .
Seybr
Użytkownik
#172 - Wysłana: 20 Maj 2010 06:33:00
Odpowiedz 
Ja tam dostałem na początku testów kluczyk, teraz przyszedł mi kolejny. Ponoć można go przekazać kumplowi ;]. Gra ta wymiata, ilu pro graczy tam jest, o nobach nie wspomnę ;].
Sh1eldeR
Użytkownik
#173 - Wysłana: 20 Maj 2010 13:09:10
Odpowiedz 
Seybr
Oczywiście, że wymiata! To będzie jedna ze ściśle najlepszych strategii czasu rzeczywistego, jakie kiedykolwiek powstały. I można tak powiedzieć nawet przed oficjalną premierą. Gra powstaje już -- ile? -- 6 lat? Blizzard dzięki WoW-owi nie musi martwić się o pieniądze. Mogą robić Starcrafta tak długo, jak trzeba. I dokładnie to robią. Pierwszy SC to legenda, chyba najbardziej grana strategia czasu rzeczywistego na wszelkiego rodzaju turniejach etc. Wkładają mnóstwo wysiłku, by z dwójką było tak samo. To niezmiernie trudne. To nie jest tak jak np. w (bardzo przecież dobrym!) Homeworldzie, gdzie grać można sobie dwiema rasami, a różnice pomiędzy nimi albo są bardzo niewielkie (Homeworld 1), albo większe, ale klasy jednostek wciąż się z grubsza zgadzają (Homeworld 2). W Starcrafcie mamy 3 zupełnie inne rasy, 3 zupełnie inne style. I żeby to się do czegokolwiek nadawało w turniejach -- żeby każda z nich była w sumie jednakowo silna -- to wszystko musi być perfekcyjnie zbalansowane.

Do tej pory kombinują z parametrami niektórych jednostek. Ostatnio przeanalizowali turniej Starcraft 2 Beta i wyszło im, że w 85% zwycięstw uzyskanych przez Zergów kluczowe znaczenie miały Roache. Więc osłabili te jednostki, tzn. teraz wymagają dwukrotnie większego supply. Ciekawe czy coś zrobią z Ultraliskami, bo z kolei ich nie widziałem ANI RAZU w żadnym meczu (a top-tierowe jednostki Terran i Protossów czasem się widuje). O, albo takie Phoenixy Protossów -- wyszło im, że są za słabe i że przez to są rzadko używane, a Protossi mają trochę za słabe ataki z powietrza, co jest trochę nie na miejscu. Więc dali Phoenixowi możliwość strzelania w ruchu, a ponoć nawet (nie sprawdzałem) strzelania do tyłu (!).

Także właśnie po to oni robią tę betę. Noobkowie nie będą tu mieli większego znaczenia, to nie jest najlepsza platforma dla newbies. Podejrzewam, że gdy wyjdzie normalna gra, to nawet w najniższej lidze newbies będą totalnie masakrowani przez competitive-graczy. Znaczy się: jestem pewien, że tak będzie, choć nie wiadomo jedynie, jaki będzie odsetek newbies. Jeśli odpowiednio wysoki, to może w tej najniższej lidze zrobią swój ekosystem i nie uciekną.

W tego typu grach jest tak, że jak początkujący np. przejdzie kampanię w Single Player (dotyczy to nie tylko strategii), to potem myśli, że już takim newbie nie jest. Jeśli wejdzie na serwer często używany przez competitive-graczy, nawet słabych, to po prostu sobie nie pogra. Mnie oczywiście też na początku będą czekały spore nieprzyjemności :D -- jestem o wiele za cienki w RTS-ach, by z marszu jakoś grać w SC2. Ale nie mam zamiaru nawet wchodzić na Battle.net bez opanowania drzew technologicznych, statystyk jednostek i podstawowych build-orderów.
Nasty Rudolf
Użytkownik
#174 - Wysłana: 21 Maj 2010 18:02:49
Odpowiedz 
Klucze rozdane i dzialaja. Milej gry. Żebym tak do Diablo III dostal od Blizza trzy konta, jak sie zaczna jakies beta testy...
Arek
Użytkownik
#175 - Wysłana: 28 Lip 2010 15:19:57
Odpowiedz 
Wczoraj była premiera drugiej części. Ktoś grał już?
Dragon
Użytkownik
#176 - Wysłana: 28 Lip 2010 15:30:38
Odpowiedz 
Arek
Chciałbym, mam za słaby komputer no i cholera 180 zł, moim zdaniem cena jest nieco przegięta.
Sh1eldeR
Użytkownik
#177 - Wysłana: 28 Lip 2010 16:49:07 - Edytowany przez: Sh1eldeR
Odpowiedz 
Arek
Jasne. Grałem w betę dzięki Nasty Rudolfowi, a wczoraj kupiłem pełną wersję.

Gra jest świetna i warta swoich pieniędzy, więc jeśli ktoś jest fanem RTS-ów i nie przeszkadzają mu klimaty starcraftowe (niektórzy tolerują np. tylko historyczne RTS-y) i ma te dwie stówy, to niech leci i kupi. W Empikach mają spory zapas egzemplarzy.

I mówię to, gdy w zasadzie nie grałem jeszcze ani kampanii, ani multiplayera. Tylko ćwiczyłem różne akcje, żeby przygotować się do multi. Jednostki są tak rewelacyjnie zrobione, rozgrywka jest tak świetna, że po prostu słów brakuje. To, że trzy rasy -- Terran, Protossów i Zergów -- są ZUPEŁNIE inne, a jednak się balansują, jest godne najwyższego uznania. Poszczególne jednostki również mają super możliwości i dla mnie wystarczy sama frajda z tego, co mogę z nimi zrobić, gdy jestem odpowiednio wytrenowany. Każda rasa ma świetne możliwości.

