USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Opad szczęki
 Strona:  ««  1  2  ...  8  9  10  11  12  ...  132  133  »» 
Autor Wiadomość
Darnok
Użytkownik
#271 - Wysłana: 31 Lip 2007 08:55:47
Co się dziwić w końcu USA to taki sam sojusznik, jak ZSRR...
Bubu koniokrad
Użytkownik
#272 - Wysłana: 31 Lip 2007 19:35:38
Nagroda za poparcie w wojnie z Irakiem, gdzie jako jeden z tylko czterch krajow na swiecie zdecydowanie poparlismy USA. Przypadlosc mocarstw: beda traktowac powaznie tylko te kraje ktore okazuja widoczna sile poparta faktycznymi mozliwosciami i niezaleznosc. (tak a propo dobre nawiazanie do postepowania Federacji w czasach Picarda w stosunku np. do Romulan czy Kardasjan - mozliwe ze o to chodzilo Roddenberry'emu. Chcial pokazac slabosc idealistycznego postepowania, co przedstawil w slabo mi znanym And i za posrednictwem swoich nastepcow w DS9)
Slovaak
Użytkownik
#273 - Wysłana: 31 Lip 2007 19:58:03
A najgorsze że pewnie Kaczyński im jeszcze tyłki wyliże żeby tylko postawili tarcze u nas.
Bubu koniokrad
Użytkownik
#274 - Wysłana: 31 Lip 2007 23:43:10
Na razie na to nic niewskazuje, postawil sprawe jasno: w zamian chcemy zestaw obrony przeciwrakietowej sredniego zasiegu. Zobaczymy co z tego wyniknie.
Zauwazylem pewna pozytywna tendencje w naszej polityce zagranicznej ostatnimi czasy w wykonaniu Kaczynskiego - nie prowadzi polityki na kolanach wobec wszystkich jak jego poprzednik. Moze choc troche zyskamy w oczach swiatowej opinii po kompromitacji jaka Kwasniewski zapewnil nam m.in. na obchodach 60 rocznicy zakonczenia II Wojny Swiatowej (nie bede wymienial innych "wpadek", kazdy na pewno slyszal conajmniej o kilku, szkoda slow).
Q__
Moderator
#275 - Wysłana: 1 Sier 2007 11:34:39
http://wiadomosci.onet.pl/1580908,11,item.html

No to ten newsik coraz bardziej uprawdopodabnie moje niewesołe podejrzenia co do F-16...

Darnok

Co się dziwić w końcu USA to taki sam sojusznik, jak ZSRR...

Może nie aż tak... Ale podobieństwa widać..

Bubu koniokrad

Przypadlosc mocarstw: beda traktowac powaznie tylko te kraje ktore okazuja widoczna sile poparta faktycznymi mozliwosciami i niezaleznosc.

Owszem.

a propo dobre nawiazanie do postepowania Federacji w czasach Picarda w stosunku np. do Romulan czy Kardasjan - mozliwe ze o to chodzilo Roddenberry'emu. Chcial pokazac slabosc idealistycznego postepowania

W TNG tej słabości to ja nie widziałem. W końcu Picard (acz "przyduszony") wykańczał wrogów i to wiecej "na sztuki" niż Terminator... Widać za to tę słaobsć w czasach Sisko. gdy wojuja konwencjonalnie i okazuja łaske Założycielom...

Zauwazylem pewna pozytywna tendencje w naszej polityce zagranicznej ostatnimi czasy w wykonaniu Kaczynskiego - nie prowadzi polityki na kolanach wobec wszystkich jak jego poprzednik.

