USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / kosmiczna przygodowka

Autor Wiadomość
Jean Luc
Użytkownik
#1 - Wysłana: 8 Mar 2005 22:43:56 - Edytowany przez: Jean Luc
Odpowiedz 
Czy ktos moglby mi polecić dobrą przygodowkę, dziejącą się na statku kosmicznym? Niekoniecznie Trekową. Najlepiej w miarę nową, tak żeby ruszyła pod XP bez kombinacji.
sudii
Anonimowy
#2 - Wysłana: 9 Mar 2005 08:12:19
Odpowiedz 
Ja polecam gierke Schizm III, albo ST:Elite Force I i II (tylko ST to raczej dalekie jest od przygodówki)
cezary
Użytkownik
#3 - Wysłana: 9 Mar 2005 13:25:40
Odpowiedz 
oj baaaardzo dalekie
a Schizm o ile pamietam dzieje sie na jakijs planecie? I jest bardziej typu fantasy niz scifi?
Lukaszek
Użytkownik
#4 - Wysłana: 11 Cze 2005 20:08:01
Odpowiedz 
Wyobraźcie sobie grę w konwencji Half life2, albo farcry (chodzi mi o dopracowanie grafiki, a w szczególności fizyki) dziejącą się na pokładzie jakiegoś oktętu gwiezdnej floty.

Czy ktoś miałby ochotę połazić (zamiast Freemanem, jakimś chorążym bezimiennym np Johnem Leninem) po okręcie klasy excelsior, albo galaxy?
cezary
Użytkownik
#5 - Wysłana: 11 Cze 2005 20:50:26
Odpowiedz 
to bylo pytanie retoryczne czy podchwytliwe (jesli tak to zrob)?
Kiedys mialem moda na Quake'a w ktorym mozna bylo polazic po Galaxy... byl mostek, pare pokladow no i silownia... a w holodeku byly jakies 2 dziwne mutanty i chyba Data, ktory byl przez nie zabijany a pozniej mnie one gonily po okrecie i w ogole mozna bylo rozwalic rdzen i sie game over'owalo

Ponawiam tez pytanie z tematu - zna ktos jakas dobra przygodowke sci/fi? Ostatnio bardziej i bardziej grawituje w tym kierunku (przygodowek), szczegolnie po Syberii ktora mnie ujela dobrodusznoscia i grywalnoscia... taka rzadkosc ostatnimi czasy
Lukaszek
Użytkownik
#6 - Wysłana: 12 Cze 2005 00:09:32
Odpowiedz 
To nie było pytanie retoryczne, tylko zagajenie do dydkusji. Jaki wymyśleć scenariusz do gry utrzymanej w konwencji half life, farcry? Bardziej wolał bym połazić i pooglądać jak wygląda okręt niż postrzelać.
cezary
Użytkownik
#7 - Wysłana: 12 Cze 2005 00:54:26
Odpowiedz 
jedno nie wyklucza drugiego mozna zrobic niezla gre, 15 pokladow chocby, jesli bierzemy pod uwage Excelsiora, to w zasadzie 15 misji moze byc

Nie wiem czy ktos z forum mial przyjemnosc grac w niezapomnianego (moim zdaniem) System Shocka 2 - Von Braun z tejze gry mial 6 pokladow (+mostek), a gra na tych poziomach zajmowala dobre polowe rozgrywki (czyli ze 2 dni non-stopowego grania).
Problemem w grach nie jest brak pomyslow tylko male zaangazowanie tworcow. Taki chocby wspomniany shooter Elite Force 2 zanudzil mnie w polowie, gdyz nie ma w nim nic poza chodzeniem i strzelaniem do wrogow.
Nawet bossowie sa rodem ze starozytnego Dooma - im dalej tym wieksi i maja wiekszego healtha. Przy grze zatrzymala mnie tylko nazwa Star Trek i nic wiecej...
Podobnie Fleet Command 3, mimo ciekawej historii cala kampania polega na powtarzaniu 3 razy tych samych czynnosci - zbrojenie okretu na ostateczna walke i obejrzenie filmiku konczacego gre dana rasa...
Ale obawiam sie, ze dla streka nigdy nie bedzie dobrej gry - Activision wykorzystuje to, ze gre i tak kupia fani, a to pokryje koszty produkcji i da wystarczajacy zarobek.
Takie myslenie niestety powoduje tasmowa produkcje sredniej jakosci produktow. Raz na czas jednak pojawia sie gwiazdka, moze jedna z nich bedzie program spod znaku Treka?
Jak na razie czekam z gra spod znaku Star Gate'a... jesli okaze sie swietna, byc moze ruszy sie w dobrym kierunku
Dreamweb
Użytkownik
#8 - Wysłana: 12 Cze 2005 10:54:58
Odpowiedz 
starozytnego Dooma

Hehe... Jakież różne mają ludzie podejscie do gier... Dla mnie starożytne to są te z lat 80
Jean Luc
Użytkownik
#9 - Wysłana: 19 Lip 2005 18:27:26
Odpowiedz 
Gdy kumpla zapytałem o kosmiczną przygodówkę to pożyczył mi ...Gothic.
cezary
Użytkownik
#10 - Wysłana: 19 Lip 2005 23:42:23
Odpowiedz 
no slyszalem ze jest wyjeb... w kosmos
ale osobiscie nie gralem I to chyba w ogole nie jest przygodowka?
Nash
Użytkownik
#11 - Wysłana: 20 Lip 2005 08:19:22
Odpowiedz 
W zasadzie to RPG z podkrecona akcja ale przygody sa wiec nie ma zle;) Choc kosmos tez jest tylko trzeba glowe wysoko do gory zadrzec;)
Domko
Użytkownik
#12 - Wysłana: 20 Lip 2005 11:23:56
Odpowiedz 
I do tego w nocy.

USS Phoenix forum / Gry / kosmiczna przygodowka

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!