Ja gram Protossami. Niektóre jednostki potrafią np. generować pola siłowe, którymi można odgrodzić się np. od wyposażonych tylko w pazury zerglingsów i zaatakować ich z daleka. Albo odciąć drogę ucieczki Terranom. Albo przedzielić wrogą armię na pół i zabić połówki po kolei.

Wysocy rangą Protossi-templariusze potrafią zaś np. spowodować przerażającą telepatyczną burzę, która potrafi zabić i 20 zbitych w kupę marines.

Jeszcze inne jednostki, Stalkery, potrafią po upgradzie teleportować się o pewien dość niewielki dystans. Możliwości wykorzystania tej zdolności jest multum. Gdy np. grupa Stalkerów walczy z jednostkami Terran, można podczas walki użyć teleportacji i odsyłać pojedyncze, najbardziej uszkodzone Stalkery na tyły, żeby dłużej mieć pełną siłę ognia.

Są też Void Raye -- statki kosmiczne z potężnymi działami strumieniowymi, które przez pierwsze kilka sekund są dość słabe, ale po naładowaniu ich siła diametralnie wzrasta i po prostu koszą wrogie jednostki. Problem w tym, że na początku Void Raye, gdy nie są "naładowane", są dość kiepskie i szybko giną. Rozwiązanie: chwilę przed walką poświęcić jeden ze swoich statków i naładować na nim pozostałe, by do walki wejść już na pełnej mocy.

Te wszystkie możliwości są ekstremalnie potężne, ale każda rasa ma własne i wszystkie nawzajem się w zasadzie znoszą, co widać było na turniejach rozgrywanych na Becie. A to tylko kwestia dotycząca typowo "micromanagementu" (w skrócie: micro). Jest jeszcze cały potężny zbiór strategii składający się na macro!

Mi już samo to wystarcza, bo mój komp nie bardzo nadaje się do gier (tak jest OK, ale karta graficzna słaba), więc nawet grafikę mam na minimum żeby w walce wszystko mi płynnie chodziło. A jeśli do tego, co mi wystarczy dodać rewelacyjną (podobno, bo jeszcze nie grałem) kampanię, niesamowite pojedynki z żywymi graczami i piękną grafikę... Po prostu nie ma co się zastanawiać.

Choć przyznam, że zakup gry najbardziej opłaca się tym, co ją docenią. Samo przejście kampanii i trochę gry z komputerem już pewnie wystarczy by pieniądze na grę nie były wyrzucone w błoto. Ale gdy ktoś chce być w tę grę dobry, chce ją poznać, gdy chce nauczyć się wszystkich możliwości i jarać na to, co można w grze zrobić (a co dopiero, gdy naprzeciwko siebie stanie dwóch doświadczonych graczy?), to po prostu nie ma się nad czym zastanawiać. Bo to nie jest "kolejna gierka", w którą pogra się 2 tygodnie czy miesiąc i odłoży na półkę
Poklok
Użytkownik
#178 - Wysłana: 28 Lip 2010 17:02:22 - Edytowany przez: Poklok
Odpowiedz 
Grałem tylko w betę i wrażenia mam bardzo pozytywne, choć wielkim fanem RTS-ów nie jestem. Sh1eldeR się rozpisał i nie ma po co go dublować, od siebie dodam tyle, że można się przy tej grze nieźle bawić nawet będąc kompletnym noobem, który ledwo co kojarzy jakieś podstawowe buildy i ma nieliche problemy z micro. Ale prawdziwa zabawa zaczyna się od pewnego poziomu skilla, do którego wyżej podpisany się nawet nie zbliżył, ale który kilka razy widział na Youtube To jedna z tych gier, które można podsumować wyświechtanym powiedzeniem: easy to learn, hard to master. Więc jeśli kogoś to wciągnie (o co nietrudno), to zabawy może mu starczyć na całe lata.

Dodatkową zaletą są stosunkowo niewielkie wymagania sprzętowe. Mój PC ma prawie dwa lata, nawet w chwili zakupu bardzo daleko mu było do najlepszych maszyn na rynku, a z nową grą Blizzarda radził sobie dobrze.
Arek
Użytkownik
#179 - Wysłana: 28 Lip 2010 17:25:40 - Edytowany przez: Arek
Odpowiedz 
Sh1eldeR
Skoro masz pełną wersję to mam pytanie. Czy można zainstalować wersję Spawn? Bo nie uśmiecha mi się dwóch gier kupować żeby z tatą zagrać, a LAN wycięli, więc zostaje battlenet, a tu może być problem z jednym kluczem.
A masz guest passa?
Podobno do każdej kupionej gry dołączają.
Jeśli tak to bardzo bym był wdzięczny jeśli byś mi przesłał [no chyba że już oddałeś]
Ja niestety muszę czekać do września, a bardzo żałuję
Seybr
Użytkownik
#180 - Wysłana: 28 Lip 2010 17:42:48
Odpowiedz 
SC 2 na pewno kupię, ale puki co mam wydatek w postaci nowego dysku. Jeden z dysków mi padł, miałem tam parę cennych danych, reszta to bardziej sentyment min. muzyka. Część mam owszem na płytach w postaci mp3 a część w audio. Nie mam zamiaru ripować. Dysk jest raczej do zrobienia, padł silniczek napędzający talerze dysku. Następnie zakupie dysk i skopiuje co się da. Kwestia załatwienia silniczka ;].
Następnie kupię SC 2 i będę w wolnych chwilach pykał.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
USS Phoenix forum / Gry / StarCraft

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!