To trzeba mu przyznać... Pytanie tylko na ile bedzie w tym skuteczny....
Slovaak
Użytkownik
#276 - Wysłana: 10 Sier 2007 12:11:17 - Edytowany przez: Slovaak
http://wiadomosci.onet.pl/61404,21,4,pokaz.html

Ja bym sie tej dziewczynki spytał delikatnie czy chciała by żeby taki pocisk urwał głowe/nogi/rece jej koleżance lub czy chciała by żeby odłamki od takiego pocisku wbiły jej sie w twarz. Chyba by jej mazak przestał pisać od razu. Albo inne przykre następstwa wystrzelenia takiego pocisku, czy chciałaby żeby taki pocisk walnął w jej dom i zabił jej mame. Cholera, płakać się chce jak sie takie rzeczy widzi.:/
Pah Wraith
Użytkownik
#277 - Wysłana: 10 Sier 2007 12:13:23
zanućmy wszyscy razem: "throw the Jew down the well! so my country can be free!"
Q__
Moderator
#278 - Wysłana: 10 Sier 2007 13:43:36 - Edytowany przez: Q__
http://wiadomosci.onet.pl/61404,21,4,pokaz.html

Równie to "piękne" co nastoletni chłopcy walczacy w szergach Hezbollahu i palestyńska wersja Ulicy Sezamkowej. Wojna na Bliskim Wschodzie przerabia ludzi na potwory od najmłodszych lat...

Czy ktoś nauczony takich zachowań będzie umiał żyć w pokoju (a tym bardziej czy będzie kiedyolwiek pokoju chciał???
Delta
Użytkownik
#279 - Wysłana: 14 Sier 2007 02:34:57
Q__
Czy ktoś nauczony takich zachowań będzie umiał żyć w pokoju (a tym bardziej czy będzie kiedyolwiek pokoju chciał???

Wątpię. Jeśli będzie chciał pokoju, to co najwyżej dla swoich (bo nasza strona to zawsze ci dobrzy i można ich zawsze jakoś usprawiedliwić).
Czyli technika poszła naprzód, człowiek się nie zmienił. To prowadzi do smutnych i czarnych wizji przyszłości rodem z Mirror Universe. Niech tylko jeszcze okaże się, że spotkamy kiedyś obcych, którzy będą słabsi od nas i wrócą "piękne" czasy konkwisty.

Z innej beczki (ale równie niewesołe):
http://www.youtube.com/watch?v=0D_nfbPFiKw&mode=re lated&search=

A później się dziwić temu, co się dzieje na naszych drogach.

I szkoda Fiata. Mam sentyment do 125, muszę sobie kiedyś takiego sprawić na pamiątkę dawnych czasów, gdy w moim domu był taki.
Q__
Moderator
#280 - Wysłana: 14 Sier 2007 03:08:09 - Edytowany przez: Q__
Delta

Jeśli będzie chciał pokoju, to co najwyżej dla swoich (bo nasza strona to zawsze ci dobrzy i można ich zawsze jakoś usprawiedliwić).

Takiego pokoju to z przeproszeniem i Hitler chciał...

Czyli technika poszła naprzód, człowiek się nie zmienił.

Mimo wszystko pewne zmiany (w skali globalnej) są... Szkoda tylko, że tak powolne...

Niech tylko jeszcze okaże się, że spotkamy kiedyś obcych, którzy będą słabsi od nas i wrócą "piękne" czasy konkwisty.

Albo, że spotkamy Obcych silniejszych, i równie wrednych, i scenariusz będzie ten sam ale w odwrotnym kierunku... :]]

ps. do pośmiania, bo smutno się zrobiło:
http://uk.youtube.com/watch?v=Y-Ky4LtqphE
Jurgen
Moderator
#281 - Wysłana: 14 Sier 2007 21:37:35
I szkoda Fiata. Mam sentyment do 125, muszę sobie kiedyś takiego sprawić na pamiątkę dawnych czasów, gdy w moim domu był taki.

Mój dziadek też miał kiedyś Fiata 125, To były czasy. Z "klasyków" to mam jeszcze sentyment do Skody 120 L...
Delta
Użytkownik
#282 - Wysłana: 14 Sier 2007 22:08:19 - Edytowany przez: Delta
Jurgen
Mój dziadek też miał kiedyś Fiata 125, To były czasy. Z "klasyków" to mam jeszcze sentyment do Skody 120 L...

Pamiętam te Skody i jeszcze tą wcześniejszą Skodę 100. Ale wolałem Fiata 125. Był dokładnie taki
http://kupuzywane.moto.onet.pl/details.asp?Categor yID=29503&ID=101430179
tylko nieco młodszy, z silnikiem 1,5 i w tzw. eksportowej wersji. Miał tylko jedną wadę, która mu się z wiekiem nasilała -chodził na popych. Ale jak już zapalił to był dosłownie nie do zdarcia.
Slovaak
Użytkownik
#283 - Wysłana: 14 Sier 2007 22:17:33
ps. do pośmiania, bo smutno się zrobiło:

No i jeszcze troszke:
http://uk.youtube.com/watch?v=pVYjPuLU3F8

Mój dziadek też miał kiedyś Fiata 125, To były czasy

Mój dziadek też miał kiedyś Fiata 125 ale mieli wypadek (na szczęście nic bardzo poważnego) ale samochód miał poważną dziurę po lewej stronie, przed drzwiami kierowcy i oddano go na złom. Później mój tata (wiec już prawie ja ) miał Fiata 125

A wcześniej mieliśmy maluszka
Q__
Moderator
#284 - Wysłana: 14 Sier 2007 23:36:48 - Edytowany przez: Q__
Jurgen
Delta
Slovaak

A pamietacie takie "limuzyny" jak Syrenka 102 czy Warszawa? (To drugie auto stanowiło kiedyś obiekt moich b. wczesnych marzeń.)

(No i nie zapomnijmy o słynnych Trabantach .)
Slovaak
Użytkownik
#285 - Wysłana: 14 Sier 2007 23:41:53
Syrenki pamiętam z dzieciństwa, kilka jeździło czy stało tylko na osiedlu Z Warszawą kiepsko, nie pamiętam jak wygląda.

Troszkę o Warszawie
http://images.businessweek.com/ss/06/02/christies_ auction/image/fsowarszawam20.jpg

I troszkę o Syrence
http://www.polinfojp.com/cafe/car1.jpg
Q__
Moderator
#286 - Wysłana: 14 Sier 2007 23:57:30
Slovaak

Troszkę o Warszawie
I troszkę o Syrence

Jak widzę mój zwyczaj linkowanie stał sie już tradycją...

ps. chyba sie nowy "samochodowy" topic zaraz przyda...
Delta
Użytkownik
#287 - Wysłana: 15 Sier 2007 02:09:40 - Edytowany przez: Delta
Q__
A pamietacie takie "limuzyny" jak Syrenka 102 czy Warszawa? (To drugie auto stanowiło kiedyś obiekt moich b. wczesnych marzeń.)

Kilka stało na moim osiedlu, ale nigdy nie miałem okazji się nimi przejechać. Co do Syreny, czyli popularnej "skarpety", to pamiętam jak na początku lat 90-tych można było taką kupić za kilkadziesiąt dzisiejszych złotych. Dzisiaj dobrze utrzymany egzemplarz jest dużo droższy (podobnie jest w przypadku Warszawy). Ot kolejny dowód, że na niczym się tak dobrze nie zarabia jak na sentymentach (innym przykładem jest Paramount, drący z fanów ST krocie).

No i nie zapomnijmy o słynnych Trabantach

Był też jeszcze produkt techniki radzieckiej -Zaporożec. Jakie to cholerstwo było głośne...

Poza Fiatem 125p i Polonezem było jeszcze jedno autko, które się mi, jako dzieciakowi, podobało Zastava 101.
Q__
Moderator
#288 - Wysłana: 15 Sier 2007 02:12:01 - Edytowany przez: Q__
Delta

innym przykładem jest Paramount, drący z fanów ST krocie

Niestety...

Był też jeszcze produkt techniki radzieckiej -Zaporożec. Jakie to cholerstwo było głośne...

Ale (dość) ładnie wyglądało za to.....

Wracajac do tematu:

Stosunkowo niedawno skończyły się 18 odcinek "Supernatural" i 7 odcinek "Threshold" wyemitowane zgodnie przez TVN i Polsat o identycznych porach. Czy naprawdę któraś z tych stacji nie mogłaby przesunąć godziny emisji?

Owszem można sobie jeden czy drugi serial kupić bardziej lub mniej legalnie, ściasgnąć z netu, nagrać w czasie oglądania drugiego itp. Ale jednak taka polityka stacji TV wkurza, bo odbiera przynajmniej część widowni jednemu lub drugiemu serialowi... (A potem serial się "zdejmuje", bo oglądalność słaba...) Zresztą równie idiotyczne było emitowanie przez Polsat "Prison Break" o tej samej porze, o której TVP1 emitował "Heroes" i ciągłe zmienianie (fakt, o kilka, kilkanaście minut) pory emisji "Smallville" przez TVN.

Albo to piramidalna głupota, albo sam już nie wiem co...

To się nadaje tylko TU.
Seybr
Użytkownik
#289 - Wysłana: 15 Sier 2007 08:53:57
Obecnie Syrenka to auto kultowe, nie raz w ogłoszeniach widziałem. Sprzedam Syrenę min. 10 tyś. zł. Jeszcze parę lat temu to był obciach. Teraz ludzie wynajmują je i jeżdżą nią do ślubu.

Warszawa buhah, nowa technologia ZSRR, taki kit wciskali ludziom. Faktycznie ona była technologią lat 30 tych.
Syrenka to jedyne auto osobowe które jest w 100% polskie. Polonez posiadał silnik od fiata, jak i wiele innych komponentów. Lecz jak na tamte czasy był chwalony za nowoczesność. Na zachodzie prasa motoryzacyjna chwaliła te auto (min. za nowoczesny wygląd). W naszym kraju wiele prototypów wyprzedzało epokę, jednak rządy ówczesne dławiły całą gospodarkę motoryzacyjną. To Polacy po raz pierwszy zaprojektowali minivana. Protoplasta Reno żabie oczy powstał w naszym kraju 1980 roku. Jednak Renoult wykupił patent i zrobił z nim co trzeba. Kto widział też sportowego Warsa, auto było piękne.
Ja jako dziecko dobrze pamiętam Żuka i Nysę ;].
Fiat 125p, to była bryka. Serial Zmiennicy ;], mówi coś to wam ;].
Q__
Moderator
#290 - Wysłana: 15 Sier 2007 10:18:34
Seybr

Serial Zmiennicy ;], mówi coś to wam

Mówi, mówi...
Seybr
Użytkownik
#291 - Wysłana: 16 Sier 2007 20:59:49
Pewien 16-letni Brytyjczyk kupił niedawno za pośrednictwem serwisu aukcyjnego eBay konsolę do gier PlayStation 2. Po odbiorze przesyłki okazało się, że nabywca otrzymał niespodziewany bonus - w pudełku, obok konsoli, było 90 tys. USD.

Dodatek ów z pewnością ucieszył młodzieńca - tym bardziej, iż jak sam mówi, był trochę zawiedzony faktem, iż w opakowaniu nie znalazł zapowiadanych przez sprzedawcę dwóch dodatkowych gier.

Do zdarzenia doszło w marcu, jednak poinformowano o nim dopiero teraz. Młody Brytyjczyk powiadomił o całej sprawie policję - funkcjonariusze przejęli przesyłkę. W czerwcu sąd zdecydował, że policja ma trzy miesiące na ustalenie, jak dolary znalazły się w pudełku i do kogo właściwie one należą. Działania te jak dotąd są bezowocne - jeśli przez kolejne 60 dni właściciel pieniędzy nie zgłosi się na policję lub nie zostanie namierzony przez funkcjonariuszy, 90 tys. USD zostanie zwrócone nastolatkowi, który dokonał zakupu na eBay'u.

"Tą sprawą zajmuje się nasz wydział do spraw przestępczości gospodarczej. Funkcjonariusze starają się ustalić pochodzenie pieniędzy. Dochodzenie wciąż trwa, więc nie mogę przedstawić zbyt wielu informacji - mogę tylko powiedzieć, że jak dotąd nie dokonano żadnych aresztowań" - mówi rzecznik policji z Norfolk.

Ja bym tego nie oddał, sprawdził czy są legalne i heja odyseja ;].
Bashir
Moderator
#292 - Wysłana: 16 Sier 2007 21:03:52
mhm, a jak mu oddadzą to jeszcze podatek zapłaci
Slovaak
Użytkownik
#293 - Wysłana: 16 Sier 2007 21:06:31
heh, a u nas by jeszcze za 'przechowanie' sobie % wzięli
Bashir
Moderator
#294 - Wysłana: 16 Sier 2007 21:09:31
taaa, jeszcze musiałby 2 tysiące dopłacić
Delta
Użytkownik
#295 - Wysłana: 16 Sier 2007 21:27:54
Opad szczęki to był dzisiaj TU A jutro będzie poprawka...
Darnok
Użytkownik
#296 - Wysłana: 16 Sier 2007 21:32:39
a banki pompuja...
Q__
Moderator
#297 - Wysłana: 16 Sier 2007 21:41:16
Delta

Opad szczęki to był dzisiaj TU A jutro będzie poprawka...

To chyba po prostu ta zapowiadana od dawna bessa nadchodzi... Ja tam (na szczęście) zdołałem się wycofać z giełdy (chyba nawet za wcześnie).
Delta
Użytkownik
#298 - Wysłana: 16 Sier 2007 22:12:12
S&P +0,56

Żeby nie to, ze nie piję, to dzisiaj już byłbym zalany w trupa.

Q__
To chyba po prostu ta zapowiadana od dawna bessa nadchodzi... Ja tam (na szczęście) zdołałem się wycofać z giełdy (chyba nawet za wcześnie).

Szczęściarz. Ja w maju uznałem, że nasze fundusze na siłę wymuszają zwałę i jest jeszcze za wcześnie (zachód rósł jak szalony, fundy mogły naganiać na spadki dopiero w lipcu i nie rozchwiałyby tak rynku jak przez ostatnie trzy miesiące). A mogłem sprzedać mając w kwietniu blisko 400 % zysku, od września zeszłego roku. Spadków wielkich nie odczułem aż do lipca, więc pod koniec lipca, gdy wydawało się, że już się zacznie odbijać do góry, dokupiłem. No i została mi dziś stopa zwrotu od września 85%. Tak, że mam co odrabiać do końca roku (jeśli się uda). A jak sobie jeszcze pomyślę, że później trzeba będzie zapłacić podatek w kwietniu i 1/5 pójdzie w diabły to już się wszystkiego odechciewa.
Q__
Moderator
#299 - Wysłana: 16 Sier 2007 22:29:50
Delta

Ja się zacząłem wycofywać z giełdy już zimą i plułem sobie w brodę, że chyba za wcześnie... Dziś przestałem sobie pluć...
Delta
Użytkownik
#300 - Wysłana: 16 Sier 2007 22:47:49
Q__
Dziś przestałem sobie pluć...

Jak widać nie ma tego złego, co by na dobre wyjść nie mogło. Mi z kolei przydał się zimny prysznic, by trochę zwolnić z nadmiernym ryzykiem. Obiecałem sobie odkładać część zysków (jak się jakieś trafią) na bezpieczniejsze lokaty.

Pozostaje życzyć Ci udanych inwestycji. Jak się rynki nieco uspokoją to będzie ku temu wiele okazji. Są papiery, które spadły o nawet 70 %.
 Strona:  ««  1  2  ...  8  9  10  11  12  ...  132  133  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Opad szczęki

